Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
6/4/2021 
קו ראשון לים
מאיה דרעי
פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון היברידי
מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

21/3/2021 
מעברים משפחתיים
אדריכלית: טל גולדשמיט פיש
צילומים : עמית גירון

4/2/2021 
עיצוב דירת גן משפחתית
מעצבת: מיכל גוטמן
צילום:  מירב פלברג

21/1/2021 
טיפוח אקלים רגשי
ירדן וייצמן

פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

28/12/2020 
בין הטפל לעיקר - מרכז הסמכה וסחיטה, שפד"ן
א. לרמן אדריכלים צילום: עמית גירון

22/12/2020 
מעונות לנשים מוכות
נועם נעמן, שחר גולצמן, ספיר רז
שלושה פרוייקטים במסגרת סטודיו אקולוגי - שנה ג'
בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל
בהנחיית אדר' מתתיהו אבשלומוב

22/11/2020 
בית הפרופילים החכם
עיצוב- גילי רשף-גול
בית חכם – טופ אודיו
צלם – איתי בנית

5/11/2020 
השלם גדול מסך חלקיו

עיצוב: אפרת שמי - אומניות פנים
צילום: איתי בנית

26/10/2020 
פארק אטרקציות מודיעין
V5 אדריכלים
צילום: רן ארדה
צילומי רחפן: דורון עד

21/10/2020 
לדבר אל הקירות - הצצה לדירת פנטהאוז בכפר גנים בפ"ת.

הדר דור עיצוב פנים
צלם: יואל אליווה

4/10/2020 
מלון בן 60 קומות הבנוי מקונסטרוקצית  PLA
סטודנטית: חן כהן
 פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון ארכיטקטוני
 מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

22/9/2020 
בית הספר לאדריכלות על שם עזריאלי אוניברסיטת תל אביב -
הצעה לתחרות

פלוק אדריכלים

13/9/2020 
הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת
פרוייקט הגמר 2020
הסטודנט:  אליאס מויס
המחלקה לאדריכלות
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ראשת המחלקה: אדריכלית ד"ר דנה מרגלית

31/8/2020 
עיצוב מלמד
רון בובליל
פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

26/8/2020 
גילגולה של דירה - תכנון, הדמיה, ביצוע
עובד קדם
סטודיו קדם לאדריכלות ועיצוב
צלם: גידי בועז

16/8/2020 
מגדל התפר בתל אביב
יובל נגר בחובר
סטודנטית שנה ג' לארכיטקטורה
פרוייקט במסגרת קורס עיצוב אקולוגי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

3/8/2020 
מכבי יפו א'
תכנון: מילבאואר אדריכלים 
הדמיות: ViewPoint 

20/7/2020 
מרכז אמיר המחודש
אופיר שדה הולנדר
קורס סטודיו אקולוגי 2020
אוניברסיטת אריאל בשומרון
מנחה: אדר' מטי אבשלומוב

18/5/2020 
חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי
תכנון, עיצוב ואדריכלות: שירלי דן
צילום: שי אדם

5/5/2020 
התחדשות עירונית בבת ים
גיל מינסטר אדריכלים- אדריכלות ועיצוב אורבני
הדמיות: באדיבות המשרד

23/06/2006  
  Medical Center in Jaffa
Final Project - School of Architecture - Tel Aviv University


students: Maya Elazar and Iris Kashman

מרכז רפואי ביפו
פרוייקט גמר ביה"ס לאדריכלות, אוניברסיטת תל אביב, יולי 2003


מגישות: איריס קשמן ומאיה אלעזר
מנחה: אדר' שם טוב צרויה
הדמיות: אדר' אמתי עמיר

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
חזית לרחוב יהודה מרגוזה
1
מבט על
2
מבט כללי ממערב
3
פרוגרמה
4
תכנית סביבה
5
תכנית פיתוח שטח
6
תכנית במפלס 6.00 -
7
תכנית במפלס 4.50 -
8
תכנית במפלס 1.00 +
9
תכנית במפלס 4.50 +
10
חזיתות
11
חזיתות לחצר הפנימית
12
חתכים
13
חתך אורכי בפרוייקט דרך החצרות
14
חתך אורכי בפרוייקט דרך החצרות
15
מבט לחצר הפנימית
16
מבט לחצר התחתונה
17
חזית לרחוב יפת
18
כניסה ראשית לפרוייקט מרחוב יפת
19
כניסה נוספת לפרויקט ממערב
20
 

הפרוייקט, מרכז רפואי ברח' יפת ביפו, מוסיף חוליה בשרשרת של מבני ציבור היסטוריים ברחוב.

האתר הנבחר הנו מגרש משולש בצומת הרחובות יפת, מרגוזה והימית.
נקודות ההתייחסות העיקריות שלנו היו הקונטקסט המקומי - האדריכלי-היסטורי והחברתי של האתר. המתחם מציע (בשישה מבנים המקושרים ביניהם) שירותים רפואיים וקהילתיים לאוכלוסייה המקומית תוך שילוב של חצרות. השימוש בחצר פנימית נלקח ממתחמים ציבוריים אחרים ביפו, אך כאן החצר פתוחה לא רק למשתמשים כי אם גם לעוברי אורח, מתוך הכרה בצורך בשטחים פתוחים מוגנים ביפו. עיקרון תכנוני חשוב של הפרוייקט הנו חיזוק דפנות הרחובות הגובלים במגרש על ידי החזרת הבניה לקו הרחוב המקורי. החצרות והבניינים סביבן מתייחסים לטופוגרפיה הייחודית של המגרש ולזיקה שלו לכיוון הנמל, כשהקשר בין הבניינים לחצרות מתבטא גם בהפניית פונקציות של תנועה והמתנה בתוך המבנים כלפי החצרות. השפה האדריכלית מאמצת אלמנטים מהסביבה; לדוגמא, אבחנה בין חזית סגורה יחסית הפונה לרחוב לבין חזית ארקדה פתוחה לחצר שנעשתה במבנים רבים ביפו, למשל בית החולים הצרפתי ברח' יפת, אומצה, כשלכל חזית ניתנה האינטרפטציה אישית שלנו.


יחס לסביבה

האתר הנבחר הנו במידה רבה אקס טריטוריאלי ביפו. בעבר הוא היה חלק ממתחם בתי הקברות של יפו העתיקה. עם היציאה מהחומות הוקמה שכונת עג'מי  ויפו התפתחה דרומה. אולם המגרש בתווך נותר ריק.  לאחר מלחמת העולם הראשונה סללו הבריטים את רחוב יהודה הימית עד לנמל החדש,  מה שניתק את המגרש עוד יותר מסביבתו. רק בשנות השישים כ 40 שנה מאוחר יותר נבנה עליו מגדל המגורים הראשון, משמש כיום כבית המכס, בשנות ה 90 נבנה מבנה נוסף בקצה המגרש.
 כיום בסביבת המגרש שכונת עג'מי , פרויקט גבעת אנדרומדה, אזור שוק הפשפשים , בניה  מנדטורית ברחוב יהודה הימית  והנמל. העושר המבני  וטיפולוגיות הבניה מהתקופות השונות היו לנו נושא למחקר ולהתייחסות במשך כל השנה. מרבית הסמסטר הראשון התעסקנו בשאלת הבינוי על  המגרש והתייחסות לדפנות הגובלות עמו. הגענו למסקנה שעקרון תכנוני חשוב  הוא חיזוק דופן הרחובות הגובלים במגרש.

רח' יפת - אחד הרחובות הראשיים ביפו סובל היום מחוסר המשכיות. באזור כיכר השעון בניה צפופה. מדרום מגרשים ריקים  ונסיגות מקו הרחוב. ישנה תחושה של התפוררות ברחוב. כיום  ישנה התרחבות של קו הרחוב  בגלל מפרץ חניה. היה לנו ברור שהפרוייקט צריך לקחת חלק בשיקום דופן הרחוב. ביטלנו את מפרץ החניה והחזרנו את הדופן לקו אפס כאשר קו החזית יוצר דפורמציה ומכוון את ההולכים ברחוב לקראת הכניסה הראשית למתחם וקו הגג שומר על רצף והמשכיות הרחוב.
 הקשר בין הבניין לרחוב מתבטא גם בגשר העובר מעל יהודה הימית ,ממשיך בחפיפה לבנין . הירידה לרחוב יהודה הימית נוצרת ברווח בניהם.

רח' יהודה הימית - מחולק כיום לשניים ע"י הגשר של יפת, ומותיר את הקטע הסמוך לים זר ולא נעים לשאר הרחוב. הפרוייקט מייצר רצף בנוי אשר שומר על הפרופורציות המבניות וקושר ביו שני חלקי הרחוב. לקראת הירידה אל הים, ישנה ירידה בגובה עד לכיכר הכניסה המערבית למתחם.
חזרה על אלמנטים אנכים המופיעים ברחוב באה לידי ביטוי במגדל אשר מאזכר גם את מגדלי הפעמונים והצריחים ביפו.

רח' יהודה מרגוזה - חזרנו על שני מאפיינים בולטים של הרחוב: הדגשת קומת הקרקע, ופרופורציות בניה. הרחוב יורד לאורך הפרוייקט בשיפוע בעוד גובה הבניין שומר על קו אופקי קבוע מה שיוצר דרמה לקראת הסוף. בנוסף הרחבת הרחוב לקראת הסוף ע"י הסטת המסה. הסטה זו מייצרת את אחת מהכניסה למתחם.  בשלב הראשון של התכנון הצענו לשקם את המבנים העתיקים  על דופן בית הקברות היהודי ולהמשיך את הבינוי על החומה לאורך יהודה מרגוזה ולשלב כניסה לבית הקברות , ובכך להעשיר את הרחוב שכיום רובו חומה.

חצרות

האלמנט החשוב השני בתכנון הייתה ההתייחסות פנימה כלפי החצרות. כשחקרנו מצאנו ביפו שני סוגי מבני ציבור: הסוג הראשון הוא מבנים "סקטוריאליים", שמיועדים לקבוצה קטנה. מבנים אלו אופיינו בארכיטקטורה סגורה סביב חצר והוקפו חומה. המבנים ה"אוניברסליים" זהים בכל למבני ציבור ממסדיים אחרים בכל מקום בארץ.
אנחנו בחרנו לבנות סביב חצר פנימית, בדומה למבנים יפואיים רבים. אך בניגוד למודלים שמצאנו החלטנו לפתוח את החצר הזו לציבור הרחב כך שתהווה שטח פתוח מוגן.
בתכנון הכניסות המשניות שמרנו על התפיסה היפואית הקלאסית של פתחים צרים בחומה. הכניסות הן מעין סמטאות מדורגות הנפתחות לחצרות שרק מציצות לרחוב.
החצרות נבעו במידה רבה מהטופוגרפיה המעניינת של המגרש - ירידה של שישה מטרים בין רחוב יפת לקודקוד המערבי. החצרות במפלסים שונים העוקבים אחרי הירידה הזו. עובר אורח שנכנס למתחם מרחוב יפת, יוכל לרדת בינות החצרות ולצאת לכיוון הים מהיציאה המערבית התחתונה.
קווי המבט מהכניסה הראשית ומהכניסה התחתונה נשמר לאורך כל הפרוייקט.
עקרן תכנוני חשוב נוסף היה יצירת אינטראקציה בין מערכות התנועה החיצוניות שבחצרות לאלו הפנימיות של המבנים. כל מערכות התנועה, המעברים וחדרי ההמתנה במרכז רפואי פונים לחצרות.


פרוגרמה

בחרנו בפונקציה של מרכז רפואי חברתי, מתוך תקווה שסוג כזה של מבנה ציבור שימושי המציע שירותי רפואה מתקדמים ימשוך אליו אוכלוסיות שונות מיפו, כך שיווצר בו מפגש יומיומי, שמתבסס בעיקר על קבלת שירותים (להבדיל ממפגש תרבותי יזום, שלעיתים כה קרובות נכשל).
בחרנו לתכנן מרפאה קהילתית, שמשלבת מגוון שירותים רפואיים ברמה גבוהה לא כולל אשפוז, עם שירותים חברתיים וקהילתית. השילוב הזה נובע מתפיסת ריפוי כוללת, שבמרכזה האדם הבריא ולא האדם החולה שנשאבה ממודל של קומיונטי קלינקס בחו"ל שאת חלקן ניתן לראות כאן ושהתחיל גם בארץ, למשל במרפאת ילדים של קופ"ח כללית ברמלה.
המבנה שואף לייצר תחושה נעימה ונוחה עבור המשתמשים, ובכך להפוך את השירותים שמציע המרכז לנגישים יותר. החצרות הן חלק מהניסיון הזה לנעים את זמן השוהים במקום.

חלוקת הפונקציות על המגרש נבעה מהבינוי הגושי שמתייחס לרחובות.
המבנה המרכזי ממוקם על יפת ומכיל בעיקר חדרי רופאים - בקומה א' רפואת מומחים בקומה ב' רפואת משפחה. מכיל גם מרכז סיוע לנשים מוכות, מרכז להתפתחות הילד, מעבדות, ובית מרקחת וחנויות שלהן חזית מסחרית ליפת.
לבניין זה מחובר מרכז לבריאות הילד, ממנו יש יציאה לחצר משחקים.
בבניין הסמוך קיים מרכז לרפואת חירום, הפועל 24 שעות ביממה, והכניסה אליו נותרת נגישה גם לאחר סגירת המתחם בשעות הלילה. גרעין התנועה של בנין זה נמצא במגדל  וממשיך לעלות  למרפסת תצפית המשקיפה על יפו העתיקה, והים.
אגף נוסף של המבנה מכיל מרפאות שיניים כאשר הכניסה אליהן מתאפשרת גם מהכיכר.
הבניין המאורך שיושב על יהודה הימית מכיל פונקציות רפואיות-קהילתיות: ספריה בנושאי בריאות ומשפחה, בית קפה שנפתח לחצר וחדרים לחוגים וסדנאות בנושאי בריאות ופנאי.
הבניין בקודקוד המערבי  מכיל חדרי חוגים, אולם הרצאות וחלל תצוגה .
ממוקם בכניסה המערבית למתחם, ליד מתחם הבילויים המתוכנן בנמל ואזורי המגורים. הכניסה לבניין זה נגישה גם לאחר שעות סגירת המתחם.
במפלסים הנמוכים ישנן שתי קומות חניון למשתמשי המתחם. הכניסה אליו היא מרחוב יהודה הימית .

תכנון חזיתות

האבחנה החשובה ביותר שלנו הנה בין החזיתות החיצוניות לפנימיות. בעניין זה שאבנו השראה מבית הולים הצרפתי שעל יפת שבו החזיתות הפונות לרחוב מסיביות ואילו החזיתות הפנימיות הפונות לחצר פתוחות יותר. החזיתות שתכננו לכיוון החצרות הן בעצם וריאציות שלנו על חזית הארקדה המסורתית בדומה לזו בבית החולים הצרפתי .
בחזיתות לרחוב  ניסינו לשמור על קומת קרקע דומיננטית, בדומה למה שקורה בבניינים רבים ביפו - שבהם קומות הקרקע נבנו בהתחלה ויותר מאוחר נוספו קומות נוספות בגובה אחר, או שפשוט הכילו פונקציות אחרות - כלומר קומה מסחרית ועליה קומות מגורים.
במקביל לשאלות האיכותיות, התמודדנו עם שאלות כמותיות הנוגעות למערכת היחסים העדינה שבין חדש לישן: מאיפה מפסיקה ההשתלבות בסביבה ומתחילה העתקה אדריכלית? ניסינו לשמור על קנה המידה האזורי שאדם חש אל מול חזית, על הפרופורציות של הפתחים, ועם זאת לייצר שפה שתחזור בכל החזיתות ותיתן למתחם אופי עצמאי.
מבחינת החומריות בחרנו בחומרים שאופייניים לאזור; שילוב של אבן וטיח, וכן אלמנטים של משרביות מעץ בהצללה של קירות המסך ובחצר.
אל תכנון החצר התייחסנו כתכנון של חזית נוספת. התלבטנו מאוד בשלב הזה של התכנון ובחנו תכנון של חצרות רבות, בסופו של דבר שאבנו הרבה השראה מתכנון חצרות אצל קרלו סקרפה. בתכנון הפרטים לחצר חזרנו על עקרונות שבפרטים של הבניין, הן מבחינת התפיסה החומרית  והן מבחינת חזרה על עיצוב מאפיין כמו בחתך של הבריכה שבדומה לחתך של סף החלון ולתכנית של הכניסה מיפת הנה קו מוסט שנשבר לתוך קו אופקי. 
Medical Center in Jaffa
Final Project - School of Architecture - Tel Aviv University


students: Maya Elazar and Iris Kashman

Maya:  [email protected]    tel: 050-3732383
Iris:  
[email protected]   tel: 1-917-4392199

מרכז רפואי ביפו
פרוייקט גמר ביה"ס לאדריכלות, אוניברסיטת תל אביב, יולי 2003


מגישות: איריס קשמן ומאיה אלעזר
מנחה: אדר' שם טוב צרויה
הדמיות: אדר' אמתי עמירמאיה: טלפון -  [email protected]    050-3732383
איריס: טלפון -  [email protected]   tel: 1-917-4392199

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
[email protected]  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
[email protected]  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)