Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

תמונות משרד - לב גרגיר || ראיונות

תמונות משרד - לב גרגיר
 חדשות - כותרות
תערוכה- מסע במרחב הזמן לרומניה תערוכה- מסע במרחב הזמן לרומניה

שלוש תערוכות יחיד בגלריה העירונית רמת השרון שלוש תערוכות יחיד בגלריה העירונית רמת השרון

פני מזרח מאדימין תערוכה בארטפורט ''פני מזרח מאדימין'' תערוכה בארטפורט

Architecture Competition - The Marker Design Challenge Architecture Competition - The Marker Design Challenge

תערוכה לציון יום האיידס העולמי State Of The Art תערוכה לציון יום האיידס העולמי State Of The Art

מדירת קבלן לדירה מעוצבת עם מטבח ירוק II חשיפת מעצבים מדירת קבלן לדירה מעוצבת עם מטבח ירוק II חשיפת מעצבים

מגדל המגורים על הנהר בסינגפור מגדל המגורים על הנהר בסינגפור

האור שבפנים - תערוכה בגלריה אנגל האור שבפנים - תערוכה בגלריה אנגל

פסטיבל מוסררה מיקס חוזר פסטיבל מוסררה מיקס חוזר

קול קורא: הביאנלה השמינית לרישום – יותר מאחד קול קורא: הביאנלה השמינית לרישום – ''יותר מאחד''

השראה יומית-  אדריכלות בביטוי מתמטי השראה יומית- אדריכלות בביטוי מתמטי

אירועי חנוכה במשכן לאומנות עין חרוד אירועי חנוכה במשכן לאומנות עין חרוד

תערוכת יחיד חדשה בגלריה עינגע תערוכת יחיד חדשה בגלריה עינגע

MVRDV מעצבים מחדש את אולפני הסרטים בברלין MVRDV מעצבים מחדש את אולפני הסרטים בברלין

תערוכה חדשה בגלריה רוזנפלד הולך רגל / Side Walks תערוכה חדשה בגלריה רוזנפלד ''הולך רגל / Side Walks''לכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום שלישי ‏05 ‏יולי ‏2011 מאת: נעמה חיון

הפעם במדורנו 'תמונת משרד' נכיר את משרד האדריכלים לב גרגיר:
'אנחנו מאמינים באדריכלות הומאנית - אדריכלות שרואה את המשתמש, לא אדריכלות לשם הסטייטמנט'

משתתפים: לילך לב, אילן גרגיר והגר דביר-שותפה עמיתה. השלושה בוגרי הפקולטה לאדריכלות ותכנון ערים בטכניון.

המשרד: מתוכנן כסטודיו פתוח בשטח של כ-90 מ'ר ומחולק לחללי משנה: מבואה עם פינת ישיבה נינוחה וספריית עיון ללקוחות שמקדימים או סתם רוצים לדפדף בספרי אדריכלות, חלל עבודה פתוח לאדריכלים שבמרכזו 'אי' עבודה גדול ובו אזור לתצוגת חומרים ואזור ישיבה עם כסאות בר המאפשר אינטראקציה שוטפת בין המתכננים. בנוסף יש חדר ישיבות עם ספרייה גדולה. לילך, הגר ואילן יושבים בחללים סגורים כשללילך יושבת עם הגר בנפרד מאילן ['זה בריא לזוגיות שלנו'].

עיצוב: לופט מעוצב בקוים נקיים ובחומרים פשוטים- רצפת בטון, פרופיל בלגי שחור, ריהוט לבן.

• 'המשרד מאוד נוח לנו. אמנם באופי שלו הוא לא משקף אותנו במאה אחוז, אבל הצלחנו להגיע למשהו שהוא קצת פחות פורמאלי וזה מה שחיפשנו'.

באידיליה: משרד ביפו, לב תל אביב או בכלל במושב. הגר- 'עד שספרנו את הדקות לגן'. לילך-'החלטנו שאם אנחנו לא רואים את הילדים הרבה לפחות ננשום את האוויר שהם נושמים'
 
משרד אדריכלים לב גרגיר
צוות משרד לב גרגיר בתמונה מימין: הגר דביר בתמונה משמאל: מימין לשמאל: אילן גרגיר, דיה דגן, רותם סמו - ברקת, לילך לב, אופיר גואהס. צילום: עדי בן שושן

• לילך- 'היו לנו המון התלבטויות שקשורות במבנה המשרד, הרי יש זוגות אדריכלים שמתנהלים מהבית. אני צריכה את ההפרדה כי אחרת אתה לא עושה שום דבר כמו שצריך'

• המשרד בשנותיו הראשונות, ישב ברמת אביב הירוקה והיה בעל אופי כפרי יותר. אילן: 'אנחנו גדלנו והחלל הצטמצם'. המשרד הנוכחי יכול להתאים לצוות שיגדל בעתיד.

איך כל זה התחיל: עוד הרבה לפני שהמשרד הוקם, בתחילת שנות התשעים לילך ואילן הכירו במהלך הלימודים בטכניון. בנפרד הם צברו ניסיון במשרדים שונים ולילך, לאחר שילדה את הבן הבכור הבינה שזה הזמן להיהפך לעצמאית. לאחר שנתיים- שלוש אילן הצטרף ומאוחר יותר, הצטרפה הגר שהכירה את השניים עוד מתקופת הלימודים.

• המשרד למעשה הוא בית לשני המשרדים. בגדול, לכל אחד יש את הפרויקטים שלו. המשרד של הגר עוסק בעיקר בתעשייה, משרדים וחנויות. אילן ולילך עוסקים גם במסחר, במרפאות, מסעדות ומשרדים אבל הרבה מאוד בבניה פרטית כשבתחום הזה מגיעים עד רמת עיצוב הפנים. כאשר ניגשים לתחרות על פרויקטים גדולים יותר, שני המשרדים מתאחדים ועובדים כצוות.

אג'נדה: תחום האדריכלות, לפי לילך, הוא תחום מאוד בעייתי לנשים על אף שישנה אשליה שדווקא להן הוא מתאים יותר. 'למעשה בשטח זה לא תופס, הרי אין כמעט נשים מובילות בתחום. חלק מהאג'נדה של המשרד הזה, הוא שיהיה כאן רוב נשי'.

חלוקת תפקידים: ['סטריאוטיפית' על פי לילך] את שלביו הראשונים של הפרויקט שהם להכיר את הלקוח, להבין את הפרוגראמה ולהרים את היש מאין- עושים כצוות ובדיאלוג ארוך. בהמשך, את השלבים הבאים של פיתוח התכנית, הרישוי, הבירוקרטיה, תכניות העבודה- אילן מוביל.

• הגר- 'כשמתקשר לקוח שרוצה לדבר על אינסטלציה הוא מדבר עם אילן אבל כשיתקשר לקוח שירצה לדבר על צבע הוא יבקש את לילך.

• לילך- 'סה'כ אני חיה עם זה בשלום, חלוקת התפקידים הזאת נובעת מתוך הנטייה האישית שלנו'. אילן: 'כשיש דברים שלא נראים לי מבחינה עיצובית, אעיר את ההערה שלי אבל לא בטוח שיתייחסו אלי ברצינות'.

סדר יום: מגיעים למשרד סביב שמונה וחצי ['אחרי שפיזרנו שלושה ילדים']. לילך והגר משתדלות לתפוס חצי שעה לפני הכל כדי 'לסדר את הראש', לבנות את סדר יום ולהבין סדרי עדיפויות. 'זהו רגע של שפיות'. מיד אח'כ מתחיל זרם של טלפונים ופגישות.

• פעמיים בשנה סוגרים את המשרד והולכים לראות פרויקטים של המשרד שהסתיימו או לקראת סיום. 'זה נורא חשוב לא לאבד את הקשר עם השטח'.

היום: מכוונים לפרויקטים במסחר, למרות שמסופקים מהעבודה על בתי מגורים פרטיים. אילן: 'הבניה הפרטית קורית ובדרך כלל יש שם יותר תקציב וככה אנחנו יכולים לבטא את עצמנו כאשר בבניין ציבורי 'חותכים לך את הידיים'. לעומת זאת, בעבודה על פרויקטים במסחר יש משהו מהיר יותר כשההתנהלות מול הלקוח היא פחות ארוכה ועמוקה ופחות דורשת'.

הגר - 'כשאני עובדת על פרויקט ציבורי למדתי לא להילחץ כי זה לא ישנה, הרי פרויקט יכול פתאום שנתיים לעמוד במקום. בסופו של דבר, אני יודעת שבסוף זה יקום ויהיה לי סיפוק אדיר'.

גבולות: קשה למצוא כשמדובר על תכנון חלל ביתי. התפיסה היא שצריך להגיע עד לרמת עיצוב הפנים. 'אדריכלים מעדיפים לוותר על עיצוב הפנים אבל אנחנו לא כל כך יודעים לשים את הגבול'.

מתגאים: גן ילדים היושב על מגרש של כדונם בשכונת מורשה ברמה'ש. הגן תוכנן מתוך חזון שיהיה מקום ייחודי שמוקדש לילדים בלבד, מגובה העיניים שלהם. שיהיה פתוח, מואר עם קשר עם החוץ אך יחד עם זאת, בטיחותי ומגונן וכל זאת מותאם לקנה מידה של ילדים. על פי לילך ואילן, אין בארץ אבטיפוס למבנה גן ילדים. המטרה הייתה ליצור אחד כזה תוך שילובו והטמעתו בסביבתו המיידית- כך תוכנן מבנה מזמין, מואר חדיש ומעודכן טכנולוגית אך כזה שמכבד את השכונה הותיקה בה הוא נמצא ואינו ראוותני ומנקר עיניים. הוחלט לשמור על פשטות, ניקיון צורני, מבטים ארוכים ו'פתוחים' וקו אופקי ומינימליסטי המפנה את כל ה'במה' לילדים, לתנועה, לצבע ולרעשים שהם מביאים איתם. שרית שני חי הייתה שותפה לפרויקט בעיצוב הפנים והריהוט.

ועוד: פיק אפ ספורט בר שעוצב לשלושה יזמים צעירים מהשרון שרצו להקים מקום בילוי בפריפריה ש'יראה כמו מרכז תל אביב'. הגר מתארת דרישות שונות עליהן היה אמור לענות העיצוב- החל מפגישה זוגית אינטימית, דרך מפגש 'חבר'ה' לצפייה במשחקי ספורט או ישיבה על הבר של חבורת בנות ועד אירוע משפחתי של אחה'צ. 'על ידי סצנות התאורה השונות, החלוקה לאגפים והתכנון המוקפד של המרפסת הכוללת בר חיצוני, הצלחנו להשיג את כל אלו'.

• 'בתהליך התכנון, עובדת היותנו הורים לילדים החולמים על יצירת חללים אידיאליים, מוגנים ועתירי גירויים שבו יעבירו ילדינו את רב שעות היום, הייתה לא פחות דומיננטית מהיותנו אדריכלים ואנשי מקצוע'.

קצת מעבר: 'אנחנו מאמינים באדריכלות הומאנית- אדריכלות שרואה את המשתמש, לא אדריכלות לשם הסטייטמנט'

שאיפות: 'לגוון ולא להתמקצע רק בתחום אחד אלא ללמוד פרוגראמות חדשות'.

פסק זמן: לילך והגר נוהגות לקחת פסק זמן באפריל ולנסוע לתערוכה במילאנו- 'זה פסק זמן שמזכיר לך למה אתה במקצוע'. מעבר לזה, 'הילדים מאלצים אותנו לקחת פסק זמן'. אילן: 'כשאני עם הילדים זה פסק הזמן האמיתי שלי'. ובכל זאת, 'גם כשאנחנו נוסעים במסגרת אישית לחלוטין לא נוכל להימנע מלהסתכל על הפרט של המדרגות'.

פרספקטיבה לאורך השנים: 'מידי פעם אנחנו מגלים כמה אנחנו זקנים למרות שאובייקטיבית אנחנו לא. זה מהסיבה שכיום הידע זמין ונגיש. קצב החשיפה הוא אחר וכך אין משמעות אם הפרויקט הוא לידך או בקצה השני של העולם'.

כמה מילים לאדריכל צעיר: לפי אילן, הדרך היחידה לשרוד את זה היא ללמוד ליהנות מזה. 'פשוט צריך להבדיל מתי צריך לנתק ולהפריד ומתי לקחת את זה הלאה איתך'. לילך לא חושבת שאפשר לדלג לעצמאות, אלא לפני כן חשוב לצבור ניסיון ועוד היא מוסיפה, 'אדריכלות חייבים לעשות באהבה'.

סיפוק עצמי [1-10]: הגר- מעל 9, 'אני נהנית ממה שאני עושה ושלמה עם זה. זה שווה הכי הרבה'. אילן- 8 וחצי 'זה המון מבחינתי'. לילך- 'לי קשה לתת מספר, נורא תלוי מאיפה מסתכלים ומתי'.

האדריכלות בישראל- לילך: 'במגמת שיפור בשנים האחרונות. היזמים הבינו ששווה להם להשקיע באדריכלות טובה'. הגר: 'אנחנו עובדים על זה'.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
ראיון לכבוד יום האורבניזם הבינלאומי עם האדריכל מיכאל רונה ראיון לכבוד יום האורבניזם הבינלאומי עם האדריכל מיכאל רונה

אמריקנה תערוכת יחיד בגלריה זימאק ''אמריקנה'' תערוכת יחיד בגלריה זימאק

אודיטוריום רב תכליתי באוניברסיטה בטייוואן אודיטוריום רב תכליתי באוניברסיטה בטייוואן

בידוד מינראלי תוצרת KNAUF בידוד מינראלי תוצרת KNAUF

תערוכה רטרוספקטיבית של האמנית היפנית יאיוי קוסאמה תערוכה רטרוספקטיבית של האמנית היפנית יאיוי קוסאמה

שתיים כפול שלוש תערוכה בגלריה אחד עם 9 ''שתיים כפול שלוש'' תערוכה בגלריה ''אחד עם 9''

תערוכה חדשה וקיר אמן בגלריה זוזו תערוכה חדשה וקיר אמן בגלריה זוזו

מסע סביב חדרי תערוכה קבוצתית בגלריה דואק, ירושלים ''מסע סביב חדרי'' תערוכה קבוצתית בגלריה דואק, ירושלים

Humble Architecture: Everest Challenge Humble Architecture: Everest Challenge

תערוכת יחיד העמדת/פנים בגלריה שלוש תערוכת יחיד ''העמדת/פנים'' בגלריה שלוש

תערוכה בגלריה משרד בתל אביב: אותיות צופנות סוד תערוכה בגלריה משרד בתל אביב: אותיות צופנות סוד

מדירת קבלן לדירה מעוצבת עם מטבח ירוק II חשיפת מעצבים מדירת קבלן לדירה מעוצבת עם מטבח ירוק II חשיפת מעצבים

לחיי המוזיקה II חשיפת מעצבים לחיי המוזיקה II חשיפת מעצבים

חנות הספרים המסתחררת בשנזן, סין חנות הספרים המסתחררת בשנזן, סין

House on Ile dOléron Architecture Competition House on Ile d'Oléron Architecture Competition


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)