Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

התועלת שבמרפסת I ראיון עם אדריכל ד''ר גלעד שביד || ראיונות

התועלת שבמרפסת I ראיון עם אדריכל ד
 חדשות - כותרות
מערכת איגלוטק ECK מבית אייל ציפויים מערכת איגלוטק ECK מבית אייל ציפויים

תערוכת לחם ושושנים 18 תערוכת לחם ושושנים 18

תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים

אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי תא II חשיפת אדריכלים אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי ת''א II חשיפת אדריכלים

תערוכה במוזיאון ידידי ישראל- תערוכת התקווה תערוכה במוזיאון ידידי ישראל- תערוכת התקווה

קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024 קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024

תכנון ושיפוץ מבנה למסעדה במדריד תכנון ושיפוץ מבנה למסעדה במדריד

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד

תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות

תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים

תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי

לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב

פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון

2024 Paradyż Designers Competition 2024 Paradyż Designers Competition

תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניהלכל כותרות החדשות


ראיונות - ‏יום ראשון ‏05 ‏ספטמבר ‏2021 מאת: Archijob6

בכתבה הבאה בחרנו לראיין את האדריכל ד''ר גלעד שביד, אשר מרצה לארכיטקטורה בבית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל. במשך חמש השנים האחרונות, חקר שביד את אותו אלמנט אדריכלי, המרפסת, זו שבשנה וחצי האחרונות, הפכה חשובה במיוחד והיוותה מפלט בסגרים ובידודים. כאמור, שביד חקר זאת עוד לפני שמגפת הקורונה הגיעה לישראל,  את הרשמים שלו איגד בספר ''מרפסות: עבר, הווה, עתיד'' שיצא לאחרונה. 

ספר לנו עליך, ועל המחקר באסתטיקה אדריכלית. 
נולדתי בירושלים ב-1960. אבי אדריכל, וכאשר הייתי ילד הוא טרח על הכנת תכנית האב של ירושלים, ביחד עם אביה וציון השימשוני. את ההכשרה הראשונית שלי באדריכלות: חיתוך קרטון ביצוע [ואצבעות], בניית מודלים, מחיקת שרטוטים בסכין גילוח, ושרטוט, קיבלתי בחופשות במשרד, שהיה ממוקם בבית ערבי ישן בין רחוב הילל לגן העצמאות, כבר מגיל חמש. באמצע שנות השמונים למדתי אדריכלות בבצלאל, ואחרי הלימודים עבדתי מעט מאוד, כפרילנסר במשרדו של זאב שיינברג ובאופן פרטי. הבנתי מהר שאין לי עניין לעבוד עם לקוחות או בוסים. כשהציעו לי להתחיל ללמד בבית הספר לארכיטקטורה באריאל, יכולתי לממש את ההכשרה בדרך נוחה יותר עבורי ומאז אני שם. מאוחר יותר, למדתי לתואר שני במכון ללימודים עירוניים באוניברסיטה העברית, בהנחיית פרופ' אריה שחר ז''ל, ועשיתי דוקטורט בבית הספר לסביבה ע''ש פורטר באוניברסיטת תל-אביב, בהנחיית פרופ' יובל פורטוגלי, שהיה מנחה יוצא מהכלל. הדוקטורט שלי עסק באסתטיקה סביבתית, ובמהלכו התחלתי לפתח תיאוריה כללית של אסתטיקה חזותית, אותה סיימתי לפתח אחרי הדוקטורט. את התיאוריה פרסמתי בספר: ''איזה יופי'', בהוצאת מוסד ביאליק.

ממחקר על מרפסות סוכה, קרדיט צילום: ד
ממחקר על מרפסות סוכה, קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. סורג מרפסת ברומניה, קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. סורג מרפסת ברומניה, קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

האסתטיקה האדריכלית היא חלק מהתחום הרחב יותר של האסתטיקה הסביבתית. ברור שהמבנה מבחוץ מהווה חלק מהסביבה, ורחובות, כיכרות וכיוצא בזה, הן סביבות תחומות שהארכיטקטורה היא החלק היותר משמעותי ביצירתן. אבל גם חללים פנימיים במבנים הם סביבות, ושם הארכיטקטורה אחראית לכלל יצירת הסביבה, והתחושות האסתטיות המתקבלות בה. המחקר באסתטיקה האדריכלית עוסק לא רק בתכונות המקנות למבנים ולחללים ארכיטקטוניים יופי או כיעור, אלא גם בתכונות החזותיות היוצרות תחושות אחרות, כמו רגיעה, לחץ, שליטה וכיוצא באלה. מחקר מסוים מבודד ערך אחד, ובוחן תכונה או תכונות ארכיטקטוניות שמשפיעות על הערך המסוים. 
אין זה סוד שהסביבה הבנויה בישראל, כמו גם חלק ניכר מהסביבות הפתוחות, נחווית על ידי רוב האנשים כסביבה מכוערת למדי. כיעור זה נובע לדעתי משתי סיבות עיקריות: העדר בקרה ואכיפה אסתטית, מוסד שקיים במקומות מסוימים כמו הולנד, והבנה טובה יותר, שאינה אינטואיטיבית, של הגורמים העיקריים שמשפיעים על איכותה האסתטית של הסביבה. מחקר אסתטי יכול להוות תשתית, שעל בסיסה, עם בקרה ואכיפה מתאימות, ניתן יהיה לשפר מאוד את הפן האסתטי של הסביבה בישראל, היות וכישרון יש כאן בשפע. 

תוספות על מבנים קיימים-מרפסות נתמכות בפירנצה.קרדיט צילום: ד
תוספות על מבנים קיימים-מרפסות נתמכות בפירנצה.קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

מה מאפיין את המרפסת כמרחב?
המאפיין הכללי ביותר של המרפסת כמרחב, היא היותה בין לבין. מרפסת היא מרחב שמהווה חלק מהמבנה, וגם חלק מהסביבה החיצונית. התרומה של כל אחד מהמרחבים האלה למרחב המרפסת משתנה ממקרה למקרה, בהתאם לסוג המרפסת, מיקומה, וכמובן עיצובה. התופעה הכללית של היות בין לבין מוצאת במרפסת עוד ביטויים תחושתיים חוץ מהעניין הכללי של חלל אדריכלי שמחובר באופן בלתי אמצעי לחוץ, כמו למשל היות בין המרחב התרבותי למרחב הטבעי, בין המרחב הכללי למרחב המקודש, ועוד. גם מהבחינה האסתטית, רוב המרפסות מהוות מרחב שיש לו מאפיינים אסתטיים הנוגעים לסביבה החיצונית, ומאפיינים אסתטיים הנוגעים לחלל המרפסת. מעבר לכך, מרחב המרפסת הוא כמעט תמיד מרחב פתוח בחלקו, כך שהעולם, בדמות צלילים, ריחות, מזג אוויר ומראות חודר אליו כל הזמן, ומשפיע על אופיו.

תרומה חברתית: המרפסת כמרחב ציבורי, מרפסת בפורטוגל. קרדיט צילום: ד
תרומה חברתית: המרפסת כמרחב ציבורי, מרפסת בפורטוגל. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

מה הסיבות להופעת המרפסת על סוגיה השונים?
הסיבות להופעת סוגים שונים של מרפסות הן מגוונות ביותר. הסיבה המקורית להופעת מרפסת הטרסה שהייתה המרפסת הקדומה ביותר, ואחד האלמנטים הבנויים הקדומים ביותר, הייתה לדעתי הצורך במשטח עבודה ושהייה נוח ומואר, בצמוד לחלל מוגן [מערה, ואז בית], כך שניתן יהיה לסגת לחלל המוגן במהירות. טרסות מסד, שימשו ליישור פני שטח כדי שניתן יהיה לבנות בקלות, או להגבהת השטח כדי להרחיקו מבוץ או מים, ואחר כך כדי להבליט את המבנה. מרפסות זיזיות החלו להיבנות לצרכי צפייה באזורים אחדים, לצרכי גישה באזורים אחרים, ולצרכי לחימה באזורים מסוימים. מרפסות אחרות נבנו כדי לשרת שימושים יומיומיים או מיוחדים, שימושים אסתטיים, חיבור לסביבה, ועוד ועוד. 
באופן מעניין, בזמן שרוב הסיבות הללו, כמו גם אחרות, שומרות עדיין על רלוונטיות גם היום, סיבות שונות הולכו והתווספו, וסביר שעוד ילכו ויתווספו, כדי ליצור סוגי מרפסות חדשים, או מרפסות חדשות מסוגים קיימים. לדוגמה, סוג מרפסת מיוחדת שהופיעה רק בעשורים האחרונים היא מרפסת הנחיתה למסוקים, כזו שבונים לעיתים בבתי חולים, או במקומות אחרים כמו מגדל הקריה בתל אביב.

ממחקר באסתטיקה אדריכלית. קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה אדריכלית. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

מקורות המרפסות השונות. פרו-  מרפסת כניסה, מאפשרת כניסה נוחה בגובה. קרדיט צילום: ד
מקורות המרפסות השונות. פרו-  מרפסת כניסה, מאפשרת כניסה נוחה בגובה. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

ממחקר באסתטיקה אדריכלית. קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה אדריכלית. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

האם השנה האחרונה עם כל מה שמגיפת הקורונה הביאה איתה, הפכה את המרפסת למרחב חשוב יותר?
אין לי ספק שהקורונה הזכירה להרבה אנשים את חשיבות המרחב הפתוח הצמוד לדירה, גינה, מרפסת, או מרפסת-גינה. אמנם פעם, כאשר לא היו מזגנים, ולא מחשבים וטלוויזיות אנשים היו מבלים במרפסת הרבה יותר, אבל גם היום חשוב לאנשים לצאת החוצה, לנשום אוויר, לשמוע ציפורים, לדבר עם השכנים, ועוד, דברים שבתקופת הקורונה ניתן לעשותם במרפסת בקלות, במקום במרחב הציבורי שאולי מסוכן לשהות בו. יתרה מכך, במבנים גדולים עם הרבה קהל, כמו מרפאות, בתי חולים, ומשרדים שונים, מרחב ההמתנה החיצוני הצמוד לחללים הייעודיים, יכול להיות מרפסות גדולות, שבהן אנשים ממתינים במרחב הבנוי-הפתוח, עם הרבה פחות סיכוי להידבק. עצם העובדה שאנשים נחשפו מחדש ליתרונות ואיכויות המרפסות, הפכה אותן למקום חשוב יותר, היות וכיום הן מצויות חזק בתודעה. מסיבה זו אפשר להניח שיבנו יותר מרפסות, ומרפסות גדולות יותר, וכי היתרון הכלכלי מהוספת מרפסות לדירות יהפוך משמעותי עוד יותר, לפחות בשנים הקרובות.

מהן ההשפעות האקלימיות ואיך הן משפיעות על עיצוב המרפסות?
למרפסות שונות יש השפעות אקלימיות שונות, ואלה תלויות בעיצוב המרפסת המסוימת. מרפסות משפיעות על תפקוד חללי הפנים מבחינת נוחות אקלימית, על תפקוד מרחבי החוץ הסמוכים למבנה, וכמובן מרחב המרפסת מתנהג אחרת מחללי הפנים. ההשפעות המשמעותיות בחלל המרפסת הן; רוח, שיכולה לקרר בקיץ, ואוויר שהטמפרטורה שלו היא כטמפרטורת החוץ, שלעיתים היא נעימה יותר מהטמפרטורה בחללי הפנים. כמו כן, בחורף, מרפסות יכולות לספק מקום חמים יחסית, ושטוף שמש, בהתאמה למיקומן ועיצובן. ביחס לחללי הפנים, המרפסת יכולה להשפיע על הטמפרטורה ועל האוורור, וכמו כן על מידת הבוהק כאשר מסתכלים החוצה. מרפסות פטיו יכולות להגן על חללי הפנים מסופות אבק. בחללי החוץ הסמוכים למבנה, מרפסות יכולות להגן מגשם ומשמש, אבל ההשפעה הפוטנציאלית הגדולה ביתר שלהן היא מיתון פרצי רוח סוערים וחזקים, שמבנים גבוהים נוטים לייצר. 
כמובן, הצורך להתמודד עם תפקודים שונים מושפע מאוד מהאקלים המקומי, ומשפיע חזק על עיצוב המרפסת המסוימת, כך שתוכל לתפקד בצורה מיטבית. 

מקורות המרפסות השונות. נפאל-  מרפסת כניסה, מאפשרת פילוס והגבהה. קרדיט צילום: ד
מקורות המרפסות השונות. נפאל-  מרפסת כניסה, מאפשרת פילוס והגבהה. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד 

מהי התרומה החברתית של המרפסת?

למרפסות שונות יש מגוון תפקידים חברתיים. אם נתמקד במרפסות הפרטיות, ויש לזכור שיש גם מרפסות משותפות ומרפסות ציבוריות, הרי שהתפקיד החברתי החשוב והנפוץ ביותר שיש למרפסות הוא אירוח. אבל, למרפסות שונות יש מגוון תפקידים חברתיים אחרים, שיש להם במקומות שונים חשיבות גדולה. תפקיד אחד הוא שמירה על מרקם הקהילה, כאשר אנשים שנמצאים במרפסת באים במגע עם שכנים ומכרים שחולפים ברחוב ליד המרפסת. במקומות כמו דרום מזרח אסיה, תפקיד זה חשוב ביותר מבחינת הקהילה. מרפסות שונות שימשו ובמידה מעטה עדיין משמשות להודעת הודעות, ולפנייה לציבור. היום מרפסות אלה הן בעיקר מרפסות המינרטים, מהן קורא המואזין את המאמינים לתפילה. מרפסות יכולות לשמש גם לתפקידים חברתיים מעניינים יותר, כמו חיזור, וכמו העלאת תחושת המוגנות במרחב הציבורי הסמוך.

תרומה חברתית: פריז- מרפסת כמקום לחיזור. קרדיט צילום: ד
תרומה חברתית: פריז- מרפסת כמקום לחיזור. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

תרומה חברתית: פירנצה- אירוח במרפסת. קרדיט צילום: ד
תרומה חברתית: פירנצה- אירוח במרפסת. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

האם יש שינויים מקובלים ומה צופן העתיד בתחום זה? 
מרפסות, יותר מחללים אחרים במבנה, נתונות לשינוי בקלות. שינוי שהיה נפוץ מאוד בארץ, היה סגירת חלל המרפסת, והפיכתה לחלל פנים. שינוי זה היה כה נפוץ, והשלכותיו כה משמעותיות מבחינה אסתטית ומבחינות אחרות, עד שהוביל לחקיקת חוק המרפסות המדלגות, שהתבטל אחרי כמה שנים משנמצא כי אינו משפר את המצב האסתטי. על מרפסת ניתן גם לבנות, למשל מחסן, וכן ניתן לשנות את עיצובה, על ידי הוספת פרגולה או קירוי אחר, על ידי שינוי המעקה, ולפעמים על ידי הגדלתה החוצה. כמו כן, אחד השינויים הבולטים בבנייה שמתווספת למבנים קיימים, היא מרפסת. 
השימוש במרפסות גם הוא נתון לשינויים, כאשר שימושים שהיו רווחים, כמו הכנת אוכל או ניקוי שטיחים, נעלמים, ובמקומם מופיעים שימושים חדשים. להערכתי, בעשורים הקרובים יופיעו שימושים חדשים מעניינים מאוד, שיצריכו מרפסות חדשות, או עיצוב מחדש של מרפסות קיימות. בין השימושים היותר מעניינים יהיו שימושים שקשורים למתן אוטונומיה קיומית גדולה יותר לדירה או למבנה, מבחינת אספקת אנרגיה ומים, שימושי גישה מתקדמים באמצעות רחפנים, והתפנות בטוחה ממבנים גבוהים.

ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. מלטה. קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. מלטה. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. סיציליה. קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. סיציליה. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. מרפבסת שקועה מקורה בקולומביה. קרדיט צילום: ד
ממחקר באסתטיקה של מרפסות וחזיתות. מרפבסת שקועה מקורה בקולומביה. קרדיט צילום: ד''ר גלעד שביד

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ] תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 1 ]
empty image
[1]   אביטל בנדל   ‏יום שני ‏06 ‏ספטמבר ‏2021 00:28
לכבוד השנה החדשה, הספר - איזה יופי - של גלעד שביד עכשיו ב-40% הנחה באתר מוסד ביאליק: https://www.bialik-publishing.co.il/What-is-Beauty


 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים

שובר שיוויון - תערוכה במוזיאון העיצוב שובר שיוויון - תערוכה במוזיאון העיצוב

קול קורא למענקים עבור אמניות.ים ומוסדות קול קורא למענקים עבור אמניות.ים ומוסדות

תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה

תערוכה במוזיאון קסטל במעלה אדומים תערוכה במוזיאון קסטל במעלה אדומים

תערוכת יחיד בגלריה אנגל תערוכת יחיד בגלריה אנגל

לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב

2024 Paradyż Designers Competition 2024 Paradyż Designers Competition

פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון

תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי

תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים

אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי תא II חשיפת אדריכלים אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי ת''א II חשיפת אדריכלים

תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות

קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024 קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)