Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

ראיון עם סטודיו הלל - אדריכלות ועיצוב פנים

''...אנחנו מאמינות בתכנון בפרופורציות אנושיות ולא מנוכרות, שימוש בתקרות משופעות, במקצב של פתחים ובסימטריה כאלמנטים שיוצרים חללים נעימים לשימוש והרמוניים. אנחנו מאמינות ששימוש בחומרים טבעיים מייצר חללים על-זמניים ומתרחקות מטרנדים ומגימיקים...''

מאת: ליאת גלבוע

פרסום באתר: 11/2015

ראיון עם סטודיו הלל - אדריכלות ועיצוב פנים
שירה מוסקל והדס רוט. צילום: לירן שמש


ראיון עם האדריכלית שירה מוסקל ומעצבת הפנים הדס רוט שנפגשו במקרה והקימו יחד את סטודיו הלל אדריכלות ועיצוב פנים, שם הן יוצרות יחד כבר 12 שנים בתים הרמוניים, חמימים ועל-זמניים.

אז איך הכרתן והחלטתן לעבוד יחד?
שירה:
ההיכרות בינינו נוצרה מעבודה משותפת שלי כאדריכלית בגלריה שבה עבדה הדס כמעצבת. ללא היכרות מוקדמת ובסביבת עבודה נטו נחשפנו האחת ליכולות של השניה. אחרי כשנתיים נפגשנו במקרה בהרצאה מקצועית ומהפגישה הזו נולדה השותפות בינינו. היא התחילה בצורה הדרגתית, מעבודה אחת משותפת, משיתוף חלקי בפרויקטים ומאתר אינטרנט משותף שחברנו להקים.

מה משך אתכן מלכתחילה למקצועות העיצוב והאדריכלות?
הדס:
מאז ומתמיד נמשכתי לעיצוב. בכל מקום שהגעתי אליו או תוך כדי צפיה בסרט תמיד הסתכלתי על הרקע, על הדירות והבתים היפים וצילמתי בזכרוני. למדתי עיצוב פנים באסכולה מימד, והעבודה הראשונה שלי בתחום היתה כמעצבת רהיטים בגלריה סיקמור. כך כסטודנטית נחשפתי ליופי שבעשיה האמיתית ובמגע הישיר עם הלקוחות. לאכזבתי הגלריה נסגרה בשל הפסדים כספיים והמשבר הזה גרם לי לעזוב את הארץ ולעבור לגור בפאריז יחד עם בעלי ובני התינוק. התקופה בפאריז היתה קשה ואחרי שנה וחצי של געגועים לארץ, החלטנו לחזור. מיד עם חזרתי לארץ יצרתי קשר עם כל לקוחות העבר שלי מסיקמור כדי ליצור מעגל ראשון של לקוחות ועבודות פרטיות.

בית בהוד השרון - מבט מהמטבח העדין אל הסלון הפתוח
בית בהוד השרון - מבט מהמטבח העדין אל הסלון הפתוח.  צילום: לירן שמש

שירה: למדתי אדריכלות בטכניון. מילדות אהבתי לצייר וביליתי שעות רבות ביצירה. בבית שבו גדלתי אסתטיקה היתה ערך בפני עצמו. זה בא לידי ביטוי באופנה, בסידור הבית בצורה אחרת כל פעם מחדש ובמגזינים של עיצוב ולייף סטייל שהיה כיף לדפדף ולעוף איתם לעולמות אחרים. בחרתי באדריכלות כי ראיתי בו מקצוע שמשלב את כל האהבות שלי: ציור, אסתטיקה ויצירה. תחום שמצריך גם חשיבה וידע בהמון תחומים שנוגעים בו. הבחירה שלי במקצוע נבעה גם מהעוצמה שיש בו, לברוא חללים שאנשים יגורו וישתמשו בהם, משהו שמשפיע על החיים של אנשים. יש בזה משהו מאוד חזק.
עם מעט נסיון מעשי מעבודה במשרדי אדריכלות התחלתי את דרכי כעצמאית ולמדתי מהעבודה עצמה ומבעלי המקצוע את רזי המקצוע. אחרי הפרויקטים הראשונים העבודות כבר התחילו לזרום. בשלב הזה כבר הייתי עם שני ילדים קטנים והקושי היה לשלוט בזמן ולהספיק הכל. ההרגשה התמידית היתה תסכול מפאת חוסר זמן ואי עמידה בציפיות-משימות. זו הנקודה שבה פגשתי את הדס וחלה תפנית בעלילה.

קווים נקיים בכפר הס. צילום: לירן שמש
קווים נקיים בכפר הס. צילום: לירן שמש

אימון עסקי ופתיחת המשרד
כשהקמנו את השותפות קיבלנו החלטה משותפת להיעזר במאמנת עיסקית כדי לבנות תשתית נכונה ומאוזנת לשותפות ביננו. זה עזר לנו מאוד לחדד את החוזקות של כל אחת ולהרכיב נוסחה שתתאים למצב הנתון. כך יצאנו לדרך והתחלנו לצבור עבודות משותפות ונסיון. הסטודיו המשותף הראשון שלנו היה במפלס התחתון בבית הוריה של הדס. יחידה קטנה עם כניסה נפרדת ששירתה אותנו בשנים הראשונות. בהמשך החלטנו לשכור יחידה עצמאית קטנה בתוך כפר סבא. לאורך כל הדרך היה לנו חשוב לשמור על שעות עבודה שפויות מתוך מטרה לאזן ככל הינתן בין חיינו כנשים ואמהות לילדים קטנים ובין העסק המתפתח. עברנו יחד הריונות ולידות והצלחנו להעניק שירות מקצועי והוגן ללקוחתנו לאורך כל הזמן. כך התנהל העסק מספר שנים, מרוץ סביב השעון וסביב ההכנסות והגביה.

בשלב הזה החלטנו לפנות שוב לאימון עיסקי. הגענו לאימון עייפות מעומס ואחריות, חוששות מתחרות ומתוסכלות מהתמורה הכלכלית.
יחד ניתחנו את המצב ונחשפנו לעולם חדש, עולם שבו אנחנו מחליטות לאן לכוון את הדרך. לא עוד עסק שמתגלגל לפי דרישה אלא משרד שמנוהל בצורה מסודרת ובוחר את הפרויקטים בעצמו. אחרי שנים של עבודה בזוג, כשהנטל כולו על שתינו, בחששות כבדים מאוד ובהמלצת המאמנת החלטנו לקחת עזרה מקצועית. התחלנו להעסיק במשרד הנדסאית אדריכלות לצורך הכנת ושרטוט התכניות. הנטל שירד מאיתנו פינה זמן להתעסק בדברים חשובים מעניינים כמו תכנון, עיצוב וגם שיווק. כאן חלה התפנית המשמעותית בעסק שלנו. הפכנו להיות ממתכננות יצרניות בלבד למנהלות משרד שפנויות לפתח אותו ולמשוך אליו את הפרויקטים הנכונים. קיבלנו הנחיות לניהול נכון של זמן והתנהלות מול לקוחות שאנחנו מיישמות עד היום.

דירה בגני תקוה - אווירה אורבנית חמימה בקומה ה-15.
דירה בגני תקוה - אווירה אורבנית חמימה בקומה ה-15. צילום: לירן שמש

לפני כחמש שנים אזרנו אומץ ועברנו למשרד עצמאי. שכרנו חלל של חמישים מ"ר ששימש בעבר כבית גידול לאפרוחים, שיפצנו אותו באווירה ביתית וחמימה והפכנו אותו לביתנו השני. המשרד כיום מונה מעבר לשתינו את סמדר כהן-מאמו, מעצבת פנים בעלת ניסיון רב, ימית בניטה-הנדסאית אדריכלות ואת יעל גוטרייך-אורון שהצטרפה אלינו בימים אלו כמנהלת משרד.

איך הייתן מגדירות את סוג הלקוחות והסגנון העיצובי שלכן?
הלקוחות שלנו מאוד מגוונים, הן בגילאים והן בחתך הסוציו-אקנומי שלהם. יש לנו מצד אחד זוגות צעירים שוחרי עיצוב שזוהי דירתם הראשונה ומצד שני לקוחות מבוססים יותר שבונים את בית חלומותיהם על מגרש גדול עם בריכה. מבחינה סגנונית יש טווח רחב מאוד שאנחנו מגדירות את עצמנו בתוכו. אנחנו מאוד נמשכות ליצירה של בתים חמים בפרופורציות של פעם, עם תקרות משופעות וחומרים טבעיים, ולא פחות מכך נהנות לייצר חללים מתוחכמים שמצליחים לשלב תכנון נקי ומודרני עם חומרים עכשויים ולהקפיד על האוירה הנעימה, הביתית והעל-זמנית שתיווצר.

בית ברעננה: להפוך חסרון ליתרון - התמודדות עם קיר משותף ארוך
בית ברעננה: להפוך חסרון ליתרון - התמודדות עם קיר משותף ארוך. צילום: לירן שמש

תאור תהליך העבודה
החוזק שלנו הוא בתכנון והחשיבה היצירתית. אנחנו משקיעות אנרגיה רבה בשלב המשמעותי הזה של התהליך. חשוב לנו לבחון עבור הלקוח כמה אפשרויות תכנוניות שתואמות את הצרכים שלו ומנצלות את המגרש והנתונים. העקרונות שמנחים אותנו הם הקשר לחוץ תמיד, בגישה ובמבט ועיצוב פנים נכון בד בבד עם החשיבה האדריכלית. מבחינתנו זה בלתי ניתן להפרדה.

תהליך הבניה הוא תהליך מרגש עבורנו כל פעם מחדש. דף חלק, מגרש ריק שמתרומם והופך בעזרתנו להיות בית אמיתי או לחילופין דירה סטנדרטית שהופכת למקום ביתי, נוח ומלא אוירה. החלוקה במשרד היא כזו שאנחנו מתכננות ומלוות את הפרויקט ובקשר ישיר עם הלקוחות ומבקרות את כל התכניות שיוצאות לשטח וליועצים. הצוות שבמשרד אחראי על ניהול המשרד והכנת התכניות והמכרזים.
אנחנו בוחרות כל פרויקט שנכנס למשרד. אין לנו רצון לגדול אלא להתפתח ולהשתבח ברמת הפרויקטים והתוצאות. לכן אנחנו מקפידות לנסות לאבחן כל פרויקט וגם את הלקוחות כדי לקבל למשרד פרויקטים מכוונים עיצוב, ושיהיה נעים להוביל אותם.

מטבח כפרי בתכלת וחאקי.
מטבח כפרי בתכלת וחאקי. צילום: לירן שמש

פרויקט שאתן גאות בו במיוחד

בית בקיסריה שהשלמנו לפני מספר שנים. הנתונים היו מאתגרים ואנחנו גאות שהצלחנו ליצור בית שיש לו מבנה מעניין, מעין אחוזה קטנה, שהחצר עוטפת אותו על כל חלקיו ונגישה מכל מקום. בית שיש בו אוירה מיוחדת.

חלומות לעתיד
אנחנו רוצות לטפל במספר מצומצם של פרויקטים ושכל פרויקט יהיה בעל ערך, מעניין ומגוון. אנחנו רוצות להיפתח לתחומים חדשים בתחום העיצוב כמו עיצוב מסחרי-תכנון מסעדות, חנויות ובתי קפה. תחום שיש בו מקום להתפרע קצת ולהעז. רוצות לטייל הרבה בעולם להשראה ולרכישות של חומרים ופריטי עיצוב ולחזור הביתה להגשים חלומות.
מבחינת פרויקט חלומות, תכנון של מלון בוטיק על חוף ים בעיירה ים-תיכונית אירופאית הוא בגדר פנטזיה. ליצור מקום קסום, מלא אוירה ומעורר השראה.

בית שהוא אחוזה קטנה בקיסריה. צילום: לירן שמש
בית שהוא אחוזה קטנה בקיסריה. צילום: לירן שמש

טיפ לסטודנטים / מתחילים בתחום
לבחור במסלול הלימודים האקדמי, ללא קיצורי דרך. לבחור בקפידה את מוסד הלימודים לפי המלצות בוגרים ולפי השם שלו שעשוי להוסיף לכם יוקרה כשתציגו את עצמכם ואת הרקע המקצועי. חשוב לבחור היטב היכן להתמחות ולצבור נסיון. כדאי למצוא סביבת עבודה נעימה ומגוונת, שנחשפים בה לכל שלבי התהליך. החשוב והקלישאתי ביותר הוא בטחון עצמי. כשתאמינו בעצמכם וביכולות שלכם ותשדרו בטחון תוכלו לתכנן ולהוביל פרויקט עבור אחרים.

האם לדעתכן ההתייחסות לתחום העיצוב השתנתה לאורך השנים?

התחום עשה קפיצה עצומה בשנים האחרונות. החשיפה לעיצוב וההכרה בו כערך הגיעה לכל מקום. כל זוג צעיר היום כמה לא רק לדירה אלא לדירה מעוצבת. כל חוויה שאנחנו חווים, אם זו ארוחה טובה, הפקה מוזיקלית או חופשה מפנקת כוללת בתוכה עיצוב כחלק מהחוויה.
זה הפך את מקצוע עיצוב הפנים למבוקש יותר, אבל גם גרם להיצע גדול מאוד של בעלי מקצוע בתחום. לכן יותר מתמיד יש חשיבות לקו עיצובי מוביל, אמירה אישית וגם שם טוב ושירות טוב כדי להצליח.

מטבח אותנטי עם יציאה לחצר אינטימית של ארוחת בוקר. צילום: לירן שמש
מטבח אותנטי עם יציאה לחצר אינטימית של ארוחת בוקר. צילום: לירן שמש

מהו הערך המוסף שאתן מספקות ללקוחותיכן?
אנחנו מאמינות בתכנון בפרופורציות אנושיות ולא מנוכרות, שימוש בתקרות משופעות, במקצב של פתחים ובסימטריה כאלמנטים שיוצרים חללים נעימים לשימוש והרמוניים. אנחנו רואות מגמה עולמית ומקומית לחזרה לעבר. לחיפוש אחרי חללי שוק של פעם, סמטאות ופינות חמד שבהם כולם מרגישים בנוח. אנחנו מאמינות ששימוש בחומרים טבעיים מייצר חללים על-זמניים, ומתרחקות מטרנדים ומגימיקים. עולם הריצופים והחיפויים עשה קפיצה משמעותית ביכולות ליצור חומרים סינטטיים שנראים אמיתיים לגמרי. זה מאפשר ליצור מרחב במראה טבעי וחמים שיהיה גם פרקטי ועמיד לאורך שנים רבות קדימה.

לסיכום:
הסיכום הזה תופס אותנו לקראת חגיגות השתים-עשרה (בת-מצווש...) לשותפות ביננו. אנחנו מודות כל יום על ההכרות הזו, מביטות בגאווה על הדרך שעברנו יחד - הקמה של עסק בד בבד עם הקמת המשפחות שלנו, מסתכלות קדימה ומאחלות לעצמנו שנמשיך כך יחד, נעלה ונצליח, והכי חשוב-נהנה לעבוד ולהיות הלל אדריכלות כל יום מחדש.

 יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B