Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים || ראיונות

ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
 חדשות - כותרות
ראיון עם מיכאל דותן, בונה מודלים ודגמים אדריכליים ראיון עם מיכאל דותן, בונה מודלים ודגמים אדריכליים

פסטיבל ״אנימיקס״ 2024 פסטיבל ״אנימיקס״ 2024

סדנת ההדפס ירושלים סדנת ההדפס ירושלים

תכנון בית כפרי בפורטוגל תכנון בית כפרי בפורטוגל

ספר הצילומים אלבום דרום ספר הצילומים ''אלבום דרום''

תערוכת בוגרות מסלול אומנות בגלרייה החווה תערוכת בוגרות מסלול אומנות בגלרייה החווה

תערוכה מישהו לרוץ איתו בגלריה קיר 1 תערוכה ''מישהו לרוץ איתו'' בגלריה קיר 1

המיון החדש של המרכז הרפואי תל-אביב עש סוראסקי II חשיפת אדריכלים המיון החדש של המרכז הרפואי תל-אביב ע''ש סוראסקי II חשיפת אדריכלים

Architecture Competition - Bridging the Riverfronta Architecture Competition - Bridging the Riverfronta

תכנון ועיצוב דירת קבלן II חשיפת אדריכלים תכנון ועיצוב דירת קבלן II חשיפת אדריכלים

פסטיבל מנופים 2024 בירושלים פסטיבל מנופים 2024 בירושלים

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד  תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד 

תערוכת בוגרות/י תואר 2 בחוג לאמנות של אוניברסיטת חיפה תערוכת בוגרות/י תואר 2 בחוג לאמנות של אוניברסיטת חיפה

תערוכה קבוצתית בפתח תקווה תערוכה קבוצתית בפתח תקווה

עיצוב מבנה לשימור בגרמניה עיצוב מבנה לשימור בגרמניהלכל כותרות החדשות


ראיונות - ‏יום חמישי ‏03 ‏מרץ ‏2016 מאת: עידו גרינגרד

''...אני לא חושב שאנו מחליטים על סגנון במודע. יש לנו שפה אדריכלית ויש say אדריכלי, אך זה לא חייב לכפות את עצמו על כל מקום. יש לי עקרונות עיצוביים אבל אני לא יכול לאנוס כל חלל לעבוד עם זה. אם בכל זאת צריך להגדיר סגנון, אז הייתי אומר שהוא אולטרה מודרני...''

ראיון עם מוריס אלגזי, אדריכל בוגר אוניברסיטת אריאל ושותף במשרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים, אשר מתמחה בתכנון מלונות וחללים מסחריים.מה משך אותך לתחום העיצוב?
כבר בגיל 14 ידעתי שאני רוצה ללמוד אדריכלות. אני לא זוכר איך הגעתי לזה, אולי בעקבות סרט שגרם לי להתאהב בזה, אבל אני זוכר את עצמי בתקופת בית הספר שואל מורים מה צריך לעשות כדי להתקבל ללימודי אדריכלות.

היציאה לדרך העצמאית בעיצוב והקמת הסטודיו
למדתי אדריכלות באוניברסיטת אריאל והתגלגלתי לעיצוב פנים. עבדתי בכמה משרדים עד שלפני עשר שנים הגעתי למשרד בוקי צוקר, בו סיימתי את קריירת השכיר שלי, וגם הכרתי את רן [ינוב] שהוא היום שותפי למשרד.

תמיד היה לי ברור שאני מכוון את עצמי לקריירה כעצמאי, וב-2009 החלטתי לממש זאת. שלוש שנים מאוחר יותר, אחרי מערכת שכנועים לא פשוטה, רן הצטרף אלי, ומאז אנחנו ביחד. המשרד פעיל 4.5 שנים, אבל עם נפח ופעילות של משרד ותיק, וזה נובע משילוב של ניסיון ומה שאנחנו מביאים איתנו.

מלון גורדוניה במעלה החמישה. ראיון עם רן ומוריס אדריכלים
מלון גורדוניה במעלה החמישה. צילום: איתי סיקולסקי

באיזה סוג של פרויקטים המשרד שלכם מתמחה?
אנחנו מעדיפים להתרכז בעיצוב פנים ופחות נוגעים באדריכלות, למרות שהגענו מהתחום, פשוט כי את זה אנחנו עושים הכי טוב. רוב הפרויקטים שלנו הם בתחום המלונאות והמסחר, אבל אנחנו מעצבים גם דירות ובתים. עיקר הלקוחות הם רשתות גדולות, יזמים וכל מי שעוסק בתחום.

בתחילת דרכי לא רציתי לעסוק בתחום המסחרי, אך כשעבדתי במשרד בוקי צוקר נשלחתי לחו'ל לעבודה על פרויקט, ושם התאהבתי בסוג זה של עבודות.

האם לדעתך יש הבדל בין מעצב פנים שבא מתחום האדריכלות למעצב פנים שלמד ספציפית את המקצוע?
בתחום המסחרי, אם יש לך הבנה במערכות והנדסה, זה עוזר לך מול מעצבים אחרים. ידע מקיף כאדריכל, ואני לא מזלזל במעצבי פנים, נותן יתרון משמעותי בתחום.

דירה מעוצבת בגבעתיים. ראיון עם רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
עיצוב דירה בגבעתיים. צילום: איתי סיקולסקי

האם תוכל להגדיר את הסגנון השולט במשרד?
אני לא חושב שאנו מחליטים על סגנון במודע. יש לנו שפה אדריכלית ויש say אדריכלי, אך זה לא חייב לכפות את עצמו על כל מקום. יש לי עקרונות עיצוביים אבל אני לא יכול לאנוס כל חלל לעבוד עם זה. אם בכל זאת צריך להגדיר סגנון, אז הייתי אומר שהוא אולטרה מודרני. אנחנו מאמינים בתפיסה המודרנית של חלל נקי ללא עיטורים ומשחקים מיותרים. אבל לא מאמינים בחללים שהכל בהם לבן, בניקיון האינסופי, אלא שואפים למקום יותר מזמין, אנושי ומעורר, שתהיה בו תחושה של משהו קצת אחר.

מלון גורדוניה מעלה החמישה. ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
מלון גורדוניה במעלה החמישה. צילום: איתי סיקולסקי

לפני ארבעה חודשים התחלתם פרויקט עיצוב של קניון בסרביה, ואתם מייעצים לענף המלונאות המזרח אירופאי מזה זמן מה. איך הייתם מתארים את השוני בעבודת התכנון בין ישראל לחו'ל?
מניסיוני, הלקוחות המזרח אירופאים מקובעים יותר וקשה יותר לשכנע אותם לנסות רעיונות חדשים, לעומת הלקוחות הישראליים שהם הרבה יותר זורמים ומסוגלים לקבל קונספטים נועזים.

בעבודה שלנו אנחנו שואפים להביא דברים לא סטנדרטים, אנחנו לעולם לא ממחזרים קונספטים או מעתיקים, מבחינתנו נמציא את הגלגל לטובת פרויקט ועם זה ננצח, וזה ממש לא תלוי שכר טרחה.

כשהצגנו ללקוחות המזרח אירופאים רעיונות שונים ותפיסות אחרות, היה להם קשה לקבל את זה. הם מאוד שמרנים. זו פעם ראשונה שנתקלתי בפרזנטציה בשקט מוזר, הם היו בשוק. אבל אנחנו לא מוותרים, ולאחר דיון של שש שעות ומספר פשרות, הם בסופו של דבר הפנימו חלק מהרעיונות, ומצאנו דרך שתתאים גם להם וגם לנו.

הדמיית קניון בסרביה. ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
הדמיית הקניון בסרביה.  הדמיה: 3D Vision

תאר את תהליך התכנון שלכם, מה משפיע על היצירה?
רן ואני אנשים שונים במהות, בתפיסות העולם שלנו ובמה שאנחנו אוהבים לעשות. לדעתי דווקא בזכות זה, החיבור הוא מאוד מוצלח, כייפי ותורם לתהליך. אצלנו יש שני ראשים שוויוניים שצריכים לעשות סינרגיה ביניהם. אני לא צוחק, זה כמעט מגיע לצעקות במשרד עד שזה קורה. אנחנו קודם כל עושים Brainstorming וכאשר אנחנו כבר מסכימים, זה באמת כי ''ככה זה צריך להיות'' ורק אז מתחיל התהליך התכנוני. אז אנו מתחילים מהפרט או הקונספט ואז איפשהו הם נפגשים.

התהליך שלנו כולל חיפוש ואיסוף של השראות - מתערוכות, מ- Pinterest, הייתי רוצה להגיד גם ספרים ומגזינים אך היום הכי פשוט לחפש השראה באינטרנט, והתייחסות למיקום. ישנה משמעות מאוד חשובה לאתר - פלטת הצבעים והחומרים תהיה אחרת בכל אתר לפי הסביבה שלו - הוסטל בנמל תל אביב יראה אחרת ממלון במעלה החמישה למשל. לרוב אנו עובדים עם מבנה קיים ולעיתים עובדים בצמוד עם אדריכל על מבנה חדש. ההעמדה היא בהתאם לאדריכלות של המבנה.

באיזה פרויקט שלכם אתם גאים במיוחד?
אחד הפרויקטים החשובים שלנו הוא מרכז הספורט בפרויקט השוק הסיטונאי של גינדי בתל-אביב. מדובר בפרויקט עצום, 120,000 מ''ר בנוי, לפני ההתייחסות למבני מגורים. זה הפרויקט הגדול ביותר שלנו, כ-4,500 מ''ר, וקיבלנו אותו כבר בשנה הראשונה לקום המשרד. זה פרויקט מאוד מורכב תכנונית, מתחם שכולו קבור מתחת לאדמה.

מתחם ספורט בפרויקט השוק הסיטונאי בתל אביב. ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
מתחם הספורט בפרויקט השוק הסיטונאי של גינדי בתל אביב.  הדמיה: Studio Ando

תמה חשובה בתכנון עבורנו הייתה הדינמיקה בתוך המתחם. רצינו להדגיש את הסירקולציה של מעברים ירוקים שמובילים בין המתחמים ומדגישים אותם. מתחם הספורט מחולק לארבעה מפלסים תת קרקעיים, כאשר קומת הבריכות נמצאת במפלס התחתון ביותר. נתקלנו בסוגיות תכנוניות מורכבות של החדרת אור טבעי, ואני מקווה שהצלחנו להתגבר עליהן דרך העיצוב. בתחילת התכנון, המתחם היה אמור להיות פתוח עם פטיו שמחדיר אור טבעי ואז הפכו את זה לסקיילייט. התכנון היה מלווה בפתרון בעיות רבות ברמת המערכות, ועבורנו זה היה בית ספר לתכנון.

מתחם ספורט בפרויקט השוק הסיטונאי בתל אביב. ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
מתחם הספורט בפרויקט השוק הסיטונאי של גינדי בתל אבי. הדמיות: Studio Ando

הפרויקט הזה גם מדגים את המוטו העיצובי שלנו, שאומר שלא כל דבר שנראה מיליון דולר צריך גם לעלות מיליון דולר. אנחנו דוגלים בשימוש בחומרים לא יקרים בצורה יצירתית. ניתן לעשות דברים נפלאים בשימוש בחומרים פשוטים - לא שהייתי מתנגד לתקציבים גדולים, אבל עיצוב טוב לא מחייב אותם. בפרויקט מרכז הספורט זה בא לידי ביטוי למשל בתקרת המשושים בחדר הכושר, העשויה פרופיל ברזל במילוי מרשת Expanded פשוטה של גדרות ברזל. התקרה שדרגה את מראה תקרת הגבס הבסיסית לאלמנט עיצובי ואף הוזילה את העלות.

חדר במלון בראון. ראיון עם משרד רן ומוריס אדריכלות ועיצוב פנים
חדר במלון בראון, ירושלים.

מהו פרויקט החלומות שלכם?
מלון עירוני באחת הערים הגדולות והתוססות באירופה, כגון ברלין או אמסטרדם. אנחנו אוהבים מלונות עירוניים שיש בהם דינמיקה והייפ. מלון הוא מבנה מרתק, שמרכז בתוכו את כל החללים האפשריים לעיצוב במקום אחד.

טיפ למעצב מתחיל
סבלנות, סבלנות, סבלנות. יצא לי לדבר על זה השבוע עם חבר שעובד בתחום ההייטק, הוא מרגיש שבגיל 50 הוא כבר לא יהיה רלוונטי, ויפגר אחרי החידושים בטכנולוגיה. לדעתי אדריכלות היא מקצוע שמלווה אותך עד יומך האחרון, ואתה רק משתבח עם הגיל.

טיפ נוסף, הוא לעשות את הדברים כמו שאתה רואה אותם - זה דורש עקשנות, גמישות ויכולת שכנוע, אבל זה אפשרי.
לבסוף, אני ממליץ לעבוד במשרדים לפני שיוצאים לדרך עצמאית. צריך להיות אוטודידקט מאוד גדול כדי להצליח לבד בלי ניסיון קודם.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ] תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
המיון החדש של המרכז הרפואי תל-אביב עש סוראסקי II חשיפת אדריכלים המיון החדש של המרכז הרפואי תל-אביב ע''ש סוראסקי II חשיפת אדריכלים

פסטיבל מנופים 2024 בירושלים פסטיבל מנופים 2024 בירושלים

פרוייקטים של Open Aire ברחבי העולם פרוייקטים של Open Aire ברחבי העולם

ראיון עם משרד האדריכלים ארז אשכנזי ראיון עם משרד האדריכלים ארז אשכנזי

בית מגורים שמשלב אדריכלות נוף בברזיל בית מגורים שמשלב אדריכלות נוף בברזיל

מלחמה ושלום תערוכה קבוצתית באונ תל אביב ''מלחמה ושלום'' תערוכה קבוצתית באונ' תל אביב

תערוכות יחיד בארטפורט תערוכות יחיד בארטפורט

תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד  תערוכה קבוצתית בגלריה רוזנפלד 

תערוכה קבוצתית בפתח תקווה תערוכה קבוצתית בפתח תקווה

קול קורא למידע עבור חוברת מקרי מבחן קול קורא למידע עבור חוברת מקרי מבחן

עיצוב מבנה לשימור בגרמניה עיצוב מבנה לשימור בגרמניה

תערוכת בוגרות/י תואר 2 בחוג לאמנות של אוניברסיטת חיפה תערוכת בוגרות/י תואר 2 בחוג לאמנות של אוניברסיטת חיפה

תכנון ועיצוב דירת קבלן II חשיפת אדריכלים תכנון ועיצוב דירת קבלן II חשיפת אדריכלים

Architecture Competition - Bridging the Riverfronta Architecture Competition - Bridging the Riverfronta

ראיון עם מיכאל דותן, בונה מודלים ודגמים אדריכליים ראיון עם מיכאל דותן, בונה מודלים ודגמים אדריכליים


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
[email protected]  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
[email protected]  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)