Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים

''...אנחנו אוהבים ליצור יש מאין, באמת לייצר סביבות-מחיה. אנחנו אוהבים אנשים וכשאתה מתכנן להם את הבית הפרטי שהם הולכים לגדל בו את המשפחה שלהם ולהתבגר בו או את המשרד שהם הולכים לעבוד בו, אתה מאוד צריך לראות את הבנאדם שעומד מולך. הנסיון והמקצועיות חשובים אבל חשובה גם מאוד הסבלנות כדי לעבור את התהליך..."

מאת: נועה רושובסקי
פרסום באתר: 5/2018


ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - לילך לב ואילן גרגיר. צילום: עדי אקשטיין
לילך לב ואילן גרגיר. צילום: עדי אקשטיין

נפגשתי עם זוג האדריכלים לילך לב ואילן גרגיר, בעלי משרד לב גרגיר אדריכלים ברמת החיל בתל אביב. המשרד, המעוצב והמזמין, מתמחה בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים מלא של בתים פרטיים, דירות, משרדים, חנויות ובתי קפה. בין השרטוטים, התכניות והפגישות מתמרנים בני הזוג בין המשרד לבית ולמשפחה כבר 21 שנים, מאז סיימו את לימודיהם בטכניון.

-קצת על ההיסטוריה של בניית המשרד - איך הכל התחיל?


לילך: הזוגיות שלנו התחילה בלימודים בטכניון: תחילה האישית, והמקצועית התלוותה אליה. שנינו בוגרי אותו המחזור וסיימנו בשנת 1997. אנחנו מביאים מהמשפחתיות שלנו המון לעבודה, גם בוותק העובדים וגם בהרגשה של הלקוחות.
אילן: זה מתחיל מהאווירה של המשרד עצמו ועובד ליחס ללקוחות.
לילך: לקוחות רוצים להרגיש בבית, במיוחד אם אנחנו עושים להם בית.
המשרד שלנו הוא מאוד משפחתי ורוב העובדים שלנו איתנו כבר שמונה ואפילו 12 שנים. זה דבר שלא קיים בהרבה משרדים.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - משרד לב גרגיר אדריכלים ברמת החייל. צילום: גלעד רדט
משרד לב גרגיר אדריכלים ברמת החייל. צילום: גלעד רדט

-מדוע מיקמתם את המשרד כאן ברמת החי''ל ומה הנחה את העיצוב שלו?

אילן: זה החלל השלישי שלנו והוא חלק מההתפתחות שלנו. התחלנו עם פחות עובדים ומשרד קטן והמדיניות האחת שלנו היא שהמשרד יהיה קרוב לבית – לא יותר מ- 6 דקות הליכה. בהתחלה המשרד היה ברמת אביב כי שם גרנו. בהמשך המשרד גדל והתרחב ועברנו גם בתוך רמת אביב לאזור הקניון, ולבסוף כשעברנו דירה העברנו גם את המשרד קרוב לבית ומצאנו חלל כאן ברמת החי''ל. זאת הייתה התלבטות, חששנו בהתחלה מהאזור וגילינו דווקא אווירה נהדרת.
לילך: זאת תמיד ההתלבטות של משרדי אדריכלים -  האם לבחור באזור שווה ויפה, אזור שכשמסתובבים בו סופגים אדריכלות ואמנות, או לבחור אזור שמתאים לצרכים שלך כעסק. אנחנו בחרנו בעיקר בקרבה לבית ולמשפחה, וזה הכי מתאים לנו.

אילן:
כל ספייס שלקחנו תמיד דאגנו לעצב אותו ברוח המשרד שלנו ובהתאם לתקופה ולמה שאנחנו אוהבים. גם אם הסביבה לא הכי ארכיטקטונית המשרד עדיין יהיה מאוד מעוצב. למרות שאנחנו בתוך בניין משרדים המשרד עצמו חייב לבטא אהבה לחומר, לחום ולתכנון.
לילך: יש לנו את רצפת פרקט הפישבון שמחממת והופכת את התחושה לביתית ופחות משרדית, יש לנו קיר שלם של תחרות בטון – שהן שילוב של חומר כבד ומסיבי עם נגיעה רכה מאוד, מעין ''הפוך על הפוך''.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - בית ברמת אביב. צילום: עודד סמדר
בית ברמת אביב. צילום: עודד סמדר

-איך זה כבני זוג לעבוד גם כשותפים, ומהי חלוקת התפקידים ביניכם?

לילך: היום אילן הוא בפרונט של המשרד. הרבה שנים ניסינו להגיע לנוסחה שעובדת. אני עברתי יותר אל מאחורי הקלעים. היצירה היא עדיין של שנינו, למרות שאילן הוא כיום הרוח החיה במשרד. אני מנהלת את העובדים ושותפה לעיצוב.
בזוגיות כל אחד צריך לתת את מה שהוא טוב בו ואת מה שהוא נמשך אליו בשביל לשמור על הפאשן.

-מהם הגבולות בין הבית לעבודה?

אילן: בתחילת הדרך המשרד היה בבית אבל לא לזמן רב. כדי שנוכל להמשיך לאהוב את העבודה שלנו צריך להפריד אותה מהבית. אני לא לוקח איתי את העבודה הביתה. ההפרדה שומרת על השפיות והשפיות שומרת על האהבה.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - דירה לדוגמא בנתניה. צילום: מקס מורון
דירה לדוגמא בנתניה. צילום: מקס מורון

-מהו סדר היום שלכם?

אילן: קודם כל פיזורים של הילדים. הגעה למשרד, פגישות במשרד, פגישות בחוץ, אתרי בנייה, עדכון חומרים ובחירת חומרים עם לקוחות ובלעדיהם.
לילך: פגישות עם לקוחות, ניהול העובדים, שמירה על לוחות זמנים, ניהול בשטח. אנחנו תמיד צוחקים שבדומה לאמירה על אנשים ש''מחליפים כובעים'' – אנחנו ''מחליפים נעליים''. יש לנו בבגאז' מלא נעליים: נעלי עבודה לאתרי בנייה, נעליים למשרד, נעלי ספורט לשעות אחה''צ עם הילדים ולי יש גם נעלי עקב אם צריך לעשות פרזנטציה.


-איזה סוגי פרויקטים אתם מעדיפים כיום ולמה?

לילך: אנחנו עושים הרבה בתים פרטיים, עם נגיעות משרדיות ומסחריות. בבתים פרטיים יש אתגר של ''טוטאל דיזיין'' – יש מאין. אנחנו עושים במשרד גם אדריכלות וגם עיצוב פנים, מפני שיש בזה בעינינו שילוב של יכולות ושמירה על קו עיצובי טוטאלי.
אילן: הקו העיצובי הטוטאלי הוא ממגרש ועד מוצר מוגמר.
לילך: בשביל להיות אדריכל צריך אורך רוח, אלו פרויקטים ארוכים של שנים. לאילן יש את הסבלנות והוא יכול להכיל הרבה יותר טוב את התהליך.
אילן: אני אוהב את התהליך. למרות שיש המון תסכולים לאורך הדרך, הפרויקטים שמגיעים מ-0 ל-100 הם אלו שאני הכי אוהב.
לילך: אנחנו אוהבים ליצור יש מאין, באמת לייצר סביבות-מחיה. אנחנו אוהבים אנשים וכשאתה מתכנן להם את הבית הפרטי שהם הולכים לגדל בו את המשפחה שלהם ולהתבגר בו או את המשרד שהם הולכים לעבוד בו, אתה מאוד צריך לראות את הבנאדם שעומד מולך. הנסיון והמקצועיות חשובים אבל חשובה גם מאוד הסבלנות כדי לעבור את התהליך.
אילן: כמו שאין שני אנשים זהים כך גם אין שני פרויקטים זהים וזה האתגר וגם הכיף.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - בית בסביון. צילום: עמית גרון
בית בסביון. צילום: עמית גרון

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - בית בסביון. צילום: עמית גרון
בית בסביון. צילום: עמית גרון

-מה נותן לכם השראה?

לילך: כל דבר, אנחנו מקבלים השראה מלראות אמנות וטבע, וכמובן שמהלקוח והפרוגרמה. אנחנו מנסים להגיע ריקים, לא לדעת מראש ולהיות פתוחים לאפשרויות. לפעמים בשיחה הקטנה של ההיכרות אנחנו לומדים המון מידע על הלקוח והפרויקט, אבל המוזה צומחת מהפרוגרמה.

בתפיסה האדריכלית שלנו אנחנו משווים עצמנו לאדריכלים מודרניסטים: Form-Follow-Function, Less Is More וכו'. כלומר המעטפת צריכה להיות חכמה, נקייה ופונקציונלית, ארוכת טווח ועומדת במבחן הזמן. בעיצוב הפנים מותר להיות מושפעים מאופנות, מפני שיש לעיצוב הפנים את האפשרות להשתנות לעיתים יותר תכופות. האדריכלות צריכה להיות מסוגלת להכיל את עיצוב הפנים: ככל שהיא יותר נקייה היא יותר מתמזגת עם העיצוב שבתוכה.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - משרדים. צילום: עודד סמדר
משרדים. צילום: עודד סמדר

-ספרו על פרויקט מעניין שעבדתם עליו לאחרונה.

לילך: עיצבנו קומת מרפאות ברמת החי''ל, כאשר לשניים מבעלי המרפאות עשינו את הבתים לפני כן, אז הם היו בעצם לקוחות חוזרים. אחת מהן היא מרפאה גניקולוגית המתמחה בפריון ובשיחת הפרוגרמה הבנו מהלקוח שגורם הלחץ של הפציינטיות הוא מאוד משמעותי לטיפולים. הלקוח הוא רופא מאוד אישי ולא רצה שחלל ההמתנה יהיה קר ומרפאתי, אלא ביקש אווירה של בית קפה או מסעדה, מקום שהוא בוטיק. המרפאה עובדת מסביב לשעון וכשממתינים שם שוכחים שנמצאים בעצם במרפאה.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - מרפאה גניקולוגית ברמת החי''ל. צילום: עודד סמדר
מרפאה גניקולוגית ברמת החי''ל. צילום: עודד סמדר

-יש לכם פרספקטיבה על המקצוע לאורך השנים?

אילן: אחד הדברים החשובים שלמדנו הוא מצד אחד להקשיב לאנשים ומצד שני לא לתת להם בהכרח את מה שהם רוצים. הלקוחות הרבה פעמים מונעים מסטיגמות – מה שהדודה או מנהל הבנק חושבים למשל. צריך כאדריכלים להביא אותם למקום שהם סומכים רק עלינו.
לילך: זה מקצוע לו-טק, של פעם, המצריך המון השקעה ושעות עבודה. היום העולם נעשה מהיר יותר אבל באדריכלות נשאר משהו מעולם האמנות: האלטרנטיבה ה-10 היא תמיד יותר טובה מהראשונה.
אילן: המורכבות הולכת וגדלה, ונוספות טכנולוגיות רבות לתחום עם הזמן: טכנולוגיות של תאורה, מיזוג אוויר, חומרים חדשים וכו'.
לילך: אדריכל צריך להיות היום איש אשכולות, רב תחומי, ולהבין בהמון נושאים, חידושים וטכנולוגיות.

-יש לכם טיפים לאדריכל הצעיר?

אילן: תאהב את זה באמת או שאל תעשה את זה בכלל.
לילך: לבוא פתוח ולדעת לשלב עולמות. הנסיון הוא מאוד משמעותי, יש הרבה דברים שאי אפשר ללמוד אחרת. במקצועות אחרים אפשר להגיע רחוק בגיל צעיר ובאדריכלות אי אפשר לזלזל בנסיון. לא להיות שחצנים, לא להיות עבדים של האגו שלכם. כשאנחנו הולכים למשל לפגישות עם יועצים (תאורה, מטבחים..) אנחנו רואים שהם רגילים ליחס מתנשא מצד האדריכלים. אנחנו באים תמיד כדי דווקא ללמוד מהם. צניעות היא תכונה שלדעתנו חסרה כיום לאדריכלים.

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - עיצוב לובי. צילום: עדי אקשטיין
עיצוב לובי. צילום: עדי אקשטיין

ראיון עם משרד לב גרגיר אדריכלים - עיצוב לובי. צילום: עדי אקשטיין
עיצוב לובי. צילום: עדי אקשטיין

-מה אתם חושבים על מצב האדריכלות בישראל ועל תפקיד האדריכלים בחברה הישראלית?

אילן: האדריכלות באופן כללי מאוד התפתחה ב-15 השנים האחרונות, יש השקעה ולוקחים את זה מאוד ברצינות. אדריכלים רואים היום הרבה יותר את מה שקורה בעולם בזמן אמת בזכות הנגישות של המידע והתפתחות התקשורת, והתחום מתעדכן ומתפתח.
מצד שני, יש זילות מאוד גבוהה מצד מעצבי פנים למיניהם המתיימרים להיות אדריכלים ואין להם את הידע הטכני הדרוש והיכולת, והם משנים את פני התחום.
אתה מתכוון למה שהם עושים במסגרת מה שמותר להם לעשות או שעושים דברים שאסור להם?
אילן: חוקית מותר לנו לעשות דברים מאוד דומים והמגבלות שלהם לא כאלה גדולות. צריך כאן כמובן להפריד בין מי שמוציאים לעצמם כרטיס ביקור כי אמרו להם במשפחה שיש להם טעם טוב, לבין מי שלמדו את המקצוע. לקוחות שואלים אותי לפעמים: איזה אדריכל אתה? אדריכל פנים או אדריכל חוץ? אני נאלץ להסביר להם שאין דבר כזה אדריכל פנים. כך או כך, מעצבים והנדסאים נגסו מאוד קשות במעמד של האדריכל.
לילך: ישראל נהייתה מעצמה עיצובים בשנים האחרונות. נכון שיש המון השפעות אירופאיות, אבל כאן גם אפשר ליישם הרבה ממה שאי אפשר לעשות באירופה (בערים קלאסיות יש מעט מאוד בנייה חיצונית חדשה).
אילן: היה לנו פרויקט בארה''ב התיכונה למשל והתייחסו אלינו שם כ- Foreign Talent , הם היו שנות אור מאחורינו והרגשנו שיש לנו המון מה להציע.

-מהי האג'נדה שלכם?
אנחנו משרד הומני שעובד עם אנשים בשביל אנשים, אין אצלנו אנשים שקופים.>>>לעמוד של לב גרגיר אדריכלים במדריך אנשי המקצוע של ארכיג'וב<<<
 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B