Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
19/9/2019 
אידיאלים ואידיאות בקמפוס תיכון ייחודי
קיסלוב קיי אדריכלים
פרופ' אדר' תאה קיסלוב
אדר' עולש קיי
אדר' ליאורה קיסלוב קיי

10/9/2019 
מה למעלה, מה למטה?

אדריכלות ועיצוב: אדריכלית טלי ג'רסי
צילום: גדעון לוין

3/9/2019 
שונית בחצר האחורית

מתן יצחק יצפאן
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.
מנחים: ד״ר שניידר דוד | אדר׳ אולשוונג אברי


20/8/2019 
רגע לא מסויים


דנה רפפורט
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.
קורס: סטודיו - Empathic Topografies
מנחים: ד״ר שניידר דוד | אדר׳ אולשוונג אברי

13/8/2019 
קרן האור של חדרי הילדים חולי הסרטן.

אדריכלית ומחברת הספר ''צירים של זמן'', שאת כל הכנסותיו היא תורמת לילדים חולים ולעמותת 'חברים לרפואה'.

29/7/2019 
מקבץ פרויקטי גמר 2019 בתערוכת הבוגרים של עיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל


21/7/2019 
קסם על ים כנרת
אדריכלים דן והילה ישראלביץ
צילום: עודד סמדר

16/7/2019 
מוזיאון אגם
נופר אדריכלים
צילום: עמית גירון, ליאור אביטן

10/7/2019 
מייצב העיצוב 90 מעלות - שינוי פניו של בית הנסן הירושלמי
 HQ ארכיטקטים

24/6/2019 
מרכז אוולין ליפר לשחיה
זית לב אדריכלים
כל הדימויים באדיבות זית לב אדריכלים

17/6/2019 
הקו החום – בין הים לנמל
אדר' יעל מן מורג  –  אדר' מרום סינואני
דימויים באדיבות: יעל מן מורג, מרום סינואני

10/6/2019 
דואט של אדריכל ומעצבת בבית מוקף חורש טבעי
תכנון: זכרוביץ אדריכלים
עיצוב פנים וגמרים: נעמה עילם אדריכלות ועיצוב פנים.
צילום: שירן כרמל

29/5/2019 
המשפחה מעל לכל - בית משפחתי בסגנון כפרי
עיצוב פנים: הדר דור
צילום: יואל אליווה

19/5/2019 
מרכז תרבות לקהילה הרוסית
עטרת קרמר
פרויקט סמסטר א' שנה ב' 2018
בית הספר לארכיטקטורה אוניברסיטת אריאל
מנחים: פרופ' קסקין ארנן וארכ' גינסבורג יורם

7/5/2019 
הבית הצבעוני שלי
עיצוב פנים: מיטל צימבר
צילום: נדב פקט

1/5/2019 
מוזיאונים ליין, חקלאות וקנביס
בוגרים: עמית שמואל, אוריה טל ואור אליה
פרויקט גמר הנדסאים 2018
המחלקה לאדריכלות ועיצוב המכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל
מנחים: אדריכל אסף אביאל, אדריכל משה לוי, אדריכל ליאור לייטמן, אדריכל דוד נוח ואדריכלית אתי ססובר. 

23/4/2019 
בית - גן - חומה

שמואלי-עידו אדריכלים
צילום: הילה עידו
צילום רחפן – טייק אייר

16/4/2019 
בונים כאן
שיר גבאי
פרוייקט גמר 2018
המכללה למנהל- בית הספר לעיצוב וחדשנות
מנחה: מרטין ‬הרשזון
אסיסטנט: דור ‬לוי‬‬‬‬‬‬‬‬

10/4/2019 
דירת אמן בתל אביב
ReMaאדריכלות – מרינה רכטר-רובינשטיין
צילום עמית גושר

12/3/2019 
מרכז תרבות קטלני
נעם לבנה
פרויקט סמסטר א' שנה ב' 2018
בית הספר לארכיטקטורה אוניברסיטת אריאל
מנחים: פרופ' קסקין ארנן וארכ' גינסבורג יורם

10/10/2016  
  Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסה

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור.<br>כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק.<br>בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור.<br>במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים
1
האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה,<br> המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך
2
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית,<br>כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים,<br>פאוץ
3
האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי<br>אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה.<br>דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש<br>מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).
4
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה<br>על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה<br>מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני<br>רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור.<br>האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise
5
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית,<br>הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה,<br>גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים.<br>כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי<br>המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת.
6
האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר<br>לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת<br>הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית<br>באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים<br>ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה.<br>סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד.
7
נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה<br>המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר<br>וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד.
8
1. הקונוס הקרמי ממוקם עמוק באוזן להגנה מקסימלית.<br>2. מעביר את קול הדיבור, תוך ניקוי הרעש הסביבתי.<br>3.עיצוב מיוחד של שלושה חלקים להתאמה לגלאים שונים.<br>4.סילקון תרמו פלסטי לנוחות אולטימטיבית.
9
תהליך העיצוב
10
  

אבי עסק בעבודות בנייה שנים רבות. התנסיתי גם אני בעבודה מסוג זה מספר פעמים והבנתי שקיימות סכנות רבות בזמן הפעילות, מעבר לסכנות כגון נפילה מגובה גבוה אשר עליהן שומעים בתקשורת מפעם לפעם. נתקלתי לא אחת בבעיה המוכרת של אי-שימוש באמצעי ההגנה השונים. הבנתי שהדבר נובע מחוסר אכפתיות, ולא בגלל שלאנשים לא אכפת מחייהם אלא שהסכנות הללו אינן נראות לעין והכאב לא מורגש באופן מיידי. שלא כמו פציעות בהן הכאב הוא מיידי, ולכן פועלי הבניין יודעים להגן על עצם בהתאם, הפגיעות לטווח הארוך אינן מורגשות ולכן גם לא נמנעות. כך למשל הפגיעה בשמיעה, בראיה, פגיעה בריאות וכו'. האפוד שעיצבתי מציע פתרון לביש המאפשר לפועל את התנועתיות הנדרשת לו בעבודתו בנוסף להגנה על גופו ובריאותו.

בעולם הבנייה ניתן לראות שכלי העבודה מעוצבים. הכלים עצמם נותנים הרגשה של חוזק ועוצמה ובכך מושכים את תשומת ליבו של הפועל. כאשר רואים בפרסומות גבר חזק ושרירי עומד ואוחז בכלי עבודה אגרסיבי, שיוצר תחושה של שליטה וביטחון, ניתן להבחין כי הפועל המפרסם איננו מוגן: הוא עובד ללא מסכה, ואפילו לא מרכיב משקפיים או חובש קסדה. בשלב זה של המחקר עמדה בפני השאלה: "למה?" האם משום שהוא חזק דיו ואין לו צורך בהגנה?

שמתי לב, שבניגוד לכלי העבודה עצמם שמטופלים היטב מבחינה עיצובית, דווקא ציוד ההגנה לוקה בחסר בתחום העיצוב. הציוד מזכיר במראהו אביזרים השייכים לבתי חולים ולא לעבודה בשטח. מעבר לפן העיצובי קיים גם הפן הפונקציונלי אשר גם הוא לא עבר תהליך שיפור מזה שנים. אביזרי ההגנה כפי שהם נראים היום, משדרים תחושה של פחד וחולשה. צבעיהם בהירים בגווני לבן, תכלת ושקוף בעוד כלי העבודה עצמם בעלי גוונים חזקים ועוצמתיים כגון אדום, שחור וחום.

למרות הסטטיסטיקות המוכיחות כי בעיות בתחום ענף הבנייה הן רבות וקטלניות, כיום אין גוף שמתעסק במציאת פתרונות ואין אנשים שפועלים למען שיפור כלשהו בנושא.

על פי הסטטיסטיקה, בכל עשרים ושתיים דקות נפצע פועל בישראל. בכל מדינה בעולם, מכל הענפים שנבדקו (בישול, נהיגה, ספורט ועוד) הענף לו אחוזי הפגיעות הגבוהים ביותר הוא ענף הבנייה.

בשלב זה הבנתי שביכולתי לשנות תפיסה והתנהגות אנושית דרך העיצוב. החלטתי שנושא זה חשוב ביותר אל מול הנתונים המצערים. הרגשתי שמחובתי כבן של פועל בנין וכחבר של פועלים רבים לעשות כל שביכולתי למצוא שיטה שתגן עליהם בדרך טובה ויעילה יותר מהדרכים הקיימות בשוק.

מטרתי בעיצוב המוצר הייתה ליצור שינוי תפישתי בכל הקשור לאמצעי הגנה, ההגנה כמקור גאווה. אם עד היום אדם המשתמש באמצעים שכאלה נתפש בעיני החברה כחלש או נזקק, עם MACHO הגישה שונה, המשתמש בו נחשב עדכני, חזק וככזה - שומר על גופו ועל בריאותו.

ממצאים
המוצר הסופי הוא אפוד מגן המכיל אטמי אוזניים, מסכה רב פעמית, כיס שמתאים לסוגים שונים של משקפי מגן, כיס פנימי לחפצים חשובים, פאוץ' pouch כלים וריפוד מגן על הכתף לתמיכה בעת נשיאת ציוד כבד.
אטמי האוזניים מגנים מפני רעש הסביבה תוך שמירה על יכולת ניהול שיחה עם הסובבים את הפועל. דבר זה מתאפשר על-ידי טכנולוגיה פשוטה של סיליקון שמגן מפני רעש ובתוכו קונוס קרמי שמגביר את קול הדיבור. האטמים מיוצרים ונבדקו על ידי חברת nonoise.

המסכה עשויה בד רשת מאוורר המאפשר נוחות ורוך יחד עם אוורור. כאשר המסכה לא בשימוש היא נסגרת כך שלא מתאפשרת חדירה של לכלוך ואבק. בזמן השימוש היא מורחקת מהפה, מה שמאפשר דיבור ברור. במסכה כיס המאפשר החלפת מסננים וסוגים שונים של מסננים. המסננים המתאימים למסכה הינם סטנדרטיים ,יש בה כיס להחליף פילטרים משומשים או סוגים שונים פילטרים הפילטרים סטנדרטיים של חברת 3M ואפשר להחליף אותם בקלות.

האוזניות והמסכה מחוברים לאפוד באמצעות מנגנון קפיצי אשר על-ידי הקלקה קצרה חוזרים למקומם בסיום העבודה. דבר זה מאפשר קרבה תמידית של האביזרים לפועל ושימוש מהיר ומידי בעת הצורך (למשל במידה ורעש חזק מתחיל בפתאומיות).

האפוד תפור ברובו בד רשת ספוגי שמקנה מרחק מהגוף ואוורור לפועל ומשולב עם בד קורדורה, המתאפיין בעמידות בפני שחיקה ועמידות במים במקומות בהם יש צורך בכך. כמו כן, משולבים באפוד רצועות קצרות של בד בעל תכונת החזרת אור לעבודה בחושך, הממוקמים בחלקו הקדמי והאחורי של האפוד.

נרתיק צדי (pouch) המעוצב כך שיתאים למספר רב של כלי עבודה המשתמשים בהם במרבית ממקצועות הבניה. את הנרתיק ניתן להסיר וכן להחליף נרתיקים בין הפועלים. את הנרתיק ניתן לכבס בנפרד. הנרתיק עשוי בד קורדורה ובעל תפרים כפולים לשם חיזוק ועמידות. החיבור לאפוד נעשה באמצעות מחברים המאפשרים ניתוק וחיבור קל יחסית.
את ריפוד הכתף ניתן לנתק ממקומו באפוד ולנקות באופן נפרד. קיימת אפשרות נוספת והיא להרכיב את ריפוד הכתף סביב הברך לעבודות ריצוף הגורמות לחיכוך הברכיים עם הרצפה.

באפוד כיס פנימי מצופה ניילון למניעת חדירה של נוזלים כגון זיעה או רטיבות. כיס זה מיועד לאחסון של מוצרים אישיים כגון מכשיר נייד, ארנק ומפתחות. הכיס נסגר באמצעות רוכסן.

האפוד עצמו מעוצב כאפוד בעל מראה מוכר, דבר המאפשר לפועל לבישה נוחה וקלה ללא הסברים מיוחדים. פתחי הכנסת הידיים רחבים וההתאמה האישית למבנה הגוף של הפועל נעשית באמצעות רצועות גומי גמישות המתאימות עצמן לגדלים שונים ומספיק דינמיות בכדי לאפר לפועל יכולת תנועתיות רחבה. סגירת האפוד על הגוף היא פשוטה על-ידי חיבור של אבזם אחד. באורך הרצועה ניתן לשלוט כך שיתאים לסוגים שונים של מבנה גוף ולגדלים שונים.
השפה העיצובית הכללית של המוצר היא שפה גברית, הצורניות מייצרת מראה חטוב, הצבעוניות כהה, גוונים של שחור ואפור יחד עם נגיעות של צבעים זוהרים. כיום אפודי העבודה זוהרים באופן מלא, דבר שבעיני ועל-פי המחקר שערכתי מייצר מראה מביך במקצת. אחת ההגדרות שהצבתי לעצמי לכל אורך תהליך העיצוב הייתה להישאר בקו העיצוב ה"קשוח" (tough design), וזאת על-מנת להבטיח שימוש קבוע מצד הפועלים.

טכנולוגית הייצור פשוטה. מדובר בתפירה, ומנגנוני התפעול השונים מוכנסים אל הבד דרך כיסים.


  
Macho - Keeping tough men tough

Muhammad Abu Al Hawa
Final Project - Hadassa College


Muhammad Abu Al Hawa
054-5375134

מאצ'ו - אפוד מגן לפועלי בניין


מוחמד אבו אל הווא
פרויקט גמר - מכללת הדסהמוחמד אבו אל הווא
054-5375134

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B