English Menu

קבע כעמוד הבית

הוסף אתר למועדפים

המליצו לחברים

ניוזלטר

חשיפה באתר

אודות האתר

פרסום באתר

יצירת קשר

 
  לוח המודעות   מערכת הפורומים   מדור לימודים וקורסים   Archifind - אינדקס אנשי מקצוע   מדריך חברות ומוצרים
 

Archijob Studio

טיפ אוטוקאד

עיצוב פנים

מאמרים

תחרויות ICN

בלוג

סקר שכר

חשיפת פרוייקטים

ראיונות

חדשות וארועים

ארכיג'וב ראשי

 

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


ראיון עם אדריכל איתי אלמוג בר לרגל עשור לArchijob                אוקטובר 2010

אני פוגשת את אדריכל איתי אלמוג-בר, 41, במרכז Archijob הממוקם ברמת החייל, תל אביב.
המרכז הזה הוא הלב הפועם המנהל ומפעיל את כל תחומיי הפעילות של Archijob ומהווה שילוב ומפגש אמיתי בין הוירטואלי והממשי:
אתר Archijob – הפורטל הישראלי לאדריכלות עיצוב ותכנון.
Archijob-Studio – המרכז ללימודי מקצועות העיצוב והאדריכלות.
מרכז Archijob - מרכז להרצאות תערוכות ומפגשים.

מראיינת: עדי הרץ יעקובי
 

מהו Archijob ואיך אתה רואה את כל תחומי הפעילות משתלבים יחד?

ארכיג'וב הוא בית לקהילה המקצועית של אנשי קהילת האדריכלות, העיצוב והתכנון.
בית המהווה מקום מפגש מרכזי ופעיל לאנשי מקצוע, חברות מסחריות והקהל הרחב. מקום המאפשר הזדמנויות לצמיחה עסקית, הפרייה הדדית ויצירת סינרגיה בין הנפגשים.

לפני תקופת האינטרנט קהילת העיצוב והאדריכלות היתה די ב"אפלה" כמו קהילות מקצועיות אחרות. האינטרנט מאפשר לאנשי מקצוע לדבר אחד עם השני, לחשוף מה עושים בתחום ולהסביר לקהל הלא מקצועי את התהליך.

Archijob רוצה ללוות את האדריכלים המעצבים והמתכננים לאורך מחזור החיים המקצועי:
אם בתחילת הדרך מתלבטים מה ללמוד – אנחנו נעזור לכוון באמצעות מדור הלימודים ויש לנו את המכינה ללימודי עיצוב ואדריכלות שיכולה לעזור למי שמעונין להתקבל ללימודים בתחום.
בזמן הלימודים סטודנט יכול לחשוף פרויקטים שלו במדור חשיפת סטודנטים וכמובן לראות עבודות של סטודנטים אחרים גם משנים קודמות שהיו בסיטואציה שלו.
עם סיום הלימודים ניתן למצוא עבודה דרכנו, ולפי הנתונים, רוב מוצאי העבודה בארץ עושים זאת דרך Archijob.
בזמן העבודה, כשאדריכל / מעצב רוצה לקבל מידע מקצועי - ניתן לעשות זאת דרך מדריך החברות , כשהוא רוצה להחשף הוא יכול לפרסם עבודותיו במדור חשיפה וכמובן להופיע באינדקס אנשי המקצוע – Archifind וכמובן שבכל שאלה הוא יכול להעזר באנשי מקצוע אחרים באמצעות מערכת הפורומים שלנו.
אם חסר לאיש מקצוע ידע בתוכנה מסוימת – הוא יכול למצוע מענה באחד מהקורסים המקצועיים של ארכיג'וב - סטודיו.
כאשר משרד מחפש עובד או שותף להרחבת המשרד – הוא ימצא מענה בלוח המודעות שלנו או בפורומים , יש עוד מדורים רבים באתר אבל העקרון ברור – אנחנו מתממשקים בנקודות רבות במחזור החיים המקצועי ומאפשרים לכולם – אנשי מקצוע, קהל רחב וחברות מסחריות לדבר עם עם השני וליצור קשרים מסוגים שונים.
 

מהו הרקע שלך?

התחלתי לימודי אדריכלות בשנת 92 בטכניון. למדתי שם שנה א' וב' ובשנה ג' עברתי לבצלאל. סיימתי את בצלאל בשנת 98, בתום 6 שנים שכללו הפסקה לטיול בדרום אמריקה.
בטכניון הלך לי די טוב אבל קצת השתעממתי, לא היתה לי אופציה ללמוד שם דברים יצירתיים נוספים לקחתי אמנם קורסים נוספים בלוגיקה למשל אבל חשתי שאין לי מספיק אופציות ללימוד רב תחומי בתחומים שקשורים לאדריכלות ועיצוב. בבצלאל למדתי בנוסף לאדריכלות גם קדרות, עיצוב אריזות ועיצוב תערוכות, זה היה די נגד הזרם בזמנו כי לא עודדו את המולטי דיספלינריות. בעיניי זהו היתרון הכי גדול של בצלאל כי יש שם מחלקות עיצוב מגוונות ואתה יכול להעשיר עצמך מעבר לתחום שלך.


תמיד רצית להיות אדריכל?

מאוד התלבטתי מה ללמוד, הצד הריאלי חזק אצלי ומצד שני תמיד ציירתי ויצרתי. התלבטתי בין עיצוב תעשייתי ואדריכלות והגעתי למסקנה שאדריכלות יהיה לי יותר מעניין כי אוכל לשלב כמה תחומים.

איך הכל התחיל ב Archijob?

כילד התעניינתי במחשבים לאחר שנפגשתי בהם לראשונה במעבדת מחשבים בעת שליחות משפחתית בארה"ב. התאהבתי בזה והתחלתי ללמד עצמי בייסיק, ולתכנת כל מיני אפליקציות קטנות. בהמשך, התנתקתי מעולם המחשבים לגמרי, אפילו בלימודים לא היתה לי נגיעה כמעט למחשבים.
סיימתי את הלימודים בבצלאל והתחלתי לעבוד בהוק אדריכלים בירושלים שם עבדתי קרוב ל 3 שנים.
בסוף שנות ה 90 האינטרנט התחיל להתפרץ, והתחילה הפעילות המסיבית לפני התפוצצות הבועה ב 2000.
כשפגשתי באינטרנט לראשונה – זה היה חיבור חזק מאד, התחלתי להתעניין מה זה ואיך בונים אתר וללמוד את הנושא, קניתי לעצמי ספר על HTML , התחלתי לשחק עם זה והבנתי שזה לא כל כך מסובך.
בזמן עבודתי במשרד, ראיתי שכשמחפשים עובדים במשרד, מפרסמים מודעה במקומון. זה העלה בי את השאלה - איך זה שאין אתר למציאת עובדים בתחום. חשבתי שיהיה טוב לבנות אתר עם לוח מודעות בתחום, לחיפוש עבודה בתחומי העיצוב והאדריכלות.
בתור תחביב התחלתי לבנות את האתר. השםarchijob נבע מהחיבור בין architecture + job. תוך כדי הבניה הבנתי שאם כבר יש אתר – אז הוא יכול להכיל תכנים נוספים כמו חשיפת פרויקטים, חדשות ופורומים.

היום כל קהילת העיצוב והאדריכלות נוכחת באופן משמעותי בArchijob . כל מי שעובד בתחום חייב שתהייה לו נוכחות כאן. בין אם זה משרד אדריכלים, בין אם זה חברה מסחרית. אני שמח שהצלחתי להגיע למצב בו אנחנו מרכז הפעילות המקצועית בארץ.

 

מי עזר לך עם הבניה והפיתוח?

בהתחלה הכל היה "one man show". עבדתי בעצמי על הפיתוח והבניה של האתר ב HTML, לא הכרתי אז שפות נוספות. הכל נעשה בשתי ידיים ועם המון תשוקה ללמוד ולהתפתח בתחום.
בהמשך התחלתי לעבוד עם מתכנתים שעזרו בפיתוח מדורים מורכבים יותר כמו אינדקס אנשי המקצוע, מדריך החברות וכו' במקביל גם למדתי לעבוד עם ASP כך שיכלתי גם לפתח ולשפר מדורים שונים.


אפשר לומר שבעשור האחרון האינטרנט הפך לכלי מרכזי בחיינו, הפתיע אותך? כך ראית את זה לפני עשר שנים כשהיקמת את ארכיג'וב?

זה היה לי ממש ממש ברור, אני בנאדם מאד לוגי בחשיבה שלי וגם מחובר לטכנולוגיה. בתור ילד חשבתי על כל מיני פיתוחי מחשב והעברת מידע לשימושים שונים.
היה לי ברור שהאינטרנט ישנה את החיים בכלל ושזה בערך כמו השימוש בחשמל – זה לא הולך ללכת אחורה.

ברגע שנחשפתי לאינטרנט ולכמויות המידע המטורפות שיש שם, זה עשה עליי אימפקט מאוד רציני, היום זה נראה מאוד ברור.
השימוש הראשון שעשיתי באינטרנט היה בשביל פרוייקט הגמר שלי בבצלאל. תכננתי מוזיאון לחקר היקום וביקשו מאיתנו לעשות הכנה ומחקר, הלכתי לעבודה של מי שהיתה אז חברתי - והיום אשתי, היה שם מחשב עם אינטרנט ואספתי כמות מידע עצומה וזה היה השימוש המהותי הראשון באינטרנט.

איך עברה העליה לאוויר?

האתר עלה ביולי 2000.
היתה תחושת מתח כי אתה עובד על משהו באינטנסיביות כחצי שנה ואתה אומר לעצמך - אולי עוד מישהו עובד על רעיון כזה במקביל, והבטן מתהפכת – מה יקרה אם פתאום אראה משהו דומה למה שפיתחתי...
וזהו - האתר עלה, שלחתי מיילים לכל מי שהכרתי. שלחתי גם מידע לעיתונים והיו כמה שהזכירו את האתר, העניין התחיל לרוץ ממש מהר, יותר מהר משתכננתי.
עבדתי ביום במשרד אדריכלים בירושלים ובלילה תחזקתי פיתחתי והרחבתי את האתר. כשראיתי שהעניין צובר תאוצה בסביבות פברואר - מרץ 2001 החלטתי לפרוש מעבודתי במשרד האדריכלים, זאת, על אף התפוצצות הבועה בשנת 2000 שהובילה לקריסת חברות רבות.
זוגתי אמנם תמכה, אבל היו אנשים סביבי שהגיבו בתדהמה, עלו שאלות איך יש לי אומץ, וממה אתפרנס (האתר עוד לא יצר אז הכנסה) , אך זה לא הדאיג אותי. הרגשתי שזה בדיוק השלב כשעוד אין משפחה או משכנתא, וגם ידעתי שכסטודנט תמיד הצלחתי להתפרנס - לימדתי, הדרכתי פסיכומטרי, אבטחתי, כך שלא חששתי לקפוץ למים.
התמקדתי באתר כי ידעתי שיש לו פוטנציאל ממש ממש גדול, וגם היה לי ברור שיש פה משהו שעובד לא רע. גם היום כשמימשנו חלק מהפוטנציאל, זה רק קצה הקרחון - אני יודע שיש עוד הרבה מקומות לגדול אליהם.

איך נכנסו המודעות הראשונות?

בהתחלה התקשרתי למודעות שהופיעו בעיתון ושאלתי אם יש התנגדות לשים את המודעה בלוח, מי שאישר - העליתי את המודעות שלו לאתר וכך ביולי 2000 עלינו לאוויר.
הלוח הפך למוביל, היום אין מחפש עבודה או מחפש עובד שאינו עובר דרכנו.
הלוח עובד יפה מאוד, עוברים דרכנו כל חודש כ15,000 קו"ח, זה לא מעט בשביל התחום הנישתי שלנו.


איך התפתח לוח הדרושים עם השנים?

לפני שנתיים בנינו מחדש את מדור הדרושים כך שאפשר יהיה לבצע בו חיפושים שונים ולראות מודעות באופן מפולח. קו"ח עוברים דרך האתר ולא נשלחים ישר למייל. יישרנו קו מבחינה טכנית עם מה שקורה באתרי הדרושים.
קיימת בעיה עם העובדה שיש אתרים שפשוט מעתיקים מאתנו מודעות מהלוח (ואחרים שמעתיקים מידע גם ממדורים אחרים).
יש גולשים שמתקשים להבין כיצד משרד יכול לפרסם הודעת דרושים "אנונימית" – למרות שזה קיים בכל הלוחות והיה קיים גם בלוח הישן שלנו, תשובתי לכך היא שכפי שלמחפש עבודה יש את הזכות לחפש עבודה בזמן שהוא עוד עובד במשרד, כך גם למעסיק יש זכות לפרסם מודעה באופן אנונימי מבלי שידעו במשרדו שהוא מחפש עובדים. אנחנו משרתים את שני הצדדים – מחפשי העבודה והמעסיקים, אם מישהו חושש לשלוח קורות חיים למעסיק שלו – רצוי שימנע משליחת קורות חיים למודעות אנונימיות.


האם אתם מנתחים את נתוני לוח הדרושים?

הרמנו לפני שנתיים את מדד האדריכלים, שבו אנחנו סופרים את כמות מודעות הדרושים של אדריכלים.
לקחנו נתונים אחורה החל מ 2006 ועד היום ואנחנו מעדכנים כל חודש את המדד הזה.
אנחנו מאמינים שכיוון שאדריכל הוא בתפקיד מפתח בתוך שרשרת המזון של ענף הבניה, אז לפי כמות מודעות "דרושים אדריכלים", אפשר לדעת מה קורה בתחום האדריכלות, תכנון, עיצוב ובניה.
המדד מראה את התנודות בענף ויכול לעזור להבין את הסיטואציות בהן הענף מצוי.
אפשר לראות עליה עד לשיא במרץ 2008 ואז רואים בבירור את הקריסה בסוף 2008. יצאנו עם המדד קצת לפני הקריסה והחלנו לדבר על הכיוון של ירידה חדה בביקוש עובדים, היו גולשים שקצת כעסו עלינו, אך בדיעבד ראינו שהמדד עובד טוב ומשקף את המצב בשטח והיו משרדים שפיטרו עובדים בהקף גדול.

ב 2010 היה כמובן שיפור רב בכמות מודעות הדרושים - אך ניתן לראות שאנחנו נמצאים בערך כפי שהיינו בסוף 2007 ושיש עדיין לאן לטפס. כדי לדעת מה יקרה מאוחר יותר, אנחנו כבר תלויים בנתונים כלכליים נוספים.

אחת מהמטרות של ארכיג'וב היא לסייע לקהילה המקצועית, מדד האדריכלים מספק נתונים המהווים סוג של אינדיקציה על השוק והוא עוזר למשרדים להבין באיזו זירה הם פועלים, מסייע בהערכות לעתיד ומאפשר לאדריכלים ומעצבים להחליט האם זהו הזמן לפתוח משרד עצמאי.


מהו לתפיסתך תהליך חיפוש עבודה אידיאלי עבור אנשים בתחום?

זה מאוד שונה בין אדם לאדם ובהתאם ליכולות של כל אחד, אך בגדול אני מאמין שאם אתה בא בפול גז ואנרגיות אתה תמצא מהר מאוד עבודה בלי קשר למצב. בכל מקרה מומלץ לאנשים לעבור על קורות החיים שלהם וללטש אותם מבחינת הניסוח, המראה, הסדר וכו'.
יוצא לי לעבור על הרבה קורות חיים ולפעמים אני די מופתע מחוסר ההשקעה בכתיבת קורות חיים בצורה נכונה. אני ממליץ למחפשי עבודה להעזר באנשים נוספים בניסוח, ולהשקיע זמן בתוצר טוב – צריך לזכור שזה בעצם תהליך של מכירה – והמוצר הוא אתה עצמך.

איך מפורטל אינטרנטי הצלחת לצמוח למרכז כפי שאתם היום?

מאז ההקמה ב 2000, גדלנו והתרחבנו. כמות העובדים הלכה ועלתה מדי שנה.
בתחילת הדרך - במקביל לפעילות בארכיג'וב לימדתי בבית הספר לאדריכלות של אונ' תל אביב, וזה הניע אותי לפתוח בית ספר שיוכלו לבוא וללמוד בו ממוקד ומקצועי.

בסוף שנת 2004 התרחבנו לפעילות שנקראת ארכיג'וב סטודיו, שזה מערך ההדרכה שלנו. אנחנו פועלים בשני תחומים: הקורסים המקצועיים שלנו (פוטושופ, אוטוקאד, רוויט, סקצ'אפ, ויירי וכו') והקורסים לקהל הרחב (עיצוב פנים, מכינה לעיצוב ואדריכלות, הום סטיילינג).

התחלנו עם קורס אחד (פוטושופ) שאני לימדתי והמשכנו לאוטוקד ומשם זה הלך וגדל. כיום יש לנו בסביבות 10 קורסים שונים שמתנהלים כאן. אנחנו שמים דגש רב על בחירת מדריכים מצויינים, פיתוח קורסים מדוקדק ומקצועי, מעקב אחר התנהלות הקורסים ושביעות הרצון של התלמידים.
ההחלטה על הקמת מרכז פעילות של ארכיג'וב וארכיג'וב סטודיו היא תוצר של תהליך מאוד ארוך של חיפוש מקום. אדריכלית שירלי מגד שהיא סמנכ"ל החברה, היתה חלק מרכזי בתהליך הזה. אחרי שמצאנו את המקום התחלנו לתכנן, לבנות ולהקים.
ב 1.4.2008 נכנסנו לפה.
אנחנו מקיימים פה פעילויות נוספות עבור הקהל המקצועי שלנו.
בנוסף לקורסים במרכז בת"א, אנחנו מלמדים גם במינון נמוך יותר בכיתות בירושלים ובחיפה.


מרכז Archijob


אירוע Archijob לאנשי מקצוע


עד כמה אתה מעורב במה שקורה?

אני די מעורב במה שקורה, עם צמיחת הפעילות ברור שיש דברים שניתן להיכנס אליהם עד רמה מסויימת ושיש צוות שעושה את העבודה במלואה ומנהל בעצמו את הפעילות.
למדתי לדעת לשחרר וזה קשה, אני חושב שכמו רוב האנשים שהקימו משהו – אני די מקפיד על הפרטים הקטנים ואני דורש זאת גם מהצוות - שמונה כיום כ- 20 אנשים, חלקם משרה מלאה חלקם חלקית.

המגע עם התלמידים חסר לך?

בשנים הראשונות לימדתי את כל הקורסים, כך שהיה לי הרבה מגע ישיר... תמיד נחמד לי להדריך, עשיתי את זה הרבה שנים ועל אף שיש מאחורי 20 שנות הדרכה, אני תמיד אוהב את זה.

כששואלים אותך במה אתה עוסק איך אתה עונה?

אני מגדיר את עצמי כאדריכל שמתעסק בתחום האינטרנט וההדרכה.


כיצד אתה רואה את תחום האינטרנט בעוד עשר שנים?

היום האינטרנט הוא במצב שקשה מאד בלעדיו.
כיוון שהטכנולוגיה רצה קדימה בקצב מטורף, אני מאמין שאנחנו רק בתחילת הדרך של עולם החיבור למחשבים, טכנולוגיה ואינטרנט. אני בטוח שזה יהיה עוד יותר מואץ וקיצוני.
בתחום האדריכלות והעיצוב אני די משוכנע שעוד כמה שנים אנשים יגורו בסביבות וירטואליות ויעבירו את רוב החיים שלהם בסביבות וירטואליות, פשוט כי זה יהיה הרבה יותר נוח.
החיים היומיומיים של האדם הם שוחקים וקשים. באופן ממוצע אנחנו עובדים היום יותר שעות מאשר הדור הקודם. העבודה הולכת ומשתלטת לנו על החיים.
במצב כזה אנשים מגלים שיכול להיות להם יותר טוב להעביר חלק מהיום שלהם בסביבה וירטואלית שיכול להיות שהיא תהיה יותר טובה מהחיים האמיתיים. תוכל להיות במקומות שאתה רוצה ברמה שהיא כמעט אמיתית.
אני יודע שזה מפחיד הרבה אנשים, אבל אני משוכנע שהעובדה שהאינטרנט הוא היום דבר חיצוני, זה זמני בלבד. האינטרנט לתפיסתי יהיה דבר פנימי, שיהיה מחובר למוח. אני לא מדבר על מחר אלא על עוד עשרות שנים קדימה.
החיבור בין בני אדם למכונות וטכנולוגיה הוא דבר שהוא בלתי נמנע והוא חלק מהאבולוציה.

בתור מישהו שהקים עסק ובתור מי שמפנה אנשי מקצוע לעבודות חדשות, מהן העצות לפתיחת עסק למישהו מתחום האדריכלות/ עיצוב -

להמון אנשים זה קוסם להקים עסק עצמאי, מתוך מחשבה ש"אף אחד לא יתן לי הוראות" , אבל הקמת עסק בפועל זה גם השקעה כספית ראשונית, גם עבודה קשה בניהול העסק וגם לדאוג ולהבטיח את המשך הפעילות לאורך שנים - זה דבר לא פשוט.
אתה צריך לבדוק עם עצמך האם זה מתאים למבנה האישיותי שלך, אם מראש אתה דואג למקורות ההכנסה ומה תעשה אם חודשיים תהיה בלי הכנסה והמחשבה עושה לך כאב בטן – סימן שאתה צריך להישאר שכיר.
צריכים להיות מסוגלים להיות במין ג'גלינג של פעילויות רבות וחשיבה מהירה ומוכנות לעבודה בלי הפסקה. אני מדבר על לילות, סופי שבוע, חגים וכו' יתכן שמנכ"ל של חברה גדולה יכול לנוח בסופי שבוע, בעסק קטן – זה מאד מאד קשה.

 אני ממליץ לאנשים שהולכים לעצמאות להסתכל מעבר לתחום הראשוני בו הם עוסקים ולחשוב על תחומים כמו מאיפה יבואו הלקוחות? לאן העסק יגדל? כמה עובדים יהיו לי? האם אני בנוי לנהל עובדים? מה התחרות בתחום? מה יהיה היתרון שלי? מה החולשות שלי? איך אשווק את העסק? האם יש לי גיבוי במקרה של כשלון? חשוב מאוד להתייעץ עם אנשים שעשו את זה קודם וללמוד מניסיונם.

בעולם העסקים הדבר הכי חשוב אחרי הדרייב הראשוני זה הניסיון, נושא התארים – הוא כמעט לא רלוונטי. גם אם נסתכל על מי שהקים אמפריות כמו גוגל או מייקרוסופט, האנשים שהקימו אותם, לא בהכרח באו מרקע עיסקי אלא יותר עם הדרייב היזמי ליצור ולעשות משהו. לרוב הם נעזרים באנשים בעלי נסיון (לדוגמה בגוגל לקחו מנכ"ל מקצועי עם נסיון רב). אדם כמו סטיב ג'ובס שבחברת אפל עשה כמה דברים מדהימים – למד רבות גם מהכישלונות של החברה בשנים קודמות.
מפתיע אותי שאנשים נכנסים לעסקים מבלי באמת בתמים לבדוק איך זה עובד ומתנהל.
כשהייתי סטודנט התפרנסתי גם מהתחום הפסיכומטרי והתנסיתי שם בהדרכה, בפיתוח חומר, בהדרכת מדריכים ובניהול סניף – כל אלה הכינו אותי להקמת וניהול ארכיג'וב – סטודיו.

אני חושב שכל אדריכל ומעצב שרוצה לפתוח משרד – חייב (לטובתו) לעבוד כמה שנים כשכיר במשרדים אחרים – כדי לרכוש נסיון. אני מדבר על נסיון מעשי באיך המשרד מתנהל – וזה לא ממש קשור להאם המשרד יצירתי או לא – אלא לאיך מנוהל פרויקט במשרד מההתחלה ועד הסוף, איך מגיעים לקליינטים, אילו בעיות יש בתחום הגביה מול קליינטים, איך פותרים בעיות מול העיריה, איך הבוס פותר בעיות מול עובדים מסויימים וכו' – הרשימה אינסופית. מי שקופץ ופותח משרד בלי נסיון – מזמין לעצמו חיים קשים ותהליך לימוד ארוך על חשבון הלקוחות שלו – וזה דבר שלדעתי הוא לא אחראי.

בתקופה שפיטרו הרבה אנשים בתחום האדריכלות והעיצוב , הרבה אנשים שמצאו עצמם בלי עבודה אמרו לעצמם "טוב אני אהיה עצמאי" וזה בסדר גמור, אבל יש פער רציני בין לקחת פרוייקט או שניים כעצמאי לבין לנהל משרד עם כמה עובדים ולאורך זמן. צריך גם להיות מסוגל לעבור תקופות של קריסה כלכלית.
פה זה קו פרשת המים בין עסקים יציבים יותר ליציבים פחות. לא מספיק שיש פרויקטים ועובדים, צריך להיות מוכן למצבים שונים ושיהיו תכנית B ו C לכל מיני בעיות. צריך הרבה מאוד גמישות מחשבתית.
לא תמיד זה גם מתאים למצב האישי שלך בחיים. אני הייתי בן 30 כשהקמתי את ארכיג'וב, בלי ילדים ובלי משכנתא, זה יתרון גדול. היום אני בן 41 עם משפחה ואחריות - לא בטוח אם היום הייתי שוב קופץ ככה למים, ככה החיים בנויים.

אם היית בוחר היום מה ללמוד, מה היית בוחר?

אני חושב שסה"כ בחרתי נכון. אני מניח שאם לא אדריכלות אז הייתי לומד אסטרו פיזיקה או מחשבים. אבל בטח באיזשהו שלב הייתי מרגיש שחסר לי משהו יצירתי ובגיל 30 הייתי מתחיל ללמוד אדריכלות. אני מרוצה מהמסלול שעברתי, מאוד נהניתי מלימודי האדריכלות שפתחו לי הרבה דברים בראש ובמחשבה. כיוון שבין היתר, החשיבה שלי תמיד היתה מאוד ויזואלית והלימודים האלו מאוד התאימו לי.

איפה אתה רואה את ארכיג'וב עוד 10 שנים?

אשמח לראות את ארכיג'וב ממשיך לתפקד כגוף מוביל בעולם האדריכלות העיצוב התכנון והבניה. יש כל הזמן דברים חדשים בעבודה ופיתוח – לא אפרט כאן כי זה עולם תחרותי ...
מרגש אותי לראות את הצוות הגדול והאיכותי שעובד כאן, אם בתחילת הדרך ארכיג'וב היה one man show , עם השנים גדלנו והתרחבנו ועכשיו הצוות מורכב מאדריכלים, מעצבים, אנשי שיווק, וכל אחד מביא את ה input שלו ואת ההשפעה האישית שלו. עם הזמן נוצרות יותר פעילויות שיוצרים האנשים שעובדים פה ובלעדיהם כל העסק הזה לא היה זז.
ארכיג'וב ימשיך להיכנס לתחומים חדשים הנוגעים לתחום פעילותנו ויהיה גורם המשפיע באופן חיובי על התחום המקצועי כולו.


דף הבית החדש archijob 2010

חזרה לניוזלטר

 

כל הזכויות שמורות - איתי אלמוג, אדריכל-יוצר האתר
All rights reserved - Itay Almog, Architect-Site creator
© 2000-2009 [www.Archijob.co.il, www.Archijob.com, www.Archijob.biz]
האתר מנוהל באמצעות ארכיג'וב עסקים בע"מ
Archijob Business ltd operates the Archijob website

webmaster@archijob.co.il

03-7467780
+972-3-7467780