Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

ראיון עם יעל מוינסטר, מעצבת ובעלת סטודיו לעיצוב, מיתוג ודיגיטל

''...יש לנו סטרוקטורה ברורה לתהליכי עיצוב מרעיון לפיתרון. כל פרוייקט מקבל את ההתאמה של תהליך העבודה בהתאם לצרכיו. תמיד זה מתחיל במיפוי, מחקר, למידה וניתוח הפרוייקט ואז מנוסח לבריף. רק אחרי שפיחנו את הקונספט העיצובי, אנחנו יכולים להמשיך לעיצוב כל המוצרים השיווקיים, הדיגיטליים, לדפוס או למסך הרלוונטים לפרוייקט..."

מאת: ליאת גלבוע
פרסום באתר: 04/2017


ראיון עם יעל מוינסטר, מעצבת ובעלת סטודיו לעיצוב, מיתוג ודיגיטל
יעל מוינסטר, מעצבת ובעלים בסטודיו Render

נפגשנו עם המעצבת יעל מוינסטר, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, שסיפרה לנו על תחום המיתוג והדיגיטל בו היא עוסקת, על הקמת המשרד העצמאי  ועל המיזוג המתקרב. איך הגיעה לתחום, חלוקת העבודה במשרד והשאיפות לעתיד

מה משך אותך לתחום הגרפיקה?

תמיד אהבתי לשרבט ולצייר אותיות על נייר. אותיות ומילים. לא איורים. זה תמיד הרגיע אותי. פעם אפילו ניסיתי לעצב את הבית שלי לעתיד. כולו שחור לבן. אני חושבת שהייתי בת 15. תמיד הייתה לי משיכה לעיצוב פנים וארכיטקטורה, דבר שמלווה אותי עד היום. תמיד אהבתי צילום וחיפשתי קומפוזיציות מעניינות ופריימים מהממים. אבל אף פעם לא ידעתי שאני רוצה ללמוד עיצוב עד שהתחלתי ללמוד עיצוב. ומאז אני לא יכולה בלי זה.

די מהר אחרי סיום הלימודים הקמת משרד פרטי יחד עם חופית אלמוג שותפתך.
מה הוביל לזה?

את חופית פגשתי בזמן הלימודים בבצלאל, היא למדה בכיתה המקבילה
(היו אז 2 כיתות בכל שנה) ורק אחרי הלימודים התחברנו, לפני שעבדנו ביחד.
בשנה השלישית של הלימודים התאהבתי במיתוג ובברודקאסט וידעתי שארצה לעסוק באחד מהתחומים האלה בעתיד. ההזדמנות הראשונה שלי כמעצבת הייתה בניאו גרופ - חברת המיתוג של פיליפ בולקייה. שם נחשפתי לראשונה לעיצוב מקצועי במקום שלימד אותי לעבוד נכון. במקביל חופית התחילה לעבוד בעיצוב למרקטינג בחברת הייטק.

איכשהו, יצא לנו לעשות יחד וידאו קליפ לחידוש של השיר ״when I go״ של מינימל קומפקט בביצועה של אפרת בן צור שהוצג בניו-יורק במסגרת פסטיבל סרטים (קטן ולא מוכר) וזה בעצם פתח את התיאבון.

חשבנו שנוכל לכבוש את העולם. הסתובבנו בניו יורק ברגל וחילקנו את תיק העבודות שלנו, שהיה בזמנו על CD, לחברות עיצוב ענקיות. כמובן שלא יצא מזה כלום, זה מצחיק לחשוב איזה תמימות היינו.

ראיון יעל מוינסטר - דקסל פארמה: פיתוח קונספט ועיצוב אתר עבור דקסל פארמה - אחת מחברות הפארמה הגדולות ביותר בארץ.
דקסל פארמה: פיתוח קונספט ועיצוב אתר עבור דקסל פארמה - אחת מחברות הפארמה הגדולות ביותר בארץ.

חזרנו לארץ והחלטנו להקים סטודיו ל״עיצוב וידאו״ Render video design ועשינו וידאו קליפ לרונה קינן. די מהר הבנו שאין לנו ממש עתיד בתעשיית הוידאוקליפים אבל החיבור והעבודה ביחד בינינו יצרו משהו מאוד מעניין. החלטנו לשנות כיוון והקמנו בשנת 2002 סטודיו שמתמחה במיתוג ובדיגיטל שזה בעצם מה שאנחנו עושים עד היום. אחד הפרוייקטים הראשונים שלנו היה מיתוג ״בר לחם״ המאפייה ובית הקפה בצפון תל אביב.

מאז התקדמנו, התמקצענו וגדלנו עם פרוייקטים משמעותיים עבור שטראוס, שילב, כתר פלסטיק וחברות הייטק גדולות כמו conduit ו- mysupermarket הן במיתוג והן בדיגיטל.

ראיון יעל מוינסטר - בר לחם: מיתוג, פיתוח שפה עיצובית ועיצוב אריזות עבור בר לחם - מאפייה ובית קפה בצפון תל אביב.
בר לחם: מיתוג, פיתוח שפה עיצובית ועיצוב אריזות עבור בר לחם - מאפייה ובית קפה בצפון תל אביב.

על המשרד ותהליך המיזוג הקרוב

הסטודיו ממוקם במרכז תל אביב ליד שוק הכרמל (לחופית תמיד יש ירקות טריים :) בצמוד לחברת גיזרה שהם שותפים אסטרטגיים וחברים לפרוייקטים משותפים. תמיד רצינו להישאר סטודיו קטן ואיכותי ולא לגדול ולהפוך למפעל חסר נשמה. היו לנו תקופות של 2 עובדים או 5 עובדים אבל אף פעם לא מעבר לזה. מתחילת השנה אנחנו בתהליך מיזוג ועומדים להשיק בקרוב חברה לעיצוב בשם goodco.

המעבר מסטודיו לחברה זה דבר שחופית ואני תמיד רצינו לעשות, וכשפגשנו את ארז בכר ואיתן אור נוצרה הזדמנות וכימיה להקמת משהו משותף שמביא למיקסום היכולות של 2 משרדי הסטודיו. איתן אור הוא דוקטור לפסיכולוגיה אירגונית ובעלים של חברת Tack שמתמחה באסטרטגיות צמיחה ופיתוח עיסקי. ארז בכר הוא איש אקדמיה, פרסום ועיצוב תקשורת חזותית והוא מתמחה בקריאייטיב ומיתוג. יחד אנחנו בונים חברת עיצוב אחרת -  שמתמחה במיתוג, דיגיטל ופרסום וחוטאת באקדמיה ואומנות.

ראיון יעל מוינסטר - שילב: פיתוח קונספט ועיצוב אתר הרכישה הראשון של שילב - חברת הענק למוצרי ילדים ותינוקות.
שילב: פיתוח קונספט ועיצוב אתר הרכישה הראשון של שילב - חברת הענק למוצרי ילדים ותינוקות.

ומה התחושות לקראת המיזוג המתקרב, אחרי שנים שאתן עובדות יחד כשותפות?

בעבר חופית ואני השלמנו אחת את השנייה וכך עברנו עליות ומורדות לא מעטות - אנחנו עובדות יחד כבר יותר מ- 15 שנה. עם המיזוג אני מרגישה שאיתן וארז משלימים חלקים אחרים שלנו ויחד נוכל לגדול למקומות טובים יותר, מעניינים יותר ומאתגרים יותר. מן הסתם בכל מערכת יחסים חדשה יש חיכוחים כתוצאה מהשינוי ולוקח זמן עד שמתייצבים. אבל כמו בעיצוב, החשוב הוא ה״איך״ וה״איך״ שאני וחופית וה״איך״ שארז ואיתן מביאים למיזוג הוא של אנשים טובים ואני בטוחה שייצא מזה רק טוב.

ראיון יעל מוינסטר - Kibo: עיצוב ופיתוח UI UX למקלדת המובייל של קבוצת הכדורגל האנגלית צ’לסי
Kibo: עיצוב ופיתוח UI UX למקלדת המובייל של קבוצת הכדורגל האנגלית צ’לסי, שהשיקה חברת התוכנה Kibo המקלדת מאפשרת לקבל פיד עם עדכונים על פעילות הקבוצה, הזמנת כרטיסים, קריאת מאמרים, צ'ט וכו'.

מהי
חלוקת העבודה במשרד?

עד היום ההתנהלות שלנו תמיד הייתה אינטואיטיבית. אף פעם לא היתה לנו חלוקת תפקידים ברורה עם כותרות מוגדרות. פשוט עבדנו באופן שיתופי מלא ובצורה שכל אחד נותן את הדברים החזקים שלו ונשענו על החיבור והסינרגיה שלנו בכל תהליך שעשינו. היום אנחנו מתנהלים אחרת. יש לנו מתודת עבודה משותפת, עם תחומי אחריות מוגדרים לכל אחד, ואנחנו מגייסים כרגע מעצבים חדשים כדי לעמוד בקצב.

באיזה סוג פרויקטים אתם עוסקים?
אנחנו מתמחים במיתוג, דיגיטל ופרסום. עם המיזוג אנחנו גדלים בהיקפים של הפרוייקטים אותם אנחנו מנהלים ובמורכבות שלהם.

מהו תהליך העבודה על פרויקט חדש?
יש לנו סטרוקטורה ברורה לתהליכי עיצוב מרעיון לפיתרון. כל פרוייקט מקבל את ההתאמה של תהליך העבודה בהתאם לצרכיו. תמיד זה מתחיל במיפוי, מחקר, למידה וניתוח הפרוייקט ואז מנוסח לבריף. תמיד אנחנו מפתחים קונספטים לבריפים, אסטרטגיה למיצוב ואז החלק הכיפי של פיתוח הקונספט העיצובי. בין אם זה למותג ובין אם זה לממשק או לתערוכה. רק אחרי שפיתחנו את הקונספט העיצובי, אנחנו יכולים להמשיך לעיצוב כל המוצרים השיווקיים, הדיגיטליים, לדפוס או למסך הרלוונטים לפרוייקט.

ראיון יעל מוינסטר - University of the People- מיתוג מלא ועיצוב שוטף לפרזנטציות
University of the People- מיתוג מלא ועיצוב שוטף לפרזנטציות, ווב, דוחות שנתיים וכו׳ ל- UoPeople - אוניברסיטת האונליין המוכרת הראשונה שנוצרה בכדי שסטודנטים ממדינות עולם שלישי יוכלו להגשים את החלום שלהם ולקבל תואר אקדמי מוכר כמעט ללא עלויות.

באיזה
פרויקט שלכם את גאה במיוחד?

University of the People. זו בעצם אוניברסיטה אונליין שהוקמה על ידי שי רשף (ממקימי קידום), שמאפשרת לסטודנטים ממדינות עולם שלישי ללמוד באוניברסיטה ולקבל תואר כמעט ללא עלויות. אנחנו בעצם מלווים את האוניברסיטה מההתחלה, עוד לפני שנפתחה שנת הלימודים הראשונה. והעיצוב שירת אותם בהמון חזיתות גם מיתוגית וגם ב-Web, ואפילו בפרזנטציית TED ענקית שעיצבנו עבורם.

university for the people ראיון יעל מוינסטר
UoPeople

ספרי על פרויקט מעניין שאתם עובדים עליו כרגע
אנחנו עובדים כרגע על המיתוג ועיצוב האתר החדש של חברת אקרמן - היבואנים הגדולים של אלכוהול, יין ובירות. לקחנו חברה עם מיתוג קצת מיושן והקפצנו אותם למקום הרבה יותר כיפי ועכשווי. זה עדיין בתהליך אז כל מה שאנחנו יכולים להראות כרגע זה את הלוגו החדש.

אקרמן פיתוח ומיתוג קונספט -  ראיון יעל מוינסטר
אקרמן- מיתוג, פיתוח קונספט ועיצוב אתר ריספונסיבי מלא ליבואנית המשקאות - מ. אקרמן.

ביקורת עצמית
העקשנות שלי היא לפעמים חוזקה (בדיוק של העיצוב) ולפעמים חולשה (בהתעקשות על הדבר הלא נכון) אני לא מרפה עד שאני מוצאת פיתרון, לפעמים זה יכול להיות מתיש.

איך היית מגדירה את הטרנדים בעולם העיצוב?

העיצוב הפך להיות יותר פשוט היום. לאנשים אין זמן, אין סבלנות ואין כוח להתעמק בדברים. הכל חייב להיות מהיר, מיידי ופונקציונלי. אבל זה בעצם האתגר. לא לוותר ולהצליח להגיע לעיצוב טוב וייחודי גם בתוך העולם הזה :)

ראיון יעל מוינסטר - פיתוח קונספט ועיצוב אתר ריספונסיבי מלא עבור שסטוביץ
שסטוביץ - פיתוח קונספט ועיצוב אתר ריספונסיבי מלא עבור שסטוביץ - אחת מהיבואניות הגדולות ביותר בארץ למוצרי קוסמטיקה, טואלטיקה ומזון

פרספקטיבה על המקצוע לאורך השנים
זה מקצוע מאוד מעניין. מאוד רלוונטי, דינמי ומשתנה. מאפשר להתעסק בפרויקטים מאתגרים ומשמעותיים. התחלואה היחידה היא שאנשים טועים לחשוב שעיצוב זה עניין של טעם ונותנים הערות סובייקטיביות ולא מנומקות למטרות העיצוב.

עכשיו, בפרספקטיבה של 15 שנה, הגעתי למסקנה שחשוב לי לעבוד עם אנשים טובים, בעבודה טובה ובאווירה טובה.good work. good company לא צריך יותר מזה. זו הסיבה שלחברה החדשה שלנו אחרי המיזוג ייקראו goodco.‬

- Simply Good - מיתוג, עיצוב אריזות ועיצוב ראיון יעל מוינסטר
Simply Good - מיתוג, עיצוב אריזות ועיצוב לתערוכה השנתית בקלן גרמניה, ל- Simply Good - יצרנית מוצרי תינוקות וילדים שהגיעה אלינו בתחילת דרכה וכיום מוכרת את מוצריה ברחבי העולם.

סיפוק מהעבודה (1-10)

תמיד אני מוצאת סיפוק (איך אחרת אפשר להסביר 9 שעות ממוצע ביום מול המסך). התהליך הקריאטיבי של פיתוח קונספט חדש תמיד מאוד ממלא אותי. בעיקר כשאני מוצאת פיתרון חכם.

מה תמליצי למעצב מתחיל בתחום?
ללכת עם מה שאתה הכי אוהב. אם אתה אוהב מיתוג לך למיתוג. אם אתה אוהב דיגיטל, לך על זה. לא להתפשר על זה. לצבור המון ניסיון בסטודיו שאתה מעריך ובפרוייקטים אמיתיים עם לקוחות אמיתיים. לא לוותר. אם אתה נתקע, לזכור שיש המון אופציות לכל דבר. פשוט לסגור את המחשב ולפתוח אותו מחדש בבוקר ולהסתכל על הכל בעיניים חדשות. לכל דבר יש פיתרון.כל הצילומים באדיבות סטודיו
Render

 יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B