Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
16/10/2017 
מהפך לדירת גן במודיעין
מעצבת פנים איריס פלס אזולאי
צילום: יואל אליווה

10/10/2017 
מים ללא גבולות
אלונה פרידלידר
פרויקט גמר ארכיטקטורה
טכניון 2017
מנחים: בהנחיית גנית מייזליץ-כסיף, ליאת מולר, אורלי אבן

2/10/2017 
בית בסגנון כפרי עכשווי בהוד השרון
תכנון ועיצוב פנים: שרה ונירית פרנקל
צילום: גלעד רדט

26/9/2017 
מרחבי הנפש - שילוב פגועי הנפש בקהילה
אילונה פלקסמן
פרויקט גמר 2017
עיצוב פנים מבנה וסביבה, שנקר
מנחים: פרופ' יוסי קורי וארכ' גלית שיף

19/9/2017 
משרדי קבוצת גורדי- רעננה
שירה לביא- עיצוב פנים
צילום: שי אפשטיין

12/9/2017 
בית העם במושב פתחיה
רוני פרידמן, אדריכל
BE אדריכלים

3/9/2017 
סיפור מקום - פיתוח גבעת קוזלובסקי בגבעתיים
רונן פורת
פרויקט גמר 2017
אונ' ת"א

29/8/2017 
שישה בדירה אחת- בית משפחה במרכז תל אביב
טלי ארביב שטיינר - עיצוב פנים וניהול פרויקטים
צילום: אביב קורט

24/8/2017 
הצעה לתכנון מעונות רפואה בטכניון
פלוק אדריכלים

16/8/2017 
GUILT - מערכת היחסים המורכבת בין אוכל ורגשות אשמה
נטלי קריסקאוצקי
פרויקט גמר 2017
המחלקה לעיצוב פנים
מכון טכנולוגי חולון
מנחה: גל גאון

9/8/2017 
בית מוקף צמחיה במעוז אביב
מיה ורונית עיצוב ותכנון פנים
צילום: שירן כרמל

3/8/2017 
נגיעות של צהוב בכפר מונאש
אדריכלות ועיצוב פנים: אניטה קרטס שחם
צילום: שי אפשטיין

25/7/2017 
מסע התבודדות בהר ארדון
ליטל אביטן
פרויקט גמר 2016
HIT

18/7/2017 
דירה בצורת חצי עיגול בתל אביב
מיכל האן עיצוב פנים
צילום: עמית גושר

11/7/2017 
חידוש תיכון אוסטרובסקי, רעננה
ליואי-דבוריאנסקי אדריכלים

4/7/2017 
מועדון עירוני לחיילים
רומן בורמן
פרויקט גמר 2016
שנקר הנדסאים
מנחה: אדר' ירון גולני

29/6/2017 
יחידה למגורים זמניים במשבר סביבתי
שירי חקימיאן
פרויקט גמר 2016
HIT
מנחה: יורם נידם

27/6/2017 
ביחד ולחוד - בית רב מפלסי בקיסריה
טובה דוד וצילה רייזר אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: עודד סמדר

15/6/2017 
תריסי אוריגמי - פרויקט עיצוב תעשייתי
נופר הלר
פרויקט גמר 2016
עיצוב תעשייתי
HIT חולון

8/6/2017 
משרד עו"ד ענת כהן קאופמן - ACK
הלל אדריכלות ועיצוב פנים
צילום: לירן שמש

10/10/2016  
  Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסה

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור.<br>כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק.<br>בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור.<br>במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים
1
האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה,<br> המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך
2
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית,<br>כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים,<br>פאוץ
3
האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי<br>אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה.<br>דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש<br>מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).
4
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה<br>על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה<br>מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני<br>רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור.<br>האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise
5
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית,<br>הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה,<br>גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים.<br>כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי<br>המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת.
6
האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר<br>לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת<br>הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית<br>באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים<br>ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה.<br>סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד.
7
נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה<br>המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר<br>וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד.
8
1. הקונוס הקרמי ממוקם עמוק באוזן להגנה מקסימלית.<br>2. מעביר את קול הדיבור, תוך ניקוי הרעש הסביבתי.<br>3.עיצוב מיוחד של שלושה חלקים להתאמה לגלאים שונים.<br>4.סילקון תרמו פלסטי לנוחות אולטימטיבית.
9
תהליך העיצוב
10
  

אבי עסק בעבודות בנייה שנים רבות. התנסיתי גם אני בעבודה מסוג זה מספר פעמים והבנתי שקיימות סכנות רבות בזמן הפעילות, מעבר לסכנות כגון נפילה מגובה גבוה אשר עליהן שומעים בתקשורת מפעם לפעם. נתקלתי לא אחת בבעיה המוכרת של אי-שימוש באמצעי ההגנה השונים. הבנתי שהדבר נובע מחוסר אכפתיות, ולא בגלל שלאנשים לא אכפת מחייהם אלא שהסכנות הללו אינן נראות לעין והכאב לא מורגש באופן מיידי. שלא כמו פציעות בהן הכאב הוא מיידי, ולכן פועלי הבניין יודעים להגן על עצם בהתאם, הפגיעות לטווח הארוך אינן מורגשות ולכן גם לא נמנעות. כך למשל הפגיעה בשמיעה, בראיה, פגיעה בריאות וכו'. האפוד שעיצבתי מציע פתרון לביש המאפשר לפועל את התנועתיות הנדרשת לו בעבודתו בנוסף להגנה על גופו ובריאותו.

בעולם הבנייה ניתן לראות שכלי העבודה מעוצבים. הכלים עצמם נותנים הרגשה של חוזק ועוצמה ובכך מושכים את תשומת ליבו של הפועל. כאשר רואים בפרסומות גבר חזק ושרירי עומד ואוחז בכלי עבודה אגרסיבי, שיוצר תחושה של שליטה וביטחון, ניתן להבחין כי הפועל המפרסם איננו מוגן: הוא עובד ללא מסכה, ואפילו לא מרכיב משקפיים או חובש קסדה. בשלב זה של המחקר עמדה בפני השאלה: "למה?" האם משום שהוא חזק דיו ואין לו צורך בהגנה?

שמתי לב, שבניגוד לכלי העבודה עצמם שמטופלים היטב מבחינה עיצובית, דווקא ציוד ההגנה לוקה בחסר בתחום העיצוב. הציוד מזכיר במראהו אביזרים השייכים לבתי חולים ולא לעבודה בשטח. מעבר לפן העיצובי קיים גם הפן הפונקציונלי אשר גם הוא לא עבר תהליך שיפור מזה שנים. אביזרי ההגנה כפי שהם נראים היום, משדרים תחושה של פחד וחולשה. צבעיהם בהירים בגווני לבן, תכלת ושקוף בעוד כלי העבודה עצמם בעלי גוונים חזקים ועוצמתיים כגון אדום, שחור וחום.

למרות הסטטיסטיקות המוכיחות כי בעיות בתחום ענף הבנייה הן רבות וקטלניות, כיום אין גוף שמתעסק במציאת פתרונות ואין אנשים שפועלים למען שיפור כלשהו בנושא.

על פי הסטטיסטיקה, בכל עשרים ושתיים דקות נפצע פועל בישראל. בכל מדינה בעולם, מכל הענפים שנבדקו (בישול, נהיגה, ספורט ועוד) הענף לו אחוזי הפגיעות הגבוהים ביותר הוא ענף הבנייה.

בשלב זה הבנתי שביכולתי לשנות תפיסה והתנהגות אנושית דרך העיצוב. החלטתי שנושא זה חשוב ביותר אל מול הנתונים המצערים. הרגשתי שמחובתי כבן של פועל בנין וכחבר של פועלים רבים לעשות כל שביכולתי למצוא שיטה שתגן עליהם בדרך טובה ויעילה יותר מהדרכים הקיימות בשוק.

מטרתי בעיצוב המוצר הייתה ליצור שינוי תפישתי בכל הקשור לאמצעי הגנה, ההגנה כמקור גאווה. אם עד היום אדם המשתמש באמצעים שכאלה נתפש בעיני החברה כחלש או נזקק, עם MACHO הגישה שונה, המשתמש בו נחשב עדכני, חזק וככזה - שומר על גופו ועל בריאותו.

ממצאים
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית, כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים, פאוץ' pouch כלים וריפוד מגן על הכתף לתמיכה בעת נשיאת ציוד כבד.
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור. האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise.

המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור. כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק. בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור. במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים. המסננים המתאימים למסכה הינם סטנדרטיים ,יש בה כיס להחליף פילטרים משומשים או סוגים שונים פילטרים הפילטרים סטנדרטיים של חברת 3M ואפשר להחליף אותם בקלות.

האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה. דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).

האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה, המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך. כמו כן, משולבים באפוד רצועות קצרות של בד בעל תכונת החזרת אור לעבודה בחושך, הממוקמים בחלקו הקדמי והאחורי של האפוד.

נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד. הנרתיק עשוי בד קורדורה ובעל תפרים כפולים לשם חיזוק ועמידות. החיבור לאפוד נעשה באמצעות מחברים המאפשרים ניתוק וחיבור קל יחסית.
את ריפוד הכתף ניתן לנתק ממקומו באפוד ולנקות באופן נפרד. קיימת אפשרות נוספת והיא להרכיב את ריפוד הכתף סביב הברך לעבודות ריצוף הגורמות לחיכוך הברכיים עם הרצפה.

באפוד כיס פנימי מצופה ניילון למניעת חדירה של נוזלים כגון זיעה או רטיבות. כיס זה מיועד לאחסון של מוצרים אישיים כגון מכשיר נייד, ארנק ומפתחות. הכיס נסגר באמצעות רוכסן.

האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה. סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד. באורך הרצועה ניתן לשלוט כך שיתאים לסוגים שונים של מבנה גוף ולגדלים שונים.
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית, הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה, גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים. כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת. אחת ההגדרות שהצבתי לעצמי לכל אורך תהליך העיצוב הייתה להישאר בקו העיצוב ה"קשוח" (tough design), וזאת על-מנת להבטיח שימוש קבוע מצד הפועלים.

טכנולוגית הייצור פשוטה. מדובר בתפירה, ומנגנוני התפעול השונים מוכנסים אל הבד דרך כיסים.


  
Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College


Muhammad Abu Al Hawa
054-5375134

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסהמוחמד אבו אל הווא
054-5375134

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B