Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם המעצב איתי גדרון || ראיונות

ראיון עם המעצב איתי גדרון
 חדשות - כותרות
תערוכת שימור ושימוש חוזר במבנים, REUSE תערוכת שימור ושימוש חוזר במבנים, REUSE

תכנון ועיצוב מטה חברה בברזיל תכנון ועיצוב מטה חברה בברזיל

תערוכה לצייר בפח בבית האמנים בחיפה תערוכה ''לצייר בפח'' בבית האמנים בחיפה

עיצוב ותכנון משרדי II SVB  חשיפת אדריכלים עיצוב ותכנון משרדי II SVB חשיפת אדריכלים

לראות את הבלתי נראה בגן הבוטני ירושלים(היום) ''לראות את הבלתי נראה'' בגן הבוטני ירושלים

Alternate Realities 2022 Architecture Competition Alternate Realities 2022 Architecture Competition

פוטומנטה תערוכת צילום במוזיאון ארץ ישראל ''פוטומנטה'' תערוכת צילום במוזיאון ארץ ישראל

תערוכת נגר אמן בנמל תל אביב תערוכת ''נגר אמן'' בנמל תל אביב

קול קורא לתכנית אירוח אמנים במוסררה ביהס לאמנות קול קורא לתכנית אירוח אמנים במוסררה ביה''ס לאמנות

כל המשפחה אושפיזין במוזיאון אנו(היום) כל המשפחה אושפיזין במוזיאון ''אנו''

פרויקט מרכז אומנויות הבמה בעיר דאלי, סין פרויקט מרכז אומנויות הבמה בעיר דאלי, סין

תערוכה חדשה: איש החול בגלריה זוזו תערוכה חדשה: ''איש החול' בגלריה זוזו

חולמקום תערוכת יחיד בבית האדריכל ''חולמקום'' תערוכת יחיד בבית האדריכל

פתחי שירות חדשים PANEL TOP פתחי שירות חדשים PANEL TOP

Microhome Architecture Competition Microhome Architecture Competitionלכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום שישי ‏01 ‏אוגוסט ‏2014 מאת: ליאת גלבוע

'...הדבר שמלהיב אותי בתחום העסקי זה שיש מוצר או שירות מסוים שהעסק צריך למכור, בכמה שיותר רווח ולכמה שיותר אנשים, ואם אני אייצר את העיצוב הנכון והתכנון החכם עבור זה, לעסק תהיה נקודת פתיחה מצוינת בשוק. זה משהו מדיד - לעומת התחום הפרטי שמתבסס על רגש וטעם אישי של המזמין...'

לפני כארבע שנים נפגשנו לראיון עם סטודיו ToolBox Design, של צמד המעצבים איתי גדרון וירון קנור, שהיו אז משרד צעיר בתחילת דרכו. מאז עברו על המשרד שינויים רבים, ירון עזב לאוסטרליה ואיתי המשיך בדרכו באותו מיקום, אך בשם חדש, והוא מתמקד בתחום המסחרי.

איתי גדרון
איתי גדרון


על המשרד: המשרד ממוקם בשכונה פסטורלית וירוקה ברמת השרון, וכולל את איתי גדרון, המייסד והבעלים של הסטודיו ועובדת נוספת, בוגרת טרייה מהחוג לעיצוב פנים במכללה למנהל.

מה השתנה במשרד מאז שקיימנו את הראיון הקודם בשנת 2010?
כשירון ואני הקמנו את המשרד קראנו לו Toolbox Design, וזה משהו שעמדה מאחוריו אידיאולוגיה משותפת. כשירון עזב הרגיש לי פחות נכון להמשיך לתפקד תחת השם הזה בלעדיו. אז החלטתי להגדיר מחדש את תפיסת עולמי כמעצב ומה הערך המוסף שלי. שיניתי את השם ל 'איתי גדרון עיצוב פנים + תכנון', בניתי מיתוג חדש, עדכנתי את האתר ומהר מאוד עמדתי על הרגליים כמעצב עצמאי.

גם אשתך לי-רן היא מעצבת פנים עצמאית, מדוע בעצם לא הקמתם משרד משותף?
יש פרויקטים שאנחנו עובדים עליהם ביחד, אבל אנחנו חושבים שאסטרטגית נכון יותר לא לשים את כל הביצים בסל אחד. להיות עצמאי בתחום הזה יכול לגרום למתחים, ואתה לא רוצה למצוא את עצמך בבית מדבר רק על עבודה. הדינמיקה סביב פרויקטים יכולה לשאוב את הבית לתוכם , וחשוב לנו שכשאחד מאיתנו צריך עזרה או התייעצות, בן הזוג יוכל לתת עצה מתוך התבוננות חיצונית ואובייקטיבית.

בליקר בייקרי. איתי גדרון
בליקר בייקרי

יחד עם זאת, כשנוצרות הזדמנויות מעניינות שניתן לשתף בהן פעולה אנחנו עושים זאת. בד'כ מדובר בפרויקטים שתקציבית יכולים להכיל את שנינו, ופרויקטים של טוטאל דיזייין, פרויקטים קונספטואליים שהמזמין מוכן ללכת עם הקונספט עד הסוף. ללי-רן יש אוריינטציה גרפית ועיצובית גבוהה שיוצרת בהתאמה פרויקטים עם הטמעה גרפית גדולה, דבר שמאוד הולך בעסקים היום.

לי-רן ואני מאוד משלימים ומפרים אחד את השנייה מבחינה עיצובית, ובפרויקטים משותפים זה מאוד בא לידי ביטוי. התוצרים יוצאים שונה מאיך שהיו מתקבלים אם היינו עושים את הפרויקט כל אחד בנפרד.

עיצוב בר Mate. צילום: אור מני
עיצוב בר Mate. צילום: אור מני

בעבר הגדרתם את עצמכם כמשרד צעיר שעדיין נמצא בתהליך של חיפוש סגנוני, האם היום לאחר מספר שנות עבודה אתה מגדיר אחרת את הסגנון שלך?
אפשר לומר שעיצובית יש לי סגנון תל אביבי עדכני, כי שם אני גר ומבלה, אבל אין לי קו אחיד. מעצם היותי מעצב של עסקים, אני עובד תמיד סביב קונטקסט ומתאים את הקו העיצובי של הפרויקט לפי מה שנכון לעסק ומה שיביא לו הצלחה ולקוחות.
מבחינת התנהלות העבודה שלנו אני יכול להעיד שהיא מאוד מקצועית מבחינה טכנית. אנחנו מוציאים תכניות עבודה לאנשי מקצוע ברמת פירוט שאינה משאירה מקום לשאלות בשטח, דבר שגורם לתוצאה הסופית להיות טובה ומדויקת על פי החזון העיצובי שלי.

מדוע אתה מתמקד דווקא בתחום המסחרי?
הדבר שמלהיב אותי בתחום העסקי זה שיש מוצר או שירות מסוים שהעסק צריך למכור, בכמה שיותר רווח ולכמה שיותר אנשים, ואם אני אייצר את העיצוב הנכון והתכנון החכם עבור זה, לעסק תהיה נקודת פתיחה מצוינת בשוק. זה משהו מדיד - לעומת התחום הפרטי שמתבסס על רגש וטעם אישי של המזמין.

מבטים על סניף בליקר בייקרי
בליקר בייקרי

איזה טרנדים אתה רואה בעיצוב היום?
יש כרגע שני קצוות מובילים בתחום העיצוב שהניגוד ביניהם מאוד מעניין בעיניי. בקצה אחד נמצאים מקומות עתירי תקציב שהעיצוב שלהם עושה שימוש בקדמה טכנולוגית על מנת להרחיב את גבולות החומר, מה שמביא תוצרים מעניינים וחדשניים. בקצה השני יש את המקומות האקלקטיים, מסעדות השוק והבארים השכונתיים, המשתמשים בחומרים ממוחזרים, טבעיים, פריטי ready made, חומרים גולמיים, שמאוד מתכתבים עם הגישה הירוקה שמשמרת ונותנת חיים חדשים לפריטים שעבר זמנם.

פרויקט מעניין:
העיצוב של סניפי רשת בליקר בייקרי. זו רשת שמתפתחת בשנה האחרונה ונמצאת בצמיחה מתמדת. כשאני נכנסתי לתמונה היו כבר מספר סניפים קיימים. בהתחלה תכננתי עבורם סניף בבאר שבע שתאם את הקונספט הקודם, ותוך כדי תנועה הרגשנו שהדינאמיקה טובה ועובדת, ואחרי חודש הם הזמינו אותי לבוא איתם ללונדון כדי לבדוק חידושים בתחום המסעדנות.
לונדון היא מקום שאפשר ללמוד ממנו המון, היא חדשנית וקורים בה הרבה דברים מענינים מהנסיעה הזאת למדתי המון ודרך זה יכולנו לבחון מחדש את הקונספט של הרשת. חיזקנו את הנוכחות של המאפייה והקונדיטוריה בתוך החנות. חשפנו את חומרי הגלם ושילבנו את הפרודוקטים של המטבח בתצוגה של חלל ההסעדה. הוספנו עמדת בופה מרשימה למאפים ויצרנו סביבו איזור נגיש ללקוחות שיכולים לגשת ולקחת לעצמם מכל טוב. המטרה היתה ליצור חויה אינטראקטיבית עבור לקוח הקצה, ולתת לו יותר אינפורמציה על המקום. יש ערך מוסף מסוים כשהדברים הם בחוץ ולא מוסתרים, בנוסף שינינו את לוח החומרים הקודם, מבחינת נגרות ריהוט, פרזול וכו'. לחומרים בעלי מראה טבעי וגולמי יותר.

דלפק ומקומות ישיבה בסניף בליקר בייקרי. איתי גדרון
בליקר בייקרי

אחת המסקנות מהביקור בלונדון היתה לשלב את המותג במרחב הפיזי של העסק על ידי הדפסה על חומרים שונים. הוספתי גראפיקה על הקירות ועל פרטי נגרות, בטכניקות שהיו חדשות עבור הרשת מגוון החומרים שאני מכיר היום גדל מאוד בגלל הניסיון הרב יותר שלי בתחום. כמעט בכל פרויקט אני נחשף לחומרים או לטכניקות חדשות, דבר שמשדרג את היכולותיי העיצוביות, ומגדיל את ארגז הכלים שלי.

דלפק הבר . בר Mate בפתח תקוה. צילום: אור מני
בר Mate בפתח תקוה. צילום: אור מני

פרויקט שאתה גאה בו במיוחד:
רשת Mate – רשת בארים, שתכננתי את הסניף החדש שלהם בפתח תקווה. העיצוב מתבסס על רהיט ענק שמפריד בין האיזור הפעיל והרועש של הבר לבין האזור האינטימי והשקט יותר – שכולל את שולחן הפול והלאונג'. אלמנט מעניין ברהיט הזה שהמצאנו לטובת הרשת, הוא ארונות לוקר שבהם לקוחות יכולים לאחסן בקבוקים שרכשו בבר, ולהמשיך לשתות מהם בכל ביקור נוסף שלהם. מבחינתי זה אלמנט שמייצר תחושה של שייכות וחיבור אישי בין הלקוח למקום. אין לי ספק שקיר הנגרות זה פרט מאוד מורכב שעיצבתי ואני מאוד גאה בו.

מבטים נוספים על חלל הבר. Mate פתח תקוה. צילום: אור מני
Mate פתח תקוה. צילום: אור מני

פרויקט סים פרי – זה פרויקט שביצעתי בשיתוף פעולה עם אשתי לי-רן, ובהחלט משקף את הדינאמיקה בינינו. מדובר ביזמים מתחום הנדל'ן שהחליטו להשקיע ברשת מעבדות סלולר המוכרת אביזרים נלווים. בנינו מותג שמתבסס על סדרת דמויות, כשכל דמות פונה לקהל יעד מסוים. החלטנו שכל דמות תמכור נישה של מוצרים, לפי חלוקה לילדים/ צעירים/ אנשי עסקים/ מעצבים וכו'. ואותה דמות תוכל ממש לפנות אליך בחנות, אם זה דרך מסרים טקסטואליים או דרך המדיות השונות. באופן כזה נוצרת תקשורת וחיבור אמיתי בין הלקוח לבין המותג.

חנות הדגל נפתחה ביהודה הלוי פינת הרצל [בנין דיסקונט] בתל אביב. בנינו שם חלל מאוד מושקע ונקי, רובו עשוי ממשטחי קוריאן לבנים. במרכז החנות יש ספסל שמאפשר ללקוחות להשמיע פלייליסט שינוגן מתוך הספסל, או להקרין וידאו על קיר ענק שפונה לרחוב. זה נותן במה לאמנים צעירים להציג עבודות צילום או וידאו ארט על צומת ראשית בעיר. מה שהופך את זה למאוד ישראלי בעינינו.

חנות סים פרי, פרויקט בשיתוף עם סטודיו: miss lee design. צילום: ינאי דיטש
חנות סים פרי, פרויקט בשיתוף עם סטודיו: miss lee design. צילום: ינאי דיטש

איך אתה דואג להתעדכן בחומרים החדשים שיש בתחום?
אני תמיד דואג לעדכן את הפייבוריטס שלי על פי הרשימות של אישתי לי-רן. זה מאפשר לי לעקוב אחרי בלוגים, מגזינים בינלאומיים ומעצבים מכל התחומים.
בנוסף, בכל פעם שאנו טסים לחו'ל, אנחנו מכינים תוכנית מסודרת של דברים שנרצה לראות. גם פה אנו עובדים בשיתוף פעולה - היא יכולה להתעדכן באינטרנט ולמצוא את כל המקומות המעניינים, והלא בהכרח מוכרים, ואני מסדר את מסלול הטיול וסדר הפעולות.

תהליך העבודה ושווק עצמי: זה לא דבר פשוט להביא לקוחות של פרויקטים בסדר הגודל שאני עושה היום, אבל אני יכול להגיד שרוב הלקוחות שעבדו איתי המליצו עליי, כי מהרגע שקיבלתי את הפרויקט היה לי חשוב לנהל אותו תמיד באווירה חיובית, אני מרבה לשתף את הלקוח בתהליך העבודה, מקפיד מאוד על עמידה בלוחות זמנים ומעקב אחר התקציב שהוגדר לי, ועושה את העבודה בצורה טוטאלית וללא פשרות. לדעתי אנשי עסקים מעריכים את זה.

חנות סים פרי, פרויקט בשיתוף עם סטודיו: miss lee design. צילום: ינאי דיטש - עמדות, ריהוט וסמלים גרפיים
חנות סים פרי, פרויקט בשיתוף עם סטודיו: miss lee design. צילום: ינאי דיטש

פרויקט החלומות: אני הכי רוצה לעצב רשת שאני אהיה היזם שלה ושותף בה, ואני מבטיח שזה יקרה יום אחד!
אני חושב שהניסיון שלי כמעצב וגם כצרכן סקרן וביקורתי יכול מאוד להועיל לי גם בתחומים רחבים יותר של תפעול עסק כלכלי. אני מרגיש שאני יודע מה עושה טוב לאנשים ומה גורם להם לרצות לחזור.

טיפ למעצב חדש בתחום: הכי חשוב לצבור ניסיון אחרי הלימודים במשרד איכותי עם הרבה עבודה. יש הרבה מעצבים טובים שלא מצליחים להתבלט רק בגלל חוסר הניסיון הבסיסי שלהם בתחום. פרויקטים בהיקף בינוני ומעלה הם מורכבים, וכוללים מעורבות של הרבה מאוד אנשי מקצוע, ובתור מעצב אתה צריך לנצח על כולם. זאת ניתן לעשות על ידי תכנון מוקפד שיודע לראות את התמונה הכוללת, שמבין איך דבר משפיע על דבר, ומבדיל בין עיקר לתפל.

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
התועלת שבמרפסת I ראיון עם אדריכל דר גלעד שביד התועלת שבמרפסת I ראיון עם אדריכל ד''ר גלעד שביד

הדירה שעושה כבוד לים II חשיפת מעצבים הדירה שעושה כבוד לים II חשיפת מעצבים

תערוכת יחיד במוזיאון המזגגה לזכוכית וארכאולוגיה תערוכת יחיד במוזיאון המזגגה לזכוכית וארכאולוגיה

מוזיאון האסטרונומיה בשנגחאי מוזיאון האסטרונומיה בשנגחאי

אירוע פול האוס בחניכת בית התאומים המיתולוגי בתל אביב אירוע ''פול האוס'' בחניכת בית התאומים המיתולוגי בתל אביב

תערוכה איזורים מסוכנים במעבדה תערוכה ''איזורים מסוכנים'' במעבדה

ערב קומיקס ופאנק בבית אריאלה ערב קומיקס ופאנק בבית אריאלה

Bcome 2021: 15-Minute City competition Bcome 2021: 15-Minute City competition

תערוכה שוברים חומות בעמק חפר תערוכה ''שוברים חומות'' בעמק חפר

מקבץ תערוכות בגלריה לאומנות אום אל פחם מקבץ תערוכות בגלריה לאומנות אום אל פחם

חלום בשרון II חשיפת מעצבים חלום בשרון II חשיפת מעצבים

Design with Nature Contest Design with Nature Contest

תערוכה חדשה- מתחת למים לא שומעים את שיר הערש תערוכה חדשה- מתחת למים לא שומעים את שיר הערש

מתחם מגדלים מעוצב במלזיה מתחם מגדלים מעוצב במלזיה

תערוכות יחיד בגלריה אלפרד תערוכות יחיד בגלריה אלפרד


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)