Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם אלרוד אדריכלים ומתכנני עריםראיון עם אלרוד אדריכלים ומתכנני ערים

 חדשות - כותרות
שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

דגם חדש של סנטף מתוצרת פלרם, הפתרון הפופולרי ביותר בישראל דגם חדש של סנטף מתוצרת פלרם, הפתרון הפופולרי ביותר בישראל

רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר

לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים(היום) תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ל

הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש

Underground house Plan B project concept | English Version Underground house Plan B project concept | English Versionלכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום שני ‏01 ‏יולי ‏2019 כתב אביגיל טלמור

''...תכנון אדריכלי המותאם לאיזור הים התיכון הוא בלתי נפרד מהתפיסתנו האדריכלית. הצבעוניות, האדמה, החול, האור והצל הם אלמנטים שאנו מתייחסים אליהם בכל פרוייקט. בכל המבנים שהמשרד מתכנן יש חידוש מבחינת קונספציה אדריכלית, התייחסות תרבותית לסביבה בה הם בנויים וקשר חזק למקום...'

משרד אלרוד אדריכלים נוסד בשנת 1964 על ידי דן ואילנה אלרוד והוא אחד ממשרד האדריכלים הותיקים בארץ. שהוסיף שותפות צעירות במשך השנים-דפנה אלרוד  וגלילה יבין, כששאלנו את הזוג אלרוד מה מבדל אתכם ממשרדים אחרים? הם פרשו בפנינו את ה-'אני מאמין' שלהם שמוכיח עצמו מאז ועד היום.

אלרוד אדריכלים [גלילה יבין, דן, אילנה ודפנה אלרוד]. צילום: טטרו ואשוילי
אלרוד אדריכלים [גלילה יבין, דן, אילנה ודפנה אלרוד]. צילום: טטרו ואשוילי

'תכנון אדריכלי המותאם לאיזור הים התיכון הוא בלתי נפרד מהתפיסה האדריכלית שלנו. הצבעוניות, האדמה, החול, האור והצל הם אלמנטים שאנו מתייחסים אליהם בכל פרוייקט לגופו. בכל המבנים שהמשרד מתכנן יש חידוש מבחינת קונספציה אדריכלית, התייחסות תרבותית לסביבה בה הם בנויים וקשר חזק למקום'.

דרכם המקצועית החלה עם תכנון בית ספר במבשרת ציון בו החליטו שלא לעבוד על פי השבלונה המוכרת של תכנון מוסדות חינוך בהם יוצאות הכיתות מתוך מסדרון ארוך וצר. במקומם תכננו חללים ואולמות רב תכליתיים המאפשרים מגוון שימושים. כיתות הלימוד רוכזו באגף נפרד וקונסטרוקציה גלויה של גגות רעפים יצרה סביבה לימודית נעימה, מכילה ומעניינת ארכיטקטונית. בנוסף לכך עבודות אמנות של סטודנטים מבצלאל הוכנסו אף הן למבנה- עוד נדבך חשוב בסגנון עבודתם של אלרוד, אמנות היא חלק בלתי נפרד מהתכנון והמחשבה האדריכלית.

מיד לאחר מכן החלו לתכנן בבאר-שבע סחופת הרוח בית ספר נוסף ולו חצר פנימית גדולה ומוגנת מפני סופות החול. סביב החצר יצרו ארכדה מוצלת ומוגנת בה ניתן היה להסתובב מוגנים מפני מזג האויר בכל עונות השנה. גם בבית ספר זה המסדרון היה רחב כפליים מהנהוג. שוקת פתוחה הוותה את אלמנט המים חשוב ושמושי מאד.שהיה חשוב לאדריכלים להכניס. מעל הכניסה למבנה,יצרו הזוג אלמנט דקורטיבי פשוט אך מקורי מבקבוקים והפכו לאורנמנט ססגוני הצובע את החלל בצבעים חיים.

במהלך פעילותם תכננו אלרוד אין ספור מבני חינוך ובכולם המחשבה המובילה היא ניצול רב תכליתי לחללים, דינמיות ושילוב מטרות, זוהי מחשבה שבסופו של דבר מתורגמת לפרוייקטים יחודיים וכלכליים לבניה. אך הפרוייקט שזכה במירב תשומת הלב וזכה בתחרות אדריכלית הוא בית הספר התיכון ע'ש דנמק בירושלים. פרוייקט מקיף זה כלל בי'ס מקיף, מרכז ספורט, ספריה ציבורית , מרכז אומנויות ערבי – ישראלי, ומועדונים לנוער ומבוגרים. רחבת הכניסה תוכננה בשיתוף הפסל דני קרוון והיא כוללת אמנות פונקציונלית ומתקשרת המשמשת כאיזור משחקים שכונתית..

בית ספר יסודי בבאר שבע- פרט תקרה ופטיו עם שוקת. צילום: רן ארדה
בית ספר יסודי בבאר שבע- פרט תקרה ופטיו עם שוקת. צילום: רן ארדה

 בית ספר דנמרק, ירושלים. צילום: רן ארדה
בית ספר דנמרק, ירושלים. צילום: רן ארדה

מהם השינויים שעבר המשרד המהלך השנים?

הפרוייקט הראשון בתכנון שכונות היה תכנון אלף יחידות דיור בשכונה שנקראה רמת אילן. השכונה תוכננה לשרת את אנשי אוניברסיטת בר אילן ואנו החלטנו לשלב בנייה רוויה עם קוטג'ים טוריים. חידוש שהכנסנו בבניה הרוויה כאשר הדירות העליונות-הפנטהאוסים,שהיו מועדפים מבחינה כלכלית תוכננו בשטח גדול יותר מהדירות שמתחתן ולכן ובלטו מחזית הבניין שהיווה גם אלמנט אדריכלי.בשכונת ארמון הנציב בירושלים תוכננה בניה רוויה כשילוב קוטג'ים שהיו שהיו חדשנים לתקופתם דבר שהתמודד עם הטופוגרפיה ויצר פרטיות לכל דירה בבניינים בני 4 קומות.,בהמשך תכננו את רובע י' באשדוד שקבל את פרס אילון לתכנון אורבני מצטיין, בעיר העתיקה בירושלים תכננו מתחם מגורים של שילוב שימור ובניה חדשה וכן מרכז למורשת היהדות. אילנה תכננה במסגרת צוות ברשותו של לובה אליאב את תכנית האב של העיר ערד וכן בתי מגורים חדשניים בבנייה רוויה שנקראו 'בתי פטיו'. גם בטורכיה תכננו מספר פרויקטים לתיירות שבסופו של דבר לא נבנו בעקבות מלחמת המפרץ הראשונה.

ארמון הנציב בירושלים, צילום: רן ארדה, פרספקטיבה: משרד אלרוד.
ארמון הנציב בירושלים, צילום: רן ארדה, פרספקטיבה: משרד אלרוד.

מבנה בשכונת רמת אילן, צילום: דן אלרוד
מבנה בשכונת רמת אילן, צילום: דן אלרוד

כאשר שואלים את הזוג מהו הפרוייקט שאתם הכי גאים בו? כאשר שואלים את הזוג מהו הפרוייקט שאתם הכי גאים בו? עונה אילנה: 'הפרוייקט העתידי שלנו, זה שעוד לא נבנה'. ואכן עם רזומה שכזה ההחלטה יכולה להיות קשה. 'כולם היו בני' עונה דן, בכל פרוייקט יש משהו מאיתנו. אך אם בכל זאת הם צריכים להחליט הם מזכירים שני פרוייקטים: בית הספר דנמרק לו שמור מקום מיוחד בליבם, ופרוייקט אולפנת צביה לבנות- פרוייקט שאיפשר להם חופש פעולה ייצירתי אותו הביעו בשימוש בצבעוניות ים תיכונית מקומית: לבני אקרשטיין בצבע חול וטיח תכלכל.

אולפנת צביה בהרצליה, צילום: רן ארדה
אולפנת צביה בהרצליה, צילום: רן ארדה

כיצד מתכננים מבנים שאינם גנריים, כיצד יוצרים שוני בין מבנים בתל אביב, ניו יורק או פריס וכיצד יוצקים למבנה סממנים תרבותיים רלוונטים ה'פוזלים' לעבר אך מביטים לעתיד?

Institut du monde arabe– של האדריכל ז'אן נובל בפריס הוא דוגמה מצויינת למבנה עכשווי בעל סממנים תרבותיים מובהקים אומר דן אלרוד. המבנה העוסק בתרבות האיסלם מצטיין בפרשנות חדשנית לעולם האמנות האסלאמית ועושה שימוש בטכנולוגיית בנייה מתקדמת כדי להעביר רעיון תרבותי. גם בארץ היו וישנם לא מעט מבנים שנוצרו מתוך כבוד לתרבות המקומית: גמנסיה הרצליה, הטכניון הישן ועוד. אלמנט המשרביות מופיע גם אצלינו לא מעט ותמיד השתדלנו לתת לו פירוש חדש משלנו, למשל דרך אלמנטים טרומיים ששינינו או קרמיקות- חיבור תרבותי הוא המפתח לאדריכלות יוצאת דופן.

בית ספר שיפמן בטירת הכרמל ובית ספר יסודי בירושלים, צילום: באדיבות אלרוד אדריכלים
בית ספר שיפמן בטירת הכרמל ובית ספר יסודי בירושלים, צילום: באדיבות אלרוד אדריכלים

מהיכן מגיעה ההשראה לאחר שנים כה רבות בתחום?

מהיכן מגיעה ההשראה לאחר שנים כה רבות בתחום אני שואלת והם נזכרים בצעדיהם הראשונים: אילנה מספרת כי סגנונה האדריכלי התחדד בברזיל של שלהי שנות השישים שם עבדה במשרדם של האדריכלים לוסיו קוסטה ואוסקר נימאייר והשתתפה בצוות התכנון של העיר ברזיליה דבר שהשפיע רבות על השקפתה ועבודתה האדריכלית בישראל. דן קבל את השראתו הגדולה בתקופה בה עבד בדנמרק. קופנהגן הייתה בירת העיצוב, הוקסמתי מהאדריכל אלבר אלטו הפיני והצניעות העיצובית שלו השפיעה עלי מאוד כאדריכל צעיר. 'מבחינתינו ברגע שפרוייקט נכנס לתודעה, ההשראה תגיע מכל מה שמקיף אותנו- ספר, מופע מחול או פרט אדריכלי קטן הופכים להיות השראה לפרוייקט. דן מנוי לפילהרמונית כבר 45 שנה מספרת אילנה, וכאשר המוסיקה נכנסת לו לראש היצירתיות מתחילה לפרוח'. דן מוסיף שלעיתים כאשר הוא מאזין למוסיקה בקונצרט 'המחשבות והרעיונות הופכים להיות העיקר והמוסיקה היא רק תירוץ לזמן מעורר השראה'.

מימין: שדה דב בים, אלרוד ואדריכל אלי ליפסקי, הדמיה: אלי ליפסקי. משמאל: שדה דב בים, פרספקטיבה: שמוליק גרובמן, משרד אלרוד
מימין: שדה דב בים, אלרוד ואדריכל אלי ליפסקי, הדמיה: אלי ליפסקי. משמאל: שדה דב בים, פרספקטיבה: שמוליק גרובמן, משרד אלרוד

בראשית שנות ה-80 של המאה ה-20, רש'ת הטילה על אדריכלים אלרוד לתכנן העברת שדה דב לאי מלאכותי שיבנה כשני קילומטרים מהחוף. התוכנית נשמעה אטרקטיבית לשר התחבורה רפול ושר האוצר דאז, בייגה שוחט, אך בפוליטיקה כמו בפוליטיקה הפרוייקט התמוסס. ' להובלת פרוייקטים אדריכליים דרוש אורך רוח, אומר דן אלרוד. קשה למצוא פוליטיקאים שיאפשרו תוכנית שתסתיים אחרי כהונתם ושהקרדיט עליה לא יזקף לזכותם'.  בימים אלה כאשר שדה התעופה שדה דב נסגר לטובת בניית 16 אלף יחידות דיור חדשות השניים עדין מאמינים כי יש צורך בשדה תעופה חדש באיזור תל אביב. ' התקציב ממכירת הקרקע של השדה שמתפנה צריך לממן את פרוייקט. כל צירי התנועה המרכזיים עוברים באיזור, הנתיבים האוויריים כבר קיימים, נתב'ג מלא עד אפס מקום והים הוא שטח בטוח מבחינה בטחונית ואינו תופס קרקעות. כמו בכל עיר מרכזית בעולם גם לתל אביב יש את כל הסיבות הטובות לקבל שדה תעופה בים'.

 שדה תעופה תמנע, הדמיה: אלרוד אדריכלים
שדה תעופה תמנע, הדמיה: אלרוד אדריכלים

שיקום הרובע היהודי בירושלים, צילום: באדיבות אלרוד אדריכלים
שיקום הרובע היהודי בירושלים, צילום: באדיבות אלרוד אדריכלים

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה

הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש

עשרים שנה לארבעים על ארבעים - התערוכה לאדריכלים צעירים עשרים שנה לארבעים על ארבעים - התערוכה לאדריכלים צעירים

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ל

Underground house Plan B project concept | English Version Underground house Plan B project concept | English Version

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים(היום) תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

מעברים משפחתיים | חשיפת פרוייקטים מעברים משפחתיים | חשיפת פרוייקטים

דגם חדש של סנטף מתוצרת פלרם, הפתרון הפופולרי ביותר בישראל דגם חדש של סנטף מתוצרת פלרם, הפתרון הפופולרי ביותר בישראל


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)