Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

שלוש תערוכות חדשות במרכז לקרמיקה עכשוויתשלוש תערוכות חדשות במרכז לקרמיקה עכשווית

 חדשות - כותרות
תערוכה חדשה לכל המשפחה במוזיאון בת ים לאמנות תערוכה חדשה לכל המשפחה במוזיאון בת ים לאמנות

הכירו את דגם המחיצות החדש והיוקרתי מבית פנל פרוייקטים הכירו את דגם המחיצות החדש והיוקרתי מבית פנל פרוייקטים

ימים אחרונים לתערוכות בתי הספר לעיצוב 2020 ימים אחרונים לתערוכות בתי הספר לעיצוב 2020

סינמה על המים - דרייב אין באגם סינמה על המים - דרייב אין באגם

ההקבלה בין בת אדם לטבע נראית טבעית מאי פעם ההקבלה בין בת אדם לטבע נראית טבעית מאי פעם

האישי הוא הפוליטי בתערוכתו של אמן דרום אפריקאי האישי הוא הפוליטי בתערוכתו של אמן דרום אפריקאי

High end experience of  tent atmosphere | English version High end experience of tent atmosphere | English version

תערוכת שירים ואיורים מציגה פרשנות צעירה ומלאת תשוקה לטקסטים עבריים תערוכת שירים ואיורים מציגה פרשנות צעירה ומלאת תשוקה לטקסטים עבריים

פרוייקט מכבי יפו | מדור חשיפת אדריכלים פרוייקט מכבי יפו | מדור חשיפת אדריכלים

מתחם-ריחוק | תערוכת איור של המחלקה לתקשורת חזותית במוסררה מתחם-ריחוק | תערוכת איור של המחלקה לתקשורת חזותית במוסררה

לוח ההגשות הסופיות של סטודיו פרויקט הגמר באוניברסיטת תא לוח ההגשות הסופיות של סטודיו פרויקט הגמר באוניברסיטת ת'א

ישראל חמד הוא זוכה פרס שיף לאמנות 2020 ישראל חמד הוא זוכה פרס שיף לאמנות 2020

פרתנון הספרים האסורים \ השראה יומית פרתנון הספרים האסורים \ השראה יומית

A new gateway to Beijing’s Daxing area A new gateway to Beijing’s Daxing area

אמנות עקרת הבית אמנות עקרת הביתלכל כותרות החדשותפרויקטים - ‏יום ראשון ‏05 ‏יולי ‏2020 כתב Archijob5


היכרות  והתנסות ארוכת שנים עם החומר הקרמי ['החומר' בה' הידיעה] מייצרת חוויה גופנית מתמשכת המוטבעת בגוף, כשם שהגוף מוטבע בחומר. הגוף הוא השחקן הראשי, היוצר, וכלי העבודה. 

''היפוך יוצרות''
רחלי מנשה דור

 

במכלול העבודות המוצגות בתערוכה מעבירה רחל מנשה דור את  החיבור העמוק שלה לחומר ולטבע, ואת היופי והמורכבות של 'חוכמת הגוף' הנלמדת ומשתכללת עם הזמן.  עבודות הווידאו אשר נוצרו במיוחד עבור התערוכה, ממקדות את המבט של הצופה ביחסי הגומלין ומערכת ההשפעות ההדדיות בין גוף היוצרת לחומר. מנשה דור בוחרת מצבים אינטימיים המוכרים לה מתהליך העבודה שלה בסטודיו, ומשבשת את אופני הפעולה האוטומטיים כדי לאפשר חשיבה עליהם מחדש. דרך הפעולות המטאפוריות שהיא עושה עם הגוף והדיאלוג הנוצר עם החומר, היא מספרת על חווית הקיום שלה כאישה בעולם, ומביאה לידי ביטוי חלקים שונים באישיותה.

בעבודה 'קערת ראש' משתמשת מנשה דור בטכניקת עבודה אפריקאית מסורתית ליצור כלים והופכת את ראשה לתבנית. דמותה משתקפת במראה כשהיא מעצבת את החומר על ראשה . החומר לובש ופושט צורות שונות. ניתן לחשוב על צורות אלו כמהדהדות את ההתנגשות בין איכויות גבריות ונשיות כפי שהיא חווה אותן בתוכה.  ב'אגנא', עבודת הווידאו המשותפת עם היוצרת בתנועה טל דיין, מונכח האגן כמרכז הכובד הגופני והנפשי הראשי של האישה, כמיכל הזיכרונות של חוויות החיים הבסיסיות, וכמקום חיבור לאחר. העבודה 'Upside Down' היא ביטוי למאמץ הלולייני של הקיום היומיומי ושל המתח בין החומרי לרוחני.

  רחל מנשה דור, צילום: נטע טילמן

רחל מנשה דור, צילום: נטע טילמן

סדרת העבודות 'דיוקן עצמי' העשויות גבעולי שיבולת שועל בדמות מיכלים, קושרות ולופתות הכל יחד ב'מורכבות אחוזה', ביטוי של האמנית המתאר את הניסיון לאחוז את כל אותם חלקים ומצבי קיום שלה יחד. בעבודות אלו אין גבול ברור בין הפנים והחוץ. הכל צומח ונבנה מלמטה.
בתערוכה זו החומר הקרמי כמעט ולא נוכח כאובייקט בעולם הממשי. על פניו, שינוי המדיום מחומר לווידאו  הוא מהלך של התרחקות ממנו. אבל זה גם מהלך של התפשטות והתרחבות הפותח את השיח הפנים-תחומי ומציע התבוננות מחודשת ורעננה על שדה פעולה עתיק. 

כשם שהקדר מייצר בגוש החומר חור, ומרחיב אותו לאט לאט ליצירת מיכל, כך יוצרת עבורנו מנשה דור פתח למעשה היצירה הפרטי שלה, ומזמינה אותנו להיכנס ולמלא אותו במשמעויות ובהקשרים משלנו.

'לצאת מהקווים' 

משתתפים: שמחה אבן חן, שמאי גיבש, יעל נובק, אליה לוי יונגר, רונן ימין, עינת כהן, נצה בר, שי ג'רסי ועדי טל, רני גילת, שירה סילברסטון

אוצרת: עינב ברנס אליאסוב

המושג 'לצאת מהקווים' קורא לכולנו, כאנשים פרטיים וגם כחברה לחשוב מחדש, לאתגר מוסכמות, למרוד, לערער ולשנות את גישתנו אם כלפי מנהיגות, הוראה, התפתחות מקצועית ותפיסות חומריות.  אנו חיים בעולם של שינויים טכנולוגיים מואצים, מה שלא היה אפשרי, הופך לישים כמעט מידי יום. אך אי אפשר לחזות מה יהיה העתיד, שכן יש קפיצות לא ליניאריות המשנות את יכולותינו והתנהלותנו ולכן קשה יותר להיערך לשינויים, מה שהיה מוגדר וברור משתנה בקצב מואץ ומצריך חשיבה גמישה להגדרת גבולות מתאר חדשים.

שימחה אבן חן, צילום: אילן אמיחי
שימחה אבן חן, צילום: אילן אמיחי

בנוסף העולם נעשה 'מקום צפוף', מתקיימת קישוריות בין אנשים שחוצה מדינות ויבשות מה שמאפשר לנו לחיות במעיין כפר גלובלי שנחשף לעולמות ותרבויות אחרות על בסיס יום יומי. הגירה, נדודים, עקירה, סכסוך הפכו למושגים יום יומיים אך כל אחד מהם הוא זרז לחשיבה  על 'יציאה מהקווים' בוא בזמן שמושגים וערכים שגורים כמו אחווה, משפחתיות, סולידריות, היסטוריה, חברויות והליכה משותפת מקבלות ביטוי חדש.

שירה סילברסטון. צילום: יעל האן
שירה סילברסטון. צילום: יעל האן

התערוכה מבקשת להעז, למתוח ולפרוץ את גבולות החומר, השפה האישית, הטכנולוגיה והקונספט ולתת ביטוי אחר מערער, מאתגר ובוחן מציאות מחדש.  העבודות המוצגות בוחנות דרכים חדשות ליצירת שפה צורנית באמצעות תהליכים המתרחשים במהלך השריפה, או במפגש לא קונבנציונלי בין חומרים קרמיים שונים שבדרך כלל נעשה בהם שימוש נפרד. בנוסף, נבחנים בתערוכה מושגים אישיים וקולקטיביים תוך כדי התבוננות פנימית מחד והתבוננות אקטואלית חיצונית מאידך. מושגים כמו שבור ושלם, מסורתי ועכשווי, הטבע כמטאפורה לתכונות אנושיות, ותרבות הצריכה מקבלים פרשנות לא קונבנציונלית בתוך השדה הקרמי ובכך הם 'יוצאים מהקווים'.

''יחד לחוד''
אתי גורן, רעיה שטרן

אוצרת: עינב ברנס אליאסוב

אתי גורן ורעיה שטרן הן שתי קדריות איתן נפגשתי לראשונה בשנת1985  בתל אביב. הפגישה שהתקיימה סביב תיקון תנור גז התפתחה למערכת יחסים ייחודית הקושרת בין חברות רבת שנים ואהבה משותפת לחומר ולקדרות.

 גורן היא קדרית שיוצרת כלים לשימוש, תוך הענקת חשיבות רבה לשימוש נוח ונעים שהופך את  חווית האוכל או השתייה למעיין ״חגיגה״ קטנה. 

כפילוסופיה ודרך חיים גורן אוהבת להכין את כל החומרים שלה בעצמה, היא מעריכה את תחושת האי תלות שזה מאפשר וגם מעמיקה תוך כדי כך את המחקר החומרי הבלתי פוסק. החומרים לדבריה 'מגלים לי סודות והפתעות'. 

רעיה שטרן, צילום: רעות רבוח
רעיה שטרן, צילום: רעות רבוח

בילדותה ליד הבית הייתה אורוות חמורים אתם הייתה משחקת. דימוי החמור מלווה את גורן לאורך השנים והיא רואה בו אהבת ילדות ראשונה. שנים אחר כך היא התחברה שוב לחמורים דרך ציוריו של נחום גוטמן. גורן נותנת לחמורים ל'טפס' על הכוסות שלה, להתיישב שם והופכת אותם ליצירה עצמה. 

שטרן רואה את עצמה כקדרית כלי אוכל. כלי העבודה שלה הם האובניים והמקצב הסיבובי סוחף אותה כולה.

היא יוצרת צורות מינימליסטיות בעלות קוים נקיים המאפשרים לפני השטח לחשוף את תנועת אצבעותיה העובדות על הכלי. בעבודתה היא ממעיטה להשתמש בכלי עבודה זאת כדי להעצים את עקבות הידיים ועסוקה בפיתוח צבעוניות הכלים המושפעים מהטבע בילדותה בקיבוץ שדות ים.


עוד בלימודיה באוסטרליה שטרן התמחתה בשריפות עם אש חיה, היא מתמסרת לתהליך, לייחודיות של כל כלי, למקריות, ללמידה מכל שריפה, להבנות ולתובנות, מהצבעוניות המושפעת מהלהבות על החומר ומהדיאלוג של הכלים בינם לבין עצמם. שטרן התמחתה עם השנים ב'לאסטר ערבי', טכניקה שפותחה במצרים במאה התשיעית. טכניקת עיטור ושריפה זו מבוססת על פיגמנט המייצר בוהק המשתנה בהתאם לזווית ולמרחק ההתבוננות. הטכניקה, היופי והתוצאות החד פעמיות שואבות ומחברות את שטרן עם המזרח התיכון בו היא יוצרת. האימפרוביזציה הבלתי פוסקת והמחקר החומרי מייצרים אצל שטרן שפה  קדרית ייחודית של התכוונות ומקריות.

התערוכה 'יחד וכל אחת לחוד' מבקשת לגעת בקשר הייחודי שנרקם בין שתי נשים, קדריות מחוננות אשר יוצרות וחיות זאת לצד זאת במעיין 'קיבוץ קטן' משלהן בדרום תל אביב ומצליחות כל אחת בנפרד לפתח שפה קרמית ייחודית משלה. מערכת היחסים החברית והמקצועית שהתפתחה לאורך השנים הביא אותן לרכישת בית משותף והקמת סטודיו המאפשר לכל אחת מהן לקיים את עבודתה וחייה תוך שמירה על מרחב מחיה אישי והתחשבות.

שלוש תערוכות חדשות בבית בנימיני:


פתיחה: חמישי 16.7.20 , 19:30

שיח גלריה: שישי, 31.7.20, 11:30

נעילה: שבת, 29.8.20, 14:00

היפוך יוצרות – רחלי מנשה דור

אוצרת: אפרת אייל

לצאת מהקווים

אוצרת: עינב ברנס אליאסוב

ביחד לחוד – אתי גורן, רעיה שטרן

אוצרת: עינב ברנס אליאסוב

בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית, רחוב העמל 17, תל אביב 


 

שעות פתיחה:
א' 10:00 – 14:00
ב' – ה': 11:00 – 19:00
שישי 10:00 – 14:00
שבת 11:00 – 14:00


לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
קול קורא להשתתפות בתערוכה קבוצתית קול קורא להשתתפות בתערוכה קבוצתית

האמא של הבוזגלוס בתפקיד עצמה - תערוכתה של חני בוזגלו האמא של הבוזגלוס בתפקיד עצמה - תערוכתה של חני בוזגלו

גשר צר מאוד - מקבץ גשרים מעוררי השראה גשר צר מאוד - מקבץ גשרים מעוררי השראה

ישראל חמד הוא זוכה פרס שיף לאמנות 2020 ישראל חמד הוא זוכה פרס שיף לאמנות 2020

הגשת פרוייקטי גמר של הפקולטה לארכיטקטורה ואדריכלות נוף בטכניון הגשת פרוייקטי גמר של הפקולטה לארכיטקטורה ואדריכלות נוף בטכניון

פואטיקה בתערוכתה של אמנית זכוכית פואטיקה בתערוכתה של אמנית זכוכית

פרתנון הספרים האסורים \ השראה יומית פרתנון הספרים האסורים \ השראה יומית

Shenzhen Opera House Concept Proposal by SCA | English Version Shenzhen Opera House Concept Proposal by SCA | English Version

סינמה על המים - דרייב אין באגם סינמה על המים - דרייב אין באגם

עיצוב קונספט לבית האופרה של שאנזן | פרוייקט חול עיצוב קונספט לבית האופרה של שאנזן | פרוייקט חו''ל

A new gateway to Beijing’s Daxing area A new gateway to Beijing’s Daxing area

תערוכת שירים ואיורים מציגה פרשנות צעירה ומלאת תשוקה לטקסטים עבריים תערוכת שירים ואיורים מציגה פרשנות צעירה ומלאת תשוקה לטקסטים עבריים

לוח ההגשות הסופיות של סטודיו פרויקט הגמר באוניברסיטת תא לוח ההגשות הסופיות של סטודיו פרויקט הגמר באוניברסיטת ת'א

אמנות עקרת הבית אמנות עקרת הבית

האישי הוא הפוליטי בתערוכתו של אמן דרום אפריקאי האישי הוא הפוליטי בתערוכתו של אמן דרום אפריקאי


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B