תערוכות בוגרים ובוגרות מחלקות אומנות ועיצוב ברחבי הארץתערוכות בוגרים ובוגרות מחלקות אומנות ועיצוב ברחבי הארץ || אקדמיה

אקדמיה - נכתב ב: ‏יום שלישי ‏12 ‏יולי ‏2022 כתב by Archijob6

בכתבה הבאה נציג מידע ומספר עבודות של תערוכות בוגרי.ות מחלקות העיצוב לגווניו ואומנויות במכללות ברחבי הארץ:

הפקולטה לאמנויות - סמינר הקיבוצים מציגה:
תערוכות בוגרים 2022
סוף. התחלה 3#
על תערוכת הבוגרים של בית הספר לאמנות:
תערוכת הבוגרות של בית הספר לאמנות בסמינר הקיבוצים תציג השנה 22 פרויקטים ומאופיינת בעיסוק בסוגיות של תחלואה וריפוי. בין אם מדובר בעיתוי [מגפה עולמית] ובין אם מדובר בהלך רוח משברי כללי – עבודות רבות בתערוכה מובחנות במבט אודות חולי אישי וחברתי ומנגנונים של התמודדות והחלמה. חלקן ניזונות מן הביוגרפי ואחרות מרחיבות מבט אל החברתי. לצד אלו ישנו עיסוק בולט ביחסים בין דוריים, ובפרט בדמות האב.
בית הספר לאמנות של סמינר הקיבוצים מציע גישה רב-תחומית באמנות עכשווית ומעמיד במרכז תפיסתו את החיבור בין מעשה האמנות לגישה חברתית-חינוכית. לא אמנות פורמליסטית אלא כזו השואפת למפגש מתמיד עם העולם שסובב אותנו ומגיבה לו ולפעימות הדופק שלו.
בין העבודות של בוגרות בית הספר לאמנות, מציגה טליה כהן רז מיצב וידאו שאפתני העוסק בחוויית פוסט טראומה בעקבות שירותה הצבאי כתצפיתנית בגבול מצרים; ירדן טסה עוסקת בחולי של אביה וחיפושה אחר ריפוי, עדי רשף בוחנת באמצעות תצלומי רחפן את סביבת מגוריה המשתנה על חוף ימה של חדר; סהר חאג' יחיא, מתחקה אחר זיכרונות קולקטיביים וביוגרפים בעיר טייבה.


יעל נוימן - עיצוב. קרדיט צילום: יעל נוימן

אוצרת התערוכה: מיכל בראור
פתיחה : יום חמישי, 14.7.2022, בשעה 20:00
נעילה : 23.7.2022

על תערוכת הבוגרים של בית הספר לעיצוב:
ה
אם העיצוב בשלהי מגיפה עולמית מגיב לטלטלה שעברה על העולם? באמצעות שאלה זו, אנו מתבוננים בתערוכת הבוגרות.ים של מחזור 2022. מחזור שחווה מגיפה עולמית, מלחמה, שביתת מרצים גדולה שהציבה שאלות של אתיקה ושוב גלי מגיפה ואנו שואלים: האם בעבודותיהם מהדהדת רוח התקופה? או שמא כמו כאב שיניים, משחלף איננו זוכרים אותו עוד? בתערוכת הבוגרות.ים של המחלקה לעיצוב בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר מחזור 2022, מוצגים בפנינו מגוון פרויקטים רב-תחומיים המזכירים לנו שוב את חשיבותו ומיקומו של המעצב בחברה בכלל ובחברה הפוסט טראומטית של 2022.
בחינוך, כמו בעיצוב, היופי לא תמיד בולט לעין, אך כאשר מגיעים לתוצאה הנכונה, כאשר מצליחים לעורר השראה בילד, באותו רגע של חסד , כל יפי הדרו נחשף. גם בעיצוב התהליך דומה: שהרי למרות הכסות הנוצצת, ברובו אין העיצוב עוסק בנשגב, אלא דווקא במצוי ובבנאלי ובחיפוש אחר פתרון לבעיות קטנות כגדולות. כאשר העיצוב נעשה פשוט ונכון, נחשף כל היופי הטמון בחשיבה העיצובית.


ברקת צריקר. קרדיט צילום: ברקת צריקר

פתיחה : יום חמישי, 14.7.2022, בשעה 20:00
נעילה : 23.7.2022
בפקולטה לאומנויות סמינר הקיבוצים
רחוב אחד העם 9, תל אביב, הכניסה מרחוב השחר 5
שעות פתיחת התערוכה: א'-ה'- 15:00-21:00, שישי- 10:00-15:00, שבת- 11:00-18:00

תערוכת הבוגרים של ביה''ס לאמנות חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר
בתערוכה יוצגו שישה גופי עבודה ויצירה עצמאיים של שישה בוגרי ביה'ס, בעלי קול ושפה חזותית וחומרית מובחנת, המציגים חוויה חושית ייחודית, שדרכה ביקש/ה כל בוגר/ת להעניק נראות וממשות חומרית לבלתי-נראה או לנסתר, וקול למה שלא ניתן לשמוע, לַשָׁתוק.
2022 תערוכת בוגרים היא תערוכה קבוצתית המציגה שישה גופי עבודה ויצירה עצמאיים של שישה בוגרי ביה'ס, בעלי קול ושפה חזותית וחומרית מובחנת, המציגים חוויה חושית ייחודית, שדרכה ביקש/ה כל בוגר/ת להעניק נראות וממשות חומרית לבלתי-נראה או לנסתר, וקול למה שלא ניתן לשמוע, לַשָׁתוק.
לדברי סמדר לוי המנחה והאוצרת של תערוכת הבוגרים, 'היתכנותו הפשוטה של הלא-ייאמן, הפשטות שבבסיס הלא-ייאמן והמבט למרחוק הנטמע בנראה והנדרש כדי להבין את הקשר שבין השניים – היוו את אחת מנקודת המוצא בדיאלוג המתמשך שקיימתי במהלך השנה עם הבוגרים'.
בטקסט הנלווה לתערוכה כותבת לוי על האופן שבו כל אחד מגופי היצירה וכל אחת מהיצירות המוצגות בתערוכה הם תולדה של רגע לא-מילולי של קרבה גדולה לחומר, לתחושה, לְמראֶה או לזיכרון, ועל הפעולה האמנותית – וניתן אף להוסיף, הגופנית – שביקשה את הדבר מן הדברים הפשוטים. ככאלה, מרבית העבודות בתערוכה חומקות ממרחבי הייצוג ומציעות שפה חומרית וחזותית לא-נרטיבית – כמעט ארס-פלסטיקה – של תודעה, וחוויה חושית וחושנית אינטימית. כתערוכה קבוצתית, מציעה התערוכה 2022 תערוכת בוגרים פואטיזציה של המרחב ומבקשת שהייה והשתהות אל מול ובתוך הפשוט 'שֶׁהָעַיִן הוֹלֶכֶת אֵלָיו לָגַעַת בוֹ'. משתתפים: אביאל יאני לוייב, ספא אלנבארי, לי נגאוקר, פאטמה אבו פרח, שולמית אוחנה, שרה אבו כף.


פאטמה אבו פרח,ללא שם 2022,אקריליק, מסמרים וחוט רקמה על עץ לבוד. קרדיט צילום: פאטמה אבו פרח

פתיחה : יום שלישי, 5.7.2022
נעילה :
28.7.2022
אוצרות:
סמדר לוי ומיכל שמיר
שעות פתיחת התערוכות: ימים ב' - ה', 11:00 - 18:00, או בתיאום מראש, טל. 077-9802398.
במכללה האקדמית ספיר

מוסררה – ביה''ס לאמנות ולחברה ע''ש נגר מציג: תערוכת הסיום של בוגרי ובוגרות מוסררה לשנת 2022
ביה''ס מוסררה לאמנות ולחברה ע''ש נגר גאה להציג את תערוכת הגמר השנתית של בוגרי ובוגרות ביה''ס הטריים. התערוכה מפגישה בין המחלקות השונות ומציגה עבודות הנמצאות על קו התפר בין אמנות לטכנולוגיה, תצלומים, תוצרים חזותיים שונים, מיצבי צילום ווידאו מותאמי חלל, עבודות סאונד והופעות מוזיקה.
נשמח לראותכם בתערוכה של בוגרינו החדשים!
המחלקות המציגות: המחלקה לצילום | המחלקה לאמנות מדיה חדשה | המחלקה למוזיקה חדשה | המחלקה לתקשורת חזותית
הבוגרים.ות המציגים.ות:
אור דוד / איה ליאון / איתי ארד / אמין אבו-זהרה / אפרת קדרי / בר זרמון / גבריאל גודמן / דן לביא / זהר ברקאי / יעלה ברזילי / ליאל פישביין / מאיה פזי / מארק רוק / מיטל איזביצקי / מיכל שחר / מרדכי קליין / מרום גינסברג / נבו ארן ללזר / נוי לאיני / סאמי קאק / עודד רותם / עידן זרמון / עילי סקוטלסקי / פטר סימון שפירא


קרדיט צילום: כליל פלטשר Ophanim


זהר ברקאי. קרדיט צילום: זהר ברקאי

פתיחה: יום חמישי, 14 ביולי | בשעה 19:00
נעילה: 29.07.2022
במתחם ביה''ס מוסררה – רחוב הע''ח 9 [בבניין ההיסטורי ובחצר בית הספר], ובקמפוס המקצועי בבית קנדה – רחוב שבטי ישראל 22, קומה 4, ירושלים
שעות פתיחת התערוכה: א' – ה' | 10:00-19:00 ו' | 10:00-14:00

תערוכת הבוגרים 2022 הפקולטה לעיצוב – המכון הטכנולוגי חולון HIT
בתערוכה של המחלקה לתקשורת חזותית יציגו 61 סטודנטים.
'התערוכה השנה מציגה מגוון רחב של תכנים ופלטפורמות בהם בחרו הסטודנטים להתנסות ולעסוק. מצד אחד’ הסטודנטים עסקו בקלאסיקה וביסודות של עולם העיצוב - מעיצוב ספרים, מיתוג אריזה, אנימציה ועד איור קלאסי ומהצד השני, שילבו מערכות חדשניות, טכנולוגיות ומשחקים ועד מציאות וירטואלית, אינטליגנציית מכונה. לא מעט מהם מטפלים במעבר בין העולם הפיזי לווירטואלי והעיסוק בפיתוח זהות דיגיטלי וההשפעות של השינויים הטכנולוגים על התנהלות היומיומית האנושית', אומר צחי דינר, ראש המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית. מרשים לראות השנה את השימוש של הסטודנטים בפיתוח חוויה הוליסטית, המשתמשת במרחב לתצוגה, לתכנון והקמת מיצגים, חוויות המבקשות לצאת מהמסך השטוח.
בין הפרויקטים ניתן לראות את עבודתו של עינב כרמי RE : PLATE ;קמפיין מבוסס ממשק, אשר מאתגר את המשתמשים לשנות את צריכת המזון שלהם על מנת להפחית את ההתחממות הגלובלית. באמצעות סריקה פשוטה של חשבוניות קניות אוכל או טייק אוווי, האפליקציה תוכל לזהות את הצריכה של המשתמש ולייצר שינויים עבורו ועבור כדור הארץ. אופק אלקיים יצר בעבודתוTHINGS מוזיאון דיגיטלי המציג חפצים יומיומיים, בעלי ערך סנטימנטלי. אפליקציית המוזיאון המאפשרת לשמור את הזיכרונות דיגיטלית ולשחרר אותנו מחווית האגרנות ומהחפצים הפיזיים.
גאיה גרינברג יצרה ב'על הדרך' משחק איסוף, למובייל בשילוב AR שמתבסס על שמות רחובות בישראל ומציעה חלופה אקטיבית וחוויתית ללמידה מסורתית בה הטון והשפה העיצובית נוצרו בהשראת תרבות הרחוב: אומנות גרפיטי ומוזיקת פופ וראפ ומעיין קופלבצקי יצרה ב- The Collective Unconscious מיצג המציג פרשנות ויזואלית לחלומות בעזרת בינה מלאכותית כביטוי לתת מודע קולקטיבי.


אופק אלקיים תקשורת חזותית, קרדיט צילום: אופק אלקיים


Gal Boudotlamotte תקשורת חזותית, קרדיט צילום: Gal Boudotlamotte

המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית
פתיחה:
יום שני, 4 ביולי, 2022
נעילה:
יום חמישי, 7 ביולי 2022
שעות פתיחה:
4.7. 18:00 פתיחה חגיגית, 5-7.7 ימים ג-ה 10:00-21:00 8.7. יום שישי 10:00-15:00, 10.7 יום ראשון 10:00-15:00

בתערוכה של המחלקה לעיצוב תעשייתי יציגו 45 סטודנטים.

'תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי מקבלת השנה צביון ייחודי' אומר עופר זיק, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי, 'תוצרי הסטודנטים השנה משקפים במידה רבה שינוי בתחומי העניין והמיקוד שלהם, לצד מוצרים שהיינו מורגלים לראותם בפרויקט הגמר, צמחו מוצרים בעלי אימפקט משמעותי ואמפתיה לחברה, לסביבה ולאינדיבידואל. הדבר משקף את העובדה כי מחזור הסטודנטיות והסטודנטים שמסיים את התואר השנה, חווה לימודים שונים מאוד מקודמיהם. מגפת הקורונה אילצה אותנו כמחלקה לפתח שיטות לימוד חלופיות, שכן, לימודי עיצוב מוצר מרחוק, הם כמעט אוקסימורון.
בין העבודות בתערוכה, הפרויקט של עופרי שפירא - 'משב', מערכת אוורור לבישה, שהשאלה העומדת במרכזו היא - מה נלבש בעוד 15 שנה עם עליית הטמפרטורה בעקבות משבר האקלים. משב מציע מבט חדש על הביגוד העתידי שלנו שיחזור לפונקציה הבסיסית ביותר שלו - הגנה. הבגד שואב השראה מהגלבייה הבדואית, ששימשה את החברה הבדואית במזג האוויר הקיצוני של המדבר במשך אלפי שנים. השמלה היא החלק הארכיטקטוני במוצר, המבנה שלה מבוסס על אפקט הארובה, אוויר חם עולה למעלה ומייצר סירקולציה של אוויר בבגד. החלק העליון, הוא החלק האלקטרוני, אליו מחוברת מערכת איוורור המשלימה זרימת אוויר אפקטיבית לאזור הצוואר והראש.
עבודתה של זאבי נועה - Specu.La , עוצבה במטרה לשפר את החוויה של נשים במהלך בדיקה גניקולוגית. זהו ספקולום [מכשיר המשמש לבדיקה הגניקולוגית] המאפשר למטופלת לתפעל אותו בעצמה. המטופלת יכולה לבחור בין אם היא רוצה להשתמש בו או שהרופאים יעשו זאת. בזכות Specu.La המטופלת יכולה לחוות יותר שליטה וכך להפחית את החרדה והכאב הנגרמות מהבדיקה. עומרי שטיינמץ עיצב אמצעי שליטה ותצוגה עילית לחליפות עבור חליפות חומרים מסוכנים.המערכת מותאמת ארגונומית לשימוש עם ציוד מיגון אישי מסורבל ומגושם, ומאפשרת תצוגת מידע פשוטה ושימושית עבור המשתמש בחליפה.

שלום רם – עיצב פרוטזה לקטיעה מעל הברך המיועדת לפליטים ולקטועים ממדינות עולם שלישי. הפרוטזה מתוכננת לייצור המוני בסדרות גדולות בכדי להוריד את עלויות הייצור והתמחור שקיימים כיום בפרוטזות. הפרוטזה היא אוניברסלית ומתכווננת לפי גדם המשתמש וברת תיקון והחלפת חלקים במידת הצורך.


שלום רם – עיצב פרוטזה לקטיעה עיצוב תעשייתי . קרדיט צילום: שלום רם


עמרי שטינמץ עיצוב תעשייתי. קרדיט צילום: עמרי שטינמץ

בתערוכה של המחלקה לעיצוב פנים יציגו 60 סטודנטים.
'אנחנו שמים כמטרה לכוון את בוגרי המחלקה למציאות מתפתחת ומשתנה תדיר בסביבה הבנויה, הכפרית והעירונית', אומר אודי קרמסקי, ראש המחלקה לעיצוב פנים, 'כאשר התכתיב הסביבתי אקולוגי מורה על מציאת שימושים חדשים למבנים קיימים, כאשר צפיפות ואופן מחייה באזורים שלמים בסביבות המגורים שלנו משתנה במהירות גוברת, כאשר דפוסי מחייה, תרבות ומסחר מקבלים פנים חדשות, אנחנו שם בקנה המידה הגדול של חשיבה פרוגרמאתית, ובקנה מידה מקומי וקטן יותר של הטיפול בחלל, בסביבת המשתמש, בחומרים ובטכנולוגיות'.
בין העבודות שמוצגות בתערוכה, הפרויקט של גל רובין - המחיה מחדש את יקב ראשון לציון והפיכתו למרכז תרבות ופנאי בנושא היין. הפרויקט עוסק ביצירת פונקציות חדשות במבנים לשימור במטרה להנגיש את תרבות היין.
הפרויקט של יאיר אטיאס - מקום לזיכרון A trail of a memory המתקיים בבית הקברות הישן של תל אביב ב-3 מפלסים שונים העוסקים במונח ובחוויה של זיכרון: מתחת לאדמה-טקס קבורה חדש, במישור ה-0.0 מוזיאון פתוח בתוך החומה שמציגה את סיפורי הנקברים, ובמפלס חדש מעל בית הקברות כמקום שמגשר בין בית הקברות לעיר. הפרויקט בוחן שאלות על המרקם והאיזון שבין האדם לטבע, והיחס בין המבט הקדום [לכאורה] של האדם הילידי אל מול המבט של שתי נשים צעירות; המעצבות במרחב העירוני העכשווי.
הפרויקט של יובל בן עובדיה - עוסק במרחב הבין בנייני בחברה החרדית בבני ברק במרבית בנייני העיר ניתן לראות תוספות בניה לא חוקיות או בטיחותיות, מטרת הפרויקט הייתה להבין למה הן משמשות ומאיפה נובע הצורך בהן. יובל הכין קונסטרוקציה העשויה מוטות ברזל ופלטות עץ שבנויות מיחידות ומקיימת פונקציות שונות ומשתנות. היא עומדת במרחב בין שני בניינים ומשרתת את הדיירים בהתאם לצורך. ישנם 3 פונקציות עיקריות - שינה, מכירה וחגיגה. הן מגיעות כערכות ויכולות להתלבש על כל יחידה או מספר יחידות. גל חסון ונועה פדידה מציגות את 'האסלה של אפלטון' | בתי המערות' של המאה ה-21, הפרויקט מציע תכנון תערוכה ופביליון המציגים סדרות של ריהוט ואלמנטים לחדרי רחצה שעוצבו מתוך בחינת אידאות קיימות וחדשות במרחב המגורים של המאה 21 ומתייחס למתח במערכת היחסים בין הטבעי למלאכותי. הפרויקט בוחן שאלות על המרקם והאיזון שבין האדם לטבע, והיחס בין המבט הקדום [לכאורה] של האדם הילידי אל מול המבט של שתי נשים צעירות; המעצבות במרחב העירוני העכשווי.


הילה שרון-עיצוב פנים- הפקולטה לעיצוב. קרדיט צילום: הילה שרון

המחלקה לעיצוב תעשייתי והמחלקה לעיצוב פנים
פתיחה: יום חמישי, 14 ביולי
נעילה: יום שישי, 22 ביולי 2022
שעות פתיחה: 14.7. 18:00 פתיחה חגיגית, 15.7. יום שישי 10:00-15:00, ימים א-ה 17-21.7 10:00-21:00 22.7. יום שישי 10:00-15:00

במכון הטכנולוגי חולון HIT הפקולטה לעיצוב בניין 6,
רח' הופיין 63 חולון

תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי ויצו חיפה יוצאת לדרך II תערוכת בוגרים 2022
דימויי גוף, קיימות ומיחזור, בינוי נכון תוך שמירה על הטבע, אספקטים חברתיים כל אלה ועוד יבואו לידי ביטוי בפרויקטים שונים ויצירתיים שיוצגו במסגרת תערוכת הגמר של בוגרות ובוגרי המרכז האקדמי ויצו חיפה.

מעל 100 בוגרי ובוגרות המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות ארכיטקטורה, תקשורת חזותית ועיצוב גרפי, צילום ואמנויות המסך ועיצוב אופנה יסיימו השנה את לימודיהם באירוע השיא – תערוכת הבוגרים. התערוכה תתקיים ברחבי המרכז האקדמי ויצו חיפה ובה יבוטאו אספקטים יצירתיים רבים של חוויות אישיות לצד מגמות חברתיות ואקולוגיות.
בין הפרויקטים הבולטים:
דניאל רביד טבראני מהמחלקה לתקשורת חזותית בפרויקט 'EVOLUTION OF YOU', בהנחיית רונית יזרעאל, בת דזבליו ותום בר-גל. במסגרת הפרויקט, יצר דניאל ממשק חווייתי אינטראקטיבי שנועד ללמד משתמשים בצורה פרטנית על עברם האבולוציוני ולחבר אותם לזהותם כקופי-אדם. הפלטפורמה הייחודית מציעה למשתמשים בה לחוות 'תהליך אבולוציוני' אישי ומרתק המבוסס על טכנולוגיית מציאות רבודה. 'ישנן מדינות בהן מידע על התפתחות האבולוציה אינו חלק מתכניות הלימודים ואף נאסר ללימוד על ידי גורמים פוליטיים ודתיים' מסביר דניאל רביד טבראני. 'לאור זאת, הידע והשיח על האבולוציה האנושית מצויים בשולי החינוך והתודעה הישראלית, העולמית והאנושית. מטרת הממשק היא הנגשת מכלול הידע בתחום זה, הפשטתו והעלאתו לשיח ולמודעות הציבורית סביב מורכבותו של מין האדם החי על כדור הארץ, בדרך המאפשרת חוויית משתמש נגישה, מקיפה ומהנה' הוא מוסיף.
נועם ספיבק, מהמחלקה לארכיטקטורה בפרויקט 'הפסקת אש' בהנחיית פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו. 'מטרת הפרויקט הינה יצירת מרחב תווך בין המרחב הטבעי לבין המרחב הבנוי, אשר ידע להגן על חיפה בזמן שריפה ובמקביל, לספק לה מרחבים עירוניים בעלי ערך מוסף בשגרה' מסבירה ספיבק. השלכותיו של משבר האקלים באות לידי ביטוי כבר היום במרחב הבנוי בצורת סופות, הצפות, שריפות ועוד. אסונות אלו דורשים מהמרחב הבנוי לפתח יכולות של הסתגלות וחוסן. מבין אסונות אלו, שריפות כמעט ואינן מטופלות כיום, למרות שהן נחשבות לאחד מאסונות הטבע המסוכנים ביותר. המבנה הייחודי של חיפה יוצר ממשק רחב בין הסביבה הטבעית לבין הסביבה הבנויה. מרחב זה מהווה את אחד ממאפייניה הבולטים של העיר בשגרה, ואת נקודת התורפה העיקרית שלה בשעת שריפה. על ידי תכנון המרחב כ'אזור מגע' במקום 'אזור חיץ' בין הסביבה הטבעית והבנויה, הפרויקט יחזק ממשק זה בשגרה, ובו בזמן יגן על העיר בזמן שריפה.
סופיה טליה טראנסקי מהמחלקה לצילום ואמנויות המסך בפרויקט 'בטן רכה' בהנחיית ראובן קופרמן. 'בפרויקט הגמר שלי אני יוצרת סדרת דימויים מצולמים וסרוקים במדפסת ביתית ובוחנת את מדיום הצילום וגבולותיו דרך עיסוק בחומרים שונים וחיבוריהם בעבודות קולאז'' מסבירה סופיה. 'העבודות מרכיבות מעין סדרה של דיוקנאות אישיים, באמצעות צילום הגוף ופירוקו וכן סריקות דיגיטליות של הריקבון שנוצר על החי. הן נעות בטווח שבין אסתטיקה לריקבון וגועל, המדמים את תחושתי כלפי עצמי. עם הזמן הבנתי שהגוף הגרוטסקי והגדול עורר בי עניין מאז ומתמיד. השטח הגדול שהוא תופס, השכבות הנשפכות, הקפלים, הקימורים והחיבורים בין חלקי הגוף שמתנגשים גרמו לי לאי נוחות מסוימת ובמקביל נראו לי טעונים ובוערים. במהלך העבודה הבנתי שלא רק השומן מעניין אותי, אלא דימוי הגוף והדימוי העצמי כמושגים רחבים יותר'''.
ש
ירלי אברג'ל, מהמחלקה לאופנה בפרויקט I used to be you בהנחיית שאול אהרוני. ''הפרויקט עוסק במציאות של האוכלוסייה השקופה, דיירי הרחוב. גם אם מתעלמים מהם, עדיין הצצה ומבט חטוף מאפשרים לנו לחשוף ולהבדיל על פי תנוחת הגוף הקורס, העצב בעיניים והצבע הדוהה של הבגדים המתכסים בלכלוך, זהו ציר הזמן של דייר הרחוב . דיירי הרחוב מספרים שעם כל הקושי הם רואים גם נקודות אור. גם חיוך או התעניינות יכולים לעזור להרים ולתת תקווה מלבד כסף, אוכל או סמים. הקולקציה מציגה שלבים של מעבר מחיים רגילים של יציבות, לאובדן פיזי של קורת גג ,אובדן נפשי ועוד. בחרתי להתמקד במעיל עוטף כמגן, כובעים, עומס ושכבות,  המבטאים את המציאות היום יומית שלהם בשילוב של צבעוניות עזה וחזקה של רגשותיהם''.

אירוע הפתיחה ב- 19.7 יחל בשעה 19:30
נעילה:
2.8.2022
המרכז האקדמי ויצו חיפה
ברח' הגנים 21, חיפה
שעות פתיחת התערוכה: א'-ה' 10:00-20:00, ו'- 10:00-15:00, ש'- 10:00-18:00
חדשות - כותרות
Architecture competition - Tokyo Urban Medietion CabinsArchitecture competition - Tokyo Urban Medietion Cabins

תערוכת יחיד במגדל פרישמן, תל אביבתערוכת יחיד במגדל פרישמן, תל אביב

פסטיבל "אנימיקס" 2022פסטיבל ״אנימיקס״ 2022

וועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-8וועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-8

 אירוע קיץ בבית האמנים ירושלים  אירוע קיץ בבית האמנים ירושלים 

תכנון בניין של MVRDV שהוא פסל פיגורטיביתכנון בניין של MVRDV שהוא פסל פיגורטיבי

פסל המורכב מרבע טון פסולת בחוף גורדוןפסל המורכב מרבע טון פסולת בחוף גורדון

אוגוסט למשפחות במשכן לאמנות עין חרודאוגוסט למשפחות במשכן לאמנות עין חרוד

תערוכות חדשות במוזיאון חיפה לאמנות  תערוכות חדשות במוזיאון חיפה לאמנות  

Call for ideas for the LINA ArchitectureCall for ideas for the LINA Architecture

בית העץ בלונדוןבית העץ בלונדון

קיץ לילדים ולכל המשפחה במוזיאונים ברחבי הארץקיץ לילדים ולכל המשפחה במוזיאונים ברחבי הארץ

עושים גלים במוזיאון הימי הלאומי''עושים גלים'' במוזיאון הימי הלאומי

קול קורא לתוכנית כיתת אמן בתל אביבקול קורא לתוכנית כיתת אמן בתל אביב

ביתן הקוביות בסאו פאולו, ברזילביתן הקוביות בסאו פאולו, ברזיל


לכל כותרות החדשות
החדשות הנצפות ביותר בחודש האחרון
בית הקיץ בשרון II חשיפת מעצביםבית הקיץ בשרון II חשיפת מעצבים

שיפוץ ועיצוב פנטהאוז ברמת גן II חשיפת מעצביםשיפוץ ועיצוב פנטהאוז ברמת גן II חשיפת מעצבים

תערוכות קיץ 2022 - מוזיאון תל אביב לאמנותתערוכות קיץ 2022 - מוזיאון תל אביב לאמנות

תערוכות בוגרים ובוגרות מחלקות אומנות ועיצוב ברחבי הארץתערוכות בוגרים ובוגרות מחלקות אומנות ועיצוב ברחבי הארץ

תערוכות חדשות במוזיאון חיפה לאמנות  תערוכות חדשות במוזיאון חיפה לאמנות  

תערוכה קבוצתית בבית ליבלינגתערוכה קבוצתית בבית ליבלינג

אוגוסט למשפחות במשכן לאמנות עין חרודאוגוסט למשפחות במשכן לאמנות עין חרוד

תכנון בניין של MVRDV שהוא פסל פיגורטיביתכנון בניין של MVRDV שהוא פסל פיגורטיבי

מחווה לכדור הארץ/הגרסה הישראלית בבית האומנים תא''מחווה לכדור הארץ/הגרסה הישראלית'' בבית האומנים ת''א

ביתן הקוביות בסאו פאולו, ברזילביתן הקוביות בסאו פאולו, ברזיל

קיץ לילדים ולכל המשפחה במוזיאונים ברחבי הארץקיץ לילדים ולכל המשפחה במוזיאונים ברחבי הארץ

קרמיקה פוגשת פלסטיק במיצב בבית בנימיניקרמיקה פוגשת פלסטיק במיצב בבית בנימיני

שבוע ילדות אורבנית בתל-אביב-יפושבוע ילדות אורבנית בתל-אביב-יפו

בניין קמפוס בריא - לאנשים ולפלנטהבניין קמפוס בריא - לאנשים ולפלנטה

South Park Bridge, Sofia - Architecture CompetitionSouth Park Bridge, Sofia - Architecture Competition


‎Archijob‎