Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
6/4/2021 
קו ראשון לים
מאיה דרעי
פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון היברידי
מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

21/3/2021 
מעברים משפחתיים
אדריכלית: טל גולדשמיט פיש
צילומים : עמית גירון

4/2/2021 
עיצוב דירת גן משפחתית
מעצבת: מיכל גוטמן
צילום:  מירב פלברג

21/1/2021 
טיפוח אקלים רגשי
ירדן וייצמן

פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

28/12/2020 
בין הטפל לעיקר - מרכז הסמכה וסחיטה, שפד"ן
א. לרמן אדריכלים צילום: עמית גירון

22/12/2020 
מעונות לנשים מוכות
נועם נעמן, שחר גולצמן, ספיר רז
שלושה פרוייקטים במסגרת סטודיו אקולוגי - שנה ג'
בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל
בהנחיית אדר' מתתיהו אבשלומוב

22/11/2020 
בית הפרופילים החכם
עיצוב- גילי רשף-גול
בית חכם – טופ אודיו
צלם – איתי בנית

5/11/2020 
השלם גדול מסך חלקיו

עיצוב: אפרת שמי - אומניות פנים
צילום: איתי בנית

26/10/2020 
פארק אטרקציות מודיעין
V5 אדריכלים
צילום: רן ארדה
צילומי רחפן: דורון עד

21/10/2020 
לדבר אל הקירות - הצצה לדירת פנטהאוז בכפר גנים בפ"ת.

הדר דור עיצוב פנים
צלם: יואל אליווה

4/10/2020 
מלון בן 60 קומות הבנוי מקונסטרוקצית  PLA
סטודנטית: חן כהן
 פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון ארכיטקטוני
 מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

22/9/2020 
בית הספר לאדריכלות על שם עזריאלי אוניברסיטת תל אביב -
הצעה לתחרות

פלוק אדריכלים

13/9/2020 
הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת
פרוייקט הגמר 2020
הסטודנט:  אליאס מויס
המחלקה לאדריכלות
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ראשת המחלקה: אדריכלית ד"ר דנה מרגלית

31/8/2020 
עיצוב מלמד
רון בובליל
פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

26/8/2020 
גילגולה של דירה - תכנון, הדמיה, ביצוע
עובד קדם
סטודיו קדם לאדריכלות ועיצוב
צלם: גידי בועז

16/8/2020 
מגדל התפר בתל אביב
יובל נגר בחובר
סטודנטית שנה ג' לארכיטקטורה
פרוייקט במסגרת קורס עיצוב אקולוגי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

3/8/2020 
מכבי יפו א'
תכנון: מילבאואר אדריכלים 
הדמיות: ViewPoint 

20/7/2020 
מרכז אמיר המחודש
אופיר שדה הולנדר
קורס סטודיו אקולוגי 2020
אוניברסיטת אריאל בשומרון
מנחה: אדר' מטי אבשלומוב

18/5/2020 
חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי
תכנון, עיצוב ואדריכלות: שירלי דן
צילום: שי אדם

5/5/2020 
התחדשות עירונית בבת ים
גיל מינסטר אדריכלים- אדריכלות ועיצוב אורבני
הדמיות: באדיבות המשרד

21/04/2015  
  Wargames project

Nave sidy and Doron Cohen
Research studio Project 2015
Vizo Haifa

פרויקט משחקי מלחמה

נוה סידי ודורון כהן
פרוייקט בסטודיו המחקרי
שנה ד' 2015
ויצו חיפה
מנחים: ד"ר הדס שדר, פרופ' אדר' ברוך ברוך

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
הדמיית הפרויקט
1
חתך 1:50 - דרך גבעה/ ממ"ד החדשה בחצר
2
סצנות מוגדלות מתוך החתך
3
סצנות מוגדלות מתוך החתך
4
סצנות מוגדלות מתוך החתך
5
סצנות מוגדלות מתוך החתך
6
סצנות מוגדלות מתוך החתך
7
סצנות מוגדלות מתוך החתך
8
חתך חדש וישן בקיר בית הספר הממוגן 1:50
9
תוכנית גג ישנה 1:250
10
תוכנית גג חדשה 1:250
11
סכמות שימוש בחומר הבניה גביונים ומקורות ההשראה לפרויקט
12
הצגת תמונת מציאות - שדרות 2015
13
צילומים מבית הספר יגאל אלון למדעים בשדרות
14
צילומים מבית הספר יגאל אלון למדעים בשדרות
15
צילומים מבית הספר יגאל אלון למדעים בשדרות
16
צילומים מבית הספר יגאל אלון למדעים בשדרות
17
 

פרויקט משחקי מלחמה

פרויקט "משחקי מלחמה" נבע מן הרצון לבחון את הסביבה הילדית בעיר שדרות, אשר נתונה מזה כעשור באיום בטחוני מתמיד, המתבטא בשיגור טילים מרצועת עזה המרוחקת כקילומטר מהעיר. בתחילת הסמסטר חיפשתי בית ספר יסודי בעיר, אשר נבנה לפני האיום הביטחוני ובעקבותיו מוגן.
בית הספר אשר נבחר הוא "בית ספר יגאל אלון למדעים" לכיתות א'-ו'. בסיור הראשון מנהלת בית הספר הגברת ליאורה פימה, הציגה לנו את מצבם הרעוע של מבני בית הספר. אנשי משרד הביטחון מיגנו אותו על ידי שימוש בקירות חיצוניים מבטון מזויין, הוספת פלטות מתכת כבדות על גגות המבנים, החלפת דלתות הפנים והחוץ בדלתות מתכת כבדות ופיזור אלמנטי מיגון טרומיים בחצרות בית הספר (מיגוניות).

מיגון חפוז וחסר תכנון זה יצר סביבת לימוד ומשחק לא נעימה בעליל. קירות הבטון הכפולים יצרו תווך בינם לבין קירות המבנה המקוריים, אשר הפכו עם הזמן למפגע תברואתי חמור. בנוסף הקירות אינם מאפשרים לפתוח את חלונות הכיתות כלפי חוץ, עקב ריח לשלשות היונים החריף המצוי במקום. כתוצאה מכך הכיתות חשוכות (מוארות על ידי אור נאונים בלבד) ואינן מאווררות כלל.
חופות הפלדה אשר על הגגות חורגות מקו המבנה הקיים ויוצרות תחושה לא נעימה וכבדה בחצרות בית הספר. בנוסף עם השנים נעטף חלק גדול מבית הספר ברשתות המונעות מהיונים לקנן בתווך שנוצר בין המבנה המקורי לתוספות המיגון. הדבר מהווה מפגע אסטטי חמור מחוץ למבנה וגם מתוכו.
דלתות הפנים העשויות פלדה, קשות לפתיחה (במיוחד על ידי ילדים) ומהוות סכנת פציעה חמורה לילדים קטנים. אלמנטי המיגון אשר פוזרו בחצר בית הספר, תפסו את מקום המשחקים בחצר ונותרות נטושות.
החצר היחידה אשר עדיין משמשת למשחק היא רחבת הכניסה לבית הספר, אך היא קטנה מדי ונמצאת מול בניין המנהלה, מקום אידיאלי פחות למשחק ילדים בהפסקה.
יעדי ההתערבות היו כדלקמן; במהלך העבודה עם הילדים למדנו כי במצב הנוכחי הם סובלים "מעודף" מיגון, גם מיגון פיזי וגם מגנים עליהם בצורה מופרזת אשר פוגמת בהתפתחות שלהם ולא מאפשרת להם לתרום את חלקם בהתמודדות עם האיום הביטחוני, או לפחות לחוות אותו בצורה ילדית ולא מבוגרת.
על כן רצינו להתאים את הסיטואציה המרחבית אשר יוצר המיגון לעולמו של הילד, בלא לגרוע מאפקטיביות המיגון. קראנו לכך "להוציא את העוקץ" מהאיום ולהפוך את הסיטואציה למשחקית במלוא מובן המילה וכתוצאה מכך בריאה יותר להתפתחותם של ילדים. בנוסף שאפנו לטפל במפגעים התברואתיים אשר יצר המיגון בבית הספר ובתחושת הכבדות אשר נוצרה בחצרות ובמבנים. 
דבר נוסף בולט בחצרות בית הספר הוא דו הממד של המרחב. שטח בית הספר חשוף ושטוח לחלוטין ואין בנמצא מקומות אינטימיים וחבויים יותר היוצרים היררכיה במרחב החצר.
תחושה חשופה זאת פוגמת בפוטנציאל ההנאה אשר ילדים מחפשים בסביבה הפיזית שלהם. המרחב הקיים אינו יוצר את הסקרנות ואת יצר ההרפתקנות וההתנסות שלו זקוקים ילדים בכדי להתפתח.
גישתנו הבסיסית לתכנון הילדי נבנה על משיכתם של ילדים לאובייקטים ולפעילות. בתהליך התכנון והעיצוב שאפנו ליצור סביבה בעלת אובייקטים המכילים פעילות. הפעילות אותה רצינו ליצור אינה פעילות ספציפית כמו שנהוג כיום בתכנון מקומות משחק עבור ילדים, אלה מעין הזמנה למשחק חופשי (הנחיה פתוחה) בלא מתן מקום משחק ספציפי (משחק גנרי). זהו המנעד שבו הילך הפרויקט.
פרוגרמת הפרויקט נבעה מן הצורך לשנות את רחבת הכניסה המשמימה של בית הספר, טיפול בקיר הבטון המאסיבי בחזית הצפונית ויצירת אזורי משחק תלת ממדיים בחצר הגדולה והנטושה.
בבסיס העיצוב החלטנו "לרדד" את אלמנטי הפרוגרמה לרמת האובייקטים הילדיים: הגבעה, העמק והטירה.
קבענו כי ניצור "עמק" ברחבת הכניסה לבית הספר, ממנו תהייה הכניסה לשני מבני הכיתות אשר משני עברי הרחבה. בנוסף החלטנו להסיר את קיר הבטון המזויין ולהחליפו בקוביות בטון גדולות המשמשות גם למשחק וגם כמרחבים מוגנים כיתתיים. כחלק מהקונספט של הוצאת העוקץ מהאיום החלטנו בעיצובם של קוביות הבטון לעשות פעולת BLOW UP לבטונדות אשר מוכרות לכל ועל ידי כך להפכם לילדיים ולנתקם מהקונטקסט המיגוני. רעיון זה נבע כתוצאה מחקירה אשר עשינו במהלך הסמסטר על צעצועי ילדים ואסטרטגיה עיצובית זו מופיעה בעיצוב צעצועי ילדים פעמים רבות. את המעברים בין קוביות הבטון יצרנו מצינורות מתכת צבעוניים המהווים מעבר בלתי פורמאלי של משחק וצבע בין רכיבי המיגון החיצוניים.
בחצר החשופה, המוזנחת והנטושה החלטנו לטפל בבעיית דו הממד של המרחב ולהשמישה לפעילות משחקית תלת ממדית, בדמות גבעה פשוטה ואיקונית המשובצת בטירות בטון פשוטות, גם הם איקוניות, ובתעלות "לחימה" הלקוחות מעולם המוצבים הצבאי.
לגבעה תפקיד כפול, חלקה העליון מהווה פלטפורמת משחק חופשית ונטולת הבנייה ובתוכה ישנו מערך מיגון תת קרקעי המחליף את המיגוניות הקיימות. המטרה היא שבשעת רגיעה ישחקו הילדים בחלקה העליון של הגבעה ובזמן "צבע אדום" הם יוכלו לגלוש למערך הממוגן התת קרקעי דרך צינורות גלישה הממוקמים ברחבי הגבעה. שני תפקידים חשובים של פנים הגבעה הם: 1) להוות מקום למתנ"ס\מועדונית אשר ירכז פעילויות חוץ בית ספריות, 2) לתווך לילדים בצורה בריאה את האיום הביטחוני בו הם נתונים מדי יום ביומו. האלמנט אשר מאפשר זאת הוא חדר הפריסקופים התת קרקעי, אשר מאפשר לילדים לזהות נפילות של רקטות ברחבי העיר ואפילו לסייע לגורמי הביטחון באיתור מקומות הנפילה בעיר. דבר זה גורם לילדים להיות שותפים ביחד עם המבוגרים לחיים במציאות לא נורמאלית ולחוות אותה בצורה בריאה ככל האפשר.

אספקט חשוב נוסף אשר נעשה בו שימוש בפיתוח השטח הוא השימוש "בגביונים". גביונים הם סלי רשת עשויים מתכת, אשר ממולאים באבנים. השימוש בהם נפוץ בעיקר ביצירת תשתיות של גדות נחלים ומחלפים, ובמקרה שלנו הוא נלקח מהמוצבים הצבאיים בצפון הארץ, שם הוא משמש כאלמנט בנייה זול המקנה הגנה. בחרנו בחומר זה ממספר סיבות: מדובר בחומר מורכב היוצר טקסטורות מגוונות החביבות על ילדים. בגיל זה הם חלק חשוב מהכרת הסביבה על ידי הילדים היא התנסות במישוש הסביבה הפיזית.
הגביונים ניתנים לפירוק והרכבה מחדש או בצורת מערומים, בדומה לארגז החול או לערכות הלגו הבסיסיות.
דבר זה מאפשר לילד להכניס את עצמו לסביבה הפיזית בלא שינחו אותו למשחק ספציפי. הדבר גורם לפיתוח הדמיון ויוצר סביבה מאתגרת של משחק חופשי. יתרונות נוספים הם פיתוח הקוגניציה והחשיבה הכמותית בכיתות א'-ג'.

מקורות ההשראה לפרויקט הגיעו ממספר אפיקים. שאבנו השראה מעולם המוצבים הצבאי, הדבר נבע מהרצון להגיב באבסורד לאבסורד השורר במצב הקיים, ליצור "משחקי מלחמה" במלוא מובן המילה.
הוקסמנו מהשפה האבסולוטית אשר יוצרות קוביות הבטון המרכיבות את מערכי המיגון הצהליים ומתעלות הלחימה הפרושות ברמת הגולן, מוקפות בצמחיה אשר השתלטה על הקרקע. בתקדימים אלה השתמשנו ליצירת האלמנטים המבניים החדשים.
מקור השראה נוסף הוא שר הטבעות. ההוביטים בטרילוגיה של טולקין, חיים בבתים תת קרקעיים הקבורים מתחת לגבעות מוריקות, כאשר רק החלונות והפתחים מציצים מבעד לאדמה. תקדים זה שימש לנו לפיתוח השטח והפיכתו לתלת ממדי.
התקדים אשר קושר את הכל יחד והופך את שלל הרכיבים לדבר קוהרנטי הוא תקדים משחקי הווידאו 8-BIT משנות ה-80, ספציפית המשחק "סופר מריו". השימוש בתקדים זה נבע מהרצון שלנו לפשטות נעימה ושמחה שהייתה קיימת בגרפיקה של משחקים אלה. שימוש בשפה עיצובית-גראפית זו, תורם רבות להוצאת העוקץ מהאיום הקיים, והופך את התכנון החדש לחגיגה של צבע וצורה.

  
Wargames project

Nave sidy and Doron Cohen
Research studio Project 2015
Vizo Haifa


Nave sidy
054-5535932
ncd.bassman@gmail.com

פרויקט משחקי מלחמה

נוה סידי ודורון כהן
פרוייקט בסטודיו המחקרי
שנה ד' 2015
ויצו חיפה
מנחים: ד"ר הדס שדר, פרופ' אדר' ברוך ברוךנוה סידי
054-5535932
ncd.bassman@gmail.com

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)