Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
6/4/2021 
קו ראשון לים
מאיה דרעי
פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון היברידי
מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

21/3/2021 
מעברים משפחתיים
אדריכלית: טל גולדשמיט פיש
צילומים : עמית גירון

4/2/2021 
עיצוב דירת גן משפחתית
מעצבת: מיכל גוטמן
צילום:  מירב פלברג

21/1/2021 
טיפוח אקלים רגשי
ירדן וייצמן

פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

28/12/2020 
בין הטפל לעיקר - מרכז הסמכה וסחיטה, שפד"ן
א. לרמן אדריכלים צילום: עמית גירון

22/12/2020 
מעונות לנשים מוכות
נועם נעמן, שחר גולצמן, ספיר רז
שלושה פרוייקטים במסגרת סטודיו אקולוגי - שנה ג'
בית הספר לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל
בהנחיית אדר' מתתיהו אבשלומוב

22/11/2020 
בית הפרופילים החכם
עיצוב- גילי רשף-גול
בית חכם – טופ אודיו
צלם – איתי בנית

5/11/2020 
השלם גדול מסך חלקיו

עיצוב: אפרת שמי - אומניות פנים
צילום: איתי בנית

26/10/2020 
פארק אטרקציות מודיעין
V5 אדריכלים
צילום: רן ארדה
צילומי רחפן: דורון עד

21/10/2020 
לדבר אל הקירות - הצצה לדירת פנטהאוז בכפר גנים בפ"ת.

הדר דור עיצוב פנים
צלם: יואל אליווה

4/10/2020 
מלון בן 60 קומות הבנוי מקונסטרוקצית  PLA
סטודנטית: חן כהן
 פרוייקט גמר שנה ג
קורס: סטודיו בתכנון ארכיטקטוני
 מרצה: אדריכל מתתיהו אבשלומוב
אוניברסיטת אריאל בשומרון

22/9/2020 
בית הספר לאדריכלות על שם עזריאלי אוניברסיטת תל אביב -
הצעה לתחרות

פלוק אדריכלים

13/9/2020 
הברית החדשה- מרחב שיוויוני בנצרת
פרוייקט הגמר 2020
הסטודנט:  אליאס מויס
המחלקה לאדריכלות
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ראשת המחלקה: אדריכלית ד"ר דנה מרגלית

31/8/2020 
עיצוב מלמד
רון בובליל
פרויקט גמר 2020
במסגרת סטודיו עיצוב סביבות לימודים חדשניות
בהנחיית אדריכל גיל נקר ועוזרת הוראה מעצבת חן גור
המסלול לעיצוב פנים בית הספר לעיצוב וחדשנות
המכללה למנהל

26/8/2020 
גילגולה של דירה - תכנון, הדמיה, ביצוע
עובד קדם
סטודיו קדם לאדריכלות ועיצוב
צלם: גידי בועז

16/8/2020 
מגדל התפר בתל אביב
יובל נגר בחובר
סטודנטית שנה ג' לארכיטקטורה
פרוייקט במסגרת קורס עיצוב אקולוגי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

3/8/2020 
מכבי יפו א'
תכנון: מילבאואר אדריכלים 
הדמיות: ViewPoint 

20/7/2020 
מרכז אמיר המחודש
אופיר שדה הולנדר
קורס סטודיו אקולוגי 2020
אוניברסיטת אריאל בשומרון
מנחה: אדר' מטי אבשלומוב

18/5/2020 
חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי
תכנון, עיצוב ואדריכלות: שירלי דן
צילום: שי אדם

5/5/2020 
התחדשות עירונית בבת ים
גיל מינסטר אדריכלים- אדריכלות ועיצוב אורבני
הדמיות: באדיבות המשרד

07/10/2008  
  The Sea Of Galilee Coast : From Line to Space
Finish Project in Landscape Architecture


Ilana Smolyar
Advisors : Amir Mueller Nava Regev & Anat Sade

הכנרת - מקו למרחב
פרויקט גמר באדריכלות נוף - הטכניון המכון הטכנולוגי לישראל


אילנה סמוליאר
מנחים : אמיר מילר, נאוה רגב, וענת שדה

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
 
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16
  


מטרות הפרוייקט וגישה תכנונית

הפרוייקט עוסק ביצירת מרחב תיירותי חדש בחוף הכנרת, המתייחס לא רק לקו המים, אלא גם לסביבה מבחינה פיזית ותודעתית. בדרך זו הפרוייקט יוצר דיאלוג בין הסביבה לקו המים.

אזור הכנרת מהווה מוקד משיכה למבקרים ונופשים רבים מהארץ ומהעולם. זהו אזור רב חשיבות במסורת היהודית ומהמקומות החשובים והמקודשים ביותר במסורת הנוצרית. כיום רוב המקומות המוסדרים לפנאי ונופש מרוכזים על קו המים, דבר היוצר עומס רב בחופים ולא מאפשר לציבור הרחב להנות ממגוון הרחב של נכסי נוף ותרבות הקיימים באזור.

הדינאמיקה של מפלס הכנרת גם היא משפיעה על מראה החופים והתייחסותנו לכנרת. המפלס הנמוך אליו יכולה הכנרת להגיע גם בעונות התיירות הוא 215.0 - . תקופת השפל יכולה להמשך כמה שנים ברצף. המפלס הגבוה הוא 208.9-, כך שההפרש הצפוי בין מפלס מים עליון לבין מפלס המים  התחתון הוא 6 מ'. המשמעות של שינויים ברום המים בחוף מתבטאים בתזוזת קו החוף עד 60-100 מ' בחופים תלולים ותזוזה של 800-500 מ' בחופים הרדודים. מכיוון שכנרת הינה מקור מים עיקרי של מדינת ישראל קיימת מודעות רבה ורגישות בקרב הציבור כלפי  מפלס המים בכנרת.

מהות הכנרת מורכבת משלושה רבדים: המציאות, ההיסטוריה והמיתוס שמגלם את כל המשמעויות הסימבוליות של מרחב הכנרת. לכן הרעיון המרכזי בפרוייקט הוא חשיפת  הרבדים ההיסטוריים והמיתיים של מרחב הכנרת, לצד הרובד המציאותי, והצגת המרחב כרב-תרבותי.

מכיוון שהפרוייקט מתקיים בו זמנית במציאות ובתודעה הלאומית והדתית בחנתי את המרחב בעת ובעונה אחת הן מבחינה פיזית והן מבחינה קוגניטיבית - מרחב סמלים ודימויים של מבקרים, המשקף את תפיסתם את הכנרת.

באזור קיימים אתרים המקודשים ליהודים, לנצרים ולדרוזים, המהווים מוקדי עלייה לרגל. הדימוי של הכנרת משתנה מאדם לאדם ומתרבות לתרבות.  חשוב לראות את הכנרת כמקום רב-תרבותי, כאשר לכל תרבות ישנו מיתוס ודימוי שונה של המקום. הפרוייקט יוצר מקום אשר מדבר למגוון התרבויות, כך שכל תרבות שואבת מהנוף את הערכים הסימבוליים שלה.

הפרוייקט מציע גישה תכנונית חדשה לאזור הכנרת אשר תשמור ותדגיש את ערכי הנוף הקיימים, כך שמרחב  סובב הכנרת ייתפס ויתפקד כמכלול תרבותי ונופי אחד (הכולל את ימת כנרת) ולא כקו מים בלבד. דבר זה יפחית את הלחצים על החופים וגם יעשיר את החוויה של המבקר.

הפרוייקט מתמקד באזור בקעת גינוסר בכנרת ומטרותיו:

-          יצירת מרחב תיירותי חדש בחוף הכנרת, המתייחס לא רק לקו המים, אלא גם לסביבה מבחינה פיזית ותודעתית. בדרך זו הפרוייקט יוצר דיאלוג בין הסביבה לקו המים.

-          שזירת האתרים, הנופים, הסיפורים, והמסורות השונות הקיימים בשטח, הדגשתם והצגתם כחלק ממכלול תרבותי ונופי אחד על מנת להעצים את מרחב הכנרת ואופן חוויתו ולייצר מוצר תיירותי חדש, אשר הרבה יותר נרחב ממה שהוא נתפס כיום.

-          מכיוון שההשתנות היא חלק מייחודיותה של הכנרת הפרוייקט מציג את מגוון צורותיה במפלסים

השונים  ומנצל זאת ליצירת מגוון הזדמנויות לפיתוח תיירותי.

 

האתר

לאחר ניתוח והבנת התהליכים במרחב הכנרת, הפרוייקט התמקד באזור בקעת גינוסר שבגדה הצפון-מערבית של הכנרת. אזור זה הינו חקלאי באופיו, אשר עומד כיום בלחצי פיתוח תיירותי כבדים. כמו כן הינו בעל ערכים תרבותיים ונופיים בעלי חשיבות עליונה לשימור על מנת לשמור על זהות המקום. בקעת גינוסר מורכבת ממגוון משמעויות תרבותיות ומשקפת מסורות השונות. בנוסף לתפקיד החשוב בתולדות הארץ, לבקעת גינוסר ערך צלייני רב – מרבית הסיפורים על נסים ומסעותיו של ישו נקשרו בה.

 

 

אסטרטגיה תכנונית

ההבנה שאי אפשר לרדוף אחרי המפלס ולבסס את הנופש על קו מים בלבד יחד עם הבחנה בצורך לגשר בין דימוי הכנרת  לבין המציאות הביאו אותי למסקנה שיש להרחיב את האזור המיועד לתיירות ונופש אשר כיום מוגבל בעיקרו לקו החוף. לשם כך יש לפתח מגוון רחב של אפשרויות לינה ואכסון המבוססות על מגוון נכסי נוף והיסטוריה הקיימים בסביבת הכנרת. 

בהתבסס על שתי החלופות שפיתחתי, הצעתי התכנית אב  לאזור צפון-מערב הכנרת, אשר במרכזו נמצאת בקעת גינוסר. התכנית שמה דגש על פיתוח תיירותי ברצועה העורפית וחיזוק הקשר בין המרחב העורפי לבין החוף. כמו כן התכנית מציעה את "דרך הבשורה" כחוט המקשר בין המרחבים ותופר לאורכו ערכי תרבות, דת, טבע ונוף.

כיום אזור בקעת גינוסר, שבו מתמקד הפרוייקט, הוא חקלאי ברובו, אך בתכניות עתידיות כל מרחב חופי מגדל מיועד למלונאות בצורה שמפזרת את הבינוי בצורה כמעט אחידה על פני כל השטח. פעילות כלכלית אכן עשויה לשמור על הנוף החקלאי ולכן בסכמת הפיתוח שהצעתי ישנו שילוב של פיתוח תיירותי במרחב החקלאי הקיים בצורה המרכזת את הבינוי במוקדים על מנת להשאיר שטחים פתוחים נרחבים יותר. נוסף לכך, שילוב של מגוון שטחים פתוחים ברקמה החדשה ימשוך את הנופשים למקום.

 

עקרונות עיצוביים

בפרוייקט ניסיתי לחזק את חווית המקום הנובעת מהמתח שבין מיתוס ומציאות  ע"י יצירת דיאלוג בין מרכיבים בנוף המרמזים על מיתוס הכנרת ומורשת העבר לבין הרקמה החדשה.

תכנון המרחב כמארג של אתרים היסטוריים, נופים ומקומות נופש בשילוב עם צירי תנועה שונים במרחב, כאשר כל אחד מהם מדגיש פן אחר של הכנרת – הם הכלים ליצירת חוויה של מקום בפרוייקט. כך הציר הראשי של הפרוייקט- הטיילת התיירותית מובילה אל הכנרת ומעצימה את המפגש אדם-מים תוך השתנות הדרגתית מאופי מסחרי ובנוי לטבעי ופתוח. הטיילת מהווה מעבר מחול לקודש, מחוויה של חיי היומ-יום לחוויה כמעט מיסטית של הליכה אל תוך המים. ציר טיול נוסף הוא דרך הבשורה, אשר עוברת במרחב בשדרת הושינגטוניות ההיסטורית ומהווה דרך טיול חוויתית. לאורכה המטייל נחשף לערכי התרבות המקומית. הצירים הטבעיים – צירי הנחלים, מדגישים את המבנה הייחודי של בקעת גינוסר ומאגדים  את הבקעה וקו המים.  נקודות מפגש הצירים מהוות מוקדים ייחודיים במרחב זה.

3 מרכיבים בנוף המרמזים על מורשת העבר ואשר היוו לי בסיס לתכנון הם עין נון, שממנו השקו את הבקעה בעבר, שדרת הושינגטוניות משנות ה-20, וילה מלצ'ט והגן ההיסטורי סביבה. אלו הם מרכיבים שבונים את זהותו של המקום, על כן הם משמשים כעוגנים בתכנון המרחב ומקבלים תפקוד מחודש. כך המעיין ווילה מלצ'ט מהווים שני מוקדי עניין שביניהם נבנית הרקמה החדשה. הקשר הרגלי בין המרחב העורפי לבין החוף מתרחש בציר נחל נון הנובע מהמעיין: הפרוייקט מציע הרמת כביש מהיר החוצה את הבקעה על מנת לאפשר רציפות המערכת והגעה אל החוף בציר הטבעי. עקרונות התכנון נוספים הם חיזוק הצירים הניצבים לקו המים והדגשתם באופי שונה ותפיסת האזורים בין הצירים כרקמה המקשרת.

תכנון הצמחייה מבוסס על התאור הנלהב של היסטוריון יוספוס פלביוס אשר מתאר את בקעת גינוסר כארץ נפלאה בתכונותיה ויופייה, שופעת עצי פרי שונים. על כן הפרוייקט משיב את הנוף החקלאי – גני פרי ובוסתנים, שבו משתלבת הרקמה הבנויה.

המזח הצף, שמתחיל במפלס המים  העליון (208.9-) ונגמר במפלס המים התחתון (-215.00), ממחיש את הדרמטיות של שינוי המפלס, מפני שלפעמים יש ללכת מאות מטרים על מנת להגיע למים, וביחד עם טיילת החוף מהווה מעין מונומנט למפלסים אלו שכבר הפכו למיתוס לאומי. בסיפור הנוצרי ידוע שישו הלך על המים ממש באזור הזה, בין מגדל לכפר נחום. המזח הצף מהווה מטאפורה להליכה על המים ועשוי להוות חוויה כמעט מיסטית לצליינים המגיעים למקום הזה ונחושים ללכת בעקבות ישו. לכן המזח הזה מבטא לא רק מיתוס לאומי, אלא גם מיתוס נוצרי.

 

 The project creates a new space for tourism on the Sea of Galilee coast, which produces a dialogue between the environment and the water line.

Currently, most of the formally arranged locations for recreation activities are concentrated along the water, which overloads the shoreline and does not allow the general public to enjoy the wide range of landscape and cultural assets in the area. The dynamics of the changing water level in the Sea of Galilee also affect the look of the shoreline and our attitude toward it. The expected difference between the highest and lowest water level is six meters. The significance of the changes in the water line on the on shallow shores is expressed in the shifting shoreline, which may be 800 meters.

The project proposes a new planning approach to the Sea of Galilee region, an approach which will preserve and emphasize the existing landscape values, so that the space around the Sea of Galilee will be perceived and will function as a single cultural and landscape whole (including the Sea) and not only as a shoreline. The understanding that it is impossible to keep pursuing the water level and base the development of lodging and recreation facilities on the water line only, led me to conclude that the project should expand the area designated for tourism and recreation without limiting it primarily to the shore area, as is the current situation.  The plan emphasizes the tourism development in the rear strip and reinforces the tie between the rear space and the coastline. Since water level variability is part of the Sea of Galilee's uniqueness, this project exposes a wide range of characteristics of the different levels, and uses this to create a range of opportunities for tourism development.

The project exposes the essence of The Sea of Galilee area that is made up of layers of reality, history and myth, for the presentation of the space as a multicultural space while creating a new place for tourism which relates to a variety of cultures, enabling each culture to draw its own symbolic values from the landscape. The current project attempts to reinforce the sense of place through the creation of a dialogue between the landscape components that hint at the myth and the past of the Sea of Galilee and the new fabric.

 

 

 
The Sea Of Galilee Coast : From Line to Space
Finish Project in Landscape Architecture


Ilana Smolyar
Advisors : Amir Mueller Nava Regev & Anat Sade


Email : len4ik.s@gmail.com
mobile Phone :  0545833575

                    

הכנרת - מקו למרחב
פרויקט גמר באדריכלות נוף - הטכניון המכון הטכנולוגי לישראל


אילנה סמוליאר
מנחים : אמיר מילר, נאוה רגב, וענת שדהדוא"ל : len4ik.s@gmail.com

נייד :   0545833575

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)