Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

ראיון עם האדריכל איל יוסינגר

''את הסטודיו שלי הקמתי מתוך הרצון לתת ביטוי אמיתי לאדריכלות שאני מאמין בה. רציתי להעניק חוויה מלאה ללקוחות שלי, של יחס אישי והוגן מהרגע הראשון, תוך קשב רב לצרכים של כל אדם. רציתי להקים סטודיו מתקדם שבו התכנון מתבצע מראש בתלת ממד, ומאפשר ללקוח חוויה של תהליך תכנון משותף, יד ביד עם האדריכל. ''

מאת: ליאת גלבוע
פרסום באתר:
04/2015


ראיון עם האדריכל איל יוסינגרנפגשנו עם האדריכל איל יוסינגר לשיחה על אדריכלות רגשית, אמנות והרצון לתכנן לכל אחד בית "בתוך" השיר האהוב עליו.

ספר איך הקשר שלך לעולם האדריכלות התחיל, למה החלטת לפנות דווקא ללימודי אדריכלות?
אדריכלות היא מקצוע שבחר אותי. כמו ששחקנים מספרים כי הם נגועים ב-"חיידק הבמה", כך אני דבק בצורך להפוך את העולם שאני חי בו למקום נכון יותר, יפה יותר, כזה המעורר חוויות חיוביות עבור בני האדם.
אבי הוא אמן וגם מהנדס, אמי עבדה כאחות. שאבתי מהם שלוש אבני בניין הכרחיות לאדריכלות טובה: אמנות, שימושיות ורגישות לבני האדם.

איך החלטת לצאת לדרך עצמאית ולהקים סטודיו משלך?

הזדמן לי לעבוד בארבעה משרדים שונים לפני היציאה לדרך עצמאית, הן כסטודנט בשנה מתקדמת, והן בסיום הלימודים. עבדתי על פרויקטים רבים מאד, קטנים וגדולים, השתתפתי בתחרויות וזכיתי, והייתי מעורב בכל שלבי התכנון: מהסקיצה הרעיונית, ועד תכניות הביצוע והפיקוח.

את הסטודיו שלי הקמתי מתוך הרצון לתת ביטוי אמיתי לאדריכלות שאני מאמין בה. רציתי להעניק חוויה מלאה ללקוחות שלי, של יחס אישי והוגן מהרגע הראשון, תוך קשב רב לצרכים של כל אדם. רציתי להקים סטודיו מתקדם שבו התכנון מתבצע מראש בתלת ממד, ומאפשר ללקוח חוויה של תהליך תכנון משותף, יד ביד עם האדריכל.

מהו הסגנון של הסטודיו וסוג העבודות שלך?
הסטודיו שלי עוסק במקומות ברי קיימא עבור המאה העשרים ואחת. אני לא מעלה באוב שלדים מן העבר, ולא שבוי בסגנונות אשר מנותקים מהזמן והמקום בו נמצא המבנה. הסגנון שלי, אם ניתן להגדירו במילים, מושפע מהאדם עבורו אני מתכנן ומרוח המקום. בחירה בחומרים מקומיים ממקור אחראי, הפניית המבנה בצורה אופטימאלית לאוויר ולאור, שימוש בהצללות מתוחכמות ואלמנטים מעוררי סיפור והשראה הם תמיד חלק מהיצירה האדריכלית שלי.

תחנת דלק ירוקה - כיכר ציבורית
תחנת דלק ירוקה - כיכר ציבורית

תאר את תהליך התכנון שלך, מה משפיע על היצירה?
תהליך התכנון שלי מתחיל בהיכרות עמוקה עם האנשים שיאכלסו את המבנה. יש לי שאלונים שונים שאני נותן ללקוחות, שדומים יותר לשאלון פסיכולוגי מאשר שאלון של אדריכל. מעניינות אותי חוויות הילדות של בני האדם, מקומות בהם היה להם נעים, הצורה בה הם משתמשים בבית שלהם. אחרי הרכבת הפרוגרמה הרגשית אני ניגש לסעיף התקציב, שהוא אצלי תמיד ההתחלה של תהליך התכנון ולא הסוף. יש לי מחשבוני עלויות בנייה, ואני מתייעץ עם קבלנים ומהנדסי בניין בכדי לא להכניס אף לקוח להרפתקה כלכלית שלא יוכל לצאת ממנה.

בהמשך התהליך אני מתחבר אל ה "ג'ניוס לוקי" - רוח המקום. אני מבלה במקום המיועד פעם בבוקר, פעם בערב, שומע את הקולות ומרגיש את האנרגיות שהמקום משדר.
בפרויקטים ציבוריים אני עורך מחקר מקיף מאד של הצרכים. נפגש עם משתמשי המבנה, מבקר אותם במעון הקיים שלהם, מדבר עם יועצים בתחום ומגייס רעיונות שעוזרים לי לגבש פרוגרמה ייחודית.
אני רואה באדריכלות מפלט אחרון ל-"ג'נרליסטים", ולכן כל יצירה אדריכלית הנה הוליסטית, כזו המושפעת מהטבע, מהחברה, נפש האדם והאילוצים הכלכליים.

ספר על פרויקט שאתה גאה בו במיוחד
נקראתי לתכנן קמפוס מעניין עבור עמותת "יד לילד המיוחד" בעיר אילת. זהו מבנה בעירוב שימושים, המשלב מגורים עם פונקציות עירוניות ושיקומיות. המבנה מאפשר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים להשתלב בקהילה ולרכוש כישורי חיים, וכן תורם לעיר ולקהילה מתקנים ומקומות חדשניים וייחודיים.

קמפוס עצמאות באילת
קמפוס עצמאות באילת

החיבור עם העיר אילת מציע הזדמנות למבנה בעל ערכים סביבתיים ואקלימיים גבוהים ביותר, והכוונה להגיש את המבנה לקבלת תקן LEED (התקן האמריקאי לבנייה ירוקה) ברמת GOLD. בתכנון הירוק משתתף משרד WAWA, משרד ישראלי לתכנון וליווי בניה ירוקה.

ספר על פרויקט מעניין שאתה עובד עליו כרגע

כיום אני עובד בין השאר על פרויקט מחקרי שלי, המנסה לראות כיצד מוזיקה יכולה ללבוש צורה. זה פרויקט שנעשה בעזרת תוכנות מחשב פרמטריות, אשר באמצעותן אני יכול להפוך כל צליל או יצירה מוזיקלית לצורה גיאומטרית. אולי בעתיד, אוכל לתכנן לכל אחד בית בתוך השיר האהוב עליו.

מחקר על מוזיקה ואדריכלות
מחקר על מוזיקה ואדריכלות

אדריכלות פרמטרית
אדריכלות פרמטרית

פרויקט שהיית רוצה לקבל/ עבור מי היית רוצה לתכנן
הייתי רוצה להמשיך ולתכנן מבני ציבור משמעותיים, לרבות מבני חינוך, בתי כנסת, מבנים שמעודדים תרבות ואמנות.

המושג אדריכלות רגשית – תאר והסבר
האדם הוא נזר התכנון האדריכלי. כיצורים בעלי מערכת מפותחת של תחושות ורגשות, אני חוקר את השפעת הסביבה הבנויה על נפש האדם. מהי החוויה הרצויה בכל מקום ובכל חלל, ואיך האדריכלות יכולה לקיים את החוויה הזו?
אדריכלות רגשית מודעת, חוקרת ומבינה את ההשלכות שיש לגודל החלל, לאור, לגובה, לצבע ולצורה על מצב הרוח וההתנהגות שלנו. אדריכלות רגשית גם ערה לשוני בין בני אדם, ויודעת להציע מענה אישי וייחודי לכל לקוח ולכל משפחה.

בית כנסת בניצן
בית כנסת בניצן

אג'נדה / תפיסת עולם מעבר לאדריכלות

אנחנו חיים בתקופה מאד מרגשת ומאד רגישה. מצד אחד הטכנולוגיה והתקשורת הנם בשיא של כל הזמנים, ומן הצד השני כוחות שרוצים לגרור את העולם לחשכת ימי הביניים. אני מאד סקרן לראות לאן תתפתח האמנות והמוזיקה של המאה העשרים ואחת, מבחינתי זה יכול לנבא האם פנינו לרנסנס חדש, או לקיפאון ארוך.

פרספקטיבה על המקצוע לאורך השנים.
מקצוע האדריכלות הופך ממוחשב יותר, ומדעי יותר. ישנן היום תוכנות אשר באמצעותן ניתן להביא בחשבון גורמים תלויי חברה, אקלים, עלויות, תקנים והנדסה ולהפוך אותם יחד לתוצאה אופטימלית. עדיין, לאדריכל תפקיד בלתי נפרד מהתהליך. זה כמו להכין מילק שייק במיליון שילובים. המחשב מצמצם לנו תוך דקות את השילובים הנכונים, אבל בסוף אנחנו קובעים מה טעים לנו ומה לא.

מה לדעתך צופן העתיד מבחינת מגמות בעיצוב ובאדריכלות?
אני לא אדם של טרנדים ומגמות, אבל כן אני רואה זינוק במודעות הסביבתית. אנשים מבינים שבניה ירוקה אינה רק סיסמא, אלא צורך שניתן למימוש בתכנון נכון, וללא השקעת משאבים רבים. אנשים בישראל מבינים היום יותר, כי בית ירוק חוסך להם הרבה כסף, ותורם לבריאות ולמצב הרוח של דייריו לאורך שנים.

מגורים באופקים
מגורים באופקים

ספר על עבודות האמנות שלך ואיך אתה משלב עיסוק זה יחד עם האדריכלות.
אני מאמין מאד גדול במולטי-דיסיפלינריות. מבחינתי תהליך כתיבת שיר, ציור, פיסול או צילום דומים מאד לתהליך היצירה האדריכלית. לעיתים קרובות אני מפיק תובנה משדה אחד לאחר. למשל, קומפוזיציה מוצלחת בציור יכולה לתת לי רעיון לחזית של בניין אחד, ומעבר משקט לדרמה במוזיקה עוזר לי לתכנן מבואת כניסה מעוררת השראה למבנה אחר.

משרדי חברה - מתוך ראיון עם איל יוסינגר
משרדי חברה

שביעות רצון מהעבודה 1-10
אני לא יכול להגיד שפחות מ-10, אבל צריך לזכור שוב, שאדריכלות מתאימה רק למי שזה בנשמתו. מי שתמיד אהב להחזיק עפרון, לצייר חזיתות של בניינים ולתכנן מקומות מהדמיון, מי שנכנס לכל מקום ומיד מצא מה טוב בו ומה הוא היה רוצה לשנות, ימצא באדריכלות מקצוע נהדר ומרגש, שלא מפסיק להשתנות ולהפתיע.

רישום אדריכלי צבעוני
רישום אדריכלי צבעוני

טיפ לסטודנט מתחיל:
הטיפ שלי הוא שצריך לדעת. אנחנו בעולם של ידע וחידושים בלתי פוסקים, אדריכל מוכרח להיות מצוי ובקיא בשדות ידע רבים. אדריכל טוב מבין במערכות בניין והנדסה לא פחות מאשר בעיצוב ואסתטיקה.
לימודי האדריכלות קשים ותובעניים, הסטודנט נדרש לקפיצה תפישתית בדרך שבה הוא רואה את העולם. זו בהחלט ריצה למרחקים ארוכים, ואני ממליץ למי שבוחר במסלול זה להיות מאד שלם עם עצמו ועם הבחירה שלו.

 יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B