Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?
1/12/2019 
פרוייקט היפאטיה - כדים קרמיים
תאיר אלמור
פרוייקט גמר, 2019
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב תעשייתי

20/11/2019 
מרכז מבקרים-עין קשתות (אום אל קנטיר)- אתר מורשת לאומית ברמת הגולן
אדריכלות: דני וסמדר רז אדריכלים  
אדריכלות נוף: גרינשטיין הר גיל  
צלם: עוזי פורת

13/11/2019 
ארבע פעימות- אמצעי ישיבה מסתובב

זוהר אשר
פרוייקט גמר, 2019
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב תעשייתי
מנחה: דניאל ליבוביץ

7/11/2019 
חידוש תיכון טדי קולק, פסגת זאב ירושלים
BE Architects
רוני פרידמן, אדריכל

31/10/2019 
כיכר העיר רמת גן
אבירן מצרי
פרוייקט גמר, 2019
אוניברסיטת אריאל בשומרון , שנה''ל תשע''ט
מנחה: אדר' יהושוע שוקי לוי

24/10/2019 
''עלמא'' סדרת בובות טיפוליות לילדים

יערה ניסבוים
פרוייקט גמר, 2019
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב תעשייתי
מנחה: ברק אשר

16/10/2019 
ניגודים משלימים - עיצוב מתוק-מלוח לבית מאפה.

מאור נבו ואלי עזרי
סטודיו - Echo 3D
צילום: סטודיו LINES

10/10/2019 
עירוניות בתוואי חקלאי
מיטל הירשברג
שם המנחה: איציק אלחדיף
פרויקט גמר, 2019
אוניברסיטת אריאל בשומרון , שנה"ל תשע"ט

23/9/2019 
PLANetB
חן פונס
פרוייקט גמר
ביה"ס לארכיטקטורה באוניברסיטת אריאל


19/9/2019 
אידיאלים ואידיאות בקמפוס תיכון ייחודי
קיסלוב קיי אדריכלים
פרופ' אדר' תאה קיסלוב
אדר' עולש קיי
אדר' ליאורה קיסלוב קיי

10/9/2019 
מה למעלה, מה למטה?

אדריכלות ועיצוב: אדריכלית טלי ג'רסי
צילום: גדעון לוין

3/9/2019 
שונית בחצר האחורית

מתן יצחק יצפאן
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.
מנחים: ד״ר שניידר דוד | אדר׳ אולשוונג אברי


20/8/2019 
רגע לא מסויים


דנה רפפורט
שנקר ביה״ס הגבוה להנדסה ועיצוב
המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.
קורס: סטודיו - Empathic Topografies
מנחים: ד״ר שניידר דוד | אדר׳ אולשוונג אברי

13/8/2019 
קרן האור של חדרי הילדים חולי הסרטן.

אדריכלית ומחברת הספר ''צירים של זמן'', שאת כל הכנסותיו היא תורמת לילדים חולים ולעמותת 'חברים לרפואה'.

29/7/2019 
מקבץ פרויקטי גמר 2019 בתערוכת הבוגרים של עיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל


21/7/2019 
קסם על ים כנרת
אדריכלים דן והילה ישראלביץ
צילום: עודד סמדר

16/7/2019 
מוזיאון אגם
נופר אדריכלים
צילום: עמית גירון, ליאור אביטן

10/7/2019 
מייצב העיצוב 90 מעלות - שינוי פניו של בית הנסן הירושלמי
 HQ ארכיטקטים

24/6/2019 
מרכז אוולין ליפר לשחיה
זית לב אדריכלים
כל הדימויים באדיבות זית לב אדריכלים

17/6/2019 
הקו החום – בין הים לנמל
אדר' יעל מן מורג  –  אדר' מרום סינואני
דימויים באדיבות: יעל מן מורג, מרום סינואני

03/03/2015  
 

סטודיו "סובב מחצבה- About the Quarry"- מחולל תשתיות עירוניות

ביה"ס לעיצוב של המסלול האקדמי המכללה למנהל
פרויקט גמר 2014

 
לחצו על התמונות הקטנות להגדלה
המחצבה, באר שבע- מצב קיים
1
המבנה הרב תכליתי- חתך רוחבי
2
פיני ברדוגו - "נקודת פתיחה"- הרבדים השונים
3
פיני ברדוגו - המבנה הרב תכליתי- חתך מן הצד<br>
4
פיני ברדוגו - קיר המחצבה<br>
5
בי"ס דרור רמלה- מסדרון פנימי
6
חזיתות המבנה- שילוב של בטון, עץ וזכוכית
7
חצר ביה"ס- מצב קיים
8
משחקים בהרכבה- מסלולים לפי צבעים
9
משחקים בהרכבה- מבט מן החוץ- גרפיקה בכמה שפות
10
השלדה הקבועה- מאפשרת הכלאה של אלמנטים
11
 

פרוייקט גמר 2014- סטודיו "סובב מחצבה- About the Quarry"- מחולל תשתיות עירוניות

תערוכת הגמר של ביה"ס לעיצוב של המסלול האקדמי המכללה למנהל- "מחולל 4.0", מציגה פרויקטים שמטרתם לחולל שינוי  בקהילות שונות. בתערוכה מוצגים פרויקטים של סטודנטים שנה ד' במסגרת סטודיו שנתיים. בבסיס הגישה העיצובית של ביה"ס עומדת הכוונה לשפר את חיי האזרחים, להפוך אותם למשתתפים ומשתפים. דרך גישה זו הסטודנטים מיפו ועיצבו מרחבים ציבוריים,  יצרו אסטרטגיות חדשניות של מודלים דמוקרטיים מרחביים המזהים את הצרכים ומשפרים את המרחב של קהילות שונות, דרך אסטרטגיות מיקרו- אורבניות.

הסטודיו "סובב מחצבה- About the Quarry" תחת הקטגוריה "מחולל תשתיות עירוניות- Generating Urban Infrastructures" בהנחיית אדר' פרופ' יוסי פרידמן וע. הוראה אדר' שרון רפאל בוטבול, בחן יכולות של הסטודנטים לעיצוב לחולל, להשפיע, לשנות ולשפר את מרחב המחיה של התושבים בשכונה ד׳, בבאר שבע, דרך דיקור נקודתי המתייחס לקונטקסט העירוני, הסביבתי והתרבותי של השכונה.
בסדרת המיפויים ניתחו הסטודנטים  את המתח הבלתי פתור בין יחידת המגורים השכונתית לבין הבעלות על הקרקע המשותפת. מיפויים בחנו בין השאר את היחס בין השטחים הבנויים לאלה הפתוחים, את התמהיל המגדרי והאתני של תושבי השכונה על פי קבוצות הגיל, את הרגלי העבודה ושעות הפנאי, את נתוני האבטלה, את נתוני השכירות והבעלות של הדירות בשכונה והטיפולוגיה של הדירות עצמן. כמו כן נבדק מנעד השימושים בתחבורה הציבורית ובמוסדות החינוך. רוב הפתרונות המוצעים הם בבחינת אב-טיפוס ל ״תחנות מעבר״ שכונתיות שהשמתן תשנה לחלוטין את המערך השכונתי הכושל של שכונה ד׳.

מפגשים בהרכבה
נקודת הפתיחה של הפרוייקט "מפגשים בהרכבה" של הסטודנטית ליטל פרץ, שנעשה במסגרת הסטודיו, הייתה מיפוי קווי התחבורה הציבורית שעוטפים את מרבית שכונה ד' בבאר שבע ומקבעים את גבולותיה מבלי שיעברו בתוכה, מציאת גבולות ה"שכונה החדשה" ע"י תחנות דומיננטיות של קווי האוטובוס המהוות את מתאר "השכונה החדשה" ומיפוי וחקירה של המקום ע"י חיפוש מוסדות ציבור והבחנה והבדלה בין סוגים שונים של מוסדות לכדי הגדרת "מסלולים". הריחוק הפיסי בין בתי השכונה לבין תחנות האוטובוס מייצר מסלולים ארוכים ללא הפוגה בדרך מ- ואל תחנת האוטובוס.

האלמנטים המוצעים בפרויקט זה, ממוקמים במסלולים אלו הנפרשים בין מבני ציבור בשכונה וכך מייצרים פלטפורמה למפגשים בין כל סוגי האוכלוסייה באזור- כל אלמנט מורכב מ"פזאל של בלוקים" המותאמים לצרכים שונים לאוכלוסייה שונה הבוחרת מסלולים שונים , כאשר המטרה היא יצרת מפגש בין הצרכים השונים והאוכלוסייה השונה למקום אחד. המיקום הספציפי נבחר במסלולים שמאכלסים בדרכם מבני חינוך, מוסדות דת, ומבני ציבור אחרים שמהווים את הנתיב הקריטי בשכונה ד'.
כל אלמנט מורכב ממערכת קונסטרוקטיבית קבועה (שלדה) שמאפשרת הכלאה של אלמנטים מצלילים ומובלים (אלומיניום מגוון, פולימרים ממוחזרים ...) כגון כספומט, תאי שירותים ,לוח מודעות אלקטרוני, מקומות מנוחה, מקומות עבודה אישיים יותר, ברז לרחיצת רגלים, ברז לנטילת ידיים , לשתייה ועוד..
כל אלמנט כזה משמש כ "way finding" לציבור אשר מטרתו לתת מידע על מקומות הציבור בסביבת המקום ע"י הגדרת צבע המסמל את המסלול וע"י גרפיקה המסומנת על המבנה עצמו בכמה שפות: אמהרית, אנגלית, עברית רוסית וערבית. את האלמנט ניתן לראות למרחקים ע"י שימוש בעיקרון הדומה לאובליסקים ההיסטוריים.
התוצר הסופי הינם אוסף של מבנים הממוקמים בחללים הפתוחים בין מבני הציבור השונים לבין הבתים הפרטים,  שימוש בחללים “המתים” הללו והפיכתם למקומות מפגש, וכן הוספת אלמנט בעל נוכחות המוסיף צבע ,עיצוב ואופי שונה לתוך השכונה.

"נקודת פתיחה"
הפרויקט "נקודת פתיחה" של הסטודנט פיני ברדוגו, שנעשה במסגרת הסטודיו תחת הקטגוריה "מחוללים אסטרטגיות חקלאיות-קהילתיות- Generating Agricultural- Communal Strategies " בהנחיית אדר' ערן בינדרמן וע. הוראה המעצבת מיכל דורון והאדר' שרון רפאל בוטבול, ממוקם בלב שכונה ד' בבאר שבע בתוך מחצבה ביזנטית עתיקה שעומקה כ- 25 מטרים, אורכה כ- 300 מטרים ורוחבה כ- 200 מטרים. במסגרת הפרויקט תוכנן מבנה רב תכליתי המרכז בתוכו פונקציות שכונתיות להם תושבי השכונה ייחלו: ספרייה, חללי לימוד, בריכה, חדר כושר, אולם התעמלות, חללי חוגים, בית קפה ואולמות הרצאות. מבחינה אדריכלית הפרויקט עוסק במתח בין הטבעי לבנוי  ויוצר למשתמש רצף חוויות ייחודי המנצל את טופוגרפיית האתר.

הפרויקט תוכנן לאחר מחקר מקיף של צרכי האוכלוסייה במקום ומבקש לספק פתרון מיידי למצוקה קיימת. הפרויקט שם במרכזו את האוכלוסייה המוחלשת ומטרתו היא החייאת המקום על ידי החייאת האוכלוסייה בו תוך כדי יצירת שינוי חזותי לשכונה ד' .

"
מכתוב"
הפרויקט "מכתוב" של הסטודנטיות שרה ברון, מורן ינקלוביץ, נטלי חכמון ונורית שחר שנעשה במסגרת הסטודיו, עסק בביה"ס "דרור" רמלה.
לאחר התבוננות מעמיקה במבנה הקיים, מצאו הסטודנטיות כי המבנה בצורתו הנוכחית אינו עולה בקנה אחד עם מטרות בית הספר, שיטת הלימוד שלו וצרכי התלמידים. הפתחים במבנה בית הספר ארוכים וצרים וקרני השמש ממעטות לחדור דרכן. המסדרון  צר וקודר והצבעים חיוורים. סידור הכיתות בחלל מנע את מימוש הפוטנציאל הטמון בתלמידים ובשיטת הלימוד הפרטנית בין המורה לתלמיד. בנוסף, חצר בית הספר המרווחת והגדולה  אינה מנוצלת ולא משמשת את התלמידים.
בעקבות זאת, החליטו הסטודנטיות לשנות את פנים המבנה ולארגן מחדש את חצר בית הספר, תוך הישארות בגבולות הקיימים והשארת הקונסטרוקציה והעמודים הקיימים במבנה. הצעתן כללה הסרת חזיתות המבנה ובנייתן מחדש משלושה חומרים שונים: זכוכית, עץ בתוכו
מוטבעות מילים, בטון המשמש להצללה ולמדפים, בנוסף לתמיכה למקומות ישיבה. המבנה הפנימי חולק כך שהמסדרון הפך להיות כפול, בחזית המבנה ממוקמת ספריה ובה מקומות ישיבה. הכיתות, הסדנאות, השירותים וההנהלה נמצאים במרכז החלל, כך מתאפשרת כניסה של אור טבעי ואויר למבנה.
במסדרון הפנימי המלא במילים ואותיות, נוספו מקומות ישיבה פרטניים למפגש אישי ואינטימי בין מורה לתלמיד. בית הספר מלא בצבע המשמש כגורם אקטיבי המוביל את התלמיד בחלל. מסביב לחצר בית הספר הוקם שביל לרכיבת אופניים ובתוך החצר, אזור המיועד לספורט ובו שולחנות פינג פונג, מסלול קפיצה ומתח. מתקני הספורט ממוקמים מתחת לסככה המצלילה אותיות בערבית, אנגלית ועברית.  בסמוך למגרש הספורט נוספה טריבונה לישיבה וצפייה במשחקים. בחלקה האחורי של החצר נוספה גינת ירק  ובסמוך אליה קיר צבעוני המיועד לחניית אופניים בצורה אופקית.  המועדון הורחב, וחולק לכיתת מחשבים, אזור מפגש וישיבה ולאזור בו יוכלו התלמידים ללמוד מוסיקה. אזור המפגש והישבה תוכנן באופן המאפשר התקיימותם של מופעים בבית הספר.


  
סטודיו "סובב מחצבה- About the Quarry"- מחולל תשתיות עירוניות

ביה"ס לעיצוב של המסלול האקדמי המכללה למנהל
פרויקט גמר 2014גכעגכעגכע

חשיפת אדריכלים חשיפת מעצבים חשיפת סטודנטים   מעונינים להחשף כאן ?יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B