Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם מעצבת הפנים אילנה מוסקוביץ ראיון עם מעצבת הפנים אילנה מוסקוביץ 

 חדשות - כותרות
ללכת לאיבוד, לציית ולשבור כללים, להתבודד ולזחול בתערוכה חדשה ללכת לאיבוד, לציית ולשבור כללים, להתבודד ולזחול בתערוכה חדשה

עשרות תערוכות בפסטיבל האיור שמתקיים בתל אביב עשרות תערוכות בפסטיבל האיור שמתקיים בתל אביב

מוזיאון תל אביב לאמנות נפתח היום מחדש לקהל  מוזיאון תל אביב לאמנות נפתח היום מחדש לקהל 

תערוכה ראשונה בחלל התצוגה החדש של פרויקט לחם ושושנים תערוכה ראשונה בחלל התצוגה החדש של פרויקט ''לחם ושושנים''

מוביוס אוביוס - אין התחלה ולא סוף, לא פנים ולא חוץ מוביוס אוביוס - אין התחלה ולא סוף, לא פנים ולא חוץ

לעקוב אחר תנועה שקפאה בתערוכת קרמיקה חדשה לעקוב אחר תנועה שקפאה בתערוכת קרמיקה חדשה

שאלות תם מועלות על הבד בתערוכה חדשה שאלות תם מועלות על הבד בתערוכה חדשה

תחרות פומבית לתכנון אורבני של מתחם בירוחם תחרות פומבית לתכנון אורבני של מתחם בירוחם

House Mesh | English Version House Mesh | English Version

בית הפרופילים החכם | מדור חשיפת מעצבים בית הפרופילים החכם | מדור חשיפת מעצבים

מצעצוע ועד לחפץ אמנותי,  תערוכה חדשה  מציגה את הבובות האמנותיות מצעצוע ועד לחפץ אמנותי, תערוכה חדשה מציגה את הבובות האמנותיות

מתח גבוה - תערוכה ראשונה בחלל האמנות החדש נסימה-לנדאו מתח גבוה - תערוכה ראשונה בחלל האמנות החדש נסימה-לנדאו

מקונפליקטים נולדת אדריכלות, ראיון עם אדריכל נתי רותם | מדור ראיונות מקונפליקטים נולדת אדריכלות, ראיון עם אדריכל נתי רותם | מדור ראיונות

שמרו על כספכם ועתידכם, טליה בן שטרית מ-Nanocad חזרה ממוסקבה עם תובנות לתקופת הקורונה. שמרו על כספכם ועתידכם, טליה בן שטרית מ-Nanocad חזרה ממוסקבה עם תובנות לתקופת הקורונה.

כנען סנטר מציגים את נבחרת מוצרי האיטום לחדרים רטובים כנען סנטר מציגים את נבחרת מוצרי האיטום לחדרים רטובים



לכל כותרות החדשות



ראיונות - ‏יום חמישי ‏09 ‏יולי ‏2020 כתב אביגיל טלמור
 

כבר שנים שאני צועדת על חבל דק שבין יצירה לפונקציונליות - בין חלום למציאות מספרת המעצבת אילנה מוסקוביץ'. שוחחנו עימה על עיצוב שאינו נכנע לטרנדים, הקשבה מלאה לצרכי הלקוחות וויתור על אגו לטובת התמסרות לפרוגרמה.

ספרי לנו בקצרה על עצמך ועל הסטודיו

אני דור שלישי למשפחה שמסתובבת באתרי בניה ואני מברכת כל רגע על ההחלטה שהובילה אותי לשם. סבי היה יזם, קנה והשקיע בקרקעות כבר בשנותיה הראשונות של המדינה. אבי מהנדס בניין ואימי הנדסאית מיזוג אוויר.

חבל דק שבין יצירה לפונקציונליות - בין חלום למציאות, צילום: דודי מוסקוביץ
סולדת מטרנדים, נמנעת ממנייריזם, צילום: דודי מוסקוביץ

אני מגיעה בכלל מתחום המחול, לאחר שהתקבלתי לאקדמי למחול נסעתי לטיול לפני הלימודים לארה''ב, נשארתי שם חמש שנים והחלטתי ללמוד אדריכלות. עם חזרתי לארץ התחלתי ללמוד עיצוב פנים במכללה למנהל במקום להמתין שנה ללימודי האדריכלות. אני מוצאת שעל אף שנראה שאין קשר בין מחול לאדריכלות ועיצוב פנים, בשבילי החיבור בינהם נראה טבעי. בשניהם ישנה תנועה של גוף בחלל, האדם מול הסביבה שמקיפה אותו.
את המשרד  'אילנה מוסקוביץ' אדריכלות ועיצוב' הקמתי לפני 20 שנה והוא עוסק מאז ועד היום במגוון רחב של פרויקטים בתחום אדריכלות ועיצוב פנים, החל מבתים פרטיים ודירות ועד משרדים, מסעדות, וחללים ציבוריים. 

תנועה של גוף בחלל, צילום: דודי מוסקוביץ
תנועה של גוף בחלל, צילום: דודי מוסקוביץ'

אדריכלות ועיצוב עבורי הם שני עולמות שעוסקים בראש ובראשונה באדם. אני יוצרת מתוך אמונה והבנה שעל אדריכל/מעצב לתכנן מרחבים/מוצרים בהתאמה מדויקת לתכונות האנושיות ולאורח חייו של המשתמש הסובייקטיבי תוך דיאלוג והקשבה הדדית. אני סולדת מטרנדים, נמנעת ממנייריזם ומאמינה בפשטות וניקיון אסתטיים. אני מתכננת ומעצבת תחת שני תנאים בסיסיים: האחד הוא היכולת לתכנן וליצור בפרוט קפדני בהתאם לקונטקסט ולפרוגרמה ומנגד היכולת לדעת לשנות את התכנון בהתאם למגבלות מכשולים ואילוצים. כבר שנים שאני צועדת על חבל דק שבין יצירה לפונקציונליות - בין חלום למציאות.


מאמינה בשקט ופשטות, צילום דודי מוסקוביץ
עיצוב מתוך שקט ופשטות, צילום דודי מוסקוביץ'

מה מייחד את החללים הפרטיים שאת מעצבת, מה הופך אותם להיות ''שלך''?

מרחבים, ניקיון אסתטי, פשטות ופונקציונליות הם סמל לעבודותיי. עשיתי עשרות אם לא מאות פרויקטים בחיי. קטנים, גדולים, צבעוניים, מונוכרומטיים, למשפחות, לרווקים, לחברות, לרופאים למסעדנים ועוד. לא משנה באיזה סגנון או פרויקט מדובר, כולם מאופיינים במיקסום OPEN SPACE , בקו נקי ובתכנון אלמנטים מבלי לסטות מהפרוגרמה. החללים שאני מעצבת לוקחים את הפן האנושי מאוד ברצינות. מבחינתי ההקשבה ללקוח, ההבנה של החלומות והצרכים שלו תוך קריאת הסאב-טקסט של דבריו, הם הבסיס לכל פרוייקט.

פרטי נגרות פונקציונלים. צילום: דודי מוסקוביץ
פרטי נגרות פונקציונלים. צילום: דודי מוסקוביץ'


מי שמכיר אותי יודע כמה אני אוהבת את הסקלה המונוכרומטית של: שחור, לבן, עץ ובטון, אבל בחיים כמו בחיים יש המון גוונים חוץ ממה שאני אוהבת. בסופו של יום, מי שחי בחלל זה הלקוחות ואם הם לא מרוצים, לא מילאתי את תפקידי כהלכה. הפרוייקט יכול לא לקלוע לטעמי האישי אבל הקו שלי בהחלט יהיה נוכח דרך פרופורציות נכונות, פרטים מדוייקים, פשטות, פונקציונליות ונקיון אסטתי.
שנים רבות שאני עובדת בשוק הפרטי, הדבר לימד אותי לשים בצד את האגו בצד, הרי בסופו של דבר לא אני זאת שנשארת לגור בבית. אני חושבת שזאת נקודה שמייחדת אותי, אני מגיעה קשובה ועם ראש נקי כשתומך בכך  ידע ונסיון רב שנים, התוצאה מדברת בעד עצמה. 

חבל דק שבין יצירה לפונקציונליות - בין חלום למציאות, צילום: דודי מוסקוביץ
פינת עבודה, חבל דק שבין יצירה לפונקציונליות, צילום: דודי מוסקוביץ'

תכננת לאחרונה מספר חללי עבודה רחבי ידיים, מה תוכלי להגיד לנו על המשרדים העכשוויים וכיצד הם שונים מהמשרדים של ההורים שלנו?


בשנים האחרונות העולם נמצא במגמת עליה מתמדת בנוגע לחשיבות של עיצוב משרדים והשפעתן על התפוקה, המיתוג וההצלחה של חברות. מה שפעם הסתכם במשרד פשוט עם 4 קירות שולחן וכיסא היום מקבל ביטוי שונה לחלוטין. תפיסת התכנון מדברת על סביבת עבודה מעוצבת ומתוכננת למשעי בכל פרט ופרט בהלימה מוחלטת ל-DNA של החברה.
בעידן בו אנשים מבלים שעות ארוכות במשרד, עיצוב משרדים הוא המפתח לתפקוד מיטבי של החברה. 
תכנון ועיצוב משרדים ברמה בלתי מתפשרת, כפי שניכר היום בהרבה פרויקטים, משפיע בצורה ניכרת על רווחת העובדים הן ברמה האישית והן ברמה החברתית ומייצר תחושת שייכות וגאווה למקום עבודתם. 

בעבודות האמנות נוכח המחול שנזנח לטובת העיצוב, צילום: דודי מוסקוביץ
בעבודות האמנות נוכח המחול שנזנח לטובת העיצוב, צילום: דודי מוסקוביץ'

בעוד שבתכנון בתים ודירות בהם אני מאמינה בשקט ופשטות , בתכנון משרדים ובעיקר בתחום עיצוב משרדי הייטק וסטארטאפ, אני מחפשת לפרוץ את גבולות היצירתיות ולשמחתי מדובר בקהל יעד שמוכן לקבל זאת. מדובר בחברות צעירות עם עובדים צעירים שאוהבים צבע, דינמיות ואמנות רחוב, חבר'ה שמחפשים את אפקט ה-וואו! מה שמדהים הוא שהעיצוב הוא נטו בשביל העובדים. מכיוון שלא מדובר בחברות שמקבלות קהל, העיצוב צריך לגרום לעובדים לשמוח בסביבת העבודה שלהם ולגרום למגויסים חדשים לרצות לבוא ולעבוד בסביבת העבודה המרגשת הזאת.

חדרי ישיבות צפים ושקופים, צילום: דודי מוסקוביץ
חדרי ישיבות צפים ושקופים, צילום: דודי מוסקוביץ'

מהיכן את שואבת השראה?

שני מקורות השראה פועלים בחיי המקצועיים והפרטיים [אסתטית ומנטלית כאחד]. הראשון הוא הסגנון הבינלאומי והתפיסה המודרניסטית באדריכלות שהתפתחה בתחילת המאה שעל דיגלה נישא המושג: ' FORM FOLLOWS FUNCTION' האדריכלות של תקופה זו דיברה על צורה כנגזרת של פונקציונליות, על הדגשת הקנה מידה האנושי, על בניה פשוטה נקייה ממנייריזם, ועל המפגשים בין מסה, חומר ואור. תפיסה זו מלווה אותי כחוט השני לאורך כל שנותיי המקצועיות.מקור ההשראה השני הוא האדריכלות והעיצוב ביפן. עיני נשואות ליכולת הדיוק בפרופורציות גאומטריות, למינימליזם, לשימוש בחומרי גלם טבעיים ולפשטות הפרפקציוניסטית, כל אלה מבלי להתפשר על פונקציונליות ועל חיבור נכון לסביבה. 
משרדי חברת ווקה בתל אביב, צילום: דודי מוסקוביץ
משרדי חברת ווקה בתל אביב, צילום: דודי מוסקוביץ'

מי המעצב.ת שהכי מרגש אותך ולמה?

כהמשך ישיר למקורות ההשראה שלי יש אדריכל אחד ויחיד שתמיד ריגש אותי, עוד בתקופה הסטודנטיאלית שלי -  טדאו אנדו. 

אדריכל יפני, אוטודידקט שמימיו לא למד אדריכלות, בעל אינטואיציה מופתית לאדריכלות ויכולת לתכנן חללים מדויקים, מזוקקים ממניירות, גאומטריים להפליא והרמוניים לקונטקסט אליו הם משויכים. בטון ואור הם חומרי הגלם מהם הוא מפסל אדריכלות; הוא נוהג לבנות קירות בטון גדולים ומאסיביים, חלקים כמשי, לתוכם הוא מכניס אלומות אור עדינות שמייצרות חוויה של הליכה בתוך מבנה שנראה כרישום יד עדין. היכולת לאזן מסת חומר אל מול אור היא אחת מסגולותיו המופלאות כאדריכל.

מוסקוביץ
מוסקוביץ' הצליחה להכניס לחלל כמות עובדים גדולה בלי להתפשר על תחושת המרחב האישי והציבורי, צילום: דודי מוסקוביץ

מהו לדעתך החלל החשוב ביותר בבית ולמה?

אם אענה על השאלה הזו בהתייחס לכמות הזמן שאני משקיעה בתכנון ועיצוב אז התשובה לכך תהיה חד משמעית - המטבח. אין אזור בבית שאנשים משקיעים בו יותר אנרגיה ומחשבה, תופעה שמאד מתאימה לאורח החיים הישראלי ולאהבתנו למושג הזה שנקרא אוכל. 

אם אני צריכה לענות על זה ולנטרל את שעות העבודה והאנרגיה אז הייתי אומרת שאין תשובה אבסולוטית. חלל חשוב הוא כל חלל בו האדם מרגיש בו הכי נעים. אצל אחד זו הכורסא בסלון, אצל השני זו המיטה בחדר שינה בה הוא צופה בסדרות בנטפליקס, אצל השלישי זו המרפסת שצופה לים, אצל הרביעי זה השטיח בחדר ילדים עליו הוא מרכיב פאזל של 5000 חלקים, ואצלי זה המדרגות בטון.

פינת עבודה שקטה בחלל פתוח, צילום: דודי מוסקוביץ
פינת עבודה שקטה בחלל פתוח, צילום: דודי מוסקוביץ'

מהו הפרויקט שלך שאת הכי אוהבת ומדוע?

שאלה קשה. הטבעי והמיידי הוא הבית הפרטי שלי. דירת דופלקס בשטח של 100 מ'ר בבניין משנות החמישים בצפון תל אביב עם נוף פסטורלי של קיבוץ בגליל. הפרויקט הראשון [וכנראה גם האחרון] שאף אחד לא קטע לי את קו המחשבה ואני אוהבת בו כל פינה וצמח. 

איזור גלריה עם תערוכות מתחלפות, צילום דודי מוסקוביץ
איזור גלריה עם תערוכות מתחלפות, צילום דודי מוסקוביץ'

אם אניח לרגע בצד את החיבור הרגשי אז התשובה היא פרויקט המשרדים שסיימתי לפני כמה חודשים עבור חברת סטארטאפ בשם ווקה. 1000 מ'ר של חווית יצירה מתמשכת בה חיפשתי מצד אחד דיוק פרוגרמתי ועיצובי ומצד שני חיפשתי לפרוץ את הגבולות ולייצר משהו שיעצור לרגע את האוויר למי שנכנס בדלת הכניסה. בפרוייקט זה  עלה הרעיון ליצור חלל גלריה שבו תתקיים תערוכה מתחלפת, האמן הראשון שמציג הוא שי עיד- אלוני שיצר ציור עוצר נשימה, צבעוני וענק שמרתק את כל מי שנמצא בחלל.


אילנה מוסקוביץ', צילום: דודי מוסקוביץ'

מה הטיפ שלך למעצבים צעירים?


תהיו נאמנים לעצמכם ולא לטרנדים, תמיד עדיף לפעול מתוך יצירתיות וחיפוש אחר חדשנות ולא בהתאם לצו האופנה, ומעל הכל להיות בעלי יכולת הקשבה נטולת אגו לצרכי הלקוח.



לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
שמרו על כספכם ועתידכם, טליה בן שטרית מ-Nanocad חזרה ממוסקבה עם תובנות לתקופת הקורונה. שמרו על כספכם ועתידכם, טליה בן שטרית מ-Nanocad חזרה ממוסקבה עם תובנות לתקופת הקורונה.

מצעצוע ועד לחפץ אמנותי,  תערוכה חדשה  מציגה את הבובות האמנותיות מצעצוע ועד לחפץ אמנותי, תערוכה חדשה מציגה את הבובות האמנותיות

מקונפליקטים נולדת אדריכלות, ראיון עם אדריכל נתי רותם | מדור ראיונות מקונפליקטים נולדת אדריכלות, ראיון עם אדריכל נתי רותם | מדור ראיונות

מתח גבוה - תערוכה ראשונה בחלל האמנות החדש נסימה-לנדאו מתח גבוה - תערוכה ראשונה בחלל האמנות החדש נסימה-לנדאו

Multinational company of cosmetics headquarters in Brazil Multinational company of cosmetics headquarters in Brazil

איך תכנון נכון יכול להפחית הדבקה בחנויות ובשטחי מסחר? לחברת פלרם יש פתרון איך תכנון נכון יכול להפחית הדבקה בחנויות ובשטחי מסחר? לחברת פלרם יש פתרון

יש ריח לאמנות - פרויקט אומנותי חדש שם במרכז את חוש הריח יש ריח לאמנות - פרויקט אומנותי חדש שם במרכז את חוש הריח

רב שיח בזום בהשתתפות אוצרי התערוכה Determination רב שיח בזום בהשתתפות אוצרי התערוכה ''Determination''

תערוכה בעקבות ספר הצילום עטור הפרסים הד תערוכה בעקבות ספר הצילום עטור הפרסים הד

כנען סנטר מציגים את נבחרת מוצרי האיטום לחדרים רטובים כנען סנטר מציגים את נבחרת מוצרי האיטום לחדרים רטובים

הדרייב אין התל אביבי חוזר בתוכנית חורף אינטימית הדרייב אין התל אביבי חוזר בתוכנית חורף אינטימית

אוהבים אמנות - עושים אמנות | אירוע האמנות הגדול של עיריית תל אביב-יפו אוהבים אמנות - עושים אמנות | אירוע האמנות הגדול של עיריית תל אביב-יפו

House Mesh | English Version House Mesh | English Version

תערוכה ראשונה בחלל התצוגה החדש של פרויקט לחם ושושנים תערוכה ראשונה בחלל התצוגה החדש של פרויקט ''לחם ושושנים''

תחרות פומבית לתכנון אורבני של מתחם בירוחם תחרות פומבית לתכנון אורבני של מתחם בירוחם


 

 

 






יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B