English Menu

קבע כעמוד הבית

הוסף אתר למועדפים

המליצו לחברים

ניוזלטר

חשיפה באתר

אודות האתר

פרסום באתר

יצירת קשר

 
  לוח המודעות   מערכת הפורומים   מדור לימודים וקורסים   Archifind - אינדקס אנשי מקצוע   מדריך חברות ומוצרים
 

Archijob Studio

טיפ אוטוקאד

עיצוב פנים

מאמרים

תחרויות ICN

בלוג

סקר שכר

חשיפת פרוייקטים

ראיונות

חדשות וארועים

ארכיג'וב ראשי

 

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


חברת "סלעים.קום" - סיפור על אהבה לטבע

 


בני וברוך בתחילת דרכם..

 


כיכר ייחודית בכניסה לישוב


סלע זכוכית


גינה חסכונית במים

 


פיל בפעולה באיתור סלעים

 

 

 

 


פינת ישיבה ידידותית

 

 

 


מסלעה בשילוב מפל מים


נחל מחלוקי זכוכית


סלע מקופלת נובע


 


סלע מקופלת

אהבה ואבנים
ברוך אשכנזי ובנימין אליצור, שותפים מהעריסה  הקימו את "סלעים" על בסיס אהבה. "הכל התחיל מאהבה לעבודה עם הטבע. הקמנו את העסק בחיפוש אחר דברים ששובים את הלב". מספר ברוך. העבודה מממשת עבורם את החיבור בין הטבע, האבנים והשמיים. עבורם, ההתאהבות בסלעים מייצגת את ההתאהבות התמידית בבריאה. המטרה שלהם, היא לאפשר ללקוחות להביא את הטבע הביתה. "האדם היה מאז ומעולם קשור לאבנים. מכיוון שלכל אבן יש סיפור מעניין שקשור באופן בו היא נוצרה, לכל לב אדם תתאים אבן שונה. אבנים הן כמו אמנות, בהן כל אחד יראה דברים אחרים וימצא את היופי בפריטים אחרים." ברוך ובני רואים את החברה כמוזיאון לסלעים יותר מחנות לקניית סלעים, חצר תצוגה בה ניתן לשוטט ולחוות את אווירת האבנים.גננות ייחודית
ברוך ובני, מעידים על עצמם שתמיד אהבו ליצור דברים לא שגרתיים. בשנת 1990 הקימו חברת גינון "א.א.א. גינון ופיתח". מכמה גינות פרטיות גדל ציבור לקוחותיהם לעשרות אלפים, ביניהם חברות, מוסדות, מועצות מקומיות, בתי מלון ונופש, גני אירועים, בסיסים צבאיים, חברות קבלניות, אדריכלים ולקוחות מחו"ל. על אף היקף עבודת החברה, ההתבוננות הסקרנית לא עזבה אותם לרגע. "בעברנו היינו גננים במשך 15 שנים. כשעבדנו בגינון אהבנו לייצר גינות מיוחדות, גינות עם מראה טבעי ושימוש בהרבה אבנים. הידע והניסיון שצברנו בגינון מאפשר לנו היום לייעץ ללקוח את העצה הטובה ביותר", מספר ברוך.

לפני קרוב ל-15 שנה עברו לעסוק באבנים והקימו את חברת "סלעים", כשהמטרה היתה לאפשר העלאת רמת הגינות בארץ ומתן מגוון אפשרויות חדשות לעיצוב גינות ייחודיות. הם מסיירים ברחבי העולם, מאתרים ומייבאים אבנים, סלעים, מינרלים וחלוקי נחל אקזוטיים במגוון צורות, צבעים וגדלים. הלקוחות שלהם רגילים להסתובב בין האבנים בחצר התצוגה ולחוש את המקום בכדי לקבל השראה לביתם שלהם. החברה מספקת ללקוחות ייעוץ לתכנון ובניית גינות ומבצעת תכנון גינות פרטיות וציבוריות, כאשר מלבד ברוך ובני מועסקים בחברה מיטב אנשי מקצוע בתחומי האגרונומיה ואדריכלות הנוף.


חברת "סלעים.קום"
מגוון וייחודיות

חברת "סלעים.קום" מובילה במוצרים ייחודיים – מגוון סוגי האבנים, גודל האבנים והטקסטורות שלהם בולטים בתוך ההיצע של חברות אחרות בארץ ואף בעולם. התמחות החברה היא במתן פתרונות לבעלי מקצוע בבניית אתרים המשלבים מגוון עשיר של אלמנטים דוממים וחיים מהטבע: אדמה, מבחר סלעים, טוף, חלוקי נחל, אדני רכבת, אריחים, חפצי אומנות ועוד. משך שנים נעשית העבודה עם אדריכלי נוף, גננים, אמנים ובוני אנדרטאות.


מחירים לכל כיס
ברך ובני דואגים לספק מגוון אבנים אשר יתאימו לכל כיס. מטרתם היא לספק חווית טבע אסתטית ומרוממת רוח תוך גיבוש פתרונות אישיים לכל לקוח בהתאם לאופיו וטעמו, בהתאם לתנאי הסביבה הספציפיים של האתר, ובהתאם לתקציב הפרוייקט. על כן הם מספקים סחורה במחירים אטרקטיביים והדרכה לשיטת "עשה זאת בעצמך".


תהליך איסוף האבנים - ייבוא מכל העולם
ברוך ובני נוסעים ברחבי העולם על מנת לאתר אבנים ייחודיות שיתאימו לצרכים מגוונים. בשלבים הראשונים של העסק הביאו סלעים מהארץ בלבד – מדרומה ומצפונה, ואחר כך הרחיבו את החיפושים שלהם להודו, טיבט, נאפל, ויאטנם, קמבודיה וברזיל. תהליך איסוף מגוון האבנים דורש הגעה לאזורים נידחים (מי אמר שעבודה וכייף לא הולכים יחד?) ויצירת תקשורת עם תושבים מקומיים. הם משוטטים בין מחצבות ויישובים מקומיים, בוחרים אבן אבן, סלע סלע, וכל פריט מקומי אחר שיוכל להשתלב בטבעיות בגינה או בגן, וכך צוברים אוסף אבנים שובה- לב ושולחים אותו הביתה. עד לנסיעה הבאה.

אבן מקבלת חיים חדשים
הם שופכים על אבן שבחרו מים כדי לבחון את הצבעים האמיתיים והטקסטורה שלה. הם מדמיינים איך האבן תראה בתוך גינה: חורים מעניינים באבן, למשל, יהפכו אותה בדמיונם למפל. הם רואים בעיני רוחם את מראה האבן בלילה, עם תאורה. לעיתים עיבוד מסוים יכול להעניק לאבן מראה ייחודי עוד יותר.

לא פעם, הם מספרים, הם נעזרים בפילים להובלת אבנים גדולות. במקומות בהם אין בנמצא מנופים וטרקטורים להובלה, הפילים המקומיים דוחפים עם החדק שלהם את הסחורה עד שמגיעים למשאיות. משיכת הסלעים מג'ונגלים ויערות העולם השלישי נעשית מתוך חזון לגינות עתידיות בארץ.

"היה מקרה בעבר בו נעצרתי בבומביי ל-48 שעות, כאשר העמסתי ללא ידיעתי אבנים ממקום שלא היה מורשה. כמובן שהטוב שיצא ממקרה זה היה הערכה מחודשת של חיי, ומאז למדנו גם להביא סלעים רק ממקומות מורשים", מספר בני.


מוצרי החברה
האבנים והסלעים יכולים להיות חלק מפנים הבית או מהחוץ. הם יכולים להיות אובייקט פיסולי בעל נוכחות עצמאית, והם יכולים להשתלב באדריכלות ובעיצוב הפנים כחיפוי או כריצוף.
בין מוצרי החברה:

- סלעים ומינרלים גדולים מסוגים שונים, מהארץ ומהעולם, ביניהם גם סלעים של אבני החושן.
- חלוקי נחל מכל רחבי העולם שעוצבו ע"י זרמי המיים ובתהליך הגלגול במורס הזרם נעשו עגולות וחלקות.
- חיפויי קרקע מקומיים, כמו גרניט או בזלת גרוסים, שברי רעפים או טוף.
- אבני דריכה ובנייה ואבנים מפירוק.
- זכוכיות בצבעים שונים  וכן "סלעים" ו"חלוקי-נחל" מזכוכית.
- אדנים ועצי זית עתיקים.
- פסלים, כדים וריהוט מאבן, בריכות, פי באר ופינות ישיבה מאבן.
- אלמנטים אותנטיים מקומיים ו/ או עתיקים כמו שוקת או אבן ריחיים מאבן.
- מאובנים וסלעים ממערות נטיפים.
- מזרקות ומפלים.
- סלעים למצבות ואנדרטאות.
- סלעים ואבנים לאקוואריום.מסלעות, מפלים ובריכות נוי
החברה מבצעת תכנון ובניית מסלעות ומפלים. מסלעה יכולה להוות פתרון אסתטי לצורך בבניית קירות ולספק תחליף בעל חזות טבעית יותר לקירות בטון- בגינה או כאלמנט ייחודי בתוך הבית. מפלים יכולים להפוך לאלמנט אדריכלי מחולל פלאים בגינה. ברשות החברה ציוד הנדסי מתקדם לצד ידע וניסיון של 20 שנה בהקמת מסלעות בבתים פרטיים ועבור גופים ומוסדות ציבוריים.פתרון לבעיית המים
שימוש באבנים באופן יצירתי בגינה יכול להוות תחליף ירוק וייחודי לגינון, אשר דורש מבעל הבית הזרמת מים בכמויות גדולות. לקוחות רבים במהלך השנים מבקשים לייבש את הגינות שלהם, ולהחליף את הדשא באבנים. זו השקעה חד פעמית שחוסכת משמעותית בעתיד. יצירתיות בחיפוי המשטחים באמצעות חלוקי נחל שונים עשויה לייצר מראה טבעי ואסתטי תוך עשייה ירוקה אקטיבית.פנג שואי ועיצוב יפני
לקוחות רבים מגיעים מתוך רצון לעצב גינות ברוח תורת הפנג שואי או תורת העיצוב היפנית. תורות אלו מתמקדות ביצירת חללים המאפשרים חיים טובים בתוכם, ועיצוב חללי חוץ תוך שימוש בכלים שהן מספקות מאפשר יצירת גינות בעלות ערך מוסף. גינות אלו לא מתוכננות מתוך שאיפה ליצירת אסתטיות בלבד, אלא מחפשות לאפשר ולחזק את החיים ההרמוניים של דיירי הבית. תשומת הלב הראשונה בתורות אלו מופנית לזרימת האנרגיה. ליפנים יש טקס של שתיית תה ומתוך רעיון זה ניתן לייצר פינות שמאפשרות רוגע והשראה. גינה בתנאים "קשים" כמו שטח קטן או קירבה לכביש עשויה להפוך לפינת חמד שמאפשרת תחושה של עולם אחר באמצעות שימוש נכון בפרופורציות.עבודה עם אדריכלים ומעצבים
לברוך ובני ניסיון רב בעבודה עם אדריכלים ומעצבים. הם למדו שלכל אדריכל או מעצב תפיסת עולם, תפישה אסתטית ורצונות שונים. ישנם כאלו שמחפשים אלמנטים שישתלבו בגינה וישנם כאלו שמחפשים אלמנטים בולטים שימשכו את תשומת הלב. "הניסיון לימד אותנו שהמגוון הוא גן העדן לאדריכלים ומעצבים." הם מעודדים אדריכלים ומעצבים להגיע עם רעיונות ייחודיים ואישיים, ותמיד ישתדלו לספק את חומר הגלם לחלום. לא פעם, בעת תכנון מבנים ציבוריים או פרטיים גדולים כמו מלון או מפעל, אדריכלים נסעו עמם לחו"ל בכדי לבצע בעצמם את בחירת האבנים לפרויקט.

העבודה היצירתית עם הלקוחות ליצירת סביבת חיים הקשורה בטבע וביופי שלו היא משאת נפשם של ברוך ובני. זו המטרה הראשונית שלשמה הקימו את החברה, וזו גם העשייה שמאפשרת להם להמשיך ולפתח את החברה כגוף ייחודי בשוק האבנים.


 

 כתובת: א.א.א. גינון ופיתוח, הרצל 26 גדרה.
 


חזרה לניוזלטר

 

כל הזכויות שמורות - איתי אלמוג, אדריכל-יוצר האתר
All rights reserved - Itay Almog, Architect-Site creator
© 2000-2009 [www.Archijob.co.il, www.Archijob.com, www.Archijob.biz]
האתר מנוהל באמצעות ארכיג'וב עסקים בע"מ
Archijob Business ltd operates the Archijob website

webmaster@archijob.co.il

03-7467780
+972-3-7467780