Archijob - Studio לוח מודעות דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות לוח דרושים מאמרים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob שרותי השמה תפריט עליון
חדשות וארועים
כל כותרות החדשות ארועים ראיונות פרויקטים מאמרי דעה תחרויות אקדמיה מדיה עסקים English חיפוש בחדשות שליחת חדשות

פרוייקט סטודנטים : עמדת קופאי/ת בסופרמרקטיםפרוייקט סטודנטים : עמדת קופאי/ת בסופרמרקטים

 חדשות - כותרות
התפר שבין שירה לציור התפר שבין שירה לציור

מסכות מגן נשימתיות בעיצוב עוצר נשימה מסכות מגן נשימתיות בעיצוב עוצר נשימה

האמן קריסטו הלך לעולמו בגיל 84 האמן קריסטו הלך לעולמו בגיל 84

מרחב-פעולה בגלריה אלפרד מרחב-פעולה בגלריה אלפרד

עד שנת 2025 יוכפל אורכם של שבילי האופניים ברחבי תל אביב עד שנת 2025 יוכפל אורכם של שבילי האופניים ברחבי תל אביב

הביאנלה הראשונה לאומנויות ולעיצוב תפתח ביוני הביאנלה הראשונה לאומנויות ולעיצוב תפתח ביוני

חזרה לאנלוגי- תערוכה קבוצתית חדשה חוזרת לשימוש בסרט צילום חזרה לאנלוגי- תערוכה קבוצתית חדשה חוזרת לשימוש בסרט צילום

קופנהגן - בירת האדריכלות העולמית של אונסקו לשנת 2023 קופנהגן - בירת האדריכלות העולמית של אונסק'ו לשנת 2023

אסטרטגיות יציאה אירוע אמנות ציבורית ברחבי תל אביב ''אסטרטגיות יציאה'' אירוע אמנות ציבורית ברחבי תל אביב

מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לקהל  מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לקהל 

כתוב בעור- עיצוב לחנות קעקועים כתוב בעור- עיצוב לחנות קעקועים

אדריכלות והאמנות האבודה של השרטוט, מאת: מייקל גרייבס, פרינסטון NJ אדריכלות והאמנות האבודה של השרטוט, מאת: מייקל גרייבס, פרינסטון NJ

מה שלא עושה הטבע, עושה הצבע | השראה יומית מה שלא עושה הטבע, עושה הצבע | השראה יומית

המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח פותח שעריו המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח פותח שעריו

חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי- חשיפת מעצבים חמים ונעים- חלל ביתי אריסטוקרטי- חשיפת מעצביםלכל כותרות החדשותאקדמיה - ‏יום ראשון ‏28 ‏מאי ‏2006 כתב Archijob2
 


פרוייקט סטודנטים:
עיצוב עמדת קופאי/ת בסופרמרקטים

הסטודנטים בחוג לעיצוב במכללה להוראת טכנולוגיה עיצבו עמדה ייחודית לקופאים/ות בסופרמרקט, המאפשרת תמיכה מיטבית לגב במצב של חצי עמידה חצי ישיבה.

העמדה תוכננה כדי לתת פתרון עיצוב ארגונומי לדרישה הקיימת בחלק מרשתות השיווק של עמידה ממושכת של הקופאים/ות על הרגליים שנועדה להיות "בגובה העיניים" עם הלקוח.

הסטודנטים המעצבים: אלכסיי גולובי, חיים חליבה, חיים חינה; במסגרת קורס "שיטות מחקר ועיצוב אוניברסלי", בהנחיית רון דלבה, ד"ר אריה רודר.

--------------------------------

קישורים:
החוג לעיצוב, המכללה להוראת טכנולוגיה

לרשימת הכותרות [חזור לעמוד קודם Print News ]

 תגובות פייסבוק
תגובות גולשים  תגובות גולשים [ 15 ]
empty image
[1]   קיפי   ‏יום שני ‏29 ‏מאי ‏2006 09:03
למה שלא תשב על כסא גבוה!!!! אם באתם לעזור לקופאיות, אז תעזרו באמת


[2]   התנשאות של סטודנטים שלא מבינים מהחיים   ‏יום שני ‏29 ‏מאי ‏2006 14:05
הפרוייקט שמוצג כאן נורא מתנשא!
הרושם שהושקע מאמץ שיראה מוצר מזה מעוצב. אבל איפה הדבר היענו מינימלסטי הזה והנדסת אנוש. נראה יותר כמו מכשיר עינויים.


[3]   shmerd   ‏יום שלישי ‏30 ‏מאי ‏2006 10:50
נראה מעולה ומי שלא מבין עדיף שלא יגיב


[4]   אריה   ‏יום שלישי ‏30 ‏מאי ‏2006 15:11
ל-shmerd
זה 'אסון ארגונומי' ומי שלא מבין זה אתה. הבחורה בעצם עומדת [שימו לב, הרגליים שלה מתוחות ו'נעולות' מהברכיים] ובקושי נשענת על הכביכול כסא. המשענת של הכסא ישרה [כנראה בכוונת תחילה, מתוך חשיבה לאפשר לה להשען כאשר הגוף ניצב וישר מול המחשב] אבל מה לעשות יש חוקי פיזיקה ולפי כוון הלחץ על החוליות, המשענת במקרה הטוב מיותרת ובמקרה הרע - אפילו מפריעה. אני כבר לא מדבר על משטח הקופה [המשטח שעליו אמורים לשים את המצרכים] גובהו וגודלו, חוסר ההתייחסות לכל נושא העברת המוצרים אחרי שהקופאית תיקתקה את המחירים... ישנם פתרונות ארגונומיים חכמים למצבי ספק ישיבה ספק עמידה ואפילו לישיבה רגילה - כמו כסא ה-z עם משענת לברכיים למשל - זה היה אולי התחלת כוון חשיבה אפשרי, אולי בשילוב עם ניתוח העקרונות של כסא-בר [בגלל הגובה]...לדעתי, הפרוייקט, כפי שהוא מוצג כרגע זה ממש דוגמא לחשיבה ארגונומית לא נכונה, חוסר מחקר ולימוד מעמיק של הנושא - דוגמא קלאסית 'לחפיפיות הישראלית' ואני ממש לא מבין מדוע ארכיג'וב בחר להציג אותו... בתור מה - דוגמא מה לא לעשות??? מי שכתב לפני 'מתקן עינויים' לא היה רחוק מהאמת, לצערי...


[5]   אלכסיי   ‏יום שישי ‏02 ‏יוני ‏2006 22:33
אין זה מקובל שבביקורת היוצר מדבר, אך מצאתי לנכון להגיב לאדון אריה, שהעביר את הביקורת בעצם. עם דבר אחד אני מסכים, שהבחורה יושבת עם הרגליים מתוחות ונעולות מהברכיים. טעות זו, שהיא טעות חמורה בהחלט, תטופל. אך אין זה אומר, אדון יודע לדבר היטב, שאנו, הסטודנטים והמעצבים בארץ מחפפים, אם כי יוצרי האתרים למניהם, הכתבים ועוד רבים שלא העיצוב מעניין אותם, אלא הכותרות, עושים מהפרויקט זה, אשר נמצא תחת נושא 'עיצוב קונספטואלי' רעש יומי או אף רגעי, אשר חולף עם מהירות האור... וזאת בעיה הכי חמורה, שגורמת לי לחשוב בפעם נוספת האם להסכים לתת את העבודה שלי, כשאני עם עוד שני סטודנטים ושני מרצים נפלאים השקעתי בה ימים ולילות, כשחקרתי את הנושא הכואב והגעתי לתוצאות אשר אינן באות לידי ביטוי בכתבה מזניחה זו. לא על ארגונימיה, לא על טכנולוגית RFID החדשה שחשבנו לנכון להשתמש בה, לא המחקר הפסיכולוגי - כלום, אף מילה אחת! כאילו עבודה לא נעשתה. והנה דוגמא קלאסית ל'חפיפה הישראלית', רק בתחום השיווק והפרסום. והעיצוב? את מי זה מעניין בכלל... אם יש מקום בו אפשר להיפרד מהסתימה שיושבת בראש של בני האדם, אז שם, כנראה, יתחיל השינוי כלי צעד הלא מודע של המוח... בינתיים אנחנו כאן, ואני חיים ונושמים, ויושבים 8 שעות, ועומדים 8 שעות, וטוב לנו, וכואב לנו, וכל בסדר. תנו לנו כיסא.


[6]   הלן   ‏יום שני ‏05 ‏יוני ‏2006 11:56
לאריה:
נ.ב. הידעת שבנקאיים בחו'ל עובדים בעמידה?

אז תשאל את השאלות הנכונות ותראה מה כמות הדברים שהפרוייקט הזה פותר - מבחינה ארגונומית דווקא!!!


[7]   הלן   ‏יום שני ‏05 ‏יוני ‏2006 11:58
אלצ'קו, אל תקח את אריה הזה אישית. מי שמבין במה עוסק הפרוייקט יודע.

ואליך אריה יש לי שאלה למה שתתן ביקורת על הדברים האחרים החיוביים שבעבודה? אה? אם תפתח את העיניים, אז תראה שהרי הקופאית יושבת בגב ישר ולא מסובב לכיוון שמאל - כמו שזה קורה היום בגלל שהמחשב שלה נמצא בכיוון אחר לחלוטין מעמדת הלקוח. ושהכתפיים שלה לא מתוחות ומעוותות. ומאסטטיקה הצורנית והקלילות וניידות לאומת הבונקרים שבהם יושבות הקופאיות.
' החפיפה הישראלית' אללק!


[8]   תום   ‏יום שני ‏05 ‏יוני ‏2006 11:58
נכון שישנן מספר בעיות ארגונומיות לא פתורות עדיין, אך ההשקעה הרבה והחשיבה ניכרות בעבודה והדרך נכונה ומבורכת! בתור מוצר ראשון שעוד עלול לעבור שיניויים ועידכונים רבים בדרך להוצאתו לשוק [במידה ויוחלט להמשיך לעוד עליו] הרושם חיובי ומרשים בהחלט. אל תתנו לאנשים קטנים שבמקרה הטוב רק יודעים לקטול ולהעביר ביקורות מתנשאות לדכא אתכם!


[9]   אילן   ‏יום שלישי ‏06 ‏יוני ‏2006 00:43
לאריה בלי קשר לדיון הכנראה מאוד מעניין שיש כאן אני לא מעצב מוצר הערה שלי היא רק לגבי הערה שלך'חפיפיות ישראלית' אם אתם /אנחנו רוצים לעבוד גם מחוץ לגבולות ארצנו הקטנטונת תשתדל לא להפוך את צמד המילים האלה למטבע לשון תודה
אני לא חושב שזה מגיע לנו.........


[10]   ערן   ‏יום רביעי ‏07 ‏יוני ‏2006 15:52
אריה אולי היה בוטה בדבריו, אבל בסופו של דבר הדבר הזה שתוכנן פה בהמון השקעה ורצון טוב גם יישאר פה ולא יהפוך למוצר אמיתי - ובדיוק מהסיבה שאריה אמר.
ובכלל, הארגונומטריה היא דבר כל כך [!] בסיסי בפרויקט מהסוג הזה - שפשוט אי אפשר להציג כזה דבר ולהגיד 'יש פה עדיין בעיה בתנוחה'
זה כמו להציג את דגמי 2007 של פורד עם ההסתייגות : המנוע כרגע לא יכול להתחבר לסרן האחורי אבל זה בטיפול ...


[11]   אלכסיי   ‏שבת ‏10 ‏יוני ‏2006 03:05
כך קורה שאנשים מחפשים את השימוש במילים לואזיות מעניינות, וידע שלנו בא על ידי ביטוי בדברים שאנו עושים, על סמך אותם המילים הנפלאות. ומה לעשות, עדיין עמידה ממושכת יוצרת בעיות, בדיוק כמו ישיבה ממושכת יוצרת בעיות אחרות, ולא משנה זו הקופאית או דייל בשדה התעופה,הבעיה עדיין קיימת ופורחת [למרות הידע העצום שלנו]. אז שואל אני את עצמי, האם פרוייקט זה הוא פטרון מוכלט לביה? וודאי שלא. אף פרוייקט לא עושה את זה. בעולם הטכנולוגי תמיד יש בעיות וטיפול בהן. הרי בני אדם רוצים לחיות 'טוב יותר'... האם העמדה עשויה 'לצאת למדף'? כמובן שלא. היא מיצגת את התזה ל'אופן עבודה אחר', אחד שלא נבדק עד כה, אחד שהארגונומיה עוד לא טיפלה בו כל כך [אלא אם כן פספסתי משהו]. אז אני שואל את עצמי למה ללכת לשם, למקום שלא בטוח, שלא נבדק, שלא יציב? ואמנם האורטופדים טומכים ב'מצב ביניים', בין בישיבה לבין בעמידה, שבה פחות עומס על המרפקים ופחות עמוס הגב, זה עדיין לא משכנע שיש דבר יותר נכון מהכיסא... בכלל קשה לבן אדם להשתכנע שהדבר ששונה מהמקובל הוא יותר טוב. ...לבן אדם רגיל... לזה שלא מעצב... מעצב חושב אחרת. כך הוא שונה מאחרים. הוא לא מושלם. הוא גם טועה. אבל הוא לא עוצר. אחרת הוא פוגע בעצמו. אז הוא מדבר, וכך הוא מגיע לתוצאות...
אני רואה שהדיון הזה הופך למשהו הרבה מעבר לפרויקט. אז אם מדברים על מהו עיצוב ומיהו מעצב, אני בהחלט מוכן להשתתף.


[12]   inbal   ‏יום רביעי ‏14 ‏יוני ‏2006 00:14
הפרויקט מעוצב יפה אין ספק בזה.
אבל גם אין ספק ואפילו די בולט לעין הבעיות שלו.
כמו שאמרו לפני ישנה בעיה לא קלה עם התנוחה הנוכחית שהיא חצי עמידה חצי ישיבה ועוד באופן ממושך מה גם שלא נראה שהיא בכלל יכולה לשנות תנוחה מידי פעם בכדי להקל במעט את הלחץ המצטבר ברגלים .
דבר נוסף הוא שלא ממש ניתנה חשיבה למקום של הלקוח בפרויקט הזה.
דמיינו לעצמכם לקוח עמוס שקיות שמגיע לדלפק שכזה.במקרה הטוב נוצר בלאגן על הרצפה,במקרה הפחות טוב-מקרי גניבות . אז כן העמדה נראית לא רע בכלל אבל די רחוקה מלהיות פרקטית , לדעתי.


[13]   דרור   ‏יום שני ‏11 ‏ספטמבר ‏2006 06:23
יש לי ביקורת על האובייקט שיצרתם.
הכיוון חשיבה של למנוע מהקופאית לעמוד או לשבת כל המשמרת שלה באי נוחות.
אבל שימו לב שזה לא פרקטי לעמדה של קופאית: מרפק היד שלה לא מאפשר לה לתת עודף ללקוח, צג המחשב צמוד לפניה ובזווית מאוד לא נוחה- היא מתבוננת אליו בפזילה במשך 8 שעות משמרת ואף יותר. כניראה שלא חקרתם מספיק וראיתם שרוב הקופאיות בסופר הן נשים מלאות [ מה לעשות הגיל עושה את שלו מבחינת פעילות גופנית].
היכן היכולת של הקופאית להעביר את המצרכים דרך הברקוד?
ובנוסף אני יודע שאתם לומדים הנדסת אנוש ושכניראה התאמתם את העמדה לגובה הממוצע של קופאיות, אבל יכולתם לתת מענה לכך ע'י אפשרות לכוונן את גובה תומך הישבן כמו שקיים בחדרי הכושר.
יש לי עוד הרבה מה לומר אבל אני חושב שאמרתי דיי מספיק.
שיהיה לכם בהצלחה ומקווה שמהביקורת שלי תגלו רק תובנות ללא כעס כמו אצל אריה.
וכמו שאמרתי- הכיוון חשיבה של העמדה מאוד מצא חן בעיני.
[14]   גלית   ‏יום רביעי ‏09 ‏מאי ‏2007 20:25
ארצה לרכוש כמה מהעמדות המדוברות. האם יש אפשרות כזו? אשמח לתשובה ולהצעת מחיר.


[15]   מאיה- קופאית   ‏יום רביעי ‏09 ‏מאי ‏2007 20:37
יש לי הערה פרקטית בנוגע לעיצוב. על הקופאית לעמוד מול הלקוחות, ולא רק כלפי המחשב,לכן הכיסא צריך להיות כזה שישרת את שתי המטרות [בעל גלגלים וכו']. לא יאה להפנות ללקוחות את הגב בעת יציאתם מתחום הקופות, ובנוסף הקופאית בישיבתה צריכה להיות מסוגלת להשגיח בכדי למנוע גנבות.


 

 שם:
 דוא"ל: (לא חובה)
 תוכן התגובה:
 הקלידו את המילה:
captcha  
[ מטרת בדיקה זו לחסום תוכנות פרסום ספאם ]


 החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
חדש ב- Archijob! קורסים אונליין LIVE לרוויט , אוטוקאד וסקצאפ חדש ב- Archijob! קורסים אונליין LIVE לרוויט , אוטוקאד וסקצ'אפ

מבצע מיוחד למצטרפים לפרסום באתר! מבצע מיוחד למצטרפים לפרסום באתר!

ראיון עם מעצב הפנים יובל הלל ראיון עם מעצב הפנים יובל הלל

עולם של חיפויים מעוצבים ויוקרתיים מבית בלורן עולם של חיפויים מעוצבים ויוקרתיים מבית בלורן

כתוב בעור- עיצוב לחנות קעקועים כתוב בעור- עיצוב לחנות קעקועים

מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לקהל  מוזיאון תל אביב לאמנות ייפתח מחדש לקהל 

מערכת פאנלים Topgal  מבית פלזית פוליגל- מכניסה אור טבעי למבנים מערכת פאנלים Topgal מבית פלזית פוליגל- מכניסה אור טבעי למבנים

אדריכלות והאמנות האבודה של השרטוט, מאת: מייקל גרייבס, פרינסטון NJ אדריכלות והאמנות האבודה של השרטוט, מאת: מייקל גרייבס, פרינסטון NJ

בלוק אמריקה -  פיתוח ושיווק מוצרי בטון דקורטיביים בלוק אמריקה - פיתוח ושיווק מוצרי בטון דקורטיביים

תפקיד המקום בחינוך האדריכלי - מודל הערכה לסביבות למידה בסטודיו תפקיד המקום בחינוך האדריכלי - מודל הערכה לסביבות למידה בסטודיו

המסעדה הראשונה בעולם שמעוצבת באידיאולוגית Zero Waste - אפס פסולת | פרוייקט חול המסעדה הראשונה בעולם שמעוצבת באידיאולוגית Zero Waste - אפס פסולת | פרוייקט חו''ל

תוכנית ארטפורט תתמוך באמנים מחוץ לתל אביב במלגה ומגורים תוכנית ארטפורט תתמוך באמנים מחוץ לתל אביב במלגה ומגורים

תערוכה חדשה בגלריה רוזנפלד- קשה עכשיו הקלה אחר כך תערוכה חדשה בגלריה רוזנפלד- קשה עכשיו הקלה אחר כך

Chair Times - סיפרם של 125 כסאות המוצגים במוזיאון ויטרה | השראה יומית Chair Times - סיפרם של 125 כסאות המוצגים במוזיאון ויטרה | השראה יומית

סיור וירטואלי בתערוכת Plan[e]t בגלריה האוניברסיטאית סיור וירטואלי בתערוכת Plan[e]t בגלריה האוניברסיטאית


 

 

 


יצירת קשר ופרסום באתר

פרסום ב Archijob
יצירת קשר
שרותי השמה
קראו אודות אתר Archijob
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס פוטושופ
קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2020 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2020 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B