Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
6/4/2021 
קו ראשון לים
מאיה דרעי
פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון היברידי
מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

21/3/2021 
מעברים משפחתיים
אדריכלית: טל גולדשמיט פיש
צילומים : עמית גירון

4/2/2021 
עיצוב דירת גן משפחתית
מעצבת: מיכל גוטמן
צילום:  מירב פלברג

21/1/2021 
טיפוח אקלים רגשי
ירדן וייצמן

פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

28/12/2020 
בין הטפל לעיקר - מרכז הסמכה וסחיטה, שפד"ן
א. לרמן אדריכלים צילום: עמית גירון

22/12/2020 
מעונות לנשים מוכות
נועם נעמן, שחר גולצמן, ספיר רז
שלושה פרוייקטים במסגרת סטודיו אקולוגי - שנה ג'
בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל
בהנחיית אדר' מתתיהו אבשלומוב

22/11/2020 
בית הפרופילים החכם
עיצוב- גילי רשף-גול
בית חכם – טופ אודיו
צלם – איתי בנית

5/11/2020 
השלם גדול מסך חלקיו

עיצוב: אפרת שמי - אומניות פנים
צילום: איתי בנית

26/10/2020 
פארק אטרקציות מודיעין
V5 אדריכלים
צילום: רן ארדה
צילומי רחפן: דורון עד

21/10/2020 
לדבר אל הקירות - הצצה לדירת פנטהאוז בכפר גנים בפ"ת.

הדר דור עיצוב פנים
צלם: יואל אליווה

4/10/2020 
מלון בן 60 קומות הבנוי מקונסטרוקצית  PLA
סטודנטית: חן כהן
 פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון ארכיטקטוני
 מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

22/9/2020 
בית הספר לאדריכלות על שם עזריאלי אוניברסיטת תל אביב -
הצעה לתחרות

פלוק אדריכלים

13/9/2020 
הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת
פרוייקט הגמר 2020
הסטודנט:  אליאס מויס
המחלקה לאדריכלות
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ראשת המחלקה: אדריכלית ד"ר דנה מרגלית

31/8/2020 
עיצוב מלמד
רון בובליל
פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

26/8/2020 
גילגולה של דירה - תכנון, הדמיה, ביצוע
עובד קדם
סטודיו קדם לאדריכלות ועיצוב
צלם: גידי בועז

16/8/2020 
מגדל התפר בתל אביב
יובל נגר בחובר
סטודנטית שנה ג' לארכיטקטורה
פרוייקט במסגרת קורס עיצוב אקולוגי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

3/8/2020 
מכבי יפו א'
תכנון: מילבאואר אדריכלים 
הדמיות: ViewPoint 

20/7/2020 
מרכז אמיר המחודש
אופיר שדה הולנדר
קורס סטודיו אקולוגי 2020
אוניברסיטת אריאל בשומרון
מנחה: אדר' מטי אבשלומוב

18/5/2020 
חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי
תכנון, עיצוב ואדריכלות: שירלי דן
צילום: שי אדם

5/5/2020 
התחדשות עירונית בבת ים
גיל מינסטר אדריכלים- אדריכלות ועיצוב אורבני
הדמיות: באדיבות המשרד

10/10/2016  
  Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסה

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור.<br>כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק.<br>בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור.<br>במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים
1
האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה,<br> המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך
2
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית,<br>כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים,<br>פאוץ
3
האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי<br>אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה.<br>דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש<br>מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).
4
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה<br>על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה<br>מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני<br>רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור.<br>האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise
5
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית,<br>הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה,<br>גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים.<br>כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי<br>המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת.
6
האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר<br>לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת<br>הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית<br>באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים<br>ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה.<br>סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד.
7
נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה<br>המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר<br>וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד.
8
1. הקונוס הקרמי ממוקם עמוק באוזן להגנה מקסימלית.<br>2. מעביר את קול הדיבור, תוך ניקוי הרעש הסביבתי.<br>3.עיצוב מיוחד של שלושה חלקים להתאמה לגלאים שונים.<br>4.סילקון תרמו פלסטי לנוחות אולטימטיבית.
9
תהליך העיצוב
10
  

אבי עסק בעבודות בנייה שנים רבות. התנסיתי גם אני בעבודה מסוג זה מספר פעמים והבנתי שקיימות סכנות רבות בזמן הפעילות, מעבר לסכנות כגון נפילה מגובה גבוה אשר עליהן שומעים בתקשורת מפעם לפעם. נתקלתי לא אחת בבעיה המוכרת של אי-שימוש באמצעי ההגנה השונים. הבנתי שהדבר נובע מחוסר אכפתיות, ולא בגלל שלאנשים לא אכפת מחייהם אלא שהסכנות הללו אינן נראות לעין והכאב לא מורגש באופן מיידי. שלא כמו פציעות בהן הכאב הוא מיידי, ולכן פועלי הבניין יודעים להגן על עצם בהתאם, הפגיעות לטווח הארוך אינן מורגשות ולכן גם לא נמנעות. כך למשל הפגיעה בשמיעה, בראיה, פגיעה בריאות וכו'. האפוד שעיצבתי מציע פתרון לביש המאפשר לפועל את התנועתיות הנדרשת לו בעבודתו בנוסף להגנה על גופו ובריאותו.

בעולם הבנייה ניתן לראות שכלי העבודה מעוצבים. הכלים עצמם נותנים הרגשה של חוזק ועוצמה ובכך מושכים את תשומת ליבו של הפועל. כאשר רואים בפרסומות גבר חזק ושרירי עומד ואוחז בכלי עבודה אגרסיבי, שיוצר תחושה של שליטה וביטחון, ניתן להבחין כי הפועל המפרסם איננו מוגן: הוא עובד ללא מסכה, ואפילו לא מרכיב משקפיים או חובש קסדה. בשלב זה של המחקר עמדה בפני השאלה: "למה?" האם משום שהוא חזק דיו ואין לו צורך בהגנה?

שמתי לב, שבניגוד לכלי העבודה עצמם שמטופלים היטב מבחינה עיצובית, דווקא ציוד ההגנה לוקה בחסר בתחום העיצוב. הציוד מזכיר במראהו אביזרים השייכים לבתי חולים ולא לעבודה בשטח. מעבר לפן העיצובי קיים גם הפן הפונקציונלי אשר גם הוא לא עבר תהליך שיפור מזה שנים. אביזרי ההגנה כפי שהם נראים היום, משדרים תחושה של פחד וחולשה. צבעיהם בהירים בגווני לבן, תכלת ושקוף בעוד כלי העבודה עצמם בעלי גוונים חזקים ועוצמתיים כגון אדום, שחור וחום.

למרות הסטטיסטיקות המוכיחות כי בעיות בתחום ענף הבנייה הן רבות וקטלניות, כיום אין גוף שמתעסק במציאת פתרונות ואין אנשים שפועלים למען שיפור כלשהו בנושא.

על פי הסטטיסטיקה, בכל עשרים ושתיים דקות נפצע פועל בישראל. בכל מדינה בעולם, מכל הענפים שנבדקו (בישול, נהיגה, ספורט ועוד) הענף לו אחוזי הפגיעות הגבוהים ביותר הוא ענף הבנייה.

בשלב זה הבנתי שביכולתי לשנות תפיסה והתנהגות אנושית דרך העיצוב. החלטתי שנושא זה חשוב ביותר אל מול הנתונים המצערים. הרגשתי שמחובתי כבן של פועל בנין וכחבר של פועלים רבים לעשות כל שביכולתי למצוא שיטה שתגן עליהם בדרך טובה ויעילה יותר מהדרכים הקיימות בשוק.

מטרתי בעיצוב המוצר הייתה ליצור שינוי תפישתי בכל הקשור לאמצעי הגנה, ההגנה כמקור גאווה. אם עד היום אדם המשתמש באמצעים שכאלה נתפש בעיני החברה כחלש או נזקק, עם MACHO הגישה שונה, המשתמש בו נחשב עדכני, חזק וככזה - שומר על גופו ועל בריאותו.

ממצאים
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית, כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים, פאוץ' pouch כלים וריפוד מגן על הכתף לתמיכה בעת נשיאת ציוד כבד.
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור. האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise.

המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור. כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק. בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור. במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים. המסננים המתאימים למסכה הינם סטנדרטיים ,יש בה כיס להחליף פילטרים משומשים או סוגים שונים פילטרים הפילטרים סטנדרטיים של חברת 3M ואפשר להחליף אותם בקלות.

האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה. דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).

האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה, המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך. כמו כן, משולבים באפוד רצועות קצרות של בד בעל תכונת החזרת אור לעבודה בחושך, הממוקמים בחלקו הקדמי והאחורי של האפוד.

נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד. הנרתיק עשוי בד קורדורה ובעל תפרים כפולים לשם חיזוק ועמידות. החיבור לאפוד נעשה באמצעות מחברים המאפשרים ניתוק וחיבור קל יחסית.
את ריפוד הכתף ניתן לנתק ממקומו באפוד ולנקות באופן נפרד. קיימת אפשרות נוספת והיא להרכיב את ריפוד הכתף סביב הברך לעבודות ריצוף הגורמות לחיכוך הברכיים עם הרצפה.

באפוד כיס פנימי מצופה ניילון למניעת חדירה של נוזלים כגון זיעה או רטיבות. כיס זה מיועד לאחסון של מוצרים אישיים כגון מכשיר נייד, ארנק ומפתחות. הכיס נסגר באמצעות רוכסן.

האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה. סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד. באורך הרצועה ניתן לשלוט כך שיתאים לסוגים שונים של מבנה גוף ולגדלים שונים.
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית, הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה, גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים. כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת. אחת ההגדרות שהצבתי לעצמי לכל אורך תהליך העיצוב הייתה להישאר בקו העיצוב ה"קשוח" (tough design), וזאת על-מנת להבטיח שימוש קבוע מצד הפועלים.

טכנולוגית הייצור פשוטה. מדובר בתפירה, ומנגנוני התפעול השונים מוכנסים אל הבד דרך כיסים.


  
Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College


Muhammad Abu Al Hawa
054-5375134

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסהמוחמד אבו אל הווא
054-5375134

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)