Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

במדור נגיש ראיונות עם אדריכלים, מעצבים, יוצרים ואמנים אשר ניתן ללמוד מהם דבר או שניים...

רעיונות והמלצות לראיונות - כתבו אלינו

ראיון עם צלם האדריכלות גדעון לוין

ראיון עם צלם האדריכלות גדעון לוין

'...אני מתחבר לחוסר ההתחנפות של החלל המצולם- הכתם הסמטרי והגיאומטרי הבנוי שאומר ''צלם אותי- אם לא טוב לך תבוא מחר, אני עדיין אהיה כאן''. זה תהליך שלא קורה עם מצולמים אנושיים, לאנשים יש נטיה לרצות את המצלמה והצלם ברגע שהם ניצבים מולם..."

פרסום: 12/2019

שרית שני חי, צילום:רוני כנעני

ראיון עם המעצבת שרית שני חי

'...סביבה נכונה יכולה לגרום לילד לחוש ביטחון ושייכות. בחירת חומרים נכונים ומרחבים נדיבים יגרמו לילדים להרגיש בנוח עם הגוף ותנועתיו, חלל צריך להיות רחב ואם זאת לאפשר אינטימיות ואפילו התבודדות...."

פרסום: 11/2019

ראיון עם המאייר מורן ברק

ראיון עם ראיון עם המאייר מורן ברק

''...אני מחשיב את עצמי לאדם סביר. אני מופתע כל יום מחדש שאני אשכרה מתפרנס מאיור, זה מגוחך שאני מתפרנס ממה שאני כל כך אוהב לעשות בכל מקרה. דבר הוביל לדבר, תמיד ציירתי ויש לי ממש כאבים פיזיים אם עובר יום שלם בלי שציירתי דבר...''

פרסום: 10/2019

עדי דגן- סטודיו גורילות, צילום:יפעת אבוקן

ראיון עם עדי דגן, מעצבת ובעלי סטודיו גורילות למיתוג

''...לימודי הסוציולוגיה גרמו לי להבין שכדי להיות מעצב טוב צריך להתחבר ולהבין את צרכי הלקוח. עיצוב הוא תחום שנוגע בחברה, בצורך פסיכולוגי. אף אחד לא קונה משהו בגלל שהוא צריך אלא רק בגלל שהוא רוצה, בדרך כלל הלקוחות מגיעים אלי עם איזשהו רצון ותוך כדי תהליך הם מבינים כי זה לא בהכרח מה שהם צריכים...''

פרסום: 9/2019

אילנה ודן אלרוד אדריכלים צילום: טטרו ואשוילי

ראיון עם אילנה ודן אלרוד- אדריכלים ומתכנני ערים

''...תכנון אדריכלי המותאם לאיזור הים התיכון הוא בלתי נפרד מהתפיסתנו האדריכלית. הצבעוניות, האדמה, החול, האור והצל הם אלמנטים שאנו מתייחסים אליהם בכל פרוייקט. בכל המבנים שהמשרד מתכנן יש חידוש מבחינת קונספציה אדריכלית, התייחסות תרבותית לסביבה בה הםבנויים וקשר חזק למקום...''

פרסום: 8/2019

פרופסור יאשה גרובמן

ראיון עם דיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון פרופ' יאשה גרובמן

''...המחלקה לארכיטקטורה הולכת לכיוון מחקר טכנולוגי ואינטרדיסיפלינריות דרך שיתופי פעולה עם פקולטות אחרות. מה שאנחנו מביאים היא תפיסה שמבינה ערכים היסטוריים וחברתיים ואת האופן שהם יכולים לשנות את הסביבה שבה אנו חיים...

פרסום: 7/2019

טל נבות ושלומית רובין, נבות - רובין אריכיטקטורה צילום: נטע נבות

ראיון עם נבות – רובין ארכיטקטורה

''...צניעות היא תכונה חשובה שאדריכל צריך, לא בכל פרוייקט האדריכל צריך להצהיר "הנני". לאדריכל יש אחריות לסביבה הבנויה ולא בכל פרוייקט צריך לעשות את כל המחוות הגדולות וחשוב לדעת מתי לתת יותר דגשים. האדריכלות תשאר במרחב גם אחרינו לטוב ולרע..."

פרסום: 6/2019

שרון גור זאב וארד שרון. צילום:

ראיון עם שרון אדריכלים – הזוג ארד שרון ושרון גור-זאב

''...הדיון היה תמיד על מקום האדריכל בתכנון פרמטרי, התוכנה הפרמטרית עושה חישובים ומיפויים בדיעבד, זה לא המניע לתכנון הפרמטרי. האדריכל הוא זה שמכניס את הפרמטרים לפי האינטואיציה שלו וקובע את סדרי העדיפויות. זאת צורת חשיבה אחרת אבל היא עדיין כלי שהאדריכל צריך לנווט..."

פרסום: 5/2019

המעצב אלכס פדואה. צילום: אסף עיני

ראיון עם מעצב החללית ''בראשית'' אלכס פדואה

''...תפקיד המעצב הוא לבוא במקום המילים ובמקום הטקסטים. אם אני צריך לעמוד ליד משהו ולהסביר לך במילים מה את רואה וכמה זה מתוחכם אז המשימה שלי נכשלה. אחת ממטרות העיצוב היא להעביר את המסרים בצורה לא מילולית. לכן בעיני העיצוב עושה צדק עם הפרויקט..."

פרסום: 4/2019

אדריכלית רחלי רותם. צילום:altrospazio

ראיון עם אדריכלית רחלי רותם

''...בישראל העבודה עם תקציבים מוגבלים לפרוייקטים מצריכה יצירתיות גבוהה על מנת לייצר תכנון משמעותי בתקציב מוגבל. בניו יורק התקציבים יותר גבוהים אך יש יותר הבנה של חשיבות האדריכל בתהליך יצירת זהות רב רבדים של חברה..."

פרסום: 3/2019

אדריכל אסף לרמן. צילום: Archijob

ראיון עם אדריכל אסף לרמן

''...כל האדריכלים צריכים לדבר על זה בעיניי. אני חושב שצריך לעשות שביתת אדריכלים, ואף הובלתי מחאה נגד התחרות מטעם הטכניון על מעונות הסטודנטים בשנה שעברה... לא ייתכן שמוסד שאמון על התרבות התכנונית בארץ, מוביל דרך ומהווה דוגמא, ישפיל וידרדר את מעמד האדריכל עד עפר..."

פרסום: 2/2019

הפסל איתי זלאיט. צילום: יאיר מיוחס

ראיון עם הפסל איתי זלאיט

''...הקהלים שהולכים למוזיאון הם אחוזים בודדים מהאוכלוסייה, ובחוץ יש חשיפה לכל המגזרים. לא רואים במדיה מה קורה בשעות שהעבודה מוצגת במרחב הציבורי – אלפי אנשים יוצרים שיח אחד עם השני, מדברים בגובה העיניים, צועקים, פורקים, ההתרחשות דומה לכיכר ביוון העתיקה. זה לא מופיע ברשתות או בטלויזיה. חשוב לי שהעבודות הללו לא יהיו פוליטיקה במובן של בעד ונגד. אני לא אאכיל את הקהל בכפית אלא אתן להם את האפשרות לחשוב..."

פרסום: 1/2019

לימור רוזנר מוג'ה. צילום: לימור רוזנר מוג'ה

ראיון עם לימור רוזנר מוג'ה

''...ההעדפה שלי היא לבני אדם ולסיפור שלהם. הפרויקטים שלי לחלוטין לא ממחזרים את עצמי אלא מבטאים את הפרוגרמה שהלקוחות נותנים לי. אני מספרת סיפור לכל לקוח בנפרד ומתחקרת את מי שהולך לשהות שם, לפעמים גם את הלקוח של הלקוח. לפי זה אני מנסה להנפיק עולם שהוא שונה ואישי..."

פרסום: 12/2018

אדריכל חגי נגר. צילום:שי אפשטיין

ראיון עם אדריכל חגי נגר

''...כשאני מתלבט בין שתי אפשרויות עיצוביות, אני מחפש את השלישית, זו שאינה טריוויאלית. מחפש את הטוויסט בעלילה שגונב את ההצגה..."

פרסום: 12/2018

אדריכל גל גאון. צילום באדיבות: גלריה גל גאון

ראיון עם אדריכל גל גאון

''...אם הביקורת חותכת את היצירתיות אני מעדיף חיים מלאי יצירה ותשוקה ובלי ביקורת. אני עובר מסע חיים ארוך ומודע לזה שהשחרור הוא חלק מופלא ביצירה, היכולת לראות, לבקר, לשחרר את הביקורת וליצור..."

פרסום: 9/2018

רונית ברנגה. צילום: הילה מרסל קוק

ראיון עם האמנית רונית ברנגה

''...יש אפשרות טכנולוגית כיום להגיע להמון אנשים. אוצרים פונים אלי כי ראו עבודות שלי באינטרנט, ואני יכולה להציג תערוכות יחיד בניו יורק, בסן פרנסיסקו, בגרמניה ובאוסטרליה בלי ייצוג רשמי. אמן כיום יכול להיות עצמאי ולהגיע לקהל רב בעצמו..."

פרסום: 9/2018

אדריכל משה כץ. צילום: דנה מיטיאגין

ראיון עם אדריכל משה כץ

''...אני חייב להתאהב בעיר שאני מתכנן ובאנשים שגרים בה. אני עושה את זה מפני שברגע שאהיה מאוהב בהם, אעשה הכל כדי שיהיה להם הכי טוב. זה גורם לי לא להתעצל ולא להתפשר בתכנון ובקבלת ההחלטות. התאהבות היא דבר לא רציונלי והיא פותחת המון רבדים שאנחנו לא רואים במציאות הפונקציונלית..."

פרסום: 8/2018

אדריכלית ברכה חיוטין. צילום: דן חיוטין

ראיון עם אדריכלית ברכה חיוטין - חיוטין אדריכלים

''...אדריכלות היא דרך חיים. אני קמה, נושמת, אוכלת וישנה אדריכלות. באיזשהו מקום אני שמחה שנותבנו לאדריכלות ציבורית ולא פרטית, מפני שהתרומה לקהילה היא הרבה יותר חשובה בעיני מתרומה לאורח-החיים של פרט אחד..."

פרסום: 7/2018

מעצבת הפנים ליאת דביר-רותם. צילום: סמדר כפרי

ראיון עם מעצבת הפנים ליאת דביר-רותם

''...היום קרה משהו בעולם העיצוב וזה שעולם התוכן השתנה. זה מתבטא ברדיפה מתמדת של פרסום, חשיפה, נראות, רעש חזותי ולמעשה מעט מאוד תוכן. אני חושבת שהרבה מדי משאבים מופנים לקבלת תשומת לב ברשתות ולטרנדים. אנשים פחות עסוקים ביצירה ובחיפוש צורני ופונקציונלי..."

פרסום: 6/2018

משרד לב גרגיר אדריכלים

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים

''...אנחנו אוהבים ליצור יש מאין, באמת לייצר סביבות-מחיה. אנחנו אוהבים אנשים וכשאתה מתכנן להם את הבית הפרטי שהם הולכים לגדל בו את המשפחה שלהם ולהתבגר בו או את המשרד שהם הולכים לעבוד בו, אתה מאוד צריך לראות את הבנאדם שעומד מולך. הנסיון והמקצועיות חשובים אבל חשובה גם מאוד הסבלנות כדי לעבור את התהליך..."

פרסום: 5/2018

מיכאל דותן - דגם יפה

ראיון עם מיכאל דותן, בונה מודלים ודגמים אדריכליים

''...כל אחד שמקבל ממני את המודל המוזמן רואה בו עבודת אמנות. המודל מבטא ומסביר את הפרויקט. יש בו אפילו ''נשמה'' מסויימת. אני תמיד בחיפושים אחרי חומרים ושיטות חדשים (לייזר, CNC, נורות לד) ותמיד מתעדכן..."

פרסום: 5/2018

סטודיו ויהי - צוריאל גוטליב וקטרינה ברנד

ראיון עם סטודיו ויהי - עיצוב גופי תאורה טבעיים באופיים

 "...המשיכה שלנו לעץ היא אינסטיקטיבית וחזקה מאיתנו. זה גם כיוון את האיפיון הצורני, המורפולוגיה האורגנית. למעשה רצינו להכניס קצת טבע חם הביתה..."

פרסום: 4/2018

אדריכלים עודד ואליזבט טל

ראיון עם אדריכלים עודד ואליזבט טל

 "...אנחנו טוטאליסטים. רוב הלקוחות הישראלים רוצים להיות 'כמו אחרים' ולהכתיב את הטון. אנחנו עושים 'one-piece' (יצירה חד פעמית) וזה המוטו שלנו..."

פרסום: 3/2018

המאייר והקריקטוריסט עמוס בידרמן

ראיון עם עמוס בידרמן, צייר, מאייר והקריקטוריסט של עיתון ''הארץ''

 "...בזמנו כש''ניקוי ראש'' שודרה בטלויזיה פרצו שערוריות והיום זה נראה לנו מצחיק. אני חושב שהיום הסאטירה הרבה יותר עוקצנית..."

פרסום: 3/2018

המעצב איתי בר און

ראיון עם איתי בר און, מעצב גופי תאורה ואריחים תלת-מימדיים

 "...יש משהו מתאגר בזה שאנחנו חיים במדינה דלת אמצעים והרבה פעמים חסרים לנו כלים כדי להשלים את הפנטזיה. האילוצים מולידים פתרונות חדשים וזה מאוד מעניין בעיני..."

פרסום: 2/2018

משרד הרשאגה שטרנברג אדריכלים

ראיון עם משרד הרשאגה שטרנברג אדריכלים

 "...ההשראה שלנו מגיעה קודם כל מהקשבה ללקוח. אנו גאים בכך שלפרויקטים שלנו אין טביעת אצבע מזוהה. מזהים את הלקוח ולא אותנו, כי אנחנו כמו מסננת שמבטאת את רצונות הלקוח..."

פרסום: 1/2018

נוימן חיינר אדריכלים

ראיון עם משרד נוימן חיינר אדריכלים

 "...זה מקצוע שהוותק משמעותי בו, אבל יש להיזהר מותיקים שהם מקובעים. אנחנו מגדירים את עצמנו כמשרד צעיר עם הרבה ניסיון – ורוצים לשמור על האיזון הזה של משרד סקרן וצעיר, אבל בלי הבעיות של חוסר המקצועיות של הצעירות..."

פרסום: 12/2017

 אדריכל אורי הלוי, אורבך הלוי אדריכלים

ראיון עם אדריכל אורי הלוי, אורבך הלוי אדריכלים

 "...בשנה השלישית ללימודי בטכניון, שנת 1993, קניתי סובארו פשע יד 3 והייתי צריך לבטח אותה. סוכן הביטוח שלי אמר שהרכב כה עלוב ופתטי, שהוא ידאג לי לביטוח מקיף אם אני אעשה לו את עיצוב הפנים לסוכנות שלו – משרד של 50 מ''ר. כשסיימתי את העבודה הוא ביקש חשבונית – וכבר למחרת פתחתי תיק במס הכנסה, עוסק מורשה במע"מ ותיק בביטוח לאומי ומאז אני עצמאי. ואגב, עד היום הוא עדיין סוכן הביטוח של אורבך הלוי אדריכלים..."

פרסום: 11/2017

חמוטל און דריזן מעצבת פנים

ראיון עם מעצבת הפנים חמוטל און דריזן

 "...מאז ומעולם נמשכתי לתחום. עוד כילדה בניתי מודלים של בתים מקרטון ביצוע. לאחר שסיימתי לימודי תואר שני במנהל עסקים, ועבדתי מס' שנים בחברת הייטק, החלטתי שזה בדיוק הזמן להגשים את החלום והתחלתי ללמוד עיצוב ואדריכלות פנים באוניברסיטה הפתוחה. הלימודים רק גרמו לי להתאהב במקצוע יותר ויותר..."

פרסום: 10/2017

משרד בר לוי דיין אדריכלים

ראיון עם משרד בר לוי דיין אדריכלים

 "...הטרנדים באדריכלות משפיעים על כל העולם המערבי ויש להם כח ומנוע עצום. כל חדשנות מרגשת אנשים והיא נמכרת טוב יותר. זה נובע גם מטכנולוגיות וחשיבה חדשה, כי להשאר באותו מקום זה לא להתפתח. השאלה היא אם אתה מעתיק טרנד או מפצח אותו, מבין את מרכיביו ומשתמש בהם ככלים ולא כעטיפה, וזה מה שאנחנו משתדלים לעשות..."

פרסום: 09/2017

אדריכל נוף רם  איזנברג

ראיון עם אדריכל נוף רם איזנברג

 "...יש את השיר של ג'וני מיטשל Big Yellow Taxi שבו יש את המשפט: ”They paved paradise and put up a parking lot", אז אנחנו עשינו את ההיפך –לקחנו מגרש חניה והפכנו אותו לסוג של גן עדן, הנחל זורם על האספלט הישן והסדוק, והופך אותו למקום בו הטבע מתחדש והאנשים מתחדשים בו, וקורה בו משהו שהוא טוב לנפש..."

פרסום: 08/2017

מעצב הפנים ניצן הורוביץ

ראיון עם מעצב הפנים ניצן הורוביץ

 "...אני נותן משמעות מאוד גדולה לנוחות בשימוש, שמלווה ביצירתיות בתכנון, וזה מביא לתוצאה מדהימה. ויזואליות היא עניין של טעם, וגם אני מתפתח בתוך זה. זה לא פשוט לעשות כל פעם חלל אחר, הרבה חוזרים על אותו דבר, אבל אותי זה משעמם. אני תמיד מכוון למוצר שהוא ארוך טווח. טרנדים לא מעניינים אותי והם לא יהיו לעולם אבן היסוד..."

פרסום: 07/2017

ניצה ויוני פיק אדריכלים

ראיון עם ניצה ויוני פיק, משרד פיק אדריכלים

 "...המוטו שלנו הוא פשטות, איכות ואסתטיקה. פרויקטים הם מאוד מורכבים וצריך להגיע לפשטות במודל, להגיע לדברים חזרתיים, לפרטים טובים שמתוכננים עד הסוף. כשהצורה האדריכלית נקיה - אז היא מספרת את הסיפור של הפרויקט.
לכל פרויקט אנחנו עושים אייקון. אם אתה יכול לתאר פרויקט בכמה קווים אז הגעת למשהו ברור, בר זיהוי, שיש לו את האיכות שלו..."


פרסום: 06/2017

אמנון שוורץ, גיא מילוסלבסקי, מילוסלבסקי אדריכלים

ראיון עם גיא מילוסלבסקי ואמנון שוורץ, מילוסלבסקי אדריכלים

 "...אחרי שנה וחצי של לימודי כלכלה עברתי ללמוד אדריכלות בטכניון וזו היתה הבחירה הכי טובה בעולם. היום בפרספקטיבה אחורה, יכולתי אולי לחיות טוב יותר במקצוע אחר, אבל האדריכלות היא תחום מלהיב ומדהים. אני בהתלהבות עצומה מהשילוב של התחומים שאני נוגע בהם היום. האינטראקציה עם אנשים ומערכות ובעיקר היצירה והאפשרות להביא פרויקט לידי ישום משלב הקונספט ועד שאתה רואה אותו ניצב מולך..."

פרסום: 05/2017

יעל מוינסטר, מעצבת מיתוג ודיגיטל

ראיון עם יעל מוינסטר, מעצבת ובעלת סטודיו לעיצוב, מיתוג ודיגיטל

 "...יש לנו סטרוקטורה ברורה לתהליכי עיצוב מרעיון לפיתרון. כל פרוייקט מקבל את ההתאמה של תהליך העבודה בהתאם לצרכיו. תמיד זה מתחיל במיפוי, מחקר, למידה וניתוח הפרוייקט ואז מנוסח לבריף. רק אחרי שפיחנו את הקונספט העיצובי, אנחנו יכולים להמשיך לעיצוב כל המוצרים השיווקיים, הדיגיטליים, לדפוס או למסך הרלוונטים לפרוייקט..."

פרסום: 04/2017

עילאי פישביין, מנכ"ל אוטודסק ישראל

ראיון עם עילאי פישביין, מנכ"ל אוטודסק ישראל

 "...יש המון דאטה בעולם הבניה אם אתה משתמש בכלים טכנולוגיים, אבל יש הרבה חברות שלא צוברות את המידע הזה כי הן משתמשות בנייר ועט. מה שאנחנו מפתחים זה אלגוריתמים של מאשין לרנינג וביג דאטה שיודעים לנתח את המידע הזה, להפיק ממנו תובנות משמעותיות ולזהות דפוסים. ואז אנחנו יודעים להתריע מראש על סיכונים לפני שאתה יודע שאלה סיכונים..."

פרסום: 03/2017

ראיון עם T+R STUDIO טלי רוזנשטיין, רקפת גולדפרב

ראיון עם המעצבות טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב, סטודיו T+R

 "...אנחנו לא חושבות שיש לנו סגנון מסוים, אבל אחרים אומרים את זה עלינו. כנראה יש משהו שאנחנו עושות שמייצר טביעת אצבע. חשוב לנו שיהיה בעיצוב גיבוש של אישיות ולא הליכה אחרי העדר, כי החלל חייב להיות מסוגל לתפקד גם בעוד 10 שנים ולא להיראות מאוס. יש משהו עדין בחללים שלנו, לא בועט ומתמרד, אלא בעיקר נעים, אישי ומאפשר לאורך שנים..."

פרסום: 02/2017

ראיון עם אדריכלית יפעת פינקלמן ואדריכלית דבורה פינטו פדדה

ראיון עם אדריכלית יפעת פינקלמן ואדריכלית דבורה פינטו פדדה

 "...כשהגענו לבחון את המקום, מצאנו במרכז הרחבה עץ אורן, שהחלטנו שיהיה העוגן של הפרויקט. משם הגענו לפנטזית "בית העץ" שלקוחה מעולם הדימויים הקולקטיבי של תקופת הילדות: מקום קסום שנותן הזדמנות ייחודית לחוויה מסוג אחר, המנותקת מהקרקע ומעולם המבוגרים שלמטה ומציעה זווית ראייה חדשה על המוזיאון וסביבתו..."

פרסום: 01/2017

ראיון עם דני לזר אדריכלים

ראיון עם דני לזר אדריכלים

 "...תמיד היו טרנדים באדריכלות, אבל כשאין תפיסת עולם מגובשת, אז מה שנשאר זה רק טרנדים. אופנתיות בלבד עלולה להיות קצרת מועד כי בניינים עומדים על תילם תקופה ארוכה יותר מטרנד. אנחנו מנסים שתהיה בתכנון אמת שהיא מעבר לטרנד, כדי שהוא שיחזיק מעמד. צריך להכיר את מה שקורה, להשתתף בשיח המקצועי אך לגבש עמדה אישית ביחס אליו..."

פרסום: 12/2016

ראיון עם אדריכל ערן חן, ODA

ראיון עם האדריכל ערן חן, סטודיו ODA

 "...אני חושב שהארכיטקטורה מטרתה לשפר את חיי בני האדם על פני כדור הארץ. הגענו לעידן בו בני האדם לא מתאימים את עצמם לסביבה הטבעית, כי בכוחנו לשנות ולעצב את הסביבה בה אנחנו נמצאים. לכן יש מעגל במסגרתו אנו מעצבים את סביבתנו, ובתמורה הסביבה מעצבת אותנו בחזרה..."

פרסום: 11/2016

ראיון עם רם בנדרמן, עיצוב תעשייתי

ראיון עם המעצב התעשייתי רם בנדרמן, סטודיו MAZU

 "...הרעיון היה גלגל הצלה שישתמש בחומרים מקומיים. קשה לעשות מוצר שיהיה זול, קל להבנה וקל לייצור. התחלנו מלחשוב על איזה זבל או צומח מקומי יכול לשרת אותנו. זה התחיל עם פנימיות של אופניים, המשיך בבמבוקים ועבר הרבה גלגולים. עד שהגענו לאדפטציה היה לנו שולחן מלא בדגמים..."

פרסום: 10/2016

ראיון עם א.ל.ר אדריכלים

ראיון עם האדריכלים דן איתן ורות להב ריג מ-א.ל.ר אדריכלים

 "...אדריכלות היא נושא הומניסטי אשר משתמש בכלים טכנולוגיים כדי לספק לאנשים סביבה נעימה יותר ונוחה יותר. לכן בבניינים כמו בית מקסיקו, מוזיאון תל-אביב והכור בדימונה (שתכננתי עם יצחק ישר) תשומת הלב היא לאדם במרכז. ישנו חלל מרכזי שהתנועה הינה חלק ממנו..."

פרסום: 09/2016

ראיון עם האדריכל שי וינשטיין ראיון עם האדריכל שי וינשטיין מוינשטיין ועדיה אדריכלים

 "...הצבעוניות של הארץ, היא בעיקר השמיים, יש ירוק וחום מאוד יפה וצבעי הפרחים הם בעיקר צהובים סגלגלים. בעיני, כאשר אני מכניס את הצבעים האלה פנימה, אני כבר משתמש בצבע. לכן אני יכול להשאיר את הצבע הלבן. לה קורביזייה טען שללבן יש אמת, אולי זה מוגזם. אבל ללבן יש יכולת מחילה, קבלה ופתיחה. כאשר אתה מכניס את הטבע, יש פחות סיכוי לחוסר טעם. כי בטבע אין חוסר טעם, למעשי בני אדם לעיתים יש..."

פרסום: 08/2016

ראיון עם האדריכל טומי לייטרסדורף ראיון עם האדריכל טומי לייטרסדורף

 "...אחת הבעיות שלנו כאדריכלים, זה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים הכול וצריכים להסביר לאנשים איך לחיות. זה קשקוש, אתה בסך הכול, (כאדריכל) מספק צרכים של אוכלוסייה מסוימת. אנו צריכים ללמוד את הלקוחות שלנו, מה הם יכולים להרשות לעצמם ומה הם רוצים. כי אחרי שאתה בנית את הפרויקט, אתה הולך חזרה למשרד, הם נשארים לגור שם..."

פרסום: 07/2016

ראיון עם האדריכלים עומר בר ועמית מנדלקרן ממשרד O2a

ראיון עם האדריכלים עומר בר ועמית מנדלקרן ממשרד O2a

 "...(בתכנון פרמטרי) אתה בעצם מגדיר את המגבלות (Constraints) שבתוכם אתה יכול לעבוד ובמסגרת המגבלות האלה אתה מייצר דרגות חופש, שיכולות באיזה שהיא היררכיה של ההחלטות להשפיע על התכנון. אם לדוגמא חשוב לשמר ציר גישה, אז כל שינוי שתעשה, יגרור אחריו שרשרת של שינויים אבל יש לו תמיד רציונל..."

פרסום: 06/2016

ראיון עם האדריכליות שמרית פלורסהיים-פאנק ועינת לשם ממשרד Box-es

ראיון עם האדריכליות שמרית פלורסהיים-פאנק ועינת לשם ממשרד Box-es

 "...ברגע שאתה יודע לשחק עם המכולות כמודולים זה כמו לגו. מוצאים את התחביר הנכון ביותר לפרויקט בקנה המידה הגדול. המחבר המשתנה בין המכולות מייצר חללים חיצוניים שונים ומרתקים. צריך לתאם את מעבר המערכות בין המכולות ובידוד המכולות. לאחר מכן, בתוך המכולה או במכולות המחוברות ניתן לשחק עם עיצוב הפנים איך שרוצים..."

פרסום: 05/2016

ראיון עם קלוש צ'צ'יק אדריכלים

ראיון עם האדריכל לירן צ'צ'יק ממשרד קלוש צ'צ'יק אדריכלים

 "...בכל פרויקט אנחנו מזהים משהו אחד עקרוני באתר ועוד משהו עקרוני בפרוגראמה, בצרכים של המשתמשים. הקריאות של הפרויקט נובעת מכך שרעיון חזק באתר ורעיון פרוגראמטי נפגשים..."

פרסום: 04/2016

רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים

ראיון עם רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים

 "...אני לא חושב שאנו מחליטים על סגנון במודע. יש לנו שפה אדריכלית ויש say אדריכלי, אך זה לא חייב לכפות את עצמו על כל מקום. יש לי עקרונות עיצוביים אבל אני לא יכול לאנוס כל חלל לעבוד עם זה. אם בכל זאת צריך להגדיר סגנון, אז הייתי אומר שהוא אולטרה מודרני..."

פרסום: 03/2016

מעצבת פנים ליאת הדס

ראיון עם מעצבת הפנים ליאת הדס

 "...נקודת המוצא לכל פרויקט, מעבר לנתונים הפיזיים כמובן, היא קודם כל האנשים שיחיו בבית. ההבנה העמוקה מי הם, מה הם צריכים, איזה דברים הם רוצים להשאיר מאחור, על מה הם חולמים לעתיד. את זה אני מתרגמת לחלל שעבורם יהיה בית. מקום לחזור אליו ולהיטען כל יום מחדש בהשראה ואנרגיה..."

פרסום: 02/2016

צביקה קנוניץ - אדריכל נוף

ראיון עם צביקה קנוניץ - אדריכלות נוף, סביבות מרפאות, ספורט אקסטרים

 "...העשור הראשון בעבודה היה קשה מאוד. היו משרדים אחרים שכבר היו נטועים במערכת, ולהיכנס לשם כמשרד חדש לא היה פשוט. היה צורך להבין את הפוליטיקה, המערכות, המאפיינים והדרישות של כל מערכת. מתוך הבנת המורכבות הזאת הבנתי שצריך לצאת מהקופסה ולחשוב שונה, להביא דפוסים חדשים של רעיונות ותכנון. הפרויקט המשמעותי שהיווה טריגר לכך היה הזכייה שלנו בתחרות לתכנון גן החושים ע"ש לילי שרון בבי"ח ספרא לילדים בתל השומר..."

פרסום: 01/2016

ראיון עם מיקי ליברוס מסטודיו סינרג'י

ראיון עם מיקי ליברוס - עיצוב תעשייתי והדפסות תלת מימד

 "...היכולות המתקדמות שיש לנו היום מאפשרות למעצבים להביע את עצמם בצורה מעניינת ואיכותית, ולקבל פידבק מהיר לעבודתם. פתרונות חדשים שמושתתים על חומרים חדשים שפותחו במיוחד לתעשיית התלת מימד, מאפשרים לפתח מגוון מוצרים חדש, שלא היה כמוהו לפני כן..."

פרסום: 12/2015

ראיון עם הלל - סטודיו לעיצוב ואדריכלות

ראיון עם סטודיו הלל - אדריכלות ועיצוב פנים

 "...אנחנו מאמינות בתכנון בפרופורציות אנושיות ולא מנוכרות, שימוש בתקרות משופעות, במקצב של פתחים ובסימטריה כאלמנטים שיוצרים חללים נעימים לשימוש והרמוניים. אנחנו מאמינות ששימוש בחומרים טבעיים מייצר חללים על-זמניים ומתרחקות מטרנדים ומגימיקים..."

פרסום: 11/2015

ראיון עם צלם אדריכלות שי אפשטיין

ראיון עם צלם האדריכלות שי אפשטיין

 "...חשוב לי להשאיר פתח לתנועה ספונטנית של החיים- וילון מתנפנף, מטוס חולף, כלב, רוכב אופניים. אדריכלות עבורי לא יכולה להיות מנותקת מהחיים. היא נוצרה עבורם ונמצאת בזיקה מתמדת עם בני אדם..."

פרסום: 10/2015

ראיון עם האדריכל רואי דוד / סטודיו Roy David

ראיון עם האדריכל רואי דוד / סטודיו Roy David

 "...אני לא מאמין באדריכלות שנוצרת מתוך מגדל שן שלא מחובר לשדה. אני שואב השראה מהשפה של הרחוב, של התעשייה, התרבות שקיימת במרחב הציבורי הזה שכולו חומר ושפה וזמן. אני רואה קסם בבנין שמזדקן ונהרס, וזה מתבטא גם בעבודה שלי – לעולם לא ארצה לכסות ערוץ חלודה למשל. זו האסתטיקה, זה היופי כפי שאני תופס אותו..."

פרסום: 08/2015

ראיון עם משרד האדריכלים BEArchitects

ראיון עם משרד האדריכלים BEArchitects

 "...זה מקצוע שמתפתחים בו מאוד לאט. אני עשרים שנה במקצוע ועדיין יש לי תחושה שזו רק ההתחלה. זה מקצוע כל כך עמוק, שנושק להרבה תחומים ועוסק בכל כך הרבה דברים, שבכל פעם צריך ללמוד את המקצוע שעבורו מתכננים (למשל תכנון בי"ח). זה מקצוע שגורם לך להיות במצב למידה כל הזמן..."

פרסום: 07/2015

ראיון עם האמן והפסל הסביבתי רוסלן סרגייב

ראיון עם האמן והפסל הסביבתי רוסלן סרגייב

 "...תהליך היצירה כשלעצמו הוא חיפוש מתמיד. הקושי הגדול ביותר הוא לממש רעיון מבלי לפגוע בעיצוב המקורי. גם כאן עד שאני מגיע לסקיצה הסופית אני עובר המון תהליכים: חיפוש צורני ויצירת הצורה והדימוי, צבע. שלב החיפוש הצורני הוא החשוב ביותר. בשלב זה הצורה יוצאת לעולם מתוך רעיון מופשט..."

פרסום: 06/2015

ראיון עם אדריכלית הנוף פרופ' טלי אלון מוזס

ראיון עם אדריכלית הנוף פרופ' טלי אלון מוזס 

 "...אדריכלות הנוף בעולם הופכת ליותר ויותר מרכזית בשיח התכנון והעיצוב, בעיקר העירוני. ההכרה כי רוב אוכלוסיית העולם חיה בסביבות עירוניות, מגמה שרק תלך ותתעצם, מציבה את תכנון המרחב העירוני הפתוח בלב העשיה העכשווית, כולל התייחסות לתשתיות ירוקות, להשפעות של שינויי האקלים, אירועי מזג אוויר קיצוניים (הצפות) וכו'..."

פרסום: 05/2015

ראיון עם האדריכל איל יוסינגר

ראיון עם האדריכל איל יוסינגר 

 "...אני מאמין מאד גדול במולטי-דיסיפלינריות. מבחינתי תהליך כתיבת שיר, ציור, פיסול או צילום דומים מאד לתהליך היצירה האדריכלית. לעיתים קרובות אני מפיק תובנה משדה אחד לאחר. למשל, קומפוזיציה מוצלחת בציור יכולה לתת לי רעיון לחזית של בניין אחד, ומעבר משקט לדרמה במוזיקה עוזר לי לתכנן מבואת כניסה מעוררת השראה למבנה אחר..."

פרסום: 04/2015

ראיון עם המעצב התעשייתי ליאור קורן

ראיון עם המעצב התעשייתי ליאור קורן

 "...מבחינתי, אני קודם כל איש מכירות ואחר-כך מעצב. העיצוב הוא הכלי בו אני משתמש ליצירת חווית קניה נכונה לכל עסק, הדיאלוג שלי עם הקונה איננו מילולי אלא ויזואלי-תחושתי. אני מפרש כל מתחם כמכונת מכירה עם רכיבים רבים שמטרתה לחבר בין מוצרים ללקוחות מרוצים, במינימום מאמץ וכח אדם..."

פרסום: 04/2015

ראיון עם המעצבת נורית אמויאל

ראיון עם המעצבת נורית אמויאל 

 "...אני משתדלת לעשות את הרוב בעצמי, כך אני בהוויה של המקצוע מכל עבריו, החל מתוכניות הבניה ותוכניות הנגרות שמבוצעות בהתאמה אישית לכל פרויקט ופרויקט. חשוב לי לעסוק בכל האספקטים של החלל - נגרות, תאורה צבעים וטקסטורות..."

פרסום: 03/2015

ראיון עם ליאור סטורלזי, מבצע הדמיות, סטודיו Benyo

ראיון עם המעצב ליאור סטורלזי / סטודיו BENYO

 "...איכות ההדמיה טמונה ביכולת שלנו לזהות את הנקודות החזקות של הפרויקט, ולהתמודד עם תהליך טכני מורכב של עבודה בתוכנות השונות בכדי להגיע לתוצאות ייחודיות וריאליסטית ככל שניתן. אנחנו מנסים להיות נאמנים לעצמנו ולפרויקט, ולא מוותרים על הפרטים הקטנים. בסופו של התהליך הם אלה שגורמים לתהות אם מדובר בהדמיה או צילום, ובמיוחד מסייעים בקבלת החלטות הקשורות בתכנון ובעיצוב..."

פרסום: 02/2015

ראיון עם ראש החוג לארכיטקטורה בטכניון אלונה נצן-שיפטן

ראיון עם ראש המסלול לארכיטקטורה בטכניון - אדריכלית אלונה נצן-שיפטן

 "...הסביבה שלנו כמהה להנהגה אדריכלית, אך אדריכלים נכשלים בקריאה מעמיקה של המציאות בה הם פועלים. הם לא יוזמים, הם מובלים, ולכן גם מודרים מהצמתים של קבלת החלטות. האדריכלות צריכה לכבוש את מקומה הציבורי על ידי קריאה והבנה של מציאות משתנה, ובאמצעות יצירתיות, חדשנות, שכלול והרחבת ארגז הכלים העומד לרשותה..."

פרסום: 01/2015

ראיון עם צלם האדריכלות אביב קורט

ראיון עם צלם האדריכלות אביב קורט

 "...מצד אחד אני מרגיש שהיום פחות מודעים לחשיבותו של הצילום המקצועי כי רבים מצלמים לבד בסמארטפונים המשוכללים ונהנים מלייקים ומתגובות חיוביות. מצד שני, היוקרה של תחומים מסויימים בצילום דווקא די נשמרה. הרבה בעלי מקצוע ועסקים מבינים שצילום מקצועי זו השקעה שמחזירה את עצמה מהר מאוד ושזה קידום מכירות מעולה..."

פרסום: 12/2014

ראש החוג לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל- פרופ' בני ראובן לוי

ראיון עם ראש החוג לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל - אדריכל בני ראובן לוי

 "...לכבוד פתיחת שנת הלימודים האקדמית, החלטנו לראיין את ראשי הפקולטות לאדריכלות בארץ, ולשמוע מהם על הייחוד של המחלקה אותה הם מייצגים, מצב האדריכלות בארץ והציפיות לעתיד. את סדרת הראיונות ממשיך פרופ' אדריכל בני ראובן לוי, ראש המחלקה לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל..."

פרסום: 11/2014

ראש החוג לארכיטקטורה בויצו חיפה - אירית צרף-נתניהו

ראיון עם ראש החוג לארכיטקטורה במרכז האקדמי לעיצוב - ויצו חיפה - אדר' אירית צרף-נתניהו

 "...לכבוד פתיחת שנת הלימודים האקדמית, החלטנו לראיין את ראשי הפקולטות לאדריכלות בארץ, ולשמוע מהם על הייחוד של המחלקה אותה הם מייצגים, מצב האדריכלות בארץ והציפיות לעתיד. את סדרת הראיונות פותחת אדר' אירית צרף-נתניהו, ראש המחלקה לארכיטקטורה במרכז האקדמי לעיצוב - ויצו חיפה..."

פרסום: 10/2014

המעצבת אורלי אביטל

ראיון עם המעצבת אורלי אביטל

 "...אני מאוד מנסה בעיצוב שלי להשתמש בדברים קלאסיים, שתמיד היו יפים. אם אני נכנסת לבית שעשיתי לפני חמש שנים ואני רואה שהוא עדיין טוב ויהיה טוב גם לעוד עשר שנים, זה מראה לי שהתגברתי מעל הטרנדים והגעתי למקום האמיתי שניתן לקרוא לו בית..."

פרסום: 09/2014

המעצב איתי גדרון

ראיון עם המעצב איתי גדרון 

 "...הדבר שמלהיב אותי בתחום העסקי זה שיש מוצר או שירות מסוים שהעסק צריך למכור, בכמה שיותר רווח ולכמה שיותר אנשים, ואם אני אייצר את העיצוב הנכון והתכנון החכם עבור זה, לעסק תהיה נקודת פתיחה מצוינת בשוק. זה משהו מדיד - לעומת התחום הפרטי שמתבסס על רגש וטעם אישי של המזמין..."

פרסום: 08/2014

ניר פורטל

ראיון עם האדריכל ניר פורטל

 "...יש חוק ברזל שאני משתדל ליישם תמיד, וזה לא לעשות ויתורים במשרד. לא להחליט מראש שלקוח לא יקבל רעיון מסוים כי זה יראה לו משוגע מדי. אני משתדל שזה לא יהיה פקטור בהחלטות שלי, אני לא אומר "לא" בשלב שאפילו עוד לא הדגמתי משהו ללקוח. חשוב לממש את האמת אדריכלית שלך, ושמי שמקבל את החלטה יבחר בסוף אם להגיד לא..."

פרסום: 07/2014

שרון  היינריך

ראיון עם הקונדיטורית שרון היינריך

 "...הקהל הפריזאי מאוד אוהב את המראה של הקינוחים שלו. יש טרנדים מתחלפים, קולקציות עונתיות ושימוש רב בויזואליות שכובשת את העין. רמת התחכום בעיצוב המוצר הפריזאי גבוהה מאוד, האיכות והמראה הם הדבר המוביל, והגודל הרבה פחות משמעותי. העובדה כי התחרות מאוד גדולה בתחום הזה בפריז, מגבירה מאוד את רצונם של השף-פטיסיירים לייצר כל הזמן עוד ועוד טכניקות חדשות ולבדל את עצמם משאר השוקי..."

פרסום: 07/2014

עדלי סטוק

ראיון עם עדלי סטוק // ADLAI & PARTNERS

 "...מה שמשך אותי לתחום המיתוג הוא האלמנט של היתקלות בבעיה שיש למצוא לה פתרון, בשילוב חשיבה אסטרטגית, ניתוח ושימוש בכלים אנליטיים, ומאידך הפתרונות צריכים לבוא ממקומות קריאייטיבים ומקוריים. השילוב בין אלמנט שכלתני עם פתרון קריאייטיבי, מייצר משהו מאוד מעניין בעולם שלנו שמדבר אלי..."

פרסום: 06/2014

סטודיו ספוג

תמונת משרד // סטודיו ספוג

 "...אנחנו רוצים שאנשים יסתכלו וישתמשו ביצירות שלנו, והשימוש עצמו יאפשר להם לפתוח את המחשבה ולתת חוויה סובייקטיבית יותר, שמאפשרת המשך פרשנות. עיצוב במהותו הוא מאוד סוגר ומתכנס לקראת אמירה סגורה וברורה. העיצובים שלנו לעומת זאת מנסים לפתוח, להאיר באור חדש, לספר סיפור ישן במילים חדשות..."

פרסום: 05/2014

ארבל פידל

תמונת משרד // ארבל פידל אדריכלים

 "...ביציאה לעצמאות הייתה תעוזה ושיגעון, אבל להיות עצמאי זה סוג של יעוד, ושנינו לא יכולנו יותר להיות שכירים. הרצון שלנו היה ליצור עם הרעיונות שלנו וההשראה שאנחנו מקבלים כל הזמן. להביא את הדברים שאנחנו רוצים לעשות בעצמנו, בלי להיות נתונים למרותו של מישהו..."

פרסום: 04/2014

ניר סיון Nir Sivan

ראיון עם אדריכל ניר סיון

 "...אדריכלות זה מה שאתה חי. בגיל 15 מצאתי שזה נותן מענה לדברים שעשיתי כל החיים – תמיד בניתי, פיסלתי ואהבתי לעשות משהו בידיים. רציתי למצוא דברים חדשים והבנתי שאדריכלות נותנת מענה לרצון שלי ליצור צורות, להיות יצירתי ולנהל תהליכים שונים. אם לצטט את רנצו פיאנו, זה מקצוע שבו בבוקר אתה יצירתי, בצהריים ביזנס מן בערב משורר ואחרי זה צייר..."

פרסום: 03/2014

קרן אופנר

ראיון עם מעצבת הפנים קרן אופנר

 "...יש משהו בבית שאני רואה בו נפש, וכשהנפש לא מסודרת ומטופלת נכון, זה יכול להרוס משפחה. יש בזה המון פסיכולוגיה, שאני חושבת שצריכה להיות חלק מלימודי עיצוב הפנים, כי זה מקצוע שבו אתה נובר בנפש של הלקוחות..."

פרסום: 02/2014

גידי בועז

ראיון עם צלם האדריכלות גידי בועז

 "...אחת הבעיות היא שחלון ההזדמנויות לצילום של דירה הוא מאוד קטן. בין הרגע שבעלי הבית קיבלו מפתחות והכול מושלם לבין הרגע שהם הרסו את היצירה עובר פרק זמן קצר מאוד. לכן אני ממליץ לאדריכלים לצלם דירות באופן קבוע, ומיד עם סיום העבודה, לא לדחות את זה לכשיצטברו כמה עבודות לצילום, כי בסוף זה לא קורה..."

פרסום: 12/2013

שרמן-קליין

תמונת משרד // אדריכלים טלי שרמן ודורון קליין

 "...התפיסה כאן שונה לחלוטין מאשר בארה"ב. תהליך ההתפתחות של האדריכלות מהיר יותר ממה שמלמדים באוניברסיטה. כך יוצא שבחו"ל דנים המון בשאלה איך המקצוע עובד בפועל, מהי התפיסה או האחריות המקצועית, וכאן זה לא משהו מרכזי בלימודים, כאן חזק יותר הצד העיצובי והאסתטי..."

פרסום: 11/2013

שיח אדריכלים

ראיון עם משרד "שיח אדריכלים"

 "...הקפיצה שלנו למים העמוקים גרמה לנו להבין שאין מה לפחד, ומה שמדהים זה שתמיד מאשימים את הלקוחות שהם לא אמיצים מספיק. אנחנו הבנו שאם אתה מוכיח שהפרויקט שלך עובד וכלכלי וישים, הלקוח שלך ילך איתך. אנחנו מאמינים שאין למה להאשים בירוקרטיה ואת השוק הישראלי, לפעמים אם אתה מספיק נועז, הבירוקרטיה דווקא הולכת איתך..."

פרסום: 10/2013

סטודיו other:wise

תמונת משרד // סטודיו other:wise

 "...הגענו למסקנה שזה תחום שניתן ליצור בו משהו על זמני, אבל זה משהו שמשתנה ומתפתח וצריך להיות ממכתיבי האופנה ולא מהמוכתבים. לכן הרבה פעמים אנחנו עושים דברים יוצרי דופן, שלא כולם יכולים לקלוט אותם מיד, אבל בסופו של דבר זה הדבר שמאפיין ועושה את הפרויקט...."

פרסום: 09/2013

מעצב תאורה אורי רובינשטיין

ראיון עם מעצב התאורה אורי רובינשטיין

"כשאני מעצב אני חייב לאהוב את ההצגה, ואני צריך לבטוח בבימאי או בכוריאוגרף שלא יבקש ממני לעשות דברים שאני לא רוצה שהשם שלי יהיה עליהם. אני מקבל את זה שהמילה האחרונה היא שלהם, וזה בדרך כלל לא מגיע לאי הסכמה חריפה כזו,  אבל גם זה קורה, ואז אני מעדיף לוותר על הכסף מאשר שאנשים יגידו שאיבדתי את זה"...

פרסום: 08/2013

OPA - מעצב תעשייתי גלעד זעפרני

ראיון עם המעצב התעשייתי גלעד זעפרני // סטודיו OPA

"את הסיפוק הגדול יותר אני מקבל בעיצוב המסחרי, גם כי היכולות והמקומות שאפשר לעצב הם רבים יותר וגם כי שם אפשר להיות ורסטיליים יותר, גם מבחינת הפרטים. אחת המטרות שלנו היא שלא תהיה לנו שפה עיצובית אחת, אלא שכל מקום, מה שיוביל אותו יהיה הרעיון, ולא שפה שמזוהה איתנו"...

פרסום: 07/2013

אדריכל דוד נופר

ראיון עם האדריכל דוד נופר // נופר אדריכלים

"בזהות האדריכלית של מבנה יש מידה של רצון לשקף את תפקידו, הופעתו והקשרו לקונטקסט הסביבתי. הזהויות האלה מסייעות להגדיר את צורת המבנה"...

פרסום: 06/2013

כפיר גלאטיה אזולאי

ראיון עם האמן והאדריכל כפיר גלאטיה אזולאי // The K.O.T Project

"אני חושב שכשאתה עושה משהו סיזיפי עולות לך שאלות בתהליך, קורה משהו דרך הידיים. משהו קורה בראש ואתה נכנס למצב תודעתי שמביא אותך לתובנות חדשות"...

פרסום: 06/2013

תמונת משרד XS אדריכלים

תמונת משרד // משרד XS

"הבנו שיש קורלציה בין מעצבי פנים צעירים שמתמקדים בדירות קטנות ודלות תקציב ואדריכלים ותיקים ששואפים לעצב בתי יוקרה ענקיים, ואז ראינו שאין מי שלוקח את פלח השוק של דירות יוקרה קטנות"...

פרסום: 05/2013

ראיון עם אדריכל תמיר הדדי

ראיון עם אדריכל תמיר הדדי // תמיר הדדי אדריכלים

"מהניסיון שלי ברגע שהלקוח בא עם רצונות מסוימים, ואתה מוסיף להם את האיכויות שמעניינות אותך, ועדיין נותן לו את מה שרצה – הסיכוי שירצה אותך ואת מה שאתה מציע הוא עצום"...

פרסום: 04/2013

ראיון עם אדריכל ירון גרנות

ראיון עם אדריכל ירון גרנות // י.י. גרנות אדריכלים

"תפישת העולם החברתית שלי היא סוציאליסטית, תפישה שמשפיעה מחד על התנהגותנו בפירמה, ומאידך, גם בצורה סמויה או גלויה על התכנון האדריכלי, הרואה באדם את המרכז ופחות את ההיבט הקפיטליסטי של הפרוייקט"...

פרסום: 03/2013

תמונת משרד // גוטסמן שמלצמן

תמונת משרד // גוטסמן שמלצמן אדריכלים

"זה מקצוע מרתק, אבל יש בעיה מהותית סטרוקטורלית בין ההשקעה לתרגום הכספי, שלאורך כל המקצוע אנשים מבינים שזה לא הגיוני... זה מקצוע של אלכימיה – יוצרים משהו מכלום"...

פרסום: 03/2013

ראיון עם סטודיו בילגוראי פוזנר

ראיון עם סטודיו בילגוראי - פוזנר

"העבודה שלנו כוללת הרבה מעבר לעיצוב - זה כולל גם יעוץ, לימוד צרכים שיווקיים והתנהלות מסחרית. זה תחום שמתבסס הרבה מאוד על ידע וניסיון כי אין הרבה ספרות בנושא"...

פרסום: 02/2013

ראיון עם מעצב הפנים ירון טל

ראיון עם מעצב הפנים ירון טל

"גיליתי שבתחום עיצוב הפנים היה לי סיפוק מאוד גדול, בגלל שזה מקצוע שמערב הרבה דיסציפלינות יחד - אמנות, עיצוב תעשייתי, גרפיקה ועוד. מגרש המשחקים של עיצוב הפנים גירה אותי פתאום מקצועית יותר מאשר התחום הדו מימדי של הגרפיקה"...

פרסום: 01/2013

ראיון עם אדריכלית נילי חר"ג

ראיון עם אדריכלית נילי-רננה חר"ג

"אחד הדברים הקשים ביותר במקצוע הוא ההישרדות הפיננסית ותשתית הגבייה במשרדים שהיא דבר מביך, לא מקצועי ומתסכל. ועדיין, היכולת לעשות דברים בקנה מידה גדול, והיכולת לשנות ולסייע לפרט שווה את זה"...

פרסום: 12/2012

ראיון עם מעצבת התאורה דורית מלין

ראיון עם מעצבת התאורה דורית מלין

"בעיניי התאורה היא מקצוע נשי. העין האנושית לא מודדת אלא עובדת באופן יחסי, בהשוואה בין חושך לאור. העין בודקת משטחים אחד ביחס לשני. זה לא מדע מדויק ונשים לומדות מילדות להיות יותר רגישות לסובב כשהן מגיעות להחלטה".

פרסום: 11/2012

ראיון עם האדריכל אלון בן נון

ראיון עם האדריכל אלון בן נון

"היצירה האדריכלית היא יצירה שנובעת ממגבלות וקשיים, זה מה שמעניין בה. מי שרוצה לא להתחשב במה שאנשים צריכים שילך להיות אמן. אדריכלות היא משרתת והמטרה העיקרית היא להיות הכי קשוב למה שאנשים שאתה עובד מולם רוצים".

פרסום: 10/2012

ראיון עם האדריכלית אירית אקסלרוד

ראיון עם האדריכלית אירית אקסלרוד

''למדתי מאוד להעריך את הגמישות הישראלית. את הספונטניות, את היכולת לפתור בעיות במקום. הרבה פעמים שכשאתה נמצא פה אתה לא חושב שזה משהו להעריך וזה בפירוש כן. כאן במידה מסוימת יש תחושה שאפשר לעשות הכל ויהיה מי שישתף איתך פעולה''.

פרסום: 09/2012

ראיון עם קבוצת ארבע וחמישה

ראיון עם קבוצת ארבע וחמישה // עיצוב תעשייתי

''בגלל שאין איזשהו נחל של יוזמה מקומית שאפשר לקפוץ אליו ולהתברג בו, מה שקורה לפעמים בעולם,
זה מביא לכך שמעצב צריך להיות גם יזם וזה משהו שקשה לנו, זה לא משהו שלמדנו לעשות''.


פרסום: 08/2012

ראיון עם המעצב קובי לוי

ראיון עם קובי לוי // עיצוב נעליים

''זה לא חייב להיות פרובוקטיבי או צעצועי, אבל זה חייב להיות מעניין וחכם. אני אוהב שהצורה עצמה,
הבסיס עצמו, שואב לראות את עצמו מחדש. כשאני מעצב נעליים אני מתחיל מאפס, אין אצלי הגדרה של "ככה זה נעל''.


פרסום: 07/2012

ראיון עם חיים קהת

ראיון עם האדריכל חיים קהת- על תכנונו של אצטדיון סמי עופר בחיפה

''האצטדיונים הקיימים בארץ נכון להיום הם קטנים, והקהל בהתאם מצומצם. כדי להגדיל את הקהל יש להגדיל את האצטדיון ולהעלות את רמת הכדורגל. ניתן לקרוא לכך "הקפיצה הגדולה קדימה" והיא נובעת מתוך ההנחה שתנאים טובים יותר יביאו קהל גדול יותר".

פרסום: 07/2012

תמונת משרד- קיסלוב קיי Kisselov Kaye Interview

תמונת משרד // קיסלוב קיי

''אנחנו מנסים להחזיר עטרה ליושנה מבחינת המקצוע שלנו כאדריכלים. למצוא איזשהו תפר חדש במקום בו אדריכל נכנס לפעולה כשקם פרויקט ולשזור את זה עם התסיסה החברתית שנחשפנו אליה בשנה האחרונה. להביא את זה מהכוח אל הפועל... אנחנו מנסים."

פרסום: 06/2012

המעצבת עליזה שינזון - ראיון Alisa Sheinzon Interview

ראיון עם המעצבת עליזה שינזון

לאחר שלמדה עיצוב חזותי בבצלאל, המעצבת עליזה שינזון מתמחה דווקא בהכוונת קהל. בראיון לרגל פרויקט עצום של מיתוג מחדש ובניית מערכת הכוונת קהל בקומפלקס "Venetian Macao", מציגה שינזון את תפיסתה בנושא פסיכולוגיית קהל והכוונתו במרחבים אורבאניים מורכבים, ומדברת על הבדלים תרבותיים המשפיעים על העיצוב.

פרסום: 04/2012

האדריכל דר. יוסי קורי - ראיון Joseph Cory Interview

ראיון עם האדריכל דר. יוסי קורי

האדריכל דר. יוסי קורי (41), נשוי ואב לשלושה ילדים, הוא בוגר שלושה תארים במחלקה לארכיטקטורה בטכניון. היום, הוא מלמד בשנקר ובעליו של משרד גאוטקטורה – המתמחה בתכנון אקולוגי. בין פעילות לקידום תכנון בר-קיימא, ובין מיזמים חינוכיים שנועדו לחשוף את דור העתיד לתחום, נפגשנו לראיון שמתחיל באדריכלות הרסנית וסופו באופטימיות.

פרסום: 02/2012

האדריכל פיירו ליסוני - ראיון Piero Lissoni Interview

ראיון עם האדריכל האיטלקי פיירו ליסוני Piero Lissoni

"אני מציע, קודם כל, להיות אדריכל. זה נותן השקפה תרבותית. יש לי חברים בעמק הסיליקון, אני לא מבין למה הם עושים רק מולטי-טאסקינג של מידע. צריך גם לעשות מולטי-טאסקינג של תרבות. המשמעות של תרבות היא שאתה משתמש במוח שלך. אתה בונה רעיון. אחרת, זה כמו שמישהו הכין עבורך אוכל מוכן מראש שאתה רק צריך לחמם ולאכול"


פרסום: 01/2012

ראיון עם תמא: תכנון מרחב אורבני

תמונת משרד // תמא: תכנון מרחב אורבני

"...בזמן שהתחלתי לעבוד עם ליטל לימדתי בבצלאל ואיכשהו עם הזמן, מצאתי שהעבודה מספקת אותי יותר מההוראה, שבזמנו נראתה לי כמשהו מאוד מעשיר. השלבים של הכנת תכניות עבודה או הביצוע, שהיו נראים לי כמו החלקים הפחות מעניינים או חשובים, במשך השנים - מצאתי אותם מאוד מספקים. משם החלטתי שאני רוצה להפסיק ללמד כי מצאתי את כל הרבדים של התחום בעבודה עצמה..."

פרסום: 12/2011

ראיון עם האדריכל גל טבת

ראיון עם האדריכל גל טבת

"אדריכלות במיטבה מלמדת אותנו שאין הפרדות בין התחומים, על אף שיש התמחויות ודיסציפלינות שונות שחייבות לבוא לידי ביטוי באקט הבניה. מיטב האדריכלים במאה האחרונה עיצבו פנים וריהוט כחלק אינטגראלי וכמעט אינטואיטיבי של יצירת מקום לבני אדם. אדריכלות היא פעילות טוטאלית שכזו, המשלבת דיסציפלינות מעצם הגדרתה, והרבה מעבר לעיצוב כזה או אחר. "

פרסום: 11/2011

ראיון עם מעצב - אלכס פדואה

ראיון עם המעצב התעשייתי אלכס פדואה // ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר

"גם אנשים שאין להם מושג בעיצוב ואפילו בעלי טעם רע, כשהם שומעים את באך- משהו קורה להם. אולי הם לא מבינים אותו לעומק אבל משהו קורה. כשקוראים משפט של עגנון, אולי גם לגסים שבינינו ולחסרי הרגישות, משהו קורה וכך גם בהקשר של עיצוב. השאיפה שלנו היא שגם אנשים שלא חיים או מבינים עיצוב- יבינו שיש פה משהו, שיופעל בהם הרגש".


פרסום: 09/2011

תמונת משרד - לב גרגיר אדריכלים

תמונת משרד // לב גרגיר אדריכלים

הפעם במדורנו "תמונת משרד" נכיר את משרד האדריכלים לב גרגיר:
"אנחנו מאמינים באדריכלות הומאנית - אדריכלות שרואה את המשתמש, לא אדריכלות לשם הסטייטמנט"פרסום: 07/2011

תמונת משרד - TOOLBOX

תמונת משרד // Toolbox

''אנחנו אוהבים שיש ערך מוסף, גם אם הוא לא גלוי במיוחד. זה עוזר לנו להיות שלמים עם מה שאנחנו מייצרים. ברגע שיש לוגיקה ודבר אחד נובע מדבר אחר אז האסתטיקה היא ה''ביי פרודקט'' של זה. באתר האינטרנט של Toolbox כל פרויקט מיוצג על ידי איקון ייחודי לו, שנוצר באמצעות משתנים שונים כמו היקף הפרויקט ומשך הפרויקט''.

פרסום: 04/2011

ראיון עם האדריכל אייל עמידן - עמידן קוטלוביץ'

ראיון עם האדריכל אייל עמידן // עמידן קוטלוביץ' אדריכלים

''אני מאמין שאם אתה נותן את הנשמה לעבודה זה לא משנה אם אתה שכיר או עצמאי- תמיד יהיו תקופות חזקות יותר ופחות, תמיד אפשר למצוא פרויקטים מאתגרים יותר ופחות ובגדול אני מאוד מרוצה''.


פרסום: 03/2011

תמונת משרד- מינץ מלמד אדריכלים

תמונת משרד // מינץ מלמד אדריכלים

''העובדה כי מדובר בשלושה משרדי אדריכלים שעובדים באותו החלל מאפשרת להיעזר אחד בשני- אם זה לשמוע דעה או אם זה שיתופי פעולה של ממש. לפעמים אפילו אנחנו פועלים כאילו אנחנו ישות אחד וזה עובד''

פרסום: 26/12/2010

ראיון עם האדריכל איתי אלמוג-בר

ראיון עם האדריכל איתי אלמוג-בר מנכ"ל Archijob, לרגל עשור לפעילות האתר

''אשמח לראות את ארכיג'וב ממשיך לתפקד כגוף מוביל בעולם האדריכלות העיצוב התכנון והבניה. יש כל הזמן דברים חדשים בעבודה ופיתוח- לא אפרט כאן כי זה עולם תחרותי...''

פרסום: 08/11/2010

תמונת משרד - ראיון עם הוק אדריכלים

תמונת משרד // הוק אדריכלים

''המשרד לוקח על עצמו מגוון גדול של פרויקטים ומשתדל שלא להתמקד בתחום אחד, וילות אף פעם לא נעשה, חוץ מזה התנסינו כמעט בכל התחומים- מבית סוהר לנוער דרך מגורים יוקרתיים בירושלים, עד לתכנון מרכז הירידים והקונגרסים החדש בישראל''.

פרסום: 08/11/2010

ראיון עם המעצב דורון גולדנברג - פירמה

ראיון עם המעצב דורון גולדנברג // פירמה

''בתור אחד המשרדים המובילים למיתוג בארץ, האג'נדה שלנו היא קודם כל הוא ליצור מציאות חדשה וטובה יותר''.

פרסום: 05/09/2010

ראיון עם המעצב אמיר זהבי

ראיון עם המעצב אמיר זהבי

"הפנמתי בצער מסויים, כי האהבה שלי לתחומי עיצוב מגוונים לא תאפשר לי למצות את עצמי בשום משרד. או שאתה מעצב תעשייתי שמתעסק בתבניות פלסטיק או שאתה מעצב חלל או מעצב גרפי. המולטידיסיפלנריות לא הייתה קיימת אז. היום העניינים נראים קצת אחרת ומשרדי העיצוב הבינו כי הכל מתחבר. יש דותלת".

פרסום: 01/07/2010

מר גורי שטרק - מנהל חטיבת אוטוקאד באוטודסק

ראיון עם גורי שטרק // מנהל חטיבת אוטוקאד בחברת אוטודסק

''נפגשנו עם מר שטרק כדי ללמוד על הפעילות החדשה של אוטודסק בישראל וכדי לשמוע על המתוכנן בתחום האוטוקאד ותוכנות נוספות של חברת אוטודסק''.

פרסום: 28/03/2010

אסף כהן וארנסטו ביכובסקי - מעצבים גרפים - Blend-it

 Blend-it– ראיון עם אסף כהן וארנסטו ביכובסקי // מעצבים גרפים

"מאוד מעסיקה אותנו השאלה מהו הנכון? ''נכון'' מבחינתנו זה לאו דווקא למכור, להילחם ולכבוש את המדף אלא לעשות את הנכון המתאים לעיצוב הישראלי כפי שאנו רואים אותו בשנת 2010. אנו לא רוצים ליפול לקונבנציות של ''זה נכון''. היינו כבר בעולם הזה".

פרסום: 09/02/2010

אילן בשור - צלם

 מייזליץ כסיף אדריכלים // ראיון עם האדריכלים גנית ואודי

"אנו מאמינים בחשיבה, מחקר, תכנון ופיתוח ולא רק בייצור. אנו חיים במדינה המשקיעה במחקר ופיתוח בהייטק אך לא באדריכלות. הובלת שינוי משמעה לחשוב, לבדוק ולהאמין כל יום מחדש ביכולת שלנו לייצר סביבה טובה יותר."

פרסום: 22/12/2009

אילן בשור - צלם

ראיון עם האדריכלים חנן פומגרין וברד פינצ'וק // משרד "החדר"

"אנו שואפים ליצור דברים הנראים כאילו לא התאמצו לעשות אותם ממש כמו רקדנית שלא אמורים לראות עד כמה היא מתאמצת. אפשר לומר כי העבודה שלנו מתחילה היכן שנגמרת המידה."

פרסום: 26/11/2009

אילן בשור - צלם

אילן בשור // צלם

"אצלי בתוך הסטודיו אין אגואים גדולים, אני בעל הבית בסטודיו ואנשים באים אלי כי הם רוצים, הם סומכים עלי.
אני עצמי נטול אגו ואנשים מרגישים את האוירה ומתאימים את עצמם".


פרסום: 4/10/2009

דן טרוים, אדריכל ומעצב פנים

 ד''ר דפנה פישר גבירצמן // אדריכלית

"גיבשתי עם השנים שיטת לימוד, שמשלבת אקספרסיביות וחופשיות עם הכיוון של חובת אחריות. אנחנו צריכים להבין שאנחנו לא רק אמנים, שמישהו קונה ומשתמש ביצירה שלנו בסוף. יש לנו אחריות כלפי הלקוח ובסטודיו אני משלבת כל הזמן את השניים".

פרסום: 14/06/2009

דן טרוים, אדריכל ומעצב פנים

דן טרוים //  אדריכל ומעצב פנים

"תמיד שמתי לב מה אני מרגיש במקום שאני נמצא בו. הייתי מנסה לנתח אלו תחושות אני חש ביחס למקומות, והיו דברים שעשו לי לא נעים.
אני מאמין שכשאנשים יושבים במקום הם לא זוכרים איך הוא נראה אבל הם זוכרים את התחושות שהמקום מעביר אליהם וזה מה שאני מנסה לעשות. אני רוצה לתת לאדם את התחושה הטובה, שתחזיר אותו לאותו מקום."


פרסום: 05/04/2009

שי לחובר, צורף

שי לחובר // צורף

"אני כל יום עושה דברים חדשים, ההתמחות שלנו פה היא לעשות משהו טוב ויפה כל יום.
באים בבוקר לעבודה ולא יודעים מה עושים היום, כל יום הוא חדש מבחינתנו. אלא אם כן יש משהו ספציפי לתערוכה"


פרסום: 15/02/2009

עדי שטרן, מעצב גרפי

עדי שטרן // מעצב גרפי

"אני חושב שעיצוב זו דרך חיים והדרך שבה אתה רואה את העולם. אני חושב שהחוויה החזותית שאני חווה היא שונה משל אנשים אחרים. אני יכול להתרגש מהשינוי של האריחים פה ברחוב. בעיניי זו מתנה נפלאה שאין אותה לאנשים אחרים. להתרגש מצורה של אות.. יהיו אנשים שיגידו שאני זקוק לטיפול, אבל לדעתי זו מתנה גדולה מאד כשאתה יוצר וחווה את התהליכים האלה."

פרסום: 19/01/2009

דויד פולונסקי מאייר

דויד פולונסקי // מאייר

"כדי להיות טוב במשהו צריך לאהוב את זה, אבל כלים אפשר להקנות. חשיבה ואיך להעביר מסר, אלו דברים שניתן ללמוד. כשאני מלמד אני מנסה ללמד שני דברים: לזהות מסר ולתמצת אותו. ולאחר מכן לזהות אצלך את מה שאתה מתחבר אליו כדי שזה יהיה מעניין.. איור טוב זה מישהו שמצליח להיות מובן אבל מאיר משהו חדש בתרבות. אפשר לקחת השראה מתחום נשכח ולהביא אותו לאיור''.

פרסום: 15/12/2008

ראשי פקולטות לאדריכלות

ראשי הפקולטות לאדריכלות בראיון מיוחד עם פתיחת שנת הלימודים

פרופ' ירח דויטשר

פרופ' אדריכל צבי אפרת
אדריכל בני ראובן לוי
אדריכל ברוך ברוך


פרסום: 20/11/2008

דויד קנפו

ראיון עם אדריכל דויד קנפו // משרד קנפו כלימור

"התחושה שלי היא שתל אביב היא "טיוטא אורבאנית", שנכתבה בחופזה מבליל של רעיונות וסגנונות, בהמתנה לעיר הקבועה, לעיר העברית האמיתית. תל אביב היא עיר בהתהוות, עיר של "בינתיים", ממש כמו שמקימים קיוסק לפני שבונים את בית הקפה. על כן, אין בה סדר או היררכיה, אין בה גם מוסדות או מונומנטים והיא כולה ארעיות, טקסט שנכתב על מפית בהמתנה לשרטוט המסוגנן והמלומד. ממש כמו השדרות בה אשר מתחילות ממקום כלשהו ונגמרות במקום אחר, בלי הסבר אורבאני, בלי מחויבות רעיונית".

פרסום: 05/11/2008
 

יגאל פוירשטיין

יגאל פוירשטיין // מעצב גרפי

"אני מאמין כי מה שמניע היום חברות זה בעיקר העיצוב והקשר הרגשי למותג ולא רק המוצר. צריך להשקיע בעיצוב בארגונים גדולים. בחו"ל יש כבר מגמה לאייש אדם בתפקיד שנקרא - VP DESIGN – סמנכ"ל בתחום העיצוב. אני מאמין שהמגמה הזו חודרת גם לחברות בארץ, נראה יותר ויותר תפקידים בארגונים שאחראים למותג והעיצוב בארגון. בסופו של דבר מה שמוכר זה העיצוב והמיתוג."

פרסום: 21/9/2008
 

שחר קליין

שחר קליין // מעצב תעשייתי

"אני חושב שמעצב חייב לחקור, לא תמיד התוצאה תהיה נכונה. מעצב שבטוח בדרכו, ויודע מה תהיה התוצאה הוא באיזה שהוא מקום מעצב שהפסיק לחקור. חוסר הביטחון מלווה את המקצועיות הבטוחה בדרכה ומביא לתוצאות טובות יותר. אני חייב לחפש חייב לשאול שאלות, ולפעמים אני טועה. כשאתה מגיע לפרויקט לכל אורך הפרויקט אתה לא יודע איך הוא יהיה... מוצר הוא חלק מתוך מערכת. למעשה ההתלבטות העיקרית היא בעיקר בצורה ולא בפונקציה."פרסום: 21/9/2008

נילי פורטוגלי

נילי פורטוגלי // אדריכלית

"תהליך התכנון אצלי ממש מתבצע בשטח, אין מצב שאני מתכננת במשרד, ומביאה את התוצר לשטח. ההחלטות נעשות באופן פיזי במגרש. אני עומדת בשטח עם יתדות וגירים, ובסיכומו של דבר הסקיצות הן תוצר של היתדות, והסימונים שנוצרו בשטח.''

פרסום: 27/8/2008

ירום ורדימון

פרופסור ירום ורדימון , דיקן הפקולטה לעיצוב בשנקר // מעצב גרפי

"מעסיק אותי האם העיצוב עובד, האם המסר עובר? ואם תפישת עולמי נוכחת. לאלה יש להוסיף זיכרונות ממהלך העבודה והדמויות הקשורות בה ותרומתן לחוויה המקיפה. אתחיל בכך שכל מה שאינו מסחרי ושהוא באסוציאציה עם דברים שאני מגדיר כערך - זה העיצוב שאני רוצה להיות קשור בו."
 

פרסום: 10/8/2008

גד הלפרין

מעצב הפנים גד הלפרין // משרד "סטודיו גד"

"בעבודה שלנו אנחנו עוסקים רבות בהשפעות האור על החלל, בשאלה איך האור מסוגל ליצור חלל. אחד המשפטים השגורים על פיהם של מתכנני מועדונים הוא- מה שאינו מואר אינו קיים ..."

פרסום: 27/7/2008

אדריכלית בתיה סבירסקי מלול

אדריכלית בתיה סבירסקי מלול // משרד "באה אדריכלים"

"אם יותר אנשים היו מבינים ששיתוף פעולה בין אדריכלים הוא הענין החשוב ולא תחרות פרועה ביניהם, מי מוריד את התעריף יותר, מצבנו היה משתפר ללא היכר...''

פרסום: 10/7/2008

קימל אשכולות - אילן כרמי

אדריכל אילן כרמי // משרד קימל אשכולות

"יש לנו קווים אדומים לגבי כל מיני סוגי פרויקטים. למשל יש לנו ביקורת רבה על ה"התמגדלות" של תל אביב.
אנחנו שואלים: כיצד משפיעים המגדלים על המרחב הציבורי, על חיי העיר, על השכונות הוותיקות. אנחנו חושבים שבמקרים רבים המגדל פוגע קשות ברקמה העירונית וכדאי לשאול למה, איך ואיפה למקם את המגדלים כדי לשמור על העיר...''

פרסום: 2/7/2008

 

 יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B