Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

טיפים לקבלה לעבודה במשרדי אדריכלות || מאמרי דעה

טיפים לקבלה לעבודה במשרדי אדריכלות
 חדשות - כותרות
מערכת איגלוטק ECK מבית אייל ציפויים מערכת איגלוטק ECK מבית אייל ציפויים

תערוכת לחם ושושנים 18 תערוכת לחם ושושנים 18

תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים

אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי תא II חשיפת אדריכלים אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי ת''א II חשיפת אדריכלים

תערוכה במוזיאון ידידי ישראל- תערוכת התקווה תערוכה במוזיאון ידידי ישראל- תערוכת התקווה

קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024 קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024

תכנון ושיפוץ מבנה למסעדה במדריד תכנון ושיפוץ מבנה למסעדה במדריד

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד

תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות

תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים

תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי

לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב

פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון

2024 Paradyż Designers Competition 2024 Paradyż Designers Competition

תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניהלכל כותרות החדשות


מאמרי דעה - ‏יום שלישי ‏01 ‏ספטמבר ‏2015 מאת: ליאת גלבוע

טיפים לקבלה לעבודה בתחום האדריכלות:

סיימתם את לימודי האדריכלות ואתם עומדים לעשות את הצעדים הראשונים בעבודה במשרד אדריכלים? רגע לפני שאתם נכנסים לריאיון עבודה או מגישים קורות חיים למשרה הנחשקת, אספנו עבורכם עצות ממספר משרדי אדריכלות, שיעזרו לכם להצטיין ולהתבלט - משלב שליחת קורות החיים ועד ליצירת רושם חיובי בחודשי העבודה הראשונים.

פנינו לחמישה משרדי אדריכלים, והצבנו בפניהם את השאלות הבאות: • על אילו נושאים אתם מקפידים לשאול בראיון העבודה?

 • מה יכול לעזור למועמד להתבלט באופן מיוחד מעל היתר [תוכן התשובה, שליטה בתוכנות, שפת גוף, לבוש?]

 • מה עלול לגרום למועמד להיפסל מבחינתכם ללא היסוס?

 • מהן הציפיות מעובדים חדשים בחודשים הראשונים לעבודה?


הוק אדריכלים - אדריכל דורון הוק. מרכז ההפצה הארצי לחברת שטראוס באזור תעסוקה שהם, הכולל מרכז הפצה ארצי למוצרי מזון מצוננים ויבשים ובניין משרדי מכירות. צילום המבנה: עמית גירון
הוק אדריכלים - אדריכל דורון הוק. מרכז ההפצה הארצי לחברת שטראוס באזור תעסוקה שהם, הכולל מרכז הפצה ארצי למוצרי מזון מצוננים ויבשים ובניין משרדי מכירות. צילום המבנה: עמית גירון

אדריכל דורון הוק - הוק אדריכלים

אנחנו מייחסים חשיבות רבה להרכב צוות המשרד- מלבד היכולת המקצועית, שברור משקלה בהחלטה, מדובר בצרוף חבר חדש לצוות, שאיתו כולנו מבלים שעות רבות מאד ביחד וברמת חיכוך יחסית גבוהה. מכאן שבמפגשים עם המועמדים לעבודה משתתפים בד'כ לפחות 2-3 ממנהלי המשרד.

לראיון מגיעים מועמדים רק אחרי סינון הפניות לקבלת המשרה ואחרי שיחה טלפונית. מלבד איחור למועד הראיון וכמובן הופעה מרושלת/דוחה אין סיבות לפסילה על הסף.

אנחנו מצפים מהמועמדים להיות מסוגלים לתת פרזנטציה קצרה ומתומצתת של עצמם, רקע, ניסיון מקצועי, תחומי עניין, חוזקות של עצמם – כ- 5 דקות של שיווק עצמי מלווה בהצגת עבודותיהם [חשוב לנו להתרשם מהיד והיכולת העצמאית, ואין פסול בעבודות מתקופת הלימודים].

הראיון מורכב בדרך כלל משיחה חופשית ומשאלות רלבנטיות וכלליות כאשר אנחנו מנסים לתהות על קנקנו של המועמד ועל האופי שלו.
בסופו של יום אנחנו מאמינים שעל חוסר הכרות וידע בתחום מקצועי זה או אחר ניתן לגשר וללמד, אך את האופי והאישיות, שהם בסופו של דבר יקבעו את מידת ההצלחה בעבודתנו המשותפת, לא ניתן לשנות. אנחנו מחפשים איזון נכון בין אסרטיביות לבין צניעות. אנחנו מחפשים יכולת לעבודה בצוות.

מתוך הבנה שכל קליטת עובד חדש ובעיקר אדריכל צעיר הינה תהליך ארוך של מספר חודשים, חשוב לנו לברר בראיון תוכניות לעתיד: מועמד שמתכנן בשנה הבאה לצאת לטיול למזרח או לצאת לימודי תואר שני סיכוייו להתקבל דלים.

בסוף הראיון, במידה והרושם הכללי חיובי, ישאל המועמד על ציפיותיו בתחום השכר. השכר לא נקבע על פי התשובה, אבל חשוב לנו בעת קבלת ההחלטה לדעת האם יש פערים משמעותיים בין הציפיות של המועמד לבין השכר והתנאים שאנחנו מציעים.
ונקודה אחרונה- משרדי האדריכלות בארץ עוברים תהליך של כניסה לעבודה ב- Revit. מיומנות בתוכנה יכולה להוסיף נקודות זכות למועמד.

אדריכל איל יוסינגר ממשרד EYA, עוסק באדריכלות קהילתית, אדריכלות ירוקה ושיטות תכנון מתקדמות.
אדריכל איל יוסינגר ממשרד EYA, עוסק באדריכלות קהילתית, אדריכלות ירוקה ושיטות תכנון מתקדמות.

משרד אדריכלים EYA- אדריכל איל יוסינגר:

קבלה למשרת אדריכל מתחילה בקורות החיים. מאחר ואדריכלות היא מקצוע ויזואלי, אני ממליץ לשלב בקורות החיים תמונות מכמה פרויקטים שעשיתם בלימודים. פורמט יבשושי ומילולי מתאים אולי אם אתם עורכי דין, אבל אדריכלים אוהבים לראות תמונות יפות, וכך גם תבלטו במהירות מול מועמדים נוספים.

לראיון עצמו הכינו 2-3 פרויקטים שעשיתם בלימודים, עליהם יש לכם משהו מעניין להגיד. כדאי שתהיה לכם מצגת מוכנה על מחשב, או חוברת מודפסת בפורמט A3. אדריכל מנוסה יכיר את היכולות שלכם תוך זמן קצרצר, ומספיק מבט בכמה תכניות או הדמיות שעשיתם בשביל להבין אם אתם מתאימים למשרד הזה או לא.

כמו בכל ראיון עבודה בכל תחום, אני מציע להגיע חיוביים, להיכנס בדלת בחיוך חם ומנומס ולהביט למראיין או מראיינת בעיניים. ענו לעניין לאחר מחשבה קצרה, היו פתוחים ושתפו דברים מהחיים ולא רק מהמקצוע. בסופו של יום, אתם נכנסים לביתו של אדם זר, ועל מנת לזכות באמון שלו עליכם לשכנע שאתם אנשים טובים ומעניינים, ולא רק אדריכלים מוכשרים. מאחל לכם הצלחה רבה!


ד"ר גיל הר גיל - משרד גרינשטיין הר-גיל אדריכלות נוף ותכנון סביבתי בע"מ. "פארק המושבה" בזכרון יעקב. צילום: יוסי שרם
ד'ר גיל הר גיל - משרד גרינשטיין הר-גיל אדריכלות נוף ותכנון סביבתי בע'מ. 'פארק המושבה' בזכרון יעקב. צילום: יוסי שרם

ד''ר גיל הר-גיל ממשרד גרינשטיין הר גיל - אדריכלות סביבתית


אנחנו מעוניינים בהתרשמות מהאישיות, בהתאמה חברתית, ובנכונות ללמוד ולהשקיע. לכן, אנחנו מקפידים לשאול על עברו של המועמד, על השתלבותו בלימודים ובמסגרות קודמות להן היה שותף.

אנחנו לא מחפשים את המתבלטים. אנחנו מחפשים את אנשי המקצוע המתאימים למשרד שלנו ולאופיו
. לכן, אנחנו מחפשים מועמדים בעלי יכולת לעבוד בהרמוניה מקצועית וחברתית עם כל אנשי המשרד. נכונות לתת שמות של ממליצים ולא רק ממליצים שהם אנשי מקצוע.
אני ממליץ לאדריכלי נוף ולאדריכלים המגיעים לראיון עבודה לשים דגש על הלבוש, על ההופעה ועל הגעה בזמן לראיון. בהיבט של התוכן, אני ממליץ על הכרה מוקדמת של המשרד בו הם מתראיינים ועל הכרה של הפרויקטים שלו [לרוב משרדי התכנון יש אתרים באינטרנט].

כדאי להיות מוכן לספר על ה'היסטוריה' האישית והמקצועית [אם יש כזו] של המרואיין, באופן תמציתי ומעניין. לטעמי, כדאי גם לשאול את המראיין שאלות המביעות הכרות עם המשרד ומביעות עניין באופן התנהלותו הארגונית והמקצועית.
מה שיכול לגרום לי לפסול מועמד ללא היסוס זה עודף בטחון עצמי, יהירות וחוסר צניעות. כמו גם, זלזול מופגן בלבוש ובהופעה החיצונית. איחור לראיון עבודה גם הוא לא מסמן טובות מבחינתנו.

אני ממליץ להביע עניין בציפיות המקצועיות והאישיות של נציגי משרד התכנון מהמועמד/ת ולשוחח גם על האופק המקצועי המוצע במשרד התכנון. אני מציע להפגין נכונות ללמוד ולהשקיע. להקשיב יותר מלדבר. נכונות להשתלב במארג המקצועי והחברתי הקיים במשרד ולהבין שמתחילים בצעדים קטנים ולא ישר בפרויקטים גדולים ועצמאיים. סבלנות היא שם המשחק.

אדריכל רון נוימן. הדמיה מתחרות לתכנון מרכז העיר כפר סבא.
אדריכל רון נוימן. הדמיה מתחרות לתכנון מרכז העיר כפר סבא.


אדריכל רון נוימן


הגישה שלי בראיונות עבודה תלויה מאד ברמת הניסיון של המועמד, כשמדובר בסטודנט שזה עתה סיים את לימודיו יהיה לי חשוב לוודא ידע בתוכנות שרטוט, הדמיה וגרפיקה. מעבר ליכולות בסיסיות באוטוקד, סקצ'אפ, V-RAY, ודומותיהן, ידע בתוכנות GIS ומערכת מבא'ת יהווה יתרון.

אדריכלים
 שכבר עברו סטאז' אני מקפיד לשאול על ניסיון בתכנון פרופר מול גופים רשמיים - ועדות מקומיות ומחוזיות, פיקוד העורף וכו'. חשוב לי שהמרואיין יהיה איש נעים וכן, אין צורך להגזים בקורות החיים - בעבודה השוטפת במשרדי אדריכלים היכולות והידע יוצאים לאור תוך כדי העבודה.

הפורטפוליו מבחינתי הוא הדבר החשוב ביותר למועמד בלי קשר לרמת הניסיון
 – אני רוצה לראות מישהו שמכבד את המלאכה שלו, שמשקיע ונותן את הנשמה, ושיש לו כשרון כמובן. אני מעדיף עבודות שמשקפות מעוף, יצירתיות ופרקטיות אבל תמיד מרשימים אותי פרויקטים, גם אם סטודנטיאלים, בעלי מימד חברתי.

לאחר שהמתמודד עבר את ראיון העבודה יהיה חשוב לי שיראה נכונות ללמוד, יסתדר עם האנשים במשרד - שיהיה פתוח להתנסות בתחומים חדשים ומעל הכל שיפגין חשיבה עצמאית ואחריות.

אדריכל אייל עמידן, משרד עמידן-קוטלוביץ אדריכלים. צילום: שירן כרמל
אדריכל אייל עמידן, משרד עמידן-קוטלוביץ אדריכלים. צילום: שירן כרמל

ממשרד עמידן-קוטלוביץ אדריכלים - אדריכל אייל עמידן

חשוב לנו שהפנייה הראשונית של המועמד במייל תהיה מלווה בקבצי PDF עם שרטוטים באוטוקאד והדמיות. שליטה באוטוקאד ותוכנת תלת מימד היא דרישה בסיסית מבחינתנו.

בראיון העבודה המועמד נשאל על ניסיון קודם, שליטתו בתוכנות דו ותלת מימד, ומתבקש להציג תיק עבודות. שרטוטים מפורטים ונקיים עם גרפיקה קריאה, ירידה לתכנון של פרטי בניין, והדמיות ריאליסטיות ואסטטיות, יעזרו למועמד להתבלט.

הציפייה מעובדים חדשים היא להשקיע בלמידה והתמקצעות, לקיחת אחריות והגדלת ראש. מותר לטעות בדרך, אבל צריך ללמוד מטעויות. כשעובדים בצוות חשוב להקפיד על סדר וארגון על מנת שכל אחד מהעובדים יוכל להשתלב ולהמשיך את השני בלי ללכת לאיבוד. בנוסף לעבודה התכנונית מצופה מהעובדים להשתתף בעבודה המקצועית הנלווית, לדוגמה גרפיקה ושיווק.

במשרד שלנו, כל העובדים משתתפים בהליך התכנוני, מפיתוח הקונספט, דרך הוצאת מכרזים ועד לפיקוח על הבניה. אין 'מטלות שחורות' השמורות לעובדים החדשים, וגם עובד טרי יכול להוביל פרויקט עם חניכה ותמיכה של עובדת ותיקה.

לסיכום, הנושאים השכיחים ביותר שיעזרו לכם להתקבל לעבודה במשרד אדריכלים הם אלה: 1. משרדי אדריכלים מחפשים אדם שיהיה נעים לעבוד איתו, כך שמעבר לתיק העבודות המרשים, כדאי שלא תפגינו יהירות, ולא תגזימו בתיאור מעלותיכם.

 2. הגיעו בזמן והקפידו על מראה מסודר ונאות.

 3. שליטה בתוכנות Revit ו V-ray ,או תוכנות תלת מימד נוספות תהווה יתרון עבורכם בקבלה למשרד.

  הגיעו מוכנים, רגועים, צנועים ושמרו על גישה חיובית.
  בהצלחה!

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ] תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים תערוכות חדשות בבית האמנים ירושלים

שובר שיוויון - תערוכה במוזיאון העיצוב שובר שיוויון - תערוכה במוזיאון העיצוב

קול קורא למענקים עבור אמניות.ים ומוסדות קול קורא למענקים עבור אמניות.ים ומוסדות

תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה תכנון והרחבת קמפוס בנויברג, גרמניה

תערוכה במוזיאון קסטל במעלה אדומים תערוכה במוזיאון קסטל במעלה אדומים

תערוכת יחיד בגלריה אנגל תערוכת יחיד בגלריה אנגל

לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב לאכול עם העיניים - תערוכה בבית האמנים תל אביב

2024 Paradyż Designers Competition 2024 Paradyż Designers Competition

פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון פֶמינינ-עׇל תערוכת חוצות בחולון

תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי תכנון חנות הדגל של חברת Huawei בשנגחאי

תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים תערוכת יחיד בטרמינל העיצוב, בת ים

אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי תא II חשיפת אדריכלים אגף חדרי ניתוח יום חדש במרכז הרפואי ת''א II חשיפת אדריכלים

תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכת יחיד במוזיאון תל אביב לאמנות

קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024 קול קורא: פרס מוזס לאמן.ית צעיר.ה לשנת 2024

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)