Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

ראיון עם המעצבת שרית שני חיראיון עם המעצבת שרית שני חי

 חדשות - כותרות
העיצוב אמריקאי, הרחוב הולנדי והיישוב ישראלי העיצוב אמריקאי, הרחוב הולנדי והיישוב ישראלי

מיתרים, שירי אהבה ומכונית אדומה בתערוכתו של המעצב והאמן רון ארד(היום) מיתרים, שירי אהבה ומכונית אדומה בתערוכתו של המעצב והאמן רון ארד

שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה

רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר

לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים קו ראשון לים | חשיפת סטודנטים

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ללכל כותרות החדשותראיונות - ‏יום שישי ‏01 ‏נובמבר ‏2019 כתב אביגיל טלמור

''...סביבה נכונה יכולה לגרום לילד לחוש ביטחון ושייכות. בחירת חומרים נכונים ומרחבים נדיבים יגרמו לילדים להרגיש בנוח עם הגוף ותנועתיו, חלל צריך להיות רחב ואם זאת לאפשר אינטימיות ואפילו התבודדות....'

בשנים האחרונות עברה המעצבת שני-חי מטמורפוזה מעניינת, את העיצוב האקסקלוסיבי, ללקוחות פרטיים יודעי דבר, היא המירה בעיצוב חללים ציבוריים בתפיסה הוליסטית. על אף ההפתחות לקהלי יעד חדשים, דבר אחד חשוב לא השתנה, הקו העיצובי של הסטודיו וטביעת האצבע האסטתית של שני-חי. אלו ניכרים בכל אחד מהפרוייקטים שהיא מעצבת - משלב התכנון האדריכלי, דרך תכנון וביצוע הריהוט ועד לבחירת אחרון הפריטים המשלימים.

במהלך הראיון מדברת שרית שני חי בקצב מהיר ולא עוצרת לנשום לרגע. את התשוקה שלה לעשייה אפשר לשמוע גם בדרך בה היא מדברת על פרוייקטים חדשים וישנים. אין ספק כי שני חי, נחשבת לאחת מחלוצות עיצוב הפנים בארץ. מתינוקות עד מבוגרים, מחדרי ילדים לחדרי ישיבות ומבתים פרטיים עד בתי ספר – מעטים החללים ששני-חי לא התנסתה בעיצובם, עם זאת, היא מזוהה בעיקר כמעצבת חדרי ילדים.

שרית שני חי. צילום: רוני כנעני
שרית שני חי. צילום: רוני כנעני

ספרי לנו כיצד ומתי התרחש המעבר מעיצוב חדרי ילדים ללקוחות פרטיים, לעיצוב חללים ציבוריים.

את חדר הילדים הראשון שלי עיצבתי לפני יותר מעשרים שנה לאחר הולדת ביתי הבכורה. כאשר הגיע שלב עיצוב חדר הילדים, הבנתי כי אין רהיטים שמוצאים חן בעיני. באותו רגע החלטתי שבזה אתמקד, דרך העיצוב אני גורמת לילדים להתייחס למה שיש לחלל להציע בדרך שאני מתווה.

המטמורפוזה לחללים ציבוריים החלה לפני 11 שנה, התחלתי בעיצוב גן ילדים פרטי ברמת השרון, מבחינתי זאת הייתה הגשמת חלום. שם חלה נקודת המפנה בין עיצוב במיקרו לעיצוב במאקרו.

 גן הילדים הראשון שעיצבה שרית שני לפני 11 שנה, צילום: עמית גרון

 גן הילדים הראשון שעיצבה שרית שני לפני 11 שנה, צילום: עמית גרון

בתחילה אנשים נכנסו לחלל ואמרו: 'וואו, הגן הזה נורא סטרילי'. עד אז גננות השתמשו בתפיסה הקיבוצית של איסוף חפצים ישנים וגרוטאות ואני הצעתי אלטרנטיבה - עיצוב גן ילדים בצורה טוטאלית מא' ועד ת'. בזמנו עוד לא הייתה קיימת ההבנה כי עיצוב לילדים לא חייב להיות ילדותי או מרושל.  כשאנשים נחשפו לעיצוב החדש נוצר הרבה רעש סביב הגן המדובר והוא היווה פתח לפניות נוספות שהגיעו בהמשך מגופים כמו עיריות, מועצות,בתי חולים ועוד.

עיצוב לילדים לא חייב להיות ילדותי או מרושל, צילום: עמית גרון
עיצוב לילדים לא חייב להיות ילדותי או מרושל, צילום: עמית גרון

את מעצבת בתי ספר, גנים, ואיזורים בבתי חולים. מדובר בחללים עם אחריות גדולה לרווחת המשתמשים בהם. מהן הנקודות שחשוב לך להתייחס אליהן בעיצוב חללים ציבוריים?

אני מאמינה כי למרחב המעוצב בצורה נכונה, יש את הכח וההשפעה לגרות את החושים, לפתח את המחשבה ואפילו ליצור זכרונות נעימים יותר. זאת אכן אחריות גדולה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בחללים ציבורים בכלל וחללים המוקדשים לילדים בפרט. סביבה נכונה יכולה לגרום לילד לחוש ביטחון ושייכות. בחירת חומרים נכונים ומרחבים נדיבים יגרמו לילדים להרגיש בנוח עם הגוף ותנועתיו, חלל צריך להיות רחב ואם זאת לאפשר אינטימיות ואפילו התבודדות.

הקונספט, הפונקציונליות, הארגונומיה, שיטת החינוך והאווירה, הם הדברים הראשונים שעומדים לנגד עיניי ושאליהם אני צריכה להתייחס בכובד ראש כשאני ניגשת לעיצוב החלל.

בית הספר בטמרה, עיצוב שנולד מתוך דיאלוג. צילום:  טל ניסים
בית הספר בטמרה, עיצוב שנולד מתוך דיאלוג. צילום:  טל ניסים

כיצד את מתחילה את תהליך העבודה שלך על פרוייקט חדש? מהי נקודת המוצא שלך?

כשנגשים לעבודה על חללים ציבוריים חשוב להכיר היטב את האילוצים והבעיות שיש בחלל עוד לפני שנגשים לעיצוב שלו. עיצוב טוב הוא כזה שבא ופותר בעיה לכן אני מתחילה בהבנת הנתונים: המימדים הפיזיים, התקנים הדרושים, סוג החומרים המתאימים כמה הם עמידים לשימוש ומענה לבעיות בטיחות.


התהליך מתחיל בדו שיח. חשוב לי להיות קשובה לחזון החינוכי, לשוחח עם המנהלים והמחנכים, להבין את הלך הרוח שלהם, את המרחבים הפדגוגים הדרושים ומהי האידיאולוגיה והזהות של המקום. כיום יש מגמה עולמית ליצור חללים שבהם יש קשר סמביוטי בין אובייקט לסביבה ליצירת חלל הרמוני. ככל שיותר ילדים ייחשפו לסביבות המעוצבות בצורה הוליסטית כך יווצר קשר נכון ומכיל בין הילד לסביבתו הימיומית.


אורנומנטיה מופשטת וקונספט עיצובי הקשוב לחזון החינוכי וזהות המקום , צילום טל ניסים
אורנומנטיה מופשטת וקונספט עיצובי הקשוב לחזון החינוכי וזהות המקום , צילום טל ניסים


מהו לדעתך השוני בין כיתות שעוצבו בעבר לנעשה כיום בתחום?

במאה השנים האחרונות שיטת החינוך התפתחה והשתנתה ועימה גם עיצוב מוסדות הלימוד.

ארגון הכיתה היה שמרני ופוריטני בהתאמה לדרכי הלימוד. כיום כאשר שיטת הלימוד היא לא בהכרח פרונטלית החלל יכול לאפשר ישיבה לא פורמלית למשל ישיבה קבוצתית או למידה דרך התנסות ותנועה בחלל.חשוב להבין כי גם לחידושים הטכנולוגיים יש השפעה על העיצוב. נכון להיום סביבת הלימוד צריכה להיות חוויתית ולעודד יצירתיות.

השאיפה הגדולה מבחינתי לעתיד היא כמה שיותר ילדים יוכלו להחשף לסביבה חינוכית, המעוצבת על הצד הטוב ביותר, ללא קשר למיקום גיאוגרפי, סטטוס חברתי או מצב סוציו-אקונומי. עוד נקודה שחשוב להתייחס עליה היא שיטת החינוך המשלב שהולכת ומתפתחת בשנים האחרונות.


פינת יוגה בבית הספר המשלב, ביכורים. צילום: רוני כנעני
פינת יוגה בבית הספר המשלב, ביכורים. צילום: רוני כנעני

חלל רחב אך כזה שמאפשר אינטימיות ואפילו התבודדות. צילום: רוני כנעני
חלל רחב אך כזה שמאפשר אינטימיות ואפילו התבודדות. צילום: רוני כנעני


שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת חינוך רגילה הוא מהלך שכולם יוצאים ממנו נשכרים. הייתה לי הזכות לעצב את בית הספר המכיל בתל אביב. בית הספר משלב בתוכו 25% ילדים מיוחדים, פועל יוצא מכך הוא שעיצוב החלל הפדגוגי צריך להיות מונגש ברמה הכי יומיומית למגוון רחב של ילדים בעלי צרכים משתנים. בפרוייקט השתמשתי הרבה בפינות מעוגלות, חומרים רכים ופתרונות חדשים המתאימים לסביבה שויונית, כמו חללים קטנים או כוכים אינטימיים שניתן להכנס אליהם בקלות עם כיסא גלגלים.

לובי שואב את השראתו מהתפוז שעבר הפשטה לצורות גיאומטרית. צילום: דודי מוסקוביץ
חלל פדגוגי מונגש, למגוון רחב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים. צילום: רוני כנעני


השפה העיצובית שלך מאוד מופשטת, מינימליסטית ועם זאת נוסטלגית, איך הילדים מגיבים אליה?

מבחינתי אין הבדל מבחינת השפה העיצובית אם מעצבת לילדים או למבוגרים. ילדים הם יצורים חכמים, הם מצליחים לזהות מוטיבים בחלל גם כשהם אבסטרקטיים, הם עוד לא 'התקלקלו' בדרך שהם צורכים דימויים ולכן הם פתוחים לשפות עיצוביות שונות.

באשכול גנים שעצבתי בתל אביב, ונבנה על מתחם שוק הפירות והירקות הסיטונאי, החלטתי שהקונספט העיצובי ישען על ההסטוריה של המקום. הקונספט עבר הפשטה צורנית וזיקוק עד שהפך לצורות גיאומטריות עם איזכור מינימלי לפרי כפי שאנו מכירים אותו.

לובי שואב את השראתו מהתפוז שעבר הפשטה לצורות גיאומטרית. צילום: דודי מוסקוביץ
לובי שואב את השראתו מהתפוז שעבר הפשטה לצורות גיאומטרית. צילום: דודי מוסקוביץ'

הלובי המרכזי של האשכול עוצב בהשראת התפוז. כמעצבת היה לי חשוב ליצור הקשרים תרבותיים רחבים דרך התפוז, כאלה המתאימים ספציפית לעיר תל אביב: נחום גוטמן ושביל קליפות התפוזים, אריק איינשטיין והשיר על ילד שישן בתוך תפוז ועוד. התוכן עובר בין השורות דרך עיצוב העכשווי והגיאומטריה. כרהיט התפוז הפך להיות איגלו כתום וגיאומרטי שמאפשר להתנתק. הפרי הפך אייקוני, סימבולי והילדים יכולים לצקת לתוכו את התוכן שהם בוחרים.

התפוז הפרך לאיגלו המתאים למשחק או להסתתרות . צילום: דודי מוסקוביץ
התפוז הפרך לאיגלו המתאים למשחק או להסתתרות . צילום: דודי מוסקוביץ'

עיצוב טוטלי אפילו למשחקים ולרהיטים הפזורים בחלל . צילום: דודי מוסקוביץ
עיצוב טוטלי אפילו למשחקים ולרהיטים הפזורים בחלל . צילום: דודי מוסקוביץ'


במשחקיה חדשה שאני מעצבת למלון בירושלים היה לי חשוב להתייחס לנקודת המבט של ילדים כתיירים. הקונספט מבטא את זהות העיר יוצאת הדופן, ירושלים. העיר הופשטה לסמלים ומוטיבים שילדים יכולים לזהות ולזכור.

העיצובים שלי מאוד גרפיים, אני משתמשת בסמלים, אייקונים, גריד ופלטת צבעים מצומצמת, בסיסית וראשונית. זה סגנון משאפשר המון חופש פעולה למי שמשתמש בחלל ולא משנה אם הוא ילד או מבוגר.

עיצוב מינימליסטי, גרפי עם צבעוניות בסיסית,  סגנון המאפשר חופש פעולה גם לילדים וגם למבוגרים. צילום: דודי מוסקוביץ
עיצוב מינימליסטי, גרפי עם צבעוניות בסיסית,  סגנון המאפשר חופש פעולה גם לילדים וגם למבוגרים. צילום: דודי מוסקוביץ'

נראה שכבשת כל פסגה אפשרית שמעצב יכול לחלום עליה, מה התוכניות שלך לעתיד?

אני עומדת להוציא ספר, בהוצאת זמורה ביתן, המסקר את העשייה שלי לאורך השנים, זאת נקודת ציון מרגשת מאוד עבורי.
מבחינתי הכי חשוב שאוכל להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת, לא לאבד את התשוקה לעשייה, ושכמה שיותר ילדים יוכלו להינות ממנה

למי היית הכי רוצה לעצב חדר?

לאחיין שלי!! בנו של אחי גיל [האמן גיל מרקו שני]. הוא כבר בן שנתיים ועדיין לא צלחנו את התהליך!

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 0 ]
empty image

אין בשלב זה תגובות של גולשים לידיעה זו

היה הראשון להגיב !
 

 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
לזכרו של רסן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה לזכרו של רס''ן רן כוכבא, אדריכל, טייס ואיש משפחה

שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי שיחה עם האוצר דורון פולק על חשיבותה של אמנות במרחב הציבורי

בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חול בית יוקרה תת קרקעי הופך את המחשבה על האפוקליפסה נסבלת | פרוייקט חו''ל

סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה סביבות תרבותיות מגולמות בעבודת טקסטיל מרהיבה

הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש הביאנלה הים תיכונית חוגגת עשור ומציגה מזרח תיכון חדש

פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה פתרונות הכיסוי הפופולריים לפרגולות בשנת הקורונה

בית הספר למשחק בית צבי חונך מעונות סטודנטים בית הספר למשחק ''בית צבי'' חונך מעונות סטודנטים

Underground house Plan B project concept | English Version Underground house Plan B project concept | English Version

מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה מוזיאון הנגב פותח את תיבת פנדורה

נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב נבחרו אמני המחזור השמיני של ארטפורט תל-אביב

תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים תערוכה חדשה חוקרת את תפקידם ואופן ענידתם של תכשיטים

שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר שושנת המדבר - המוזיאון הלאומי של קטאר

פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל פתרון מושלם לקיץ החם - לוחות רב שכבתיים של פלזית -פוליגל

לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות לוח גבס חדשני מבית אורבונד מציע הגנות אש מתקדמות

רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר רינות עומדת בקצב גם בתקופות הלחוצות ביותר


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים  רחוב תובל 20 קומה 1 מתחם הקיבוץ רמת גן (מחוז תל אביב)
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 20 Tuval st. Ramat Gan (Tel Aviv District)