Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם אדריכל אסף לרמןראיון עם אדריכל אסף לרמן

 חדשות - כותרות
העיצוב אמריקאי, הרחוב הולנדי והיישוב ישראלי העיצוב אמריקאי, הרחוב הולנדי והיישוב ישראלי

מיתרים, שירי אהבה ומכונית אדומה בתערוכתו של המעצב והאמן רון ארד(היום) מיתרים, שירי אהבה ומכונית אדומה בתערוכתו של המעצב והאמן רון ארד

שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה

רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר

לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ללכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום ראשון ‏10 ‏פברואר ‏2019 כתב נועה רושובסקי

''...כל האדריכלים צריכים לדבר על זה בעיניי. אני חושב שצריך לעשות שביתת אדריכלים, ואף הובלתי מחאה נגד התחרות מטעם הטכניון על מעונות הסטודנטים בשנה שעברה... לא ייתכן שמוסד שאמון על התרבות התכנונית בארץ, מוביל דרך ומהווה דוגמא, ישפיל וידרדר את מעמד האדריכל עד עפר...'

את אדריכל אסף לרמן פגשתי במשרדו ''א.לרמן אדריכלים'' בדרום תל אביב. לרמן, תל אביבי במקור, עוסק בעיקר בחידוש ושיפור מבני ציבור. כבנם של האדריכלים רפי ועדנה לרמן נחשף לתחום עוד מילדות, וכמו נועד לעסוק במקצוע. הוא סומן כאחד האדריכלים הצעירים המבטיחים בעולם ואף קטף את פרס רכטר לשנת 2016 ואת אות העיצוב 2017 ע''ש פובזנר.

אדריכל אסף לרמן. צילום: Archijob
אדריכל אסף לרמן. צילום: Archijob

נולדת לתוך שושלת אדריכלים ידועה ומוכרת. מתי הבנת שגם אתה הולך להיות אדריכל?
אני עוד לא סגור על זה. אני מניח שכמו הרבה אנשים אני עדיין חושב על מה אעשה כשאהיה גדול. וברצינות – מצבה של האדריכלות בישראל כל כך עגום שגם מהבחינה המקצועית, האופק שנותר פתוח לאדריכלים כמוני שמחפשים לעשות פרויקטים משמעותיים ואיכותיים, במיוחד לאור ההתדרדרות המתמשכת בשכר הטרחה של האדריכל, גם אני חושב על עיסוקים אחרים למרבה הצער.

איך הוקם המשרד?
למדתי בלונדון [AA], וכשסיימתי המורה שלי בזמנו ראול בונצ'וטן הציע לי שותפות במשרד שלו. זה התגלגל לכך שפתחתי משרדון קטן בלונדון עם שותפה שוויצרית שלמדה איתי ועבדנו בשיתוף פעולה עם ראול. אחרי תקופת מה אבא שלי התקשר אלי וסיפר על תחרות גדולה שרצה לגשת אליה וביקש שאבוא ואעזור. הגעתי עם שותפתי סלין ויחד נכנסנו למשרד כצוות שעושה את התחרות. די בקלות זכינו בתחרות שהיתה ל- 120,000 מ''ר - מטה של חברת הייטק גדולה. משם והלאה זה התגלגל. היה לי די ברור שבארץ יש לי יתרון מסויים, והתחלתי להשתתף בתחרויות דרך המשרד של הוריי בזמנו.
המשרד של הוריי התמקד בתכנון עיר - מאסטר פלנינג. אני הקמתי בתוכו צוות אדריכלות, ואחרי 5 שנים, לאור הצלחת הצוות מחד ולאור הצפיפות המעיקה של עסק משפחתי מאידך, בחרתי לצאת להרפתקה עצמאית.

אדריכל אסף לרמן - שידרוג והרחבת היכל הספורט [NOKIA] ביד אליהו, תל אביב 2001-2007. צילום: עמית גרון
שידרוג והרחבת היכל הספורט [NOKIA] ביד אליהו, תל אביב 2001-2007. צילום: עמית גרון

אדריכל אסף לרמן - תכנון שידרוג והרחבת היכל הספורט [NOKIA] ביד אליהו. ההצעה הזוכה במסגרת לרמן אדריכלים.
תכנון שידרוג והרחבת היכל הספורט [NOKIA] ביד אליהו. ההצעה הזוכה במסגרת לרמן אדריכלים.

כמה עובדים יש ומה חלוקת העבודה?
אנחנו 9 עובדים ואנחנו לא מחלקים את העבודה. כולם עושים הכל בצוות ואנחנו מתכנסים ביחד ושומעים את כולם. החלטות מתקבלות בדעת רוב, ולכן מישהו צריך להצליח לשכנע את רוב האנשים, שזהו בסופו של דבר חלק גדול מעבודתו של האדריכל.
באדריכלות של מבני ציבור, הדרך לשכנע אנשים היא על ידי הוכחה של תועלות. בשונה מאדריכלות בסקטור הציבורי אלו לא רק תועלות שקשורות לצמצום עלויות ומקסום רווחים.

אדריכל אסף לרמן - חממת היי-טק בקצרין, 2004-2009. תכנון: א.לרמן אדריכלים. צילום: עמית גרון
חממת היי-טק בקצרין, 2004-2009. תכנון: א.לרמן אדריכלים. צילום: עמית גרון

לרמן לימד 14 שנה בבצלאל, עשור מתוכן העביר סטודיו בשם ''הפרטה, הצברה? ארכיטקטורה!'', שעסק בניתוח של השלכות ההקשר הרחב בו מתקיימת העשייה האדריכלית הציבורית לאור מהלך ההפרטה. משמעות מהלך ההפרטה היא שמזמין העבודה הראשי של האדריכל הפסיק להיות המדינה והפך להיות יזם פרטי:
''לימדתי הרבה שנים בבצלאל ואולי עוד אחזור לזה. בסטודיו ניסינו להעמיד מודלים שמבטאים מהלך של התנגדות להפרטה על ידי יצירת היברידים חצי פרטיים וחצי ציבוריים''.

אדריכל אסף לרמן - חממת היי-טק בקצרין, 2004-2009. תכנון: א.לרמן אדריכלים. צילום: טל ניסים
חממת היי-טק בקצרין, 2004-2009. תכנון: א.לרמן אדריכלים. צילום: טל ניסים

מיקום המשרד - למה נמצאים דווקא במיקום הזה?
המשרד ממוקם באיזור התחנה המרכזית הישנה, ויושב על הרחוב בקומפלקס של 180 מ''ר שנפרש על פני 3 קומות. אני מאוד אוהב לשבת פה ולקחת חלק פעיל מחיי הרחוב. האזור הזה מרתק ומאוד מפרה מבחינת השראה אדריכלית.

באילו סוגי פרויקטים עוסק המשרד, ומה הערך המוסף שלו?
המשרד עוסק כמעט אך ורק בבנייה ציבורית ואנחנו גם מאוד טובים בזה. אנחנו ידועים כמשרד שמקפיד מאוד על רמת שירות גבוהה ומצויינות בביצוע, והגישה שלנו לעיצוב היא קונטקסטואלית ופרמטרית. כלומר אנחנו ניגשים לעיצוב מתוך ניתוח של ההקשר שבו הבניין פועל ומודדים מבחינה פרמטרית את אפקטיביות הפעילות שלו: איך הוא פועל, מה הוא עושה בדיוק. התוצר הוא לא פרי גחמה של סקיצה אלא נוצר מתוך ניתוח רציני ומדוייק של קיומו של הבניין ושל הקהלים שהוא צריך לשרת.

אדריכל אסף לרמן - חידוש והרחבת מוזיאון ישראל בירושלים, א. לרמן אדריכלים. צילום: Reid Freeman
חידוש והרחבת מוזיאון ישראל בירושלים, א. לרמן אדריכלים. צילום: Reid Freeman

ספר על פרויקט שאתה גאה בו במיוחד.
אני גאה מאוד בכל הפרויקטים שלי. אני עובד עליהם שנים ארוכות, אנחנו עובדים במשרד על מספר מועט של פרויקטים אשר זכו כולם להצלחה מקצועית גבוהה והתפרסמו בארץ ובעולם באופן ניכר. הסיבה לכך היא שאנחנו מקבלים מעט עבודות ומקדישים להן הרבה מאוד תשומת לב וזמן, כך שגם פרויקטים בתקציבים זעומים מצליחים תחת ידינו להגיע רחוק.


האם יש אדריכל שאתה מעריך במיוחד?
כן, אדריכל מוטי בן חורין, שכשמו כן הוא: אדריכל בן חורין, יצירתי ונועז, שחתום על אבני דרך חשובות באדריכלות הישראלית.

אדריכל אסף לרמן - אסף לרמן בסטודיו, א.לרמן אדריכלים. צילום: Archijob
אסף לרמן בסטודיו, א.לרמן אדריכלים. צילום: Archijob

ספר על הזכיה בפרס רכטר 2016 על פרויקט ספרית נזריאן באונ' חיפה.
הגשתי מניפסט כתוב שדיבר על תפקידה של האדריכלות הישראלית מהיום והלאה, והציג 10 פרויקטים כמימוש של אותו מניפסט. ועדת השיפוט חזרה אלי ודרשה שאתמקד בפרויקט אחד בלבד ולא במניפסט. סירבתי, והם חזרו אלי שוב והסבירו שבגלל שאני מוגבל בכמות אפגע מכך, זאת כיוון שהם חייבים להתמקד בפרויקט אחד בלבד. עדיין התעקשתי להגיש את המניפסט שלי, כיוון שבעיניי הפרויקטים כולם משקפים גישה אחת שלמה ובכל פעם מציגים אופן מסויים שהוא ''סייט ספסיפיק'' ומהווה דוגמא למימוש של אותו מניפסט. לשמחתי בסופו של דבר זה תפס את תשומת לבם.

אדריכל אסף לרמן - ספריית יונס וסוראייה נאזארין באוניברסיטת חיפה - זכיה בתחרות במסגרת לרמן אדריכלים 2001. צילום: עמית גרון.
ספריית יונס וסוראייה נאזארין באוניברסיטת חיפה - זכיה בתחרות במסגרת לרמן אדריכלים 2001. צילום: עמית גרון.

אדריכל אסף לרמן - ספריית יונס וסוראייה נאזארין באוניברסיטת חיפה, זוכה פרס רכטר 2016. צילום: עמית גרון.
ספריית יונס וסוראייה נאזארין באוניברסיטת חיפה, זוכה פרס רכטר 2016. צילום: עמית גרון.

מה אתה חושב על מצב האדריכלות בארץ כיום?
ישנה בריחת מוחות גדולה מהארץ בתחום האדריכלות. אני רואה את זה בכל מה שקשור לאקדמיה. המשכורות שיכולים להציע כאן הן עלובות ולא הייתי ממליץ לאף אחד להיכנס לתחום לפני שמסדירים את העניין הזה. כל בעל תפקיד בתחום הבניה, אם זה צבע, טייח, מסגר, אינסטלטור, חשמלאי, עוזרים - כולם באופן קטגורי מרוויחים משכורת גבוהה יותר ממה שמרוויח האדריכל.

שכר הטרחה לאדריכלות בארץ, אשר מבוסס על תעריפי משרד הבטחון או על התעריף המקביל של א.א.א.י [ארגון האדריכלים האינג'נירים בישראל], זול ב-50% מהתעריף המקובל בעולם המערבי. למרבה הזוועה והפלצות כל הגופים הציבוריים היום דורשים הנחות בעשרות אחוזים גם על תעריפים אלו ומובילים לכך ששכר הטרחה לאדריכלות בישראל מגיע לכ-30% מהשכר המשולם עבור אדריכלות במדינות העולם המערבי.
המצב הזה הוא בלתי נסבל ומוביל לאיכותו הירודה של המרחב הישראלי. ברגע שהספייס שאנחנו חיים בו הוא לא איכותי ולא מושקע, החברה הישראלית מתקשה להתלכד. אנחנו חיים בספרטה – דווקא כשהמדינה דורשת את החיים שלך והאזרח נדרש להקרבה המקסימלית, המדינה מחזירה לך כל כך מעט. אני אומר את זה בכאב, כציוני גאה.

כל האדריכלים צריכים לדבר על זה בעיניי. אני חושב שצריך לעשות שביתת אדריכלים, ואף הובלתי מחאה נגד התחרות מטעם הטכניון על מעונות הסטודנטים בשנה שעברה. הטכניון, המוסד האמון על הכשרת האדריכלים ותרבות הבניה והתכנון במדינת ישראל, ביקש ליצור תחרות שבה תנאי שכר הטרחה היו פחות מחצי מהתעריף המקובל.
המחאה הובילה לכך שעמותת האדריכלים פרשה מהתחרות, והטכניון קיים את התחרות ללא העמותה. לצערי פניות רבות שלי לנשיא הטכניון נשארו ללא מענה, והמחאה כולה לא צלחה.

המאבק התנהל דרך עמותת האדריכלים?
התחלתי את העצומה כאדריכל עצמאי וחתמו עליה מאות אדריכלים במהירות הבזק. לאחר מכן פניתי לעמותה ומאותו הרגע איחדנו כוחות במאבק, שכאמור לא צלח – תנאי השכר לא השתנו.
לא ייתכן שמוסד שאמון על התרבות התכנונית בארץ, מוביל דרך ומהווה דוגמא, ישפיל וידרדר את מעמד האדריכל עד עפר.

המגוחך בכך שדווקא מהבחינה הכלכלית שכביכול מובילה את מקבלי ההחלטות, בעודם מתפארים בדפי האקסל, לקצץ בשכרו של האדריכל, דווקא בחינה אמיתית של ההשלכות הכלכליות מסוג זה הוכיחה במחקרים רבים שפרויקטים הפכו ליקרים יותר, ארוכים יותר וטובים פחות באופן מובהק. כך שאם יש לך שכל אדון מזמין, השקע בתכנון, בשכר הטרחה של האדריכל, ומובטח לך כי תקבל פרויקט טוב יותר, זול יותר ומהיר יותר.

אדריכל אסף לרמן - מגורי סטונדטים קיבוץ סאסא - זוכה פרס פובזנר לאדריכלות 2017. תכנון: א. לרמן אדריכלים. צילום: טל ניסים
מגורי סטונדטים קיבוץ סאסא - זוכה פרס פובזנר לאדריכלות 2017. תכנון: א. לרמן אדריכלים. צילום: טל ניסים

אדריכל אסף לרמן - שיפוץ ותוספת קומות לבניין עיריית תל אביב-יפו. תכנון: אדריכל מנחם כהן וא. לרמן אדריכלים. צילום: עמית גרון
שיפוץ ותוספת קומות לבניין עיריית תל אביב-יפו. תכנון: אדריכל מנחם כהן וא. לרמן אדריכלים. צילום: עמית גרון

אדריכל אסף לרמן - תכנון מרפסת ציבורית לבניין עיריית תל אביב-יפו [פרויקט שהוקפא]. תכנון: אדריכל מנחם כהן וא. לרמן אדריכלים.
תכנון מרפסת ציבורית לבניין עיריית תל אביב-יפו [פרויקט שהוקפא]. תכנון: אדריכל מנחם כהן וא. לרמן אדריכלים.

אדריכל אסף לרמן - הצעה לחידוש כיכר אתרים שנבחרה במסגרת קול קורא מטעם עמותת
הצעה לחידוש כיכר אתרים שנבחרה במסגרת קול קורא מטעם עמותת ''לא למגדלים בכיכר אתרים'' וע''י הצבעת הציבור כהצעה המועדפת לטיפול בכיכר אתרים. תכנון: א. לרמן אדריכלים.


גלריה לאמנות ''CONTEMPORARY'' ברחוב הרצל תל אביב, 2007-2009. תכנון: א. לרמן אדריכלים. צילום: עמית גרון.

לפני יותר משנה הצטרף לרמן למאבק האזרחי נגד בניית פרויקט כיכר אתרים המתוכנן על ידי עיריית תל אביב.  לצורך המאבק הוקמו עצומה, עמותה, פרויקט מימון המונים ועמוד פייסבוק המעדכן על התקדמותו.
אני לוקח חלק במאבק נגד הריסת כיכר אתרים והפיכתה למיזם פרטי. קמה עמותה שיזמה תחרות אדריכלים כדי למצוא חלופה, ומאז שזכינו אני שותף עם העמותה במאבק לביטול האיום להרוס את נקודת המפגש הראשית של תל אביב עם הים.

כיום כיכר אתרים היא מקום אמנם מוזנח ומדורדר וחשוב לציין שהדברים הם בכוונת תחילה – כדי לדחוק את העיריה להביא להרס של המרחב הציבורי ולהפוך לפרויקט יזמי גרידא.

אם העיר היא קנווס שהכוחות הכלכליים מציירים עליו ציור אותו אנחנו קוראים במבט רטרוספקטיבי של תרבויות שחיו בעיר, הציור שצוייר בכיכר אתרים בשנות ה-70 מיקם בלב הקומפלקס הזה שטח ציבורי רחב ויקר מבחינת המיקום האקסקלוסיבי שלו. קריאה של פרויקט כזה תביא לתובנה מסוג מסויים של תרבות שיצרה אותו.

לעומת זה הפרויקט המקודם היום על ידי היזם הפרטי בעידודה הנלהב והתמוה של עירית תל אביב, מוחק לחלוטין את השטחים הציבוריים ומחליף אותם במגדלים ובמרכז מסחרי, שדרכם אמור לעבור התושב התל-אביבי בדרכו אל הים.

קריאה רטרוספקטיבית של פרויקט כזה, במידה ולמרבה הצער אכן יתממש, תביא את ההסטוריון העתידי למסקנה שזוהי דמותו בפועל של הקפיטליזם החזירי מהסוג הדורסני והאלים ביותר.

אדריכל אסף לרמן - מרכז כנסים ע
מרכז כנסים ע''ש דניאל חוסידמן במרכז הבין-תחומי, הרצליה. צפי פתיחת הבנין - במהלך 2019. תכנון: א.לרמן אדריכלים

אני כותב הרבה, כתבתי מאמרים אשר התפרסמו ב''דה מרקר'', ''הארץ'' ועוד. כתבתי על מעמד האדריכל, ועל הקשר בין מעמד האדריכל לנוף המשוכפל והעלוב הזה של מדינת ישראל.

דווקא בזמן שיש ממשלה ימנית שמחזיקה בשלטון לאורך כל כך הרבה שנים, קשה להבין מדוע לא רואים את הקשר בין לכידות לאומית, בין חוסן לאומי וחברתי ובין סביבות החיים שבהן אנחנו מגדלים את ילדינו, ויוצרים או לצערי לא יוצרים את התלכיד שמחבר אותנו לידי חברה. למה זה לא מובן יותר?

מצד אחד יש לנו הנהגה ימנית שמדברת על לאומיות כל כך ברורה ומצד שני מעודדת את ההפרטה שמבטלת כל מכנה משותף וכל תלכיד חברתי, מחלישה את החברה הישראלית ומאיימת על העתיד של קיום המדינה הזאת.

>>>לעמוד של א.לרמן אדריכלים במדריך אנשי המקצוע של ארכיג'וב<<<

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ל

סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה

הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש

פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

Underground house Plan B project concept | English Version Underground house Plan B project concept | English Version

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות

רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)