Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם ניר פורטל || ראיונות

ראיון עם ניר פורטל
 חדשות - כותרות
בחזרה למציאות אמנות ישראלית בגלריה בוינה ''בחזרה למציאות'' אמנות ישראלית בגלריה בוינה

3 תערוכות יחיד בגלריה ברוורמן 3 תערוכות יחיד בגלריה ברוורמן

קול קורא מטעם מיזם ARTIQ | מחוץ לקופסה 4 קול קורא מטעם מיזם ARTIQ | מחוץ לקופסה 4

ניצול זכויות בניה ומיקסום הנכס על קצה המזלג ניצול זכויות בניה ומיקסום הנכס על קצה המזלג

מקרטון למנגנון - ארוע שיא במכללות אורט מקרטון למנגנון - ארוע שיא במכללות אורט

סוכנות רכב ישנה שהפכה לבית ספר חדש, בברזיל סוכנות רכב ישנה שהפכה לבית ספר חדש, בברזיל

ליבה תערוכת ווידאו ארט של להקת מחול ורטיגו ''ליבה'' תערוכת ווידאו ארט של להקת מחול ''ורטיגו''

תערוכה במוזיאון העיר, חיפה: מייק ברנט// עַד כְּלוֹת הַגּוּף תערוכה במוזיאון העיר, חיפה: מייק ברנט// עַד כְּלוֹת הַגּוּף

LAS VEGAS AFFORDABLE HOUSING CHALLENGE LAS VEGAS AFFORDABLE HOUSING CHALLENGE

פתרונות הצללה לקיץ בעזרת לוחות פוליגל פתרונות הצללה לקיץ בעזרת לוחות פוליגל

איכות ונגישות מבית אלקטרה תעמל איכות ונגישות מבית אלקטרה תעמל

בניין מגורים ביפן בניין מגורים ביפן

יום המוזאונים הבין-לאומי 2022 לג בעומר  יום המוזאונים הבין-לאומי 2022 ל''ג בעומר 

ראיון עם אורון חן - דגמים ארכיטקטונים ראיון עם אורון חן - דגמים ארכיטקטונים

הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית- רוק שנות ה-90 בתערוכה ''הכל לכדי תמונה אימפרסיוניסטית''- רוק שנות ה-90 בתערוכהלכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום רביעי ‏02 ‏יולי ‏2014 מאת: ליאת גלבוע

'...יש חוק ברזל שאני משתדל ליישם תמיד, וזה לא לעשות ויתורים במשרד. לא להחליט מראש שלקוח לא יקבל רעיון מסוים כי זה יראה לו משוגע מדי. אני משתדל שזה לא יהיה פקטור בהחלטות שלי, אני לא אומר 'לא' בשלב שאפילו עוד לא הדגמתי משהו ללקוח. חשוב לממש את האמת אדריכלית שלך, ושמי שמקבל את החלטה יבחר בסוף אם להגיד לא...'

המשרד של ניר פורטל, הבעלים של משרד 'פורטל אדריכלים', ממוקם ברחוב הצורפים שביפו העתיקה. חלל הסטודיו צבעוני, רחב ומלא במזכרות מהפרויקטים הרבים אותם תכנן. נפגשנו לשיחה על עיצוב מסעדות, השראה, שינויים לאורך השנים והקושי הסיזיפי שהתחום טומן בקרבו.

אילוסטרציה ניר פורטל
אילוסטרציה ניר פורטל

מדוע המשרד ממוקם דווקא כאן?
המקום נבחר כי יש לי משיכה לא מוסברת ליפו. גם לפני היציאה שלי לעצמאות, כשעבדתי כשכיר זה היה ביפו. אחד המשרדים בהם עבדתי [כהן ליפשיץ אדריכלים] היה ממש בבנין הסמוך, וכשחיפשתי מקום למשרד משלי התייעצתי איתם, והם הציעו לי את החלל הזה, שהיה מחסן והיה שייך להם. המחיר שנתנו לי עזר לי להתחיל - שיפצתי לבד ונכנסתי. המשרד כולל כיום 7 עובדים, ואנחנו נמצאים במיקום הזה משנת 2001.

איך הגעת לתחום האדריכלות?
אבא שלי היה מנהל עבודה, ואולי הייתה השפעה מסוימת לאיך שהוא דיבר על אדריכלים ולביקורים שלי באתרי בניה, אבל בעקרון נמשכתי לאדריכלות מאז שאני זוכר את עצמי משחק בלגו, ותמיד הייתי מונחה מטרה למקצוע. כבר בתיכון בחרתי ללמוד במגמת אדריכלות.

למדת אדריכלות בבצלאל, איך אתה מסכם את תקופת הלימודים שם?
הלימודים היו סיוט. למצוא את עצמך במסגרת שמורכבת מ- 45 חברה מוכשרים בטירוף, עם לחץ של תחרות סמויה ושל המוסד, הופך את התקופה למאוד לחוצה נפשית. בנוסף הייתי צריך לממן את עצמי, אז לא היו לי חיים סטודנטיאליים. משנה א' עבדתי במשרדי אדריכלים במשרה כמעט מלאה כשרטט בשעות היום וכמנקה בשעות הלילה, ובימי שישי הייתי מנקה בתים פרטיים וחדרי מדרגות.

חלל הסטודיו של ניר פורטל שכולל מזכרות מפרויקטים שונים
חלל הסטודיו ומזכרות מפרויקטים שונים, כולל הכלב המשרדי שבכלל שייך לשכנים. צילום: ליאת גלבוע

איך הגעת להתמקד דווקא בתחום העיצוב המסחרי?
כשסיימתי את תקופת הלימודים הרגשתי שיש חלל עצום שאני לא מכיר. היה לי כבר הרבה ניסיון במשרדים, ואף אחד מהם לא טיפל בפרויקטים בצורה הוליסטית, עם התייחסות לעיצוב פנים. הרגשתי שאני צריך להשתלט על הרתיעה של אדריכלים מלגעת בחללי פנים והחלטתי ללכת להתמחות במשרד שעוסק בעיצוב פנים [דנה ודורון מיכאלי]. שם החלו אצלי הניצנים של התאהבות במקום הזה, שנוגע הכי לעומק בחומרים ובחוויה האמיתית שנמצאים בה.

התחרטת שלא הלכת מראש לתחום של עיצוב פנים?
מעולם לא התחרטתי על לימודי האדריכלות. זה תמיד היה חלק מההכשרה הכוללת. זה תמיד היה רצון לתת מוצר מושלם שלא נעצר בשום גבול סמוי או ברור.

Roll box. צילום באדיבות פורטל אדריכלים
Roll box. צילום באדיבות פורטל אדריכלים

מה היה הפרויקט העצמאי הראשון שלך?
מסעדת ים בורגר בהרצליה פיתוח. כשיצאתי לעצמאות כבר הייתי מוכר בשוק ממשרד קודם שעבדתי בו, ודרך איש קשר משותף שכרו את שירותי. במקביל כבר התחילו פניות נוספות אלי, וכשהפרויקט של ים בורגר הסתיים כבר הייתי במשרד הזה, עם עוד 3 עובדים.

מה נחוץ כדי להצליח בתחום הזה?
בנישה הזו צריך תעוזה. בכמה היבטים - תעוזה יצירתית, רצון וצורך לחדש כל הזמן, זה שוק שמגיב בכל רגע לטרנדים, חוויות ושינויים, וצריך להיות ער למה שקורה ולהגיב לכך ללא היסוס, ועם אמת אדריכלית צרופה.

איך אתה נשאר מעודכן בטרנדים?
זה נורא נגיש היום. מספיק רפרוף בפייסבוק או באתרי אינטרנט ואתה חש את מה שקורה מסביב. אני עוקב אחרי האתריםDezeen Restaurant and bar award, Retail design blog.

מסעדת פיצל
מסעדת פיצל'ה. צילום באדיבות פורטל אדריכלים

סיכום טרנדים בשנה האחרונה:
הטרנדים מושפעים מהמיתון שאנו צוללים לתוכו, ומושפעים מתקציב דחוק. הטרנד הנוכחי כפי שאני רואה אותו הוא ראסטיק דיזיין – לוק של יד שניה, גס, לא מעובד, בעל מראה משומש, שמשתמש באיכויות של החלל בו הוא נמצא. שימוש זהיר בחומרים לא יקרים, שמצליחים לייצר חווית חלל ייחודית. בחו'ל רואים את זה קורה בעוצמה הרבה יותר גדולה מאשר בארץ. בחו'ל יש גם תחושה של התאהבות בטרנד הזה ובאיכות שלו גם במקומות שאין בהם בעיה תקציבית.

הצבעים הם ברובם מונוכרומטיים, והבסיס לכך הוא הרתיעה של אדריכלים מלהעיז עם צבע - כי בחירה בגוון לא נכון יכולה להרוס את כל העיצוב של המקום. אז זה פשוט ללכת על בטוח. אני צופה שהטרנד הזה ימשך בשנה הבאה. זה לא טרנד שכאן כדי ללכת . כבר יש לו מקום של כבוד בפנתיאון העיצוב.

מסעדת פיצל
מסעדת פיצל'ה. צילום באדיבות פורטל אדריכלים

איזה פרויקט הכי היית רוצה לתכנן?
אנחנו משתתפים עכשיו בתחרות לעיצוב מוזיאון הגוגנהיים בהלסינקי. יש אלפי משתתפים מהעולם ובסוף יבחרו בפרנק גרי [צוחק].
יש שם מבנים שמקיפים את אתר התחרות, שהם בעלי חשיבות רבה לעיר והם היו רוצים לשמר את המסורת הזו, כלומר לעשות שימוש נרחב בעץ למעטפת ולשלד של המבנה.

פרויקט מאתגר:
מסעדת 'הזקן והים' היתה פרויקט מאוד מורכב, שנמשך תשעה חודשים. הפרויקט היה מורכב גם מבחינת הגודל שלו וגם מבחינת המיקום שלו בנמל יפו – שהוא מקום לשימור מחמיר. במסגרת ההגבלים אסור היה לגעת בשום קיר / תקרה/ קונסטרוקציה של המבנה המקורי, ובמסגרת זו נדרשנו לבנות קומה נוספת של 400 מ'ר שלא נוגעת בכלום, כמעט מרחפת.

ג
ג'פניקה סניף רחובות. צילום: יואב גורין

לקוח שהפתיע:
היה לקוח שביקש לפגוש אותנו במושב אמונים בדרום. המושב נראה מוזנח מאוד, קשה יום. בביתו הפרטי הלקוח רצה להקים מסעדה, באמצע המושב. המלצנו לו נגד המהלך ולמרות המלצתנו הוא הקים את המסעדה. לימים זו הפכה להיות המסעדה הכי מצליחה בדרום – רטטוי. המסעדה מתפרסת על 4 דונם מרהיבים ביופיים, והפכה לנווה המדבר של המושב הזה.  היא חוללה מהפך והפכה את המושב למרכז קולינרי שהרבה מסעדות אחרות נפתחו בעקבותיה. זה סיפור הצלחה מטורף לנוכח המלצתנו נגד המהלך, ושאף אחד לא יגיע.

דאבלין בר, הרצליה. צילום באדיבות פורטל אדריכלים
דאבלין בר, הרצליה. צילום באדיבות פורטל אדריכלים

חוק ברזל
יש חוק ברזל שאני משתדל ליישם תמיד, וזה לא לעשות ויתורים במשרד. לא להחליט מראש שלקוח לא יקבל רעיון מסוים כי זה יראה לו משוגע מדי. אני משתדל שזה לא יהיה פקטור בהחלטות שלי, אני לא אומר 'לא' בשלב שאפילו עוד לא הדגמתי משהו ללקוח. חשוב לממש את האמת אדריכלית שלך, ושמי שמקבל את החלטה יבחר בסוף אם להגיד לא.

לדוגמא אנחנו מתכננים עכשיו אולם אירועים בקרית ענבים. בחרנו לעשות מעטפת מאוד מורכבת, בהשקעה מאוד גדולה ביחס לכל מעטפת אחרת שניתן היה לבצע. בחרנו להשקיע ולהציג את הפרויקט ללקוח במצגת תלת מימדית שמראה מצבי יום ולילה למרות ההשקעה הגדולה. ואכן הלקוח אהב את זה וקיבל את ההצעה.

מסעדת סושי One ברמת החיל. צילום: יואב גורין
מסעדת סושי One ברמת החיל. צילום: יואב גורין

איזה חלק במקצוע אתה פחות אוהב?
המקצוע סיזיפי לעיתים רבות. יש תחושה של גלגול פרויקט במעלה ההר - אתה מסיים אותו ושוב מתחיל מהתחלה, ואם אין להט וצורך חיים ליצור, זה יכול להיות מקצוע בלתי נסבל.

איך אתה דואג להישאר רענן ולהוט?
יש לי ריטואל של התחדשות, לא רק בהקשר של פרויקט. אני כל הזמן מוצא את עצמי נלהב ממשהו אחר. זה יכול להיות סוג של פרויקטים חדשים שאני נכנס אליהם, או עובד חדש במשרד שמכניס התלהבות מחודשת, או אפילו חומרים חדשים שנחשפים. זה לאו דווקא מגיע מהפרויקט. 

טיפ למעצב מתחיל:
מאוד חשוב לבנות את עצמך נכון בהכשרה שאחרי הלימודים. לפני שיוצאים לעצמאות צריך להרגיש קרקע מאוד בטוחה מתחת לרגליים ולצאת למהלך הזה בצורה בוגרת.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
ראיון עם אורון חן - דגמים ארכיטקטונים ראיון עם אורון חן - דגמים ארכיטקטונים

חידוש בית חווה בצפון הודו חידוש בית חווה בצפון הודו

פתרונות הצללה לקיץ בעזרת לוחות פוליגל פתרונות הצללה לקיץ בעזרת לוחות פוליגל

שיפוץ דירת קבלן בראשון לציון II חשיפת מעצבים שיפוץ דירת קבלן בראשון לציון II חשיפת מעצבים

בחזרה לשולח תערוכת יחיד בגלריית קיר 1, ירושלים ''בחזרה לשולח'' תערוכת יחיד בגלריית קיר 1, ירושלים

3 הנקודות החשובות ביותר בעת תכנון מדרגות עץ לבית 3 הנקודות החשובות ביותר בעת תכנון מדרגות עץ לבית

זהרורים תערוכה חדשה בגלריה חנקין ''זהרורים'' תערוכה חדשה בגלריה חנקין

בית ספר מרחף II חשיפת אדריכלים בית ספר מרחף II חשיפת אדריכלים

ישראל חוגגת 74 - היכן נגור בעוד עשור? ישראל חוגגת 74 - היכן נגור בעוד עשור?

קול קורא לתוכנית רזידנסי ״הדירה״ בבית ליבלינג: שימור ונחלת הכלל קול קורא לתוכנית רזידנסי ״הדירה״ בבית ליבלינג: שימור ונחלת הכלל

יום המוזאונים הבין-לאומי 2022 לג בעומר  יום המוזאונים הבין-לאומי 2022 ל''ג בעומר 

תערוכת יחיד של שמאי רן זמן פרעות תערוכת יחיד של שמאי רן ''זמן פרעות''

מי ידאג לשמים? תערוכה זוגית במוזיאון היכל שלמה ''מי ידאג לשמים?'' תערוכה זוגית במוזיאון היכל שלמה

המוזיאון הנייד הראשון מגיע לזוגלובק נהריה המוזיאון הנייד הראשון מגיע לזוגלובק נהריה

Birdwatching in the Chester Meadows Design Competition Birdwatching in the Chester Meadows Design Competition


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)