Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון


אדריכלית עדן ברוקמן
סגנית נשיא ILBI

 בנייה ירוקה לכל ישראלי - המועצה הישראלית לבנייה ירוקה:
 לכולם מגיע לחיות בבניין ירוק ולחסוך באנרגיה ובכסף

5.8.2010

בשנים האחרונות חלה התעוררות בארץ ובעולם בכל הקשור לנושאי קיימות ושמירה על איכות הסביבה. ערכים אשר בעבר הוגבלו רק למספר אידיאולוגים ושוחרי טבע, הפכו לנחלת הכלל והחלו נוגעים בכל תחומי החיים. בין התחומים המוערכים ביותר ב"מלחמה הירוקה" ניצב תחום הנדל"ן. בארץ חלה עליה במודעות לתחום הבנייה הירוקה וכספים החלו להיות מושקעים בפרויקטים הנבנים לפי תקן 5281 של מכון התקנים (התקן הישראלי לבנייה ירוקה) ותקנים בינלאומיים מקבילים. רק לאחרונה פורסם בעיתונות כי עיריית רעננה החליטה לאשר בנייה רק לבניינים העומדים בתקן, יוזמה ברוכה שהחלה להראות אותותיה גם בקרב מקבלי החלטות בערים אחרות.

יחד עם זאת, כמו בתחומים רבים אחרים, גם בישראל יש עדיין מה ללמוד ואיך להתייעל. בעולם, הבנייה הירוקה עומדת בסטנדרטים מתקדמים יותר מאלה של ישראל. אחת היוזמות המתקדמות בתחום מגיעה מאזור קנדה וצפון ארה"ב - "אתגר הבניין החי". עדן ברוקמן, ממפתחות היוזמה ומנהלת הפיתוח של המועצה לבניה ירוקה באזור קסקדיה (צפון מערב ארה"ב וקנדה), מגיעה לארץ בשבוע הבא לשיחה צפופה עם בכירים בפוליטיקה ובענף הנדל"ן הישראלי.

בעולם, הבנייה הירוקה עומדת בסטנדרטים מתקדמים יותר מאלה של ישראל

מדוע בנייה ירוקה כל כך חשובה?

רבות מדובר על זיהום מתחבורה ותעשייה. אולם, לא כולם מודעים לכך כי אחד מגורמי הזיהום ומצרכני המשאבים הגדולים ביותר בעולם מקורם בבנייני מגורים, במבני תעשיה, במשרדים ובמבני ציבור. מנתונים שפורסמו לאחרונה על ידי המועצה לבנייה ירוקה מתברר כי הבזבוז הרב ביותר של משאבים בכל רחבי העולם נעשה דווקא במבנים. מנתוני המועצה שנאספו בשנים האחרונות בישראל עולה כי כ- 50% מפליטות גזי החממה בארץ מקורם במבנים, בין אם מדובר במבני מגורים או במבנים לשימושים אחרים. מנתונים מקבילים שנאספו בסקרים ממוקדים במבנים בארצות הברית מתברר כי כ- 40% מצריכת האנרגיה, 33% מגזי החממה, 25% מכריתת היערות ו – 17% ממי השתייה במדינה מבוזבזים בעקבות שימוש במבנים שאינם ירוקים.

לדברי גורמים במועצה הישראלית לבניה ירוקה: "הנתונים מוכיחים כי לבניינים ישנה השפעה אדירה על איכות הסביבה ועל איכות החיים למתגורר, דבר שמדגיש אף יותר את הצורך הקריטי במעבר לבנייה ירוקה. אנו מאמינים כי יש צורך להביא לאיזון נכון בין האדם לסביבתו ולטבע וכי חייבים לפעול בפתרונות יישומיים – ומהר. תחום הבנייה צריך להיות הראשון במעלה מבחינה זו".

מהו "אתגר הבניין החי"?
"אתגר הבניין החי" (The Living Building Challenge), הינה יוזמה אמריקאית-קנדית, השואפת להעלות את רף הביצועים הקיים בבניה ירוקה למקסימום האפשרי ולהגדיר מחדש את סטנדרט הקיימות בעולם הנדל"ן. אמנם מדובר בתוכנית צעירה, בת 3 שנים בלבד, אך נכון להיום ישנם כבר 70 פרויקטים בארבע מדינות בעולם בהן נבנים בניינים בהתאם לעקרונותיה.

"פרויקטים שמשיגים את רמת הביצועים של 'אתגר הבניין החי' יכולים לטעון שהם הירוקים ביותר בכל קנה מידה ובכל מקום בעולם ולשמש כדוגמא ומופת לאחרים" אומרים לנו במועצה. הרעיון העומד בבסיס התוכנית מושתת על הצורך בבניית בניינים וקהילות באופן שמקדם ומחזק חיים, תוך פיתוח השואף להשתמש יותר במערכות טבעיות ופחות בטכנולוגיות ובמכונות. "אתגר הבניין החי" כולל עקרונות לשיקום, לחידוש, ולהבראה
המזכירים באופן תמידי למתכננים את המטרות שלשמן הם פועלים. תפישה זו מאפשרת ליוזמה להיות כלי לקידום הרעיון ומערכת של מדידת ביצועים.

אתגר הבניין החי - The Living Building Challenge

המועצה הישראלית לבניה ירוקה הוקמה כמוסד ללא מטרות רווח על מנת לקדם את נושא הבניה הירוקה בישראל. חברים בה באופן ייחודי גורמים בכירים מקרב התעשייה הישראלית, גורמי ממשל ואקדמיה לצד ארגונים מקצועיים וסביבתיים מובילים.

עדן ברוקמן, אדריכלית בהכשרתה ויועצת לבניה בת קיימא, היא סגנית הנשיא של ILBI (International Living Building Institute) ומנהלת הפיתוח של המועצה לבניה ירוקה באזור קסקדיה. ברוקמן מיקדה את הקרירה המקצועית שלה בהטמעתם של עקרונות חברתיים וסביבתיים בתכנון ובבנייה. בשלוש עשרה השנים האחרונות כללה עבודתה מחקר ויישום של מדיניות סביבתית, במיוחד בחומרי בנייה ירוקים ובהתעדה של מבנים ברי קיימא.


לפרטים: אתר המועצה הישראלית לבניה ירוקה www.ilgbc.org

 ניתן להגיב על מאמר זה ב פורום בניה ירוקה

יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B