Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

תמונות משרד - 'הוק אדריכלים' || ראיונות

תמונות משרד -
 חדשות - כותרות
מקצבי תהודה קבועה תערוכת יחיד חדשה ''מקצבי תהודה קבועה'' תערוכת יחיד חדשה

פתיחת חנות ספרי האמן הראשונה בישראל(היום) פתיחת חנות ספרי האמן הראשונה בישראל

תערוכה 23 בגלריית מרכז הבמה גני תקווה ''תערוכה 23'' בגלריית מרכז הבמה גני תקווה

קול קורא למעבדה בהרצל תל אביב 2022-23 קול קורא למעבדה בהרצל תל אביב 2022-23

תערוכה וספר רטרוספקטיבי על יצירתו של משה גרשוני תערוכה וספר רטרוספקטיבי על יצירתו של משה גרשוני

תערוכה קבוצתית טרנזיט בגלריה אלפרד תערוכה קבוצתית ''טרנזיט'' בגלריה אלפרד

פיתוח חקלאי ותיירות אקולוגית בארמניה פיתוח חקלאי ותיירות אקולוגית בארמניה

פרויקט מתוצרת קמליט לפנל פרויקטים פרויקט מתוצרת קמליט לפנל פרויקטים

HPL ננו העיצובים המיוחדים, מבית בלורן HPL ננו העיצובים המיוחדים, מבית בלורן

דירת גג בסגנון קלאסי II חשיפת אדריכלים דירת גג בסגנון קלאסי II חשיפת אדריכלים

תערוכה זוגית בנסימה לנדאו תערוכה זוגית בנסימה לנדאו

ראיון עם האדריכל איל יוסינגר ראיון עם האדריכל איל יוסינגר

היתר תו ירוק לתקרות עץ שילובית היתר תו ירוק לתקרות עץ שילובית

מבעד לסטודיו תערוכת פסיפס בגלריה חנקין ''מבעד לסטודיו'' תערוכת פסיפס בגלריה חנקין

אנרגיה תמידית תערוכת יחיד בבית האמנים חיפה ''אנרגיה תמידית'' תערוכת יחיד בבית האמנים חיפהלכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום שלישי ‏16 ‏נובמבר ‏2010 מאת: נעמה חיון

במדורנו החדש 'תמונת משרד' נציג משרדי אדריכלים אותם ננסה להכיר מקרוב יותר.
אנו פותחים את המדור עם המשרד 'הוק אדריכלים' אשר עבר לאחרונה מירושלים לתל אביב, במשרד זה עבד האדריכל איתי אלמוג-בר בעת שהקים את אתר Archijob - לפני כ 10 שנים.

משתתפים: דורון 59, אדריכל, בוגר הטכניון, דורית 53, אדריכלית, בוגרת הטכניון והבן עדי, 33, אדריכל, בוגר אוניברסיטת תל אביב.

המשרד: 220 מ'ר, ממוקם בקומה שנייה ללא מעלית ['טוב לבריאות']. מבואה המובילה למטבחון, למקלחת המשרתת את אילו שמגיעים באופניים ['אנחנו בתל אביב הירוקה הרי'] ולחדר הישיבות המתפקד גם כחדר האוכל. בהמשך, מסדרון שמימינו מרחב עבודה משותף ומשמאלו, חדרי עבודה נפרדים. בקצהו של המסדרון פינת ישיבה למפגשים פחות פורמאליים בין עובדי המשרד. עיצוב המשדר אופי מהוקצע ומקצועי ובו זמנית חמים ומשפחתי.

• במרץ 2010, לאחר 22 שנים בירושלים, המשרד העתיק את עצמו לתל אביב. ['החלטנו שאנחנו רוצים לחיות בתל אביב']. בחלון זמן של 9 חודשים, יכלו העובדים לבחור ולעבור למשרד התל אביבי. רובם הגדול של העובדים עבר איתם, 'בלשון הירושלמים- אנחנו חוטאים ומחטיאים' [דורון]. המעבר לא נעשה מתוך שיקולים עסקיים 'אבל כמובן שיותר נוח לעבוד במרכז' [עדי].

• בירושלים נשאר סניף קטן, הממוקם באחד הבניינים לשימור בעיר. דורית: 'אנטיתזה של המשרד הזה בדיוק'.

• המשרד הקודם בירושלים: וילה 200 מ'ר הבנויה בשלושה מפלסים במלחה. דורית מספרת על הפנטזיה לשתות אחר הצהריים קוקטייל בגינה, 'בגלל חיי היום יום העמוסים הפנטזיה הזאת לא התממשה, אבל היה נחמד להסתכל על הורדים דרך החלון'.

צוות משרד הוק אדריכלים צילום: איילת לנדאו  |  צוות משרד הוק אדריכלים : יושב מלפנים- עדי הוק, תל אביב, ותק- 10 שנים. שורה ראשונה מימין לשמאל- שירלי קויבסקי- קנת, תל אביב, ותק- 10 חודשים, דורית הוק, תל אביב, מבעלי המשרד, דורון הוק, תל אביב, מבעלי המשרד, ארנון אוקסנברג, שהם, ותק- 7 שנים. שורה שנייה מימין לשמאל- אלון יערי, מודיעין, ותק- שנה וחצי, בשמת אונגר, תל אביב, ותק- שנה, עדי למפל, תל אביב, ותק- 3 שנים, ניר גולדברג, תל אביב, ותק- 8 חודשים, תמר גיא, רמת גן, ותק- 7 חודשים, טל סוסטיאל, רמת גן, ותק- 7 חודשים, ילנה וינר, רמת גן, ותק- 13 שנים. מאחורה: אור רגב, תל אביב, ותק- חודשיים. חסרה בתמונה- חגית אזולאי, ירושלים, ותק- 14 שנים, עובדת בסניף בירושלים.
צוות משרד הוק אדריכלים
צילום: איילת לנדאו  |  צוות משרד הוק אדריכלים : יושב מלפנים- עדי הוק, תל אביב, ותק- 10 שנים. שורה ראשונה מימין לשמאל- שירלי קויבסקי- קנת, תל אביב, ותק- 10 חודשים, דורית הוק, תל אביב, מבעלי המשרד, דורון הוק, תל אביב, מבעלי המשרד, ארנון אוקסנברג, שהם, ותק- 7 שנים. שורה שנייה מימין לשמאל- אלון יערי, מודיעין, ותק- שנה וחצי, בשמת אונגר, תל אביב, ותק- שנה, עדי למפל, תל אביב, ותק- 3 שנים, ניר גולדברג, תל אביב, ותק- 8 חודשים, תמר גיא, רמת גן, ותק- 7 חודשים, טל סוסטיאל, רמת גן, ותק- 7 חודשים, ילנה וינר, רמת גן, ותק- 13 שנים. מאחורה: אור רגב, תל אביב, ותק- חודשיים. חסרה בתמונה- חגית אזולאי, ירושלים, ותק- 14 שנים, עובדת בסניף בירושלים.

איך כל זה התחיל: דווקא לא מסגרת הלימודים היא זו שהפגישה בניהם, אלא הזוג דורית ודורון נפגשו לראשונה במסיבת חנוכה ושם הכירו דרך חברה משותפת. מעט אחרי, בזמן מלחמת ששת הימים, כאשר כל הגברים היו מגויסים, כל אחת מהנשים שלמדו בטכניון הייתה צריכה לאמץ מילואימניק בכדי לסייע לו בלימודים שהפסיד. דורית, שהכירה את דורון קצת לפני, החליטה לאמץ אותו. משם זה המשיך.

המחשבה להקים משרד: דורית, שעבדה שמונה שנים במשרד האדריכלים 'ספקטור עמישר', הרגישה שהניסיון שרכשה שם הספיק לה ויצאה להקים משרד לבד: ' יום אחד פתחתי את הדלת לדירת שני חדרים בירושלים וחיכיתי שיצלצל הטלפון'. לאחר שנתיים, דורון, שהיה עסוק עד אז בפרויקט תכנון האוניברסיטה המורמונית במשרדו של דוד רזניק, הצטרף אל דורית ונכנס למשרד שהיה כבר מוצף בעבודה. תוך חמש שנים המשרד הגיע לגודלו הסופי.

• עדי: כשהחליט שהוא רוצה ללמוד אדריכלות, הוריו ביקשו שיעבוד במשרד שנתיים ויעשה את כל הדברים במשרד 'שאף אחד לא רוצה לעשות' ואם בתום השנתיים האלו בכל זאת ירצה ללמוד אדריכלות- הם יתמכו בהחלטה. 'כשאתה גדל בבית עם שני הורים שכל כך אוהבים את מה שהם עושים, אתה לא יכול לפנות לכיוון אחר'.

• דורית: 'בדיעבד, זה כיף גדול לראות מישהו שממשיך את המשרד ובנוסף, מביא נקודת מבט אחרת לגמרי'.

תחומי אחריות: דורית- 'האחריות על הפרויקטים עוברת בין השולחנות וזה לא בהכרח מתחיל או מסתיים במקום אחד' מעבר לזה יש 'פריווילגיות' לכל אחד מהשותפים: דורית לא מתעסקת בכל מה שקשור לכסף ובכללי, מתעסקת באדריכלות נטו. דורון לא מתעסק ביחסי אדריכל לקוח ['דורית טובה ממני בזה'] ועדי נהנה מהפריווילגיה שהוא יכול לטעום מכל העולמות בתור אדריכל צעיר ['אולי מתוך ניסיון להבין מה הכי מתאים לי'].

• המשרד כולל ארבעה עשר עובדים. 'במהלך השנים הבנו שעד המספר הזה בערך, יש לנו איזושהי שליטה על מה כל אחד עושה. מעבר לכמות הזאת, זה כבר לא מתקיים כמו שצריך'.

• את כל הפרויקטים שהמשרד עשה בעבר ועושה בהווה אפשר לשרשר אחורה לשנה הראשונה, פרויקט נולד מפרויקט.

• המשרד לוקח על עצמו מגוון גדול של פרויקטים ומשתדל שלא להתמקד בתחום אחד: 'וילות אף פעם לא נעשה, חוץ מזה, התנסינו כמעט בכל התחומים- מבית סוהר לנוער דרך מגורים יוקרתיים בירושלים, עד לתכנון מרכז הירידים והקונגרסים החדש בישראל' .

פרספקטיבה לאורך השנים: על פרויקט שהיום עובדים שניים או שלושה אנשים, בעבר היו עובדים חמישה עשר- מה שדרש תיאום מורכב יותר בין האנשים. יש היום גם יותר סטנדרטיזציה, אבל הבסיס של המקצוע לא השתנה: 'יש בעיה שצריכה לקבל פיתרון והפיתרון הזה מתחיל בחלום- לא משנה הכלי שבעזרתו אתה מבטא את החלום הזה'.

סדר יום: העבודה מתחילה בסביבות שמונה, יש כאלו שמקדימים. נועלים את המשרד סביב שבע בערב ['למעט מקרים בהם אנחנו עובדים בלילות']. ארוחת הצהריים מתואמת בין כולם סביב שתיים.

אופי המשרד: 'זה משרד מאוד משפחתי' כמה מהעובדים מלווים את המשרד כבר כמה שנים. 'ארוחת הצהריים מאוד מייצגת האווירה כאן'.

פעילויות מחוץ למשרד: וויקאנד ארוך באיסטנבול עם כל העובדים, ארוחות צהריים בחוץ, טיולים בארץ- 'היינו רוצים לעשות את זה יותר אבל זה לא תמיד קורה בדחיפות הרצויה, החיים מאוד צפופים'.

ימי שישי בבוקר: 'זה הזמן שאנחנו מפנים למחשבה'.

הפוגה: אופניים בשעות הערב וסופי שבוע, בילוי קבוע בימי חמישי וחופשות: 'בשביל לעמוד בעומס היומיומי זה חשוב'.

טיפ לאדריכל צעיר שרוצה לפתוח משרד : דורית 'לא לפתוח משרד כשאתה אדריכל צעיר. כדי לפתוח משרד אתה חייב להשקיע בעצמך ואין שום סיכוי לדעת לעשות את זה טוב אחרת'. דורון ממשיך: 'זה לא שאין שום סיכוי אבל הוא יזדקק לכישורים רבים, צריך להתאזר בסבלנות ולהשקיע בבסיס טוב לעבודה'. דורית מוסיפה: 'בשביל להיות אדריכל טוב אתה צריך להיות בן אדם. ההצלחה היא לא בהכרח ביחס ישיר לכמה אתה מוכשר'.

מדד סיפוק עצמי: דורון: 8 'כי לא תמיד מאפשרים לך להביא את זה לאן שאתה רוצה', דוורית +8, עדי 'כל יום זה משהו אחר, נע בטווח שבין 3 ל-10'

ציון לאדריכלות בישראל: על פי דורון, אין כבוד לאדריכל בארץ ואין מספיק פתיחות לאדריכלות בארץ. דורית- 'ציון לאדריכלות בישראל? אני לא בטוחה שיש דבר כזה אדריכלות ישראלית. יחד עם זאת, עושים פה דברים נפלאים'.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
פרויקט בית מגורים שזכה בזהב בטקס פרסי Loeries פרויקט בית מגורים שזכה בזהב בטקס פרסי Loeries

היתר תו ירוק לתקרות עץ שילובית היתר תו ירוק לתקרות עץ שילובית

ראיון עם האדריכל איל יוסינגר ראיון עם האדריכל איל יוסינגר

תכנון ועיצוב מערכות הסעדה בחברת אלביט תכנון ועיצוב מערכות הסעדה בחברת אלביט

תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית תערוכות חדשות במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

2021 השנה שהייתה בקריקטורות, בבית אריאלה 2021 השנה שהייתה בקריקטורות, בבית אריאלה

תכנון ועיצוב משרדי Sapienship  חשיפת אדריכלים תכנון ועיצוב משרדי Sapienship חשיפת אדריכלים

דירת גג בסגנון קלאסי II חשיפת אדריכלים דירת גג בסגנון קלאסי II חשיפת אדריכלים

דיסצנזוס Dissensus תערוכה במוזיאון תל אביב דיסצנזוס Dissensus תערוכה במוזיאון תל אביב

הקדמה מהספר אדריכלות נשכחת מאת מיכל משה הקדמה מהספר ''אדריכלות נשכחת'' מאת מיכל משה

תערוכת לחם ושושנים 16  תערוכת לחם ושושנים 16 

חלקי הדברים תערוכה קבוצתית בבית האמנים אשדוד ''חלקי הדברים'' תערוכה קבוצתית בבית האמנים אשדוד

מוזיאון האינסטגרם הראשון בישראל מוזיאון האינסטגרם הראשון בישראל

רגולציה מול בירוקרטיה מאמר מאת האדריכל בני פרי רגולציה מול בירוקרטיה מאמר מאת האדריכל בני פרי

אירוע מיצגים לקירוב חברתי אירוע ''מיצגים לקירוב חברתי''


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)