Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון

תערוכה : 'משנה מקום'
ארועים - ‏20/‏12/‏2007 10:35 by Archijob3
  מלמעלה למטה:
  דורון סולומונס
  פיטר יעקב מלץ
  פבל וולברג
  אליסיה שחף


"משנה מקום"
התערוכה עוסקת בהגירה בגיל צעיר

כל האמנים המשתתפים בה היגרו לארץ במהלך ילדותם, או שלחווית ההגירה היתה השפעה מכרעת על שנות חייהם הראשונות.
מרבית העבודות בתערוכה הן עבודות חדשות שנעשו במיוחד עבורה. כפי שנולדה התערוכה, כך נולדו גם העבודות – מהפרטי, האישי והביוגרפי. ובדיוק מהמקום הזה הן מבקשות לשלוח זרועות, להתרחב ולגעת במרחבים הפרושים של הכללי, החברתי והאמנותי.
השילוב בין הגירה לילדות מציף מרחב שלם של מתחים וקונפליקטים ייחודיים לסיטואציה החד פעמית שבה אדם משנה מקום, מועבר מבית לבית, מתרבות אחת לאחרת, בלי שניתנה לו הבחירה לכך. ככל שאלמנטים אלה מתחדדים, מתבהר עד כמה נוכחת השפעתם הגדולה על החברה והתרבות העכשוויות בכלל.
שבר ההגירה מייצר מתחים רבים – כפל שפה, זרות ושייכות, הטמעות והתבדלות, נדודים ומקום, מקום ובית. כל אלה מטילים ספק במושגי הזהות והתרבות, ובאותה עת גם מייצרים את הדחף העיקש לחפש אחריהם ולפרוט אותם. אותו חיפוש בלתי מרפה הוא הצופן או המנוע של העבודות המוצגות בתערוכה.

גסטון צבי איצקוביץ מציג תצלומים הממפים מרחבים אורבאנים ואיזורי ספר – מרחבים קונקרטיים הנושאים מטען תרבותי, ונחצים לאורכם על ידי סימני גבול.    מוטי ברכר, אמן פרפורמנס, מציג מיצב בו הוא משלב הקרנת שקופיות וסאונד, שמתחקה ומדבב סיטואציות טעונות של זרות ופנטזיות הגירה תלושות.         התצלומים של פבל וולברג, שלוקטו מסדרות שונות, עוקבים אחר קבוצות של אינדיבידואלים המאמצים כלאחר יד קודים טקסיים של התנהגות. הם מחצינים את הנורמטיביות, הקלות הבלתי נסבלת, של הפעולה הקבוצתית. מיצב הוידאו של מאשה יוזפפולסקי הוא הרהור על אובדן, הישרדות ואי-התמצאות, העשוי שכבות ויזואליות וקוליות של זכרונות ילדות מנותקים ומשובשים. מרים כבסה מציגה ציורים מן השנה האחרונה  רישומים של חוסר תנועה, עקבות של תזוזה מינימלית, המונעת על ידי פעימות הלב וזרימת הדם.   סדרת הציורים של פיטר יעקב מלץ היא מעין מסע בין תחנות תרבות המאמץ איקונוגרפיה נוצרית, יהודית, ועקבות מסורת ישראלית-בצלאלית.  דורון סולומונס מציג עבודת וידאו חדשה, המתעדת את אביו במסע שורשים בין תחנות ילדות, בעיר מולדתו לונדון.   דויד בהר פרחיה מציג מיצב וידאו-סאונד קלסטרופובי העוסק במתחים, מאבקים וחוסר יציבות כאפקטים של התנגשות בין תרבותית. הציורים של אולף קונמן, המתבססים על תצלומים משפחתיים, מלאים בעקבות של עולם וזמן אחרים, אבל גם בהווה הפעיל והמורכב של הצבע והזכרון. סלי קריסטל קרמברג מציגה פסל עשוי מריבוי דיוקנאות עצמיים, המתייחס לשאלות של אינדיבידואליות ושייכות, ובאופן קונקרטי גם למסדרונות בית אמה. בעבודות הוידאו של אלהם רוקני נחשפת מערכת יחסים רצופת פערים בין האמנית להוריה, באמצעות פעולות שהן מניפולטיביות ורגישות באותה עת. אליסיה שחף מציגה פריימים רודפים של זכרונות ילדות, שהופכים למחוות סימבוליות-פואטיות עדינות.

אירועים במשך התערוכה:

הגירה –מבט קולנועי – במסגרת התערוכה תוקרן מדי שבוע אסופת סרטים ועבודות וידאו  בכל יום חמישי בשעה 18:00 יוקרן חלק אחד מארבעת החלקים של האסופה. 
תכנית ג': זהות – זרות ושייכות (תאריכי הקרנה: 20.12.07 ; 17.01.08 ; 14.02.08 ; 13.03.08)
תכנית ד': משפחה - פער דורות (תאריכי הקרנה: 27.12.07 ; 24.01.08 ; 21.02.08 ; 20.03.08)

***מועדי הרצאות ייחודיות, מופעי פרפורמנס נוספים, ושיח אמן יפורסמו במהלך התערוכה.

עלות כניסה: 10 ש"ח ("שלישי חופשי" – בימי שלישי הכניסה למוזיאון ללא תשלום)

אוצרת: סמדר קרן
 

נעילה: סוף מרץ


מוזיאון בת ים לאומנות
רח' סטרומה 6 בת ים
טלפון: 03-6591140

שעות פתיחה: ב', ד', ו, ושבת- 10:00-14:00
ג', ה', - 16:00-20:00