Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

תערוכה : יש שכר לעיצוב המוצר, הולדתו של מקצוע עיצוב המוצר בישראלתערוכה : יש שכר לעיצוב המוצר, הולדתו של מקצוע עיצוב המוצר בישראל

 חדשות - כותרות
תערוכת יחיד ראשונה לאמן אורן אליאב תוצג באיטליה תערוכת יחיד ראשונה לאמן אורן אליאב תוצג באיטליה

פיילוט ראשון מסוגו בארץ - התקנת כביש חשמלי ברמת אביב פיילוט ראשון מסוגו בארץ - התקנת כביש חשמלי ברמת אביב

קול קורא לתוכנית שהות אמני פרפורמנס ביער המאכל בשדמאמא קול קורא לתוכנית שהות אמני פרפורמנס ביער המאכל בשדמאמא

אפרת חכימי היא הזוכה בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר אפרת חכימי היא הזוכה בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר

האוהלים שתרצו להקים אפילו בסלון | השראה יומית האוהלים שתרצו להקים אפילו בסלון | השראה יומית

הצגת פרוייקטי גמר נבחרים ופתיחת תערוכת הבוגרים - פקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, טכניון הצגת פרוייקטי גמר נבחרים ופתיחת תערוכת הבוגרים - פקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, טכניון

הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת | מדור חשיפת סטודנטים הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת | מדור חשיפת סטודנטים

חליפת משבצות - הקומיקס הישראלי מביט פנימה חליפת משבצות - הקומיקס הישראלי מביט פנימה

מתחם ספורט מרחף מעל קניון בסין | פרוייקט חול מתחם ספורט מרחף מעל קניון בסין | פרוייקט חו''ל

עמדות חיטוי אוטומטיות ומעוצבות למקומות ציבוריים ללא מגע מבית מדגל עמדות חיטוי אוטומטיות ומעוצבות למקומות ציבוריים ללא מגע מבית מדגל

אייל ציפויים מציגים - פרופילי פליז למראה אלגנטי ויוקרתי אייל ציפויים מציגים - פרופילי פליז למראה אלגנטי ויוקרתי

בלורן מציגים - פתרונות אחסון לסדר מופתי בעיצוב מדוייק בלורן מציגים - פתרונות אחסון לסדר מופתי בעיצוב מדוייק

רשת ברגר קינג חושפת את עיצוב מסעדת העתיד | השראה יומית רשת ברגר קינג חושפת את עיצוב ''מסעדת העתיד'' | השראה יומית

The reflection of street life in SkyMall Shaoxing The reflection of street life in SkyMall Shaoxing

הנייר הלבן שחור מבפנים הנייר הלבן שחור מבפניםלכל כותרות החדשותאקדמיה - ‏יום חמישי ‏23 ‏נובמבר ‏2006 כתב Archijob2
 


מלמעלה למטה:

בובות שזכו בפרס ראשון
תחרות עיצוב צעצועים 1965. ע"ש פרנק מייזלר

בקבוקי משקה עוצבו באיפדו
משרד העיצוב הראשון

רום כרמל. מחצית שניה שנות ה- 70.
עיצוב מחדש של הכרמל דוכס: אריה סולומון

מערכת סלונית בעיצוב משה שקד.
תחילת שנות ה- 70

יש שכר לעיצוב המוצר - הולדתו של מקצוע עיצוב המוצר בישראל, 1955-1975

אוצרת: הדס קרוק

התערוכה תספר לראשונה כיצד נברא יש-מאין תחום עיצוב המוצר בארץ. הסיפור יועבר דרך הצגת המוצרים שנוצרו בשנותיה הראשונות של המדינה ועד שנות ה-70, החל ברהיטים, מוצרי צריכה, מוצרי חשמל, כלי אוכל ועוד. המוצרים הללו יצרו את הסביבה החומרית שמשפיעה במידה רבה על הסגנון שלנו עד היום. חלק מן המוצגים הם מעין איקונים של התקופה, חלקם אף חוזרים ומופיעים היום שוב כחלק ממגמת הרטרו.

פיתוחו של התחום נוצר בעקבות סדרה של פעולות, חלקן הגדול ממשלתיות וממסדיות, הכוללות הזמנה לארץ של מומחים מן העולם שיעבדו וילמדו מעצבים מקומיים. בתערוכה יוצגו לצד תיעוד המוצרים גם הסיפורים שמאחורי הקלעים, שיציגו את התמיכה הזו ואת השיטות שהביאו לפיתוח של המקצוע: ייסוד מגמות הוראה (הראשונה שבהן בטכניון), פרסום כתבי עת, הכנת תערוכות מקצועיות, שליחת משלחות לימוד לחו"ל וכו'.

עד היום לא פורסם שום ספר או קטלוג על העיצוב הישראלי של התקופה, וגם לא נערכה תערוכה שכזו. עתה, לראשונה, על בסיס מחקרה של הדס קרוק ניתן להציג סיפור מרתק ובלתי מוכר. מטרת התערוכה לעורר דיון חשוב אודות המורשת העיצובית בארץ ולעודד פיתוחו של העיצוב בשנים הבאות. זו היא הפעם הראשונה בה נאסף חומר היסטורי מסוג זה בארץ.


סיפור מרתק מספרת התערוכה "יש שכר לעיצוב המוצר", ושמא נוסיף אופייני להתנהלות ישראלית, בחברה, בתרבות ובכלכלה. השאיפה "לברוא" מוסדות וארגונים ציבוריים או עצמאיים – יש מאין, מתוך שאיפה לגלות את הרכיבים החסרים במציאות הישראלית המתפתחת של אמצע המאה העשרים, היא שאיפתם של יחידים הפועלים מול מערכות מורכבות ביותר.
זהו סיפורם של דמויות ואישים בודדים, הגומרים אומר להצעיד תחום מסוים, במקרה שלנו - עיצוב המוצר - לקראת נוכחות, הישגים והצטיינות. בראשית הדברים נולדים אירועים מתוך דחף ליצירה ובריאה של תחום עשייה; בהמשך נעשה ניסיון עיקש, למלא את התחום בתוכן בר משמעות או השפעה. המאבקים לקיומו של שדה חדש הם מאבקים סיזיפיים, שמטרתם לשכנע גורמים ציבוריים, וכמותם אישים בודדים בתעשייה, בנחיצותו של תחום עיצוב המוצר. כיצד ניתן להוליך גורם כלכלי להשקיע כסף בתחום שאינו מבטיח תמורה מיידית, מה גם שזו אינה ברת כימות?

מול מכשולים רבים פועלים בודדים מתוך שכנוע עצמי בנחיצות הפעולה. שכנוע זה הוא ביטוי ברור להבנה של תהליכים תרבותיים, תעשייתיים וחברתיים, שאינם מושפעים אך ורק משיקולים כלכליים. היכולת לשכנע קובעי מדיניות בנחיצות היוזמה המקומית, הנולדת מתוך צרכים מקומיים, שלעתים נתפשים כמופרכים, היא יכולתם של מרחיקי הראות, היצירתיים ובעלי המחויבות לעשייה משמעותית.

במהלך המאה העשרים הכירו תרבויות מערביות רבות בחשיבות העיצוב המקומי, האיכותי והייחודי, מבחינת ההגדרה של תרבות ושל כלכלה. הבנה זו היוותה בשלהי המאה העשרים בסיס לתעשייה רחבה ואף לתיירות ושירותים, המבוססים על תדמיות שנקבעו באמצעות עיצוב. קובעי המדיניות בארצות אלו הכירו גם בחשיבותו של ניהול התרבות, ובמסגרתו ניהול העיצוב, תוך שהם מותירים מרחבי תמרון ויצירה רחבים דיים, המעודדים את בריאתם ופעילותם של הכוחות היוצרים. מתוך הכרה זו מוקדשת מחשבה לחשיבות העיצוב כתורם להגדרה של חברה, צרכיה העכשוויים ומאווייה לעתיד. פעילות הכפר הגלובלי, בהקשריה המוצלחים, משלבת בין המקומי ובין העולמי, כדי ליצור בידול תרבותי, שיחד עם זאת צועד קדימה באמצעות התובנות והאמצעים הכלכליים הבינלאומיים. שימור המורשת העיצובית, כחלק מן ההיסטוריה של היצירה המקומית, הוא בסיס לכל יצירה עתידית. בבואנו לחקור את ההיסטוריה של העיצוב המקומי התגלה "החור השחור" בידע הציבורי בנושא. בודדים מבין היוצרים של אותם עשורים שמרו מסמכים, דגמים ותיעוד של מוצרים שיצרו. רק פריטים מקוריים בודדים נשמרו בידי בודדים, שלא ניתן אפילו לכנותם אספנים. בשום מקום בישראל לא נמצא מוסד או ארכיון בו ניתן ללמוד או לשמר לטווח ארוך מורשת חשובה כל כך. לכן, אחת ממטרות תערוכה זו היא לעורר את המודעות לחשיבות השימור, האיסוף, התיעוד וההתיחסות לעבר.

בעיצוב מוצרים, כמו בתחומי יצירת "יש מאין" בתרבות האנושית, יש ביטוי מפעפע של אופטימיות: ניסיון להתמודד עם סוגיות יומיומיות הדורשות טיפול, ובה בעת להעניק צורה מוחשית ותפקוד יעיל למוצרים. באופטימיות זו עוסקת התערוכה "יש שכר לעיצוב המוצר". התצוגה מתמקדת בתהליכים, שבמרבית המקרים נותרים מאחורי הקלעים, במטרה לחשוף מקרה מובהק של ניסיון לתכנון תרבותי, אף שלעתים תכופות הוא נוצר ללא תכנון של ממש. התערוכה אינה יכולה להקיף את כל המידע החשוב הרלוונטי. ראשית, בשל העדר מאגרי מידע או אוספים. דבר זה מצביע על הדחיפות שאנו רואים בהקמתם של מאגרי מידע ואוספים, הן של המעצבים, הן של היצרנים וכמובן של המדינה, כרשות בעלת אינטרסים ביצירה המקומית. כמו כל תחום תרבות, או תחום שתורם לעיצוב התרבות, גם עיצוב המוצר הוא תחום של בניית נדבך על גבי נדבך. כדי לבסס נדבכים אלה יש לטפח גם את הידע שנצבר, את הניסיון שנצבר ואת הערכים האסתטיים. האפשרויות קיימות עדיין, אך הן הולכות ונמוגות.

גורמים רבים סייעו במימושה של התערוכה והקטלוג. בראש וראשונה הדס קרוק, שעסקה במשך מספר שנים באיתור מסמכים, תצלומים ופריטים, באיסוף החומר ובעיבודו לכדי תצוגה, תוך שהיא רוקמת סיפור עלום ומרתק. חברי הוועד המנהל של הגלריה לארכיטקטורה ולאמנות ניסויית ע"ש הניך בטכניון בחיפה, שהכירו בחשיבות המחקר ובחשיבות הצגתו בפני הציבור הרחב, כחלק מן המורשת החינוכית הן של פרופ' פ.ק. הניך ז"ל, שעל שמו קרויה הגלריה, והן של הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. גורמים אלה תמכו ועודדו את יצירת התערוכה, גם כאשר נתקלנו בקשיים לאורך הדרך. משרד התעשיה והמסחר הכיר אף הוא בחשיבות שימור המורשת העיצובית ותמך במימוש התערוכה. מפעל הפיס תמך ועודד את פרסום הקטלוג, שמהווה תיעוד ראשון של קורות התפתחות עיצוב המוצר בישראל. תודה מיוחדת יש לשאת למעצבים הרבים, חלקם עלומים, שהקימו בעבודה יומיומית קשה תחום יצירה ועשייה, שאף לא היה לו שם עברי קודם לכן. עלינו להודות לכל אלה מביניהם שהבינו את חשיבות שימור המידע והחומר, והסכימו להשאיל אותו בהתלהבות לצורך תיעוד והצגה.

חגי שגב
מנהל הגלריה ואוצר ראשי


אירועי הפתיחה
יום ד', ח' בכסלו תשס"ז, 29.11.2006

כנס פתיחה:
אודיטוריום בנג'מין, בשעה: 18:00

דניאל שושן, יו"ר הוועד המנהל של הגלריה
פרופ' אביב רוזן, המשנה הבכיר לנשיא הטכניון
פרופ' ירח דויטשר, דיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים
צביה דורי, מנהלת מינהל המימון – משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה
דר' נעמי ביטרמן, ראש המסלול לעיצוב תעשייתי, טכניון
חגי שגב, מנהל הגלריה

הרצאות אריה סולומון, מעצב
אדי להבי, מעצב

לרגל האירוע יושק קטלוג התערוכה.


פתיחה: 29 בנובמבר 2006

הגלריה על שם פ"ק הניך , פקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים שבטכניון
טל': 04-8295546

שעות הפתיחה: ימים א'-ה' 10:00 – 17:00


קישורים:
לימודי אדריכלות, עיצוב ותכנון בטכניון
ארכיטקטורה, אדריכלות נוף, הנדסה אזרחית, הנדסת הסביבה, עיצוב תעשייתי-לימודי מוסמכים

טכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ
MS.c למדעים בארכיטקטורה-התמחות בשימור, ME בהנדסה-התמחות במקרקעין, ניהול פרוייקטים בבניה, עיצוב פנים וריהוט, שמאות וניהול נכסים

 

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 5 ]
empty image
[1]   אלי   ‏יום ראשון ‏26 ‏נובמבר ‏2006 10:17
כרגיל כמו בתחומים רבים אחרים גם כאן, ובכלל בכל ענפי היצירה הישראלית בלי הסיוע המאסיבי של מפעל הפיס, שום דבר אמיתי לא היה זז. כבוד לפיס. הבוז למדינה.


[2]   אריק   ‏יום ראשון ‏26 ‏נובמבר ‏2006 12:29
אני מסכיםעם אלי, המגיב ה1. זה בדיוק כך.


[3]   מחמוד   ‏יום שני ‏27 ‏נובמבר ‏2006 17:19
כל הכבוד למדינה שעשתה פיס


[4]   דוד   ‏שבת ‏09 ‏דצמבר ‏2006 12:57
שעות הפתיחה בעיתיות, נא לאפשר
להגיע לביקור בתערוכה לאחר שעות העבודה, תודה.


[5]   ערן   ‏יום ראשון ‏10 ‏דצמבר ‏2006 07:15
ממש כל הכבוד לפיס???
הידעתם? אני סטודנט לעיצוב וניסיתי ליצור איתם קשר ע'מ לקבל מידע שיעזור לי להתקדם בפרוייקט הגמר שלי. התשובה שלהם היתה שהם ממש עסוקים ושאין להם אפילו חצי שעה פנויה להקדיש לי לשאלות, וזה אחרי שטרטרו אותי בטלפון כמעט חודש.


 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
ראיון עם המעצב גיל דביר - עיצוב והעיר הגדולה ראיון עם המעצב גיל דביר - עיצוב והעיר הגדולה

זאהה חדיד אדריכלים  חושפים פלטפורמה אדריכלית דיגיטלית ליצירת בתים בהונדורס זאהה חדיד אדריכלים חושפים פלטפורמה אדריכלית דיגיטלית ליצירת בתים בהונדורס

בלורן מציגים - פתרונות אחסון לסדר מופתי בעיצוב מדוייק בלורן מציגים - פתרונות אחסון לסדר מופתי בעיצוב מדוייק

אייל ציפויים מציגים - פרופילי פליז למראה אלגנטי ויוקרתי אייל ציפויים מציגים - פרופילי פליז למראה אלגנטי ויוקרתי

הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכת הבוגרים  של הפקולטה לעיצוב HIT הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכת הבוגרים  של הפקולטה לעיצוב HIT

סופסוף עוצבה המשתנה הציבורית הראשונה לנשים | השראה יומית סופסוף עוצבה המשתנה הציבורית הראשונה לנשים | השראה יומית

חתך בסכין מטבח: מחשבות על קולאז  חתך בסכין מטבח: מחשבות על קולאז' 

אשכול תערוכות בנושא משבר הקורונה אשכול תערוכות בנושא משבר הקורונה

חליפת משבצות - הקומיקס הישראלי מביט פנימה חליפת משבצות - הקומיקס הישראלי מביט פנימה

Digital architectural platform to create homes for Roatán Próspera | English Digital architectural platform to create homes for Roatán Próspera | English

ההשלכות התרבותיות של המחקר הארכיאולוגי החישובי ותחנה בזמן בבית בנימיני ההשלכות התרבותיות של המחקר הארכיאולוגי החישובי ותחנה בזמן בבית בנימיני

רשת ברגר קינג חושפת את עיצוב מסעדת העתיד | השראה יומית רשת ברגר קינג חושפת את עיצוב ''מסעדת העתיד'' | השראה יומית

מתחם ספורט מרחף מעל קניון בסין | פרוייקט חול מתחם ספורט מרחף מעל קניון בסין | פרוייקט חו''ל

The reflection of street life in SkyMall Shaoxing The reflection of street life in SkyMall Shaoxing

תערוכה ווירטואלית לבוגרי בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל תערוכה ווירטואלית לבוגרי בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B