Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים תחרויות כנסים הרצאות תערוכות פקולטות ספרים אתרים דעות פרויקטים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

כיכר דיזנגוף, לאן? אדריכל הפרויקט המקורי מגיב // דעהכיכר דיזנגוף, לאן? אדריכל הפרויקט המקורי מגיב // דעה

 חדשות - כותרות
תולדות העתיד הקרוב- האמנית קרן רוסו במוזיאון תל אביב// תערוכות תולדות העתיד הקרוב- האמנית קרן רוסו במוזיאון תל אביב// תערוכות

על הגובה- בתי עץ לא לילדים בלבד// השראה יומית על הגובה- בתי עץ לא לילדים בלבד// השראה יומית

אומנות הסיבים כאמצעי לביטוי אמנותי // תערוכות אומנות הסיבים כאמצעי לביטוי אמנותי // תערוכות

אידיאלים ואידיאות בקמפוס תיכון ייחודי // חשיפת אדריכלים אידיאלים ואידיאות בקמפוס תיכון ייחודי // חשיפת אדריכלים

ואניטס עכשווי ופעולת ציור בזמן אמת בתערוכה חדשה // תערוכות ואניטס עכשווי ופעולת ציור בזמן אמת בתערוכה חדשה // תערוכות

התערבות מינימליסטית ועיצוב נוף אפקטיבי יוצרים התעוררות תיירותית במלגה // פרוייקט חול התערבות מינימליסטית ועיצוב נוף אפקטיבי יוצרים התעוררות תיירותית במלגה // פרוייקט חו''ל

Viewpoint captures the energy of Malagas cultural landscape // English Version Viewpoint captures the energy of Malaga's cultural landscape // English Version

אין אדם שבא מכלום - מקבץ של 40 עבודות פיסול // תערוכות אין אדם שבא מכלום - מקבץ של 40 עבודות פיסול // תערוכות

גרם מדרגות לשום מקום או נקודת ציון חדשה במנהטן ? // דעות גרם מדרגות לשום מקום או נקודת ציון חדשה במנהטן ? // דעות

התייחסות נוקבת אל התרבות העכשווית בתערוכת הבוגרים של בסיס // תערוכות התייחסות נוקבת אל התרבות העכשווית בתערוכת הבוגרים של ''בסיס'' // תערוכות

המעצבת האוקראינית שיוצרת יקום צבעוני ורדיקלי // השראה המעצבת האוקראינית שיוצרת יקום צבעוני ורדיקלי // השראה

AI SpaceFactory Announced Winner of NASA Centennial Challenge // English Version AI SpaceFactory Announced Winner of NASA Centennial Challenge // English Version

הצעות תכנוניות לאזור הדרום, בוגרי ביהס לארכיטקטורה, אוני אריאל 2019 // פקולטות הצעות תכנוניות לאזור הדרום, בוגרי ביה''ס לארכיטקטורה, אוני' אריאל 2019 // פקולטות

בתים מבפנים תל־אביב-יפו בסימן מאה שנים לבאוהאוס // אירועים בתים מבפנים תל־אביב-יפו בסימן מאה שנים לבאוהאוס // אירועים

מה למעלה, מה למטה? דופלקס הפוך בהרצליה // חשיפת אדריכלים מה למעלה, מה למטה? דופלקס הפוך בהרצליה // חשיפת אדריכליםלכל כותרות החדשותדעות - ‏יום רביעי ‏14 ‏דצמבר ‏2011 כתב Archijob4

צבי לישר, אדריכל ומתכנן ערים שתכנן את הגבהת הכיכר מעל למפלס הרחוב בשנת 1978, מגיב להחלטת העירייה להנמכת הכיכר ובניית חניון מתחתיה.

שיתוף הציבור בהליכי תכנון של בניינים ושל תכניות בינוי שיש להם חשיבות והשפעה על המרחב העירוני וחזותו, כפי שקיים במדינות אחרות, הוא תהליך חשוב. לצערנו, עדיין לא ניתן לו מקום ראוי ואמיתי בהליכי התכנון בארץ.
הסקר שנערך מטעם עיריית תל-אביב-יפו בנושא כיכר צינה דיזנגוף, לפני מספר חודשים, בוצע במתכונת של פניה אל ''האדם ברחוב''. הסוקרים הציגו שאלות שנוסחו מבלי שהתאפשר לנשאלים להתרשם מהצגה מוחשית של החלופות השונות. זהו מתכון ברור להטיה מראש של התוצאות. בפועל, הקיף הסקר כ-1000 משתתפים בלבד. מכאן ועד לקביעה כי מרבית תושבי תל-אביב-יפו תומכים ב''החזרת עטרה ליושנה'', המרחק גדול מאוד.


הצעתו של אדר' צבי לישר לשידרוג ושיפוץ מרחב הכיכר והמבנים בהיקפה; מבט כללי על הכיכר [מצפון דרומה]

כך הוצגה החלופה הראשונה: 'הכיכר הנוכחית תשופץ, היא תשאר מוגבהת מהכביש, כשגישה אליה היא באמצעות מדרגות ורמפות. המזרקה תשופץ. התחבורה תמשיך לעבור מתחת לככר, עם תנועת כלי רכב פרטיים ואוטובוסים'.
זהו תאור שגוי שאינו תואם במהותו את העובדות בשטח. מרחב הכיכר אינו רק המרכז המוגבה, אשר מהווה 18% בלבד מן השטח הכללי להולכי רגל [1,400 מ''ר מתוך 7,700]. הגישות אל מרחב הכיכר, במפלס הרחובות המגיעים אליה, הן מרחב משמעותי להולכי הרגל. יש לציין כי המזרקה שבמרכז החלק המוגבה לא היוותה חלק אינטגרלי בשיקולי התכנון והוצבה רק שמונה שנים לאחר חנוכת הכיכר! כלומר, דוקא השארת המזרקה, גם אם תשופץ, תמשיך להוות מחסום ויזואלי ולפגום באיכות המרחב לשוהים ברחבה המוגבהת.

החלופה השנייה: 'הכיכר תונמך למפלס הרחוב. במרכזה תפותח גינה עם עצים, צמחייה ופינות ישיבה. הכביש יעבור מסביב לכיכר והגישה אליה תהיה דרך מעברי חצייה מרומזרים. תינתן עדיפות להולכי רגל בחצייה לכיכר'.
זהו תאור אידילי של מציאות שאינה ניתנת למימוש. מרכז הכיכר יתפקד למעשה כאי תנועה, מוקף בתנועת כלי רכב אינטנסיבית. הגישה דרך מעברי חצייה מרומזרים רק תיצור עומס רב יותר ולא תבטיח נגישות ראויה להולכי הרגל. השטח הכללי להולכי רגל יחזור להיות כ-5,800 מ''ר בלבד [לעומת 7,700 מ''ר כיום], כשכמעט מחציתם במדרכות לצד כביש סואן.

חלופה שלישית: 'כמו בחלופה השנייה, ובנוסף ייבנה חניון תת-קרקעי שיכיל עד 280 מקומות חניה. בעקבות בניית החניון יבוטלו מקומות החניה כחול-לבן ברחובות סביב הכיכר. המדרכות ברחובות אלה תורחבנה על חשבון מקומות החניה. מחיר כניסה לחניון לתושבי תל-אביב-יפו יהיה בהנחה של 50%'.
החניון מעלה מספר תהיות כבדות משקל. שטח חניון בממדים המתוכננים יגיע לכ-11,200 מ''ר. מערכות האוורור והפליטה תהיינה חלק בלתי נפרד מן הכיכר, על כל הפגיעה הסביבתית המשתמעת מכך. בנוסף, יתווספו לרחוב רמפות כניסה ויציאה לכלי הרכב, מעליות ומדרגות להולכי רגל ונפח תנועה משמעותי.
לאור כל אלה, הגינה המובטחת על גג הבטון של החניון, עם נטיעת עצים וכו', נראית כבלתי ניתנת כלל למימוש.
והערה נוספת: לא ברור הקשר בין ההנחה של 50% לתושבי העיר, ובין טיב החלופה בהיבט התכנוני-אורבני.


הצעתו של אדר' צבי לישר; מרחבים להולכי רגל [מבט מדרום צפונה]

מספר מילים על כיכר צינה דיזנגוף, על מנת להעמיד דברים כהוויתם:
תוך התרפקות על סגנון הבאוהאוס, משתרבבים מעת לעת הסברים מלומדים כביכול, שאין להם קשר כלשהו לעובדות.
אין לחלל העגול של הכיכר שום קשר לאדריכלות הבאוהאוס. רק חזיתות המבנים בהיקף, תוכננו בסגנון הבאוהאוס על-ידי האדריכלים ג'. אוורבוך וי. גריניץ, שזכו בתחרות אדריכלים ב-1934. השטח שבין הבנינים תוכנן על-ידי מהנדס העיר דאז, י. שיפמן [לימים בן-סירה] והגנן הראשי א. משל.
בפועל, לא היתה זו כיכר, אלא אי תנועה בקוטר 66 מ', מנותק מהרחוב על-ידי כביש טבעת היקפי. הניתוק הלך והחריף עם השנים. החזרת מרחב הכיכר לציבור, כמרחב עירוני שימושי, היתה אפשרית רק על-ידי הפרדת הולכי הרגל מכלי הרכב ויצירת אזורים בלעדיים לתנועת הולכי הרגל. כך נוצר מקום מפגש ופעילות חופשית, למגוון סוגי האוכלוסיה, בכל שעות היממה. יעד זה הושג על-ידי הורדת מערך התנועה המוטורית בחצי מפלס ויצירת רחבה מרכזית מוגבהת. נוצרה מערכת רציפה ונגישה של שתי רחבות עיקריות, ליד קולנוע רב-חן וליד מלון סינמה [לשעבר קולנוע אסתר].
הכיכר המחודשת נחנכה בשנת 1978. נוצרו אפשרויות חדשות למפגשים פורמליים וא-פורמליים, למנוחה, לתצפית ול''חיכוך רחובי''. זאת, לצד פתרון פשוט וקולח לתנועת כלי הרכב, תוך הפרדה מוחלטת ובטיחותית מתנועת הולכי הרגל.
הדרדרותו המסחרית של רחוב דיזנגוף החלה בשנות ה-80, כפועל יוצא של ''תרבות הקניונים'' שחדרה לארצנו. לכך נוספה הזנחה מתמשכת לאורך שנים של הכיכר, על-ידי העירייה. לעיתים מתעורר הרושם כי זוהי מדיניות ''אי-תחזוקה'' מכוונת, שמטרתה יצירת לחץ ציבורי ל''החזרת עטרה ליושנה''. בפועל תהיה זו ''החזרת אי תנועה ליושנו''.


הצעתו של אדר' צבי לישר; רחבה שממשיכה את רח' בן-עמי, כחלק ממרחב הכיכר

משמעות החזרת תנועת כלי הרכב למפלס הולכי הרגל והחזרת המדרכה והכביש ההיקפיים היא אחת: אי תנועה מנותק. לא כיכר!
הכיכר נועדה בראש ובראשונה להולכי הרגל. במתכונתה הנוכחית, היא מהווה מדרחוב אמיתי עם שפע של הזדמנויות שלא כולן מוצו בתנאים הקיימים. שטח כבישי הטבעת הפך לרחבות מוצלות, אותן ניתן להפוך לפיאצות עירוניות אמיתיות ושוקקות חיים. העתקת פסלו של יעקב אגם למיקום אחר בעיר תפתח מחדש את החסמים הויזואליים שהוא יוצר. יש להחזיר את עטרת סגנון הבאוהאוס לבתים בהקף הכיכר, על-ידי שיפוצם, ולקבוע קריטריונים אחידים לשילוט ולגגונים של העסקים הפונים לכיכר.
ניתן לצקת תוכן אורבני ואנושי לכיכר, על-ידי מתן תמריצים לבתי-קפה, גלריות לאמנות, חנויות למוסיקה וכדומה, לצד אכיפה מוגברת של חוקי הרישוי, שיקום הריצוף, הספסלים וכו'. כל אלה יהפכו את מרחב הכיכר לאתר מושך קהל שישהה בו ולא רק יחלוף בו. את המהפך הזה ניתן להשיג בתקציבים קטנים בהרבה מאלה שיידרשו להנמכת הכיכר.

הצעתי לשיקום הכיכר היא פתרון פרקטי שאפשר יהיה גם לבחון מחדש לאחר מספר שנים. יש לקבל החלטה שקולה ומעוגנת בעובדות, ולא להסתמך על סקרים עם שאלות מגמתיות.

חלפה הלכה לה ''עיר קטנה ואנשים בה מעט'' והפכה למטרופולין.


 

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 6 ]
empty image
[1]   יאיר ינוב   ‏יום רביעי ‏14 ‏דצמבר ‏2011 14:51
כיליד תל אביב ומי שגדל בה ובסביבה הקרובה לכיכר צינה דיזינגוף אני זוכר היטב את הכיכר הישנה. נכון שדבר אינו עומד במקומו ואסור להיות כבול לזכרונות נוסטלגיים. אולם הכיכר במתכונתה החדשה [גם לפני שהוזנחה והופקרה כליל] היתה מיומה הראשון ועד ימינו כשלון טוטאלי. במקום לעסוק בניסויים חדשים שיתכן שיעלו יפה אולם יתכן שיהיו כשלון נוסף - עדיף לחזור למתכונת הישנה שהוכיחה את חיוניותה ויתרונותיה. יש להוריד את הכיכר למפלס הרחוב ולקוות שתחזור למלא את תפקידה.


[2]   יעקב   ‏יום רביעי ‏14 ‏דצמבר ‏2011 15:58
רעיון המזרקה הנמוכה יפה מאוד


[3]   יעקב ק'   ‏יום רביעי ‏14 ‏דצמבר ‏2011 23:28
קראתי בעיון את מאמרו של האדריכל צבי לישר, ודבריו נשמעים לאוזניי התל אביביות שלא למדו ארכיטקטורה אמנם, אך בכל זאת רגיש לאסתטיקה המשולבת בפונציונליות ובפרקטיות, שלא לדבר על כך הפער העצום בין החלופהשמציע לישר זולה פי עשרה מהחלופה הרסנית שתפגע הן באיכות החיים של הנזקקים לכיכר לשם בילוי, התאווררות וסתם 'הזדנגפות'. ואם נוסיף לכך את הנזקים האקולוגיים, העירייה מצעידה אותנו אל הרפתקה הרסנית.
אם באמת ובתמים העירייה חפצה להאזין לקולו של הציבור, עליה לאפשר לכל המעוניינים, ובהם מתכנן המיזם המקורי הזה ילשר, אבל גם אחרים, כדי שהציבור כולו [מעין משאל תושבים כללי] ישפוט איזו חלופה היא הפתרון האופטימלי.
העובדה שהכיכר הוזנחה והפכה למשכנם של מסוממים ולא רק... הרחיקה רבים ממנה. לכן על העירייה לאמץ את בקשתם של התושבים ולא להכניס אותנו למיזם פרוע שיפגע גם באפשרויותיה הכלכליות של העירייה, שלבסוף תכניס את ידיה הארוכות אל כיסי התושבים באמצעות קנסות חנייה ומסי ארנונה מנופחים.
ובשורה התחתונה, הצעתו מאירת העיניים של אדריכל צבי לישר נראית לי הגיונית, פרקטית, אסתטית, אקולוגית, נוחה לתושבים וגם זולה משמעותית מהפרויקט המופרך שהעירייה מתעתדת ללכת עליו.
יעקב, אזרח העיר זה למעלה משבעים שנה שאכפת לו


[4]   עידו גרינגרד   ‏יום חמישי ‏22 ‏דצמבר ‏2011 09:27
מסכים. תווצר כיכר אי תנועה. כיכר עובדת או כאשר יש לה מרחב ואוטונמיה משלה כמו בברצלונה. או כאשר היא צמודה למבנה ויש בה מסחר ובתי קפה.
אני היתי מנסה חלופה מפשרת, להוריד את הכיכר ולהשאיר את הכביש שנע דרומה חפור עוד יותר והכביש העליון יעשה חצי עיגול, כך שצד אחד ישאר מחובר למבנים.


[5]   נחום כהן   ‏יום שני ‏26 ‏דצמבר ‏2011 09:06
בספרי החדש 'אגדה אורבנית', אני מפרט מדוע מיקום הככר היה מראש טעות תכנונית, בה ניסה מתכנן המנדטורי של תל אביב, פטריק גדס, למצוא חיבור בין חלקי העיר, עקב שגיאות קודמיו [בעיקר מתווה רחוב אלנבי] ולא היצלוח לחבר בין ככר מוגרבי, ככר מגן דויד, וככרות כמו ככר רבין, העתידיים, והככר הפכה ל'אי תנועה' בלתי מוצלח. הויכוח לדעתי מנסה להיות מעשי, תנועתי, פונקציונלי, במקום להודות שהרסנו את הסמל היחידי של העיר, וזאת עשינו בצורה לא חוקית. סמל שומרים לא בגלל ערך גוסטלגי, אומנותי או תיפקודי. הסמל היחידי שנותר לעיר הזו היא גבעת יפו, עם המינזר בראשה, והמיסגד למטה. ויתרנו על הסמל עליו גדלנו, שאיחד ביננו.


[6]   דרור   ‏יום חמישי ‏29 ‏דצמבר ‏2011 13:33
מדוע במקום חניון תת קרקעי לא להוריד את התנועה מפלס שלם ולא חצי מפלס וכך לשמור על כיכר בגובה אחיד מצד אחד ורציפות התנועה מתחתיה מצד שני. זה נראה לי הפתרון העדיף שלא מוצע משום מה על ידי אף אחד ואני לא מבין למה. נכון שזה יאריך בעשרים מטר את התחלת שיפוע הכבישים, אז מה? נרויח כיכר ענקית במפלס אחד ומרחב אורבני מוצלח מכל החלופות עד כה.


 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
לזכרו של אדריכל אברהם קרליץ - אבקה// דעות לזכרו של אדריכל אברהם קרליץ - ''אבקה''// דעות

הצעות בוגרי ביהס לארכיטקטורה, אוני אריאל 2019, לשיפור פני העיר ירושלים // פקולטות הצעות בוגרי ביה''ס לארכיטקטורה, אוני' אריאל 2019, לשיפור פני העיר ירושלים // פקולטות

חוף טוב הכל טוב- סוכות המציל המעניינות בעולם // השראה יומית חוף טוב הכל טוב- סוכות המציל המעניינות בעולם // השראה יומית

וידיאו ארט, סרטי אנימציה, סרטים דוקומנטרים וצילום בתערוכה חדשה // תערוכות וידיאו ארט, סרטי אנימציה, סרטים דוקומנטרים וצילום בתערוכה חדשה // תערוכות

הצעות תכנוניות לאזור הדרום, בוגרי ביהס לארכיטקטורה, אוני אריאל 2019 // פקולטות הצעות תכנוניות לאזור הדרום, בוגרי ביה''ס לארכיטקטורה, אוני' אריאל 2019 // פקולטות

עיריית תל-אביב-יפו תקצה עשרות דירות בהישג יד למורות ומורים // פרויקטים עיריית תל-אביב-יפו תקצה עשרות דירות בהישג יד למורות ומורים // פרויקטים

בקבוקי בירה מרוסקים משמשים להצלת חופי ניו זילנד// השראה יומית בקבוקי בירה מרוסקים משמשים להצלת חופי ניו זילנד// השראה יומית

חוט של מחשבה- סיפורים גלובליים בטקסטיל // תערוכה בינלאומית חוט של מחשבה- סיפורים גלובליים בטקסטיל // תערוכה בינלאומית

מעצבים עושים ניתוח פלסטיק למוצרים, חפצים ושאריות של פלסטיק // תערוכות מעצבים עושים ''ניתוח פלסטיק'' למוצרים, חפצים ושאריות של פלסטיק // תערוכות

משרד התמת אישר את פתיחת אצטדיון בלומפילד // ארועים משרד התמ''ת אישר את פתיחת אצטדיון בלומפילד // ארועים

ייצוגים של נשים, פתגמים, אִמרות ואובייקטים במיצג של יעל יודקוביק // תערוכות ייצוגים של נשים, פתגמים, אִמרות ואובייקטים במיצג של יעל יודקוביק // תערוכות

ראיון עם עדי דגן - מעצבת ובעלים של סטודיו גורילות // דעות ראיון עם עדי דגן - מעצבת ובעלים של סטודיו גורילות // דעות

סיפורים קטנים באמצעות המצלמה // תערוכה סיפורים קטנים באמצעות המצלמה // תערוכה

ולסיום..מחזור 2019 התוכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני // תערוכות ולסיום..מחזור 2019 התוכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני // תערוכות

השקת חגיגות שנת אלתרמן בתל אביב // ארועים השקת חגיגות שנת אלתרמן בתל אביב // ארועים


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B