English Menu

קבע כעמוד הבית

הוסף אתר למועדפים

המליצו לחברים

ניוזלטר

חשיפה באתר

אודות האתר

פרסום באתר

יצירת קשר

 
  לוח המודעות   מערכת הפורומים   מדור לימודים וקורסים   Archifind - אינדקס אנשי מקצוע   מדריך חברות ומוצרים
 

Archijob Studio

טיפ אוטוקאד

עיצוב פנים

מאמרים

תחרויות ICN

בלוג

סקר שכר

חשיפת פרוייקטים

ראיונות

חדשות וארועים

ארכיג'וב ראשי

 

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


הדסה

בית הספר לתקשורת ועיצוב


מכללת הדסה ירושלים 


עיצוב תעשייתי מכליל

 עיצוב
תעשייתי מכליל

 עיצוב
תעשייתי מכליל
 


תקשורת צילומית
 


בית הספר לתקשורת ועיצוב במכללה האקדמית הדסה בירושלים מזמין אותך לבחור מאחד החוגים בבית הספר- עיצוב תעשייתי מכליל ותקשורת צילומית.
המסלול הראשון מתמקד בטיפוח דור חדש של מעצבים מיומנים, שעיסוקם מתמקד בתכנון ובעיצוב מוצרים ואילו המסלול השני מכשיר את הלומדים בו להיות צלמים מקצוענים בעלי מודעות תקשורתית ורגישות לבעיות חברתיות ופוליטיות.

תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מכליל

תרבות השפע והצריכה הפכה את העיצוב התעשייתי לתחום חשוב ומשפיע. כיום אפילו יותר מבעבר, כאשר העולם נשלט יותר ויותר על ידי תאגידי ענק וכסף הוא שם המשחק. אחרי הכול, בעידן שבו מומטרים עלינו מכל עבר מוצרים שמצוידים בטכנולוגיה זהה, לעיצוב אסטתי וידידותי למשתמש יש את הכוח להשיג יתרון תחרותי למוצר אחד על פני האחרים ואפילו להפוך מוצר חסר כל ערך שימושי לנחשק בעיני הצרכן.

בימינו, מעצבים תעשייתיים מוכשרים במיוחד, מחוזרים לא רק על ידי הפירמות הגדולות אלא אף נהנים ממעמד של סלבריטאים, לדוגמא: פיליפ סטארק, מרסל ונדרס, כארים ראשיד, זאהה חדיד ואפילו רון ארד הישראלי, אביו של המוזיאון החדש לעיצוב בחולון.

אחרי כל זה, אין פלא שלימודי עיצוב תעשייתי הפכו בשנים האחרונות לתחום לימוד מבוקש ביותר- תופעה שמוצאת את ביטויה גם בביקוש הגובר ללימודים בחוג לעיצוב תעשייתי מכליל במכללה האקדמית הדסה בירושלים. בחוג לא מסתפקים רק בהכשרת דור חדש של מעצבים מוכשרים לעשייה, אלא שואפים לעצבם כמקצוענים בעלי תודעה חברתית מפותחת, שארגז הכלים שלהם כולל אחריות סביבתית ורגישות לצרכים של אוכלוסיות מגוונות.

תוכנית הלימודים בחוג מתמקדת בהכשרה לעבודה והצלחה לאורך זמן בשוק עבודה דינאמי. היא כוללת לימודים עיוניים לצד קורסים מעשיים, המאפשרים לסטודנטים להתנסות בפיתוח רעיונות למוצרים חדשים ובעבודה עם חומרי גלם שונים בסדנת המכללה, הנחשבת למשוכללת והמקצועית ביותר בישראל. עיצוב רהיטים, עיצוב מוצרי צריכה, שרטוט ותכנון ממוחשבים, בניית מודלים, טכנולוגיות וחומרים, תולדות העיצוב והאמנות, פיסול ורישום, כתיבה ומחקר הם רק חלק מהקורסים הנלמדים. כיוון שהמעצב התעשייתי צריך להיות בעל ידע כללי רחב וגמישות מחשבתית, אופייה של התכנית הוא רב-תחומי והיא נוגעת בתחומים רבים, מפסיכולוגיה ועד סוציולוגיה.

לבוגרי החוג מוענק תואר אקדמי ראשון B.Des בעיצוב תעשייתי מכליל, ופתוחות בפניהם מגוון רחב של אפשרויות עבודה – הן כמעצבים במשרדי עיצוב, כמעצבי בית במפעלים שונים והן כמעצבים עצמאיים בשירות לקוחות מהמגזר הפרטי והציבורי. השתתפות בפרויקטים משותפים שרוקם החוג עם התעשייה וגופים ציבוריים שונים – מחברת "קסטרו" ועד "חמת", מאפשרים לסטודנטים להיחשף עוד בתקופת הלימודים לצרכים השונים של השוק ולרכוש ניסיון מעשי שיעזור להם לכל אורך דרכם המקצועית בעתיד.


תואר ראשון בתקשורת צילומית

עולם הצילום מרתק אתכם? מעוניינים להפוך את התחביב למקצוע? חושבים שתוכלו להביע 1000 מילים בתמונה אחת? החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה בירושלים יחשוף בפניכם את כול סודות הצילום ואת עקרונות השפה הצילומית ויקנה לכם את הכלים להיות צלמים בעלי יכולת טכנולוגית מעודכנת וראייה תרבותית-חברתית רחבה של התחום או לפתח את הצילום ככלי ביטוי רעיוני ואמנותי.

המכללה האקדמית הדסה היא ממוסדות הלימודים הראשונים בישראל שהציעו לימודי צילום כמקצוע, ובארבעים שנות קיומו יצא לחוג מוניטין כבית יוצר של צלמים מיומנים מן המעלה הראשונה כגון אילן ספרא, רלי אברהמי, מירי דוידוביץ וג'ואל קנטור.

הלימודים בחוג נפרשים על ארבע שנים ובסיומם יוצאים הבוגרים לא רק עם מקצוע מבוקש אלא גם עם תואר אקדמי ראשון B.A. בתכנית הלימודים ישנה הקפדה על שילוב מעשה עם תיאוריה, מתוך התפיסה שידע הוא הבסיס ההכרחי למקצוענות. התכנית מעניקה בראש ובראשונה ידע נרחב ועדכני בטכניקה ובטכנולוגיה של הצילום, ושליטה מלאה בכל יישומי התחום. בד בבד היא מתמקדת בעיצוב זהותו של הצלם כאיש תקשורת, שבארגז הכלים שלו, לצד המצלמה המשוכללת, ניתן למצוא רגישות לבעיות חברתיות ופוליטיות. במסגרת זו, התכנית מחדדת את מודעות הסטודנטים לבעיות של אתיקה עיתונאית- תקשורתית ולייצוג הפרט והחברה בתקשורת, במיוחד בתחום הצילום. בעלי נשמה אומנותית ימצאו בתכנית בסיס ידע נרחב שעליו יוכלו לבנות את עבודותיהם.

אם אתם יודעים שאתם רוצים להפוך את הצילום למקצוע אבל עדיין לא בטוחים באיזה מסלול, בואו לטעום את כל האפשרויות ותנו לזמן להחליט בשבילכם. הלימודים המעשיים כוללים היכרות מקיפה עם תחומי הצילום השונים – מצילום תיעודי, צילום טבע וצילום פורטרט ועד צילום עיתונות, צילום מסחרי ותעשייתי וצילום ככלי לביטוי אישי.

חלק נכבד מהלימודים המעשיים מוקדש למדיה הדיגיטלית וכולל קורסים כמו צילום וידאו, עיבוד תמונה ממחושב, מבוא למולטימדיה, יישומי אינטרנט וכו'. המכללה האקדמית הדסה הינה בית הספר היחידי לצילום בו ניתן ללמוד בניית אתרי אינטרנט. הלימודים המעשיים מתנהלים בקבוצות קטנות, המאפשרים למנחה להקדיש תשומת לב מרבית לכל אחד מהסטודנטים ולתת מענה לצרכיו הייחודיים. הלימודים העיוניים בחוג מתמקדים בתקשורת, עם קורסים כמו צילום עיתונות ועיתונאות, תמונה ומילה בפרסום ובתעמולה, תולדות הצילום ותולדות האומנות. צוות מרצים מנצח, הכולל אנשי תקשורת וצלמים מהשורה הראשונה מפגיש את הסטודנטים עם דילמות מן השטח שנובעות מן המפגש של הצלם כחוקר ומתעד עם המציאות.

במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בפרויקטים צילומיים במסגרת שיתופי פעולה שרקם החוג עם חברות ומוסדות חיצוניים. רשת בתי הקפה "ארומה", "אינטל ישראל" והמכון הישראלי לדמוקרטיה הם רק דוגמא לכמה גופים שהשתלבו בפרויקטים כאלה בשנים האחרונות. על אלה נוסף פרויקט מסורתי עם מכון התקנים, המניב מידי שנה תערוכה ולוח שנה מצולם. הפרויקטים האלו מספקים לסטודנטים הזדמנות חשובה להיכרות עם הצרכים המגוונים של השוק ועם הדינאמיקה הייחודית המתפתחת בין מזמין העבודה לצלם יוצר.
שנת הלימודים הרביעית מוקדשת ברובה לפרויקט הגמר המעשי . פרויקט המאפשר לסטודנט לחקור לעומק נושא נבחר ולגבש דרכי ביטוי אישיות, תו יישום הידע שרכש. פירות הפרויקט זוכים לתצוגה בתערוכת בוגרים מסכמת הנהנית מעניין ציבורי ומסיקור תקשורתי.

עם סיום הלימודים, עומדות בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות השתלבות במקומות עבודה. החל מצילום עיתונות במדיה המודפסת והדיגיטלית, צילום להוצאות ספרים וצילום מסחרי בתחומי הפרסום, התעשייה, המזון והאופנה ועד אולפני צילום וטלוויזיה וחברות לבניית אתרי אינטרנט.

 


המכללה האקדמית הדסה ירושלים
הנביאים 37 ירושלים
 

חזרה לניוזלטר

 

כל הזכויות שמורות - איתי אלמוג, אדריכל-יוצר האתר
All rights reserved - Itay Almog, Architect-Site creator
© 2000-2009 [www.Archijob.co.il, www.Archijob.com, www.Archijob.biz]
האתר מנוהל באמצעות ארכיג'וב עסקים בע"מ
Archijob Business ltd operates the Archijob website

webmaster@archijob.co.il

03-7467780
+972-3-7467780