Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם משרד פיק אדריכלים || ראיונות

ראיון עם משרד פיק אדריכלים
 חדשות - כותרות
מוזיאונים, סיורים ואתרי מורשת בחינם בחול המועד פסח מוזיאונים, סיורים ואתרי מורשת בחינם בחול המועד פסח

תכנון מתחם מגורים וחברה בעיר שנזן, סין תכנון מתחם מגורים וחברה בעיר שנזן, סין

קול קורא לפרס לצילום עש הצלם מיכה קירשנר קול קורא לפרס לצילום ע''ש הצלם מיכה קירשנר

תערוכת יחיד בזכרון יעקב תערוכת יחיד בזכרון יעקב

פסטיגן בגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם ''פסטיגן'' בגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם

פסח במוזיאון ידידי ישראל ומרכז המדיה פסח במוזיאון ידידי ישראל ומרכז המדיה

תקרות עץ שילובית במרכז קהילתי תקרות עץ ''שילובית'' במרכז קהילתי

חידוש בית כפרי בסאו פאולו, ברזיל חידוש בית כפרי בסאו פאולו, ברזיל

תערוכה קבוצתית בבית האמנים ירושלים תערוכה קבוצתית בבית האמנים ירושלים

תערוכות של 10 מוזיאונים מהנגב המערבי ומגבול הצפון במוזיאון בית הפלמח תערוכות של 10 מוזיאונים מהנגב המערבי ומגבול הצפון במוזיאון בית הפלמ''ח

תערוכת אוצרים לרגע - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה תערוכת ''אוצרים לרגע'' - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה

קול קורא- מלגת קרן מרים ומשה ארמון זל לסטודנטים לאדריכלות קול קורא- מלגת קרן מרים ומשה ארמון ז''ל לסטודנטים לאדריכלות

עיצוב דירת מגורים ואירוח לגיל השלישי II חשיפת מעצבים עיצוב דירת מגורים ואירוח לגיל השלישי II חשיפת מעצבים

תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

תערוכת יחיד ושיח גלריה בגלריה שלוש תערוכת יחיד ושיח גלריה בגלריה שלושלכל כותרות החדשות


ראיונות - ‏שבת ‏03 ‏יוני ‏2017 מאת: ליאת גלבוע

''...המוטו שלנו הוא פשטות, איכות ואסתטיקה. פרויקטים הם מאוד מורכבים וצריך להגיע לפשטות במודל, להגיע לדברים חזרתיים, לפרטים טובים שמתוכננים עד הסוף. כשהצורה האדריכלית נקיה - אז היא מספרת את הסיפור של הפרויקט.
לכל פרויקט אנחנו עושים אייקון. אם אתה יכול לתאר פרויקט בכמה קווים אז הגעת למשהו ברור, בר זיהוי, שיש לו את האיכות שלו...'

אדריכלים ניצה ויוני פיק. משרד פיק אדריכלים
אדריכלים ניצה ויוני פיק. משרד פיק אדריכלים

נפגשנו עם ניצה ויוני פיק, זוג אדריכלים שהכירו בזמן הלימודים באונ' תל אביב והקימו יחד את משרד 'פיק אדריכלים'. שוחחנו על הבחירה בנישה האדריכלית של פרויקטים יזמיים גדולים, האופי הדרוש ליציאה לעצמאות והשאיפות לעתיד

התחלה:
ניצה: שנינו לא הגענו מרקע אדריכלי. אני הגעתי להחלטה לבחור באדריכלות אחרי הצבא. עשיתי גם קורס נגרות במשרד העבודה ולימדתי נגרות 5 שנים בבית היוצר בכפר סבא. בשבילי זה היה מבחן כדי לבדוק איך זה לתכנן משהו ולהפוך אותו למציאות.
יוני: בתור ילד היה לי חלום להיות מהנדס מכונות או לעסוק בציור. למדתי אמנות במכון אבני ואחרי זה החלטתי ללכת לאדריכלות.
שנינו למדנו באוניברסיטת ת'א והכרנו מההתחלה. היינו ידידים, בשנה השלישית הפכנו לחברים ובסוף אותה שנה כבר התחתנו. בחתונה הרב אמר לנו שאנחנו בונים יסודות וקונסטרוקציה ומישהו מהקהל צעק – ומה עם הקונספט?

על ההחלטה להקים עסק עצמאי:
יוני: אחרי הלימודים מצאנו עבודה במשרדי אדריכלות גדולים, כדי לגשר על הפער בין הלימודים לפרקטיקה. זה משהו שחייב להתבצע במשרדים טובים, אי אפשר ישר לצאת לעצמאות. אני עבדתי שבע שנים במשרד רני זיס כראש צוות. ניצה עבדה בישר אדריכלים ובכנען שנהב.

בשלב מסוים רצינו לפתח את האמירה שלנו, ולפני ארבע שנים פתחנו את המשרד הפרטי. יש לנו אופי של עצמאים, היכולת ליזום, ללמוד, להתפתח. כשכיר אתה רק מתכנן פרויקטים ואילו כעצמאי נכנסות למשוואה יותר יכולות ודיסציפלינות. זה מפתח אותך גם אישיותית.
מאז שפתחנו אנחנו נמצאים בכתובת הנוכחית, מגדל בסר 3, וזה מיקום שבחרנו במודע, כי הוא נמצא במרכז ונהנה מיתרונות הנגישות לחנויות העיצוב והחומרים שיש באזור, ונוח לתיאום פגישות.

פיק אדריכלים - פרויקט מעונות בר אילן בשיתוף עם משרד רני זיס אדריכלים
פרויקט מעונות בר אילן בשיתוף עם משרד רני זיס אדריכלים

כיום אנחנו 6 אנשים במשרד. אנחנו שואפים לעבוד על פרויקטים גדולים אבל לשמור על איכות של סטודיו. לא להיות מפעל אינסופי של פרויקטים, אלא להגיע למקסימום של 10 עובדים.

באיזה סוג פרויקטים אתם עוסקים?
אנחנו מתעסקים בעיקר ביצירת סביבת חיים. זה כולל מגורים, מלונאות ומעונות סטודנטים - ממגורים קבועים ועד ארעיים. אנחנו עובדים מול יזמים, חברות ורשויות ולא בסקטור הפרטי.

הנושא של מגורים הוא הבסיס של האדריכלות בעינינו. כשאנחנו ניגשים לעבודה על פרויקט אנחנו לרוב מתחילים מהמקום. המוצר האדריכלי נטוע במקום מסוים, בפרוגרמה יחודית, ומהם אנחנו מגבשים סטרוקטורה שיש בה פשטות מסוימת.

הרבה פרויקטים אצלנו הם בתהליכי תכנון או תחילת ביצוע. פרויקטים גדולים נמשכים 3-5 שנים, לעומת עיצוב דירה למשל, שיכול להסתיים בתוך כמה חודשים. אדריכלות היא מקצוע איטי שמצריך סבלנות.

באיזה טכנולוגיות אתם עובדים במשרד?
הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מהמשרד. אנחנו עובדים ב-Revit ו- 3DMAX חשוב לנו למצוא דרכים לפשט ולייעל את המקצוע, לדעת בכל תהליך מה הם האינסטרומנטים הנכונים.

איך זה לעבוד יחד כזוג?
ניצה: מבחינתי יוני הוא הפרטנר המושלם. אנחנו קצת שונים באופי וזה טוב, גם מבחינת תחומי עניין אנחנו מרגישים שאנחנו משלימים אחד את השני ואנחנו מזהים בכל לקוח את מי הוא צריך והוא זה שעובד מולו.
יוני:  מבחינת הפרדה בין בית לעבודה יש הפרדה ברורה. אנחנו מספיק זמן במקצוע כדי להבין שחייבת להיות הפרדה ומנוחה ולו'ז נכון.
בבית מדברים על אדריכלות אבל לא על פרויקט מסוים.

ספרו על פרויקטים מעניינים שאתם עובדים עליהם כרגע
מעונות סטודנטים בבר אילן בשיתוף עם משרד רני זיס. מדובר בפרויקט של 1100 יחידות [נספר לפי מיטות] שכולל מסחר, מרכז ספורט, בית כנסת, פארק. הקונספט הוא השיתוף. חיפשנו את החללים המשתפים, מרמת הבינוי ועד החדר. יצרנו פארק גדול שמגיעים אליו גם אנשים מחוץ לאוניברסיטה, ברמת הבנין תוכנן פאטיו פנימי וגם מרפסות שיתופיות ברמת הקומה. הפרויקט אמור להסתיים בתוך 3 שנים.

פיק אדריכלים - תכנון מעונות הסטודנטים בבר אילן
צורות עגולות וחללים משותפים רבים

פרויקט נוסף שלנו, שאמור להסתיים כבר בחודשים הקרובים, הוא פרויקט שכולל עשרים דירות נופש וממוקם מול נוף הכנרת. הפרויקט תוכנן עבור אנשים מהמרכז שנופשים בצפון. חלק מהדירות מרוהטות, משולבות בג'קוזי ואלמנטים נוספים שמספקים תחושת נופש.

פיק אדריכלים - דירות נופש מדורגות מול נוף הכנרת
דירות נופש מדורגות מול נוף הכנרת

פיק אדריכלים - פרויקט דירות נופש מדורגות מול נוף הכנרת
דירות נופש הכוללות ריהוט וג'קוזי

פרויקט פינוי בינוי:
בתכנון גם פרויקט גדול מאוד של פינוי בינוי בחדרה המייצר כניסה חדשה לעיר. הפרויקט ממוקם בכניסה לעיר, ליד הרכבת, פרויקט שיכונים שנקרא סלע ביתר רסקו. אנחנו יוצרים שם שכונה חדשה עם עירוב שימושים [פרויקט בשיתוף עם שלמה גנות]. זו התחדשות עירונית בקנ'מ מאוד משמעותי שכוללת מסחר, משרדים, שצ'פ ירוק, בניינים בגובה 15-25 קומות, כולל גני ילדים ושטחים פתוחים. עבור השטחים המסחריים נוצרה שפה אחרת שמפרידה אותם מבנייני המגורים.

פיק אדריכלים - פרויקט פינוי בינוי בחדרה
פרויקט פינוי בינוי בחדרה

מוטו באדריכלות:
המוטו שלנו הוא פשטות, איכות ואסתטיקה. פרויקטים הם מאוד מורכבים וצריך להגיע לפשטות במודל, להגיע לדברים חזרתיים. להגיע לפרטים טובים, אבל כאלה שמתוכננים עד הסוף. כשהצורה האדריכלית מאוד נקיה - אז היא מספרת את הסיפור של הפרויקט.

לכל פרויקט אנחנו יוצרים אייקון, זה מפשט את החשיבה. אם אתה יכול לתאר פרויקט בכמה קווים אז הגעת למשהו ברור, בר זיהוי, שיש לו את האיכות שלו. זה מתחבר לאמנות ותרבות וזה דברים שמאוד חשובים לנו. אסתטיקה שמועברת במסרים - חשוב שלא יהיו מקושקשים.

מחשבות לעתיד:
מקצוע האדריכלות הופך בימינו ליותר מורכב. מעורבים יותר יועצים בכל דבר והאדריכל נדרש להרבה יותר עבודת צוות. הוא צריך לקבוע את הדרך, ולהיות מספיק חזק כדי לקדם את זה. אנחנו מאוד נלחמים על מעמד האדריכל בשכר ובמרכזיות התכנון.

אנחנו מתכוונים לפתח בעתיד הקרוב פלטפורמה או בלוג שבו ניצור סוג של שיח, נשתף את החוויות שלנו כדי שאדריכלים קולגות שלנו יבינו שכולנו חווים את אותן חוויות וצריכים לגבש דעה מגובשת כדי להעצים אחד את השני. שכולנו נקבל שכר ראוי ולא להוריד מחירים ולא שכולנו נרעב ללחם. יש מקום לכולנו. עבודה קשה יש מספיק לכולם.

פיק אדריכלים -תכנון כניסה חדשה לעיר חדרה בשילוב מגורים ומסחר
כניסה חדשה לעיר חדרה בשילוב מגורים ומסחר

השראה:
ניצה: בשבילנו כל החיים הם משקפיים שדרכם אתה רואה אדריכלות. אתה חי את האדריכלות ושואב השראה גם מדברים שראית פעם. אנחנו נוסעים לביאנלות, תערוכות, כל הזמן מתעדכנים ואני גם עושה תואר שני באדריכלות כדי להשאר מעודכנת.

לפחות פעם בשנה אנחנו ניגשים לתחרות כדי לרענן, להתעסק במשהו אחר, גם לזכות כמובן, אבל זה חלק מתוכנית העבודה שלנו. כעצמאים אנחנו חייבים להתוות לעצמנו את הדרך. צריך להיות אדם ביקורתי ומודע לעצמו בתהליך הזה.

רמת שביעות רצון מהעבודה:
8.5. הגדרנו שאנחנו נמצאים כעת באמצע-תחילת הדרך. זה מקצוע שבכל יום אנחנו מגיעים למחשבות ומסקנות ורצון לעשות טוב יותר ולהשתפר, באג'נדה ובכל דבר. לכן הציון הוא 8.5, כי תמיד יש עוד המון מה ללמוד ואנחנו כאדריכלים צריכים לעשות קפיצה וסנכרון לאור הטכנולוגיות החדשות והמערכות המורכבות.

המלצה לסטודנט מתחיל:
ניצה: להנות משנות הלימודים, לא לקחת את זה קשה מדי, ללכת לעבוד במשרד, להעמיק, להתבונן, ולשים דגש על פשטות.
יוני: הכי חשוב שההחלטות לא יהיו מקריות אלא ממוקדות. לבחור משרד שמעניינים אותך הפרויקטים שלו, וכשאתה שיוצא לעצמאות להגדיר באיזה פרויקטים אתה מעוניין - כך תגיע למקומות שאתה רוצה להגיע אליהם.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ] תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
עיצוב דירת מגורים ואירוח לגיל השלישי II חשיפת מעצבים עיצוב דירת מגורים ואירוח לגיל השלישי II חשיפת מעצבים

תערוכת יחיד בחלל החדש של גלריה רוטשילד לאמנות תערוכת יחיד בחלל החדש של גלריה רוטשילד לאמנות

תערוכה של ארכיון עזריאלי לאדריכלות תערוכה של ארכיון עזריאלי לאדריכלות

תערוכת אוצרים לרגע - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה תערוכת ''אוצרים לרגע'' - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה

תערוכת יחיד בבית האמנים תל אביב תערוכת יחיד בבית האמנים תל אביב

תערוכות של 10 מוזיאונים מהנגב המערבי ומגבול הצפון במוזיאון בית הפלמח תערוכות של 10 מוזיאונים מהנגב המערבי ומגבול הצפון במוזיאון בית הפלמ''ח

תכנון מתחם הבילויים הגדול ביפן תכנון מתחם הבילויים הגדול ביפן

תערוכות חדשות בגלריה העירונית לאמנות, ראשון לציון  תערוכות חדשות בגלריה העירונית לאמנות, ראשון לציון 

תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

Devonshire Gardens Pavilion Design Competition Devonshire Gardens Pavilion Design Competition

תערוכת יחיד בחלל אמנות פרישמן 46 תערוכת יחיד בחלל אמנות פרישמן 46

קול קורא- מלגת קרן מרים ומשה ארמון זל לסטודנטים לאדריכלות קול קורא- מלגת קרן מרים ומשה ארמון ז''ל לסטודנטים לאדריכלות

תערוכת יחיד ושיח גלריה בגלריה שלוש תערוכת יחיד ושיח גלריה בגלריה שלוש

תערוכת יחיד בזכרון יעקב תערוכת יחיד בזכרון יעקב

תערוכה קבוצתית בבית האמנים ירושלים תערוכה קבוצתית בבית האמנים ירושלים


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)