Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים תחרויות כנסים הרצאות תערוכות פקולטות ספרים אתרים דעות פרויקטים חיפוש בחדשות שליחת חדשות

חמשת בתי הספר לאדריכלות בישראל יושבתו ביום רביעי במחאה על תנאי ההתמחות של אדריכלים צעיריםחמשת בתי הספר לאדריכלות בישראל יושבתו ביום רביעי במחאה על תנאי ההתמחות של אדריכלים צעירים

 חדשות - כותרות
פסטיבל מנורת לילה 5 // אירוע האור והאמנות של תל אביב-יפו פסטיבל מנורת לילה 5 // אירוע האור והאמנות של תל אביב-יפו

התוצאות המפתיעות של תחרות Dezeen Awards התוצאות המפתיעות של תחרות Dezeen Awards

טביעת רגל – הצעה מרחבית לתכנון מרקמי // חשיפת סטודנטים טביעת רגל – הצעה מרחבית לתכנון מרקמי // חשיפת סטודנטים

MYARTJOURNAL# // תערוכת איורי אופנה של מימי זיו MYARTJOURNAL# // תערוכת איורי אופנה של מימי זיו

בית העלה המרחף // פרויקט חול בית העלה המרחף // פרויקט חו''ל

הארוע המוביל בעולם לאדריכלות ובנייה // BAU  2019 הארוע המוביל בעולם לאדריכלות ובנייה // BAU 2019

דינוזאורים // תערוכת נושא לצלם חן שובל ''דינוזאורים'' // תערוכת נושא לצלם חן שובל

פנטון הכריזה על צבע השנה לשנת 2019: קורל חי פנטון הכריזה על צבע השנה לשנת 2019: קורל חי

תערוכת נעליים // תערוכה ויום עיון של בצלאל ''תערוכת נעליים'' // תערוכה ויום עיון של בצלאל

בית הטרפז // חשיפת מעצבים בית הטרפז // חשיפת מעצבים

רוחות של שינוי // אירוע במרכז פירמידה בחיפה ''רוחות של שינוי'' // אירוע במרכז פירמידה בחיפה

ראיון עם אדריכל חגי נגר // ראיונות ראיון עם אדריכל חגי נגר // ראיונות

מכירת יצירות אמנות למען פרויקט נשים ועבודה // תערוכת לחם ושושנים 13 מכירת יצירות אמנות למען פרויקט ''נשים ועבודה'' // תערוכת לחם ושושנים 13

תופעת הבתים ההפוכים // השראה יומית תופעת הבתים ההפוכים // השראה יומית

מרכז חקר החלל החדש ביפן // פרויקט חול מרכז חקר החלל החדש ביפן // פרויקט חו''ללכל כותרות החדשותארועים - ‏09/‏12/‏2013 15:19 כתב Archijob4

חמשת בתי הספר לאדריכלות בישראל יושבתו ביום רביעי במחאה על תנאי ההתמחות של אדריכלים צעירים
יום רביעי, 11 בדצמבר 2013, בין השעות 12:00-14:00

פורום אדריכלים צעירים ישבית יחד עם התאחדות הסטודנטים ואגודות הסטודנטים בטכניון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת אריאל, בצלאל ומכללת ויצ'ו, את חמשת הפקולטות לאדריכלות בישראל במחאה על ההתעלמות המתמשכת של משרד הכלכלה מהניצול המחפיר של המתמחים באדריכלות. הסטודנטים ידרשו להפסיק את הפגיעה המתמשכת ולבטל את תקנות ההתמחות החדשות והמחמירות שמחייב משרד הכלכלה עם סיום לימודיהם.


הגשה בקורס לעיצוב פנים של Archijob ב2013

השבתת הלימודים באה לאור תנאי ההתמחות לרישוי באדריכלות, הנמצאים תחת אחריות משרד הכלכלה. תנאי התמחות אלו כובלים את האדריכלים הצעירים למספר מצומצם של משרדים מאמנים, מונעים מהמתמחים להשתלב במקצועם ויוצרים פגיעה ביכולת האדריכלים הצעירים להתמחות באופן מקצועי ולהתפרנס בכבוד.

ביום רביעי הקרוב, 11/12/13, בין השעות 12:00-14:00 ייערך מפגן הזדהות מרכזי במתחם מיטשל שבאוניברסיטת תל אביב שבו יקחו חלק סטודנטים לאדריכלות מכל הארץ.

תנאי ההתמחות שנקבעו בשנת 2008, הוטלו באופן רטרואקטיבי על כלל האדריכלים והסטודנטים לאדריכלות בישראל, והם כוללים למעלה מ-3 שנות התמחות במספר מצומצם של משרדים, דרישה להספקים הדורשים החלפת מספר משרדים בתקופת ההתמחות, ובחינה חסרת קריטריונים. מכלול הדרישות המוגזמות יוצרות תנאי התמחות המהווים למעשה חסם בפני האדריכלים הצעירים ומונעים את השתלבותם בשוק העבודה באופן הוגן.

פורום אדריכלים צעירים המייצג את המתמחים ואת הסטודנטים לאדריכלות דורש ממשרד הכלכלה לבטל את הליך ההתמחות הנוכחי ולקיים הליך התמחות מקצועי והוגן המותאם לתנאי שוק האדריכלות הישראלי.

אדריכל ויקטור אבקסיס, יו''ר פורום אדריכלים צעירים: ''השביתה מגיעה לאחר תקופה ארוכה בה פורום אדריכלים צעירים מנסה להגיע להבנות עם הדרג המקצועי במשרד הכלכלה. לצערי שוב ושוב דוחים אותנו בטענה שהכל חוקי ובהתאם לתקנות ומתעלמים מהפגיעה שאותן תקנות יוצרות. אנחנו מקווים ששר הכלכלה נפתלי בנט יתערב באופן אישי ויביא לתיקון מהותי בהליך ההתמחות הנוכחי לאדריכלים, הליך אשר מהווה חסם כלכלי ומקצועי ומונע ממאות אדריכלים צעירים להתמחות באופן מקצועי, להתפרנס בכבוד ולהשתלב בשוק העבודה''.
''דרישתנו שמשרד הכלכלה יקיים הליך התמחות מקצועי והוגן, המותאם לתנאי שוק האדריכלות בישראל, תוך הידברות עם האדריכלים הצעירים ויתר הגורמים המקצועיים בשוק ובאקדמיה. אנחנו מסרבים לקבל את הליך ההתמחות הנוכחי שהוא שרירותי, משרת מספר מצומצם של משרדים ותיקים וחסר כל ערך מקצועי עבור המתמחים''.

חה״כ שולי מועלם רפאלי, המלווה את פורום אדריכלים צעירים ופנתה למשרד הכלכלה בנושא: ''שינוי והתאמה של תקופת הסטאז׳ ומבחני הרישוי של האדריכלים הינם מחויבי המציאות. השינוי הינו הכרחי למציאות החיים של נשים וגברים במדינת ישראל, לשוב לשמור על זכויותיהם כעובדים, על הרצון והאפשרות להקים ולשמור על התא המשפחתי שלהם בשנים אלו ולהתפתח מבחינה מקצועית''.

אורי רשטיק, יו''ר התאחדות הסטודנטים: ''התאחדות הסטודנטים הארצית תומכת במאבקם הצודק והחשוב של הסטודנטים לאדריכלות ופורום אדריכלים צעירים כנגד הפגיעה בפרנסתם וביכולתם להשתלב במקצוע אותו למדו.  מצבם של המתמחים במקצוע האדריכלות מדאיג, ועלולות להיות לו השלכות חמורות גם על ציבור הסטודנטים. אנו מצפים ממשרד הכלכלה, בראשות השר נפתלי בנט, לשבת עם נציגי הסטודנטים והמתמחים ולהגיע להבנות שיפתרו את המשבר''.

אדריכלית אירית צרף נתניהו, ראש המחלקה לאדריכלות, המרכז האקדמי לעיצוב ויצו חיפה: ''בשנים האחרונות פועלים בשיתוף מלא כל ראשי בתי הספר בנושאים הקשורים לעתיד האדריכלים הצעירים ובעיקר בנושא תהליך הרשום עם סיום לימודיהם. עם זאת, שלבי ההתמחות ובחינת הרישוי עדיין מקשים ובעייתיים הן בהתנהלות והן בתכנים ויש צדק רב בטענות המתמחים על תנאי העסקתם. נוסיף לזאת את האיום של ביטול הזכות לתכנון מבנה פשוט עד לקבלת רישיון, דבר אליו אני מתנגדת בתוקף, במיוחד לאור הרחבת הסמכויות של ההנדסאים, ונקבל אוסף גזירות שנוחת על האדריכלים הצעירים בתחילת דרכם. נדרשת פעולה משותפת של כל הגורמים המעורבים שפועלים בדרכים רבות, כולל משפטיות, להשגת היעדים הנ''ל''.

שביתת בתי הספר לאדריכלות
תאריך: 11/12/2013
שעה: 12:00-14:00


מפגן הזדהות מרכזי
אוניברסיטת תל אביב, מתחם מיטשל


 

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 4 ]
empty image
[1]   אירית צרף נתניהו   ‏יום שני ‏09 ‏דצמבר ‏2013 23:50
התבקשתי להגיב וכך עשיתי. לצערי דברי לא מובאים במלואם [תופעה מדאיגה הנעשית שכיחה יותר ויותר] ובעקר הקריאה לראות בעמותה את הגוף המייצג את צבור האדריכלים ובכללם הצעירים. חבל על ביזור הכוחות. העמותה פועלת בדרכים רבות לטובת הנושאים הנ'ל, כולל בערוצים משפטיים.


[2]   לצערי אדריכל צעיר   ‏יום שלישי ‏10 ‏דצמבר ‏2013 08:10
בוקר טוב
עבדתי בשני משרדים 'מאמנים' עד היום ושניהם צריכם באופן דחוף מי שיאמן אותם וידריך אותם ביסודות האדריכלות ובחוקים הבסיסיים.עניין הרישום לקח לי שנתיים עד שסידרתי אותו עברתי 'ועדות מצומצמות' 'וועדות מורחבות' בין 2 עד 5 דקות לא זוכר אפילו שאלה אחת שהיתה קשורה לפרויקטים או לאדריכלות.
על הניצול אפשר לדבר שעות ! כן נפגעתי באופן משמעותי בפרנסה שלי עד היום.לא ממליץ לאף אחד אפילו לחשוב על המקצוע.


[3]   אדריכלית   ‏יום שלישי ‏10 ‏דצמבר ‏2013 09:05
בתקופת ההתמחות ויתרתי על כל הזכויות שלי שמחה רק שלא נוצלתי מינית !


[4]   אדריכל שממתין 13 שנה לרישום   ‏יום שלישי ‏10 ‏דצמבר ‏2013 10:20
בוקר טוב לכולם, אני אדריכל שסיים את לימודיו בשנת 2001 ותהליך הרישום עדיין לא סודר, עברתי מס' פעמים ועדות הדרישות של הרשם אינה הגיונית ולא לעניין...? מתנהל משנת 2006 ועד היום תהליך משפטי נגד הרשם עברנו עתירה וזכינו עברנו גם בזיון וזכינו ועכשיו מתנהלת עוד עתירה נוספת בעניין בבית המשפט המחוזי בתל-אביב עוד אין פסק דין סופי, לפני כשבוע הועבר הנושא דרך חב'כ ד'ר חנא סויד לוועדה בכנסת דנו בעניין עם כל הגורמים [משרד קליטה, עמותת אדריכלים עולים ומשרד התמת ביחד עם משרד הכלכלה וגם הרשם של האדריכלים והמהנדסים] היה ראוי שתהליך הרשם אינו נכון ואינו לפי חוק הרישום, סוכם שהרשם ישנה את תהליך הרישום ויבדוק את הרישום של הגורמים עוד פעם מחדש..... [לא מאמין לו]..גם עניין הרישוי נעלה על השולחן וסוכם שהרשם ייבדוק את הנושא עוד פעם בשיתוף עם משרדי הממשלה האחרים......???
אז חברי העניין עכשיו עומד על השולחן הגדול בכנסת, בואו שננצל את הזמן ונעבוד בשיתוף פעולה אחידה ונפעיל לחץ על משרדי הממשלה שהם בעצמם יפעילו לחץ גדול ורציני על הרשם, ושהם משרדי הממשלה שיחדדו את תהליך הרישוי ולא לפי טעם הרשם???


 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
קומלפקס בידור יחודי בדרום קוריאה // פרויקט חול קומלפקס בידור יחודי בדרום קוריאה // פרויקט חו''ל

ערים חכמות // כנס במרכז הבינתחומי הרצליה ''ערים חכמות'' // כנס במרכז הבינתחומי הרצליה

דיסני חושפת חלקים מפארק מלחמת הכוכבים // השראה דיסני חושפת חלקים מפארק ''מלחמת הכוכבים'' // השראה

איך דברים עובדים 2018 // תערוכה חדשה לשוני ריבנאי ''איך דברים עובדים 2018'' // תערוכה חדשה לשוני ריבנאי

תופעת הבתים ההפוכים // השראה יומית תופעת הבתים ההפוכים // השראה יומית

יצחק - פסח // תערוכת יחיד לאריק יודקוביץ ''יצחק - פסח'' // תערוכת יחיד לאריק יודקוביץ'

חידושים טכנולוגיים בעולם העיצוב והבנייה // תערוכת BAU במינכן חידושים טכנולוגיים בעולם העיצוב והבנייה // תערוכת BAU במינכן

מקדש מעט // תערוכה קבוצתית לתואר שני באמנות בבצלאל ''מקדש מעט'' // תערוכה קבוצתית לתואר שני באמנות בבצלאל

סדרת הרצאות אורח בבית הספר לארכיטקטורה באוני אריאל סדרת הרצאות אורח בבית הספר לארכיטקטורה באוני' אריאל

גשר ביצרון // חשיפת אדריכלים גשר ביצרון // חשיפת אדריכלים

תל אביב תקיים את אירועי הלילה הלבן במהלך שבוע האירוויזיון 2019 תל אביב תקיים את אירועי ''הלילה הלבן'' במהלך שבוע האירוויזיון 2019

האזנה לחרקים // תערוכת יחיד של מיה זר ''האזנה לחרקים'' // תערוכת יחיד של מיה זר

אוזני חמור // תערוכה חדשה לעדן בנט ''אוזני חמור'' // תערוכה חדשה לעדן בנט

פתיחת 4 תערוכות חדשות // הגלריה לאמנות אום אל-פחם פתיחת 4 תערוכות חדשות // הגלריה לאמנות אום אל-פחם

Mechanikoo // תערוכה חדשה לאילן הלחמי ''Mechanikoo'' // תערוכה חדשה לאילן הלחמי


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B