נושא: עבודה עם טיח גבס
מחבר ההודעה: עודד- דוא"ל לכותב
בתאריך: 13/07/2019 10:21:02

תוכן ההודעה:
שלום רב,
בבית אימי היה קיים טמבורטקס המון שנים , החזיק מעמד ורצינו להחליפו, אני מבין מקריאה שיש מספר שיטות להחלקה או להסרת טבמורטקס: לגבי שריפה לא בא בחשבון , אז נשאר לי רק החלקה בטיח גבס והסרה ומכאן השאלות. וזאת לאחר נסיון של חדר אחד..כאשר יש לי מספר חדרים בתכנון רציתי לקבל את המלצתכם בעבודה בטיח גבס וברור לי שזה עם הנסיון ואני לא מקצועי ( וגם לא מתיימר)
אולם רציתי לשאול מה הסדר בעובדה עם טיח גבס , כי מקריאה וצפייה בסרטונים כל אחד אומר משהו אחר:
בחדר אחד שסיימתי לא הצלחתי להסיר את הטמבורטקס , ובחדר נוסף ( עדיין לא יישמתי טיח גבס) כרגע ב 3 קירות לא הצלחתי להסיר את הטבורטקס , בקיר אחד הצלחתי , בתקרה ( טמבורטקס היה גס יותר מתהקרה - במחציתה הצלחתי , במחצית השני כנראה שהסרתי עם שכבת השלכיטה)
1.לגבי החדר שסיימתי היות ואני חסר נסיון , המוכר אמר להשתמש בטיח גבס 2-3 שכבות למעל הטמברורטקס , להשתמש במאיקים , ולאחר מכן החלקה בשתי שכבות של שפכטל אמריקאי.
היות והשימוש בטח גבס ובעזרת סרגלי המאיקים ( כנראה שזאת היתה טעות..) היות וחלק מהקיר היו משקעים והוא לא היה ישר הסרגל לא עמד פלס ולכן הקיר לא יצא הכי ישר , היו כל מיני שקעים ולכן כדי לתת החלקה "( ראיתי גם סרטון ביוטיוב) השתמשתי בכל הקיר בקלסימו , בשתי שכבות , שלאחריה יצא סביר .כמובן הצבע עשה גם את ההבדל
השאלה- המוכר בחנות של מגרש חומרי הבניין אמר לי שלא שמים קלסימו או פרופילה על קיר גבס ? אלא רק שפכטל אמריקאי ? למה ? האם הוא צודק? אני שמתי קלסימו כי חשבתי ששפכטל אמריקאי לא ימלא את הסדקים וכל מיני הבדלי גובה בקיר? אבל האם קלסימו או פרופילה במגע שלהם עם טיח גבס יכול לגרום לבעייה בעתיד ?
2. עבודה עם מאייקים - זה אפשרי בעבודה של תיקון? שהקיר משובש ? כי לדעתי זה טוב רק שיש לך קיר חדש? והמוכר אומר לי שאני חייב להתשמש במאייקים
חוץ מזה זה נראה לי שהמיאק דורש עובי רב של שכבת הגבס, שזה יוצר בעייה של מספר שכבות?
2. סרגלים - יש סרגל מגרד? ויש סרגל החלקה ? האם משתמשים בהם בטיח גבס , כי אני לפחות מנסיון של חדר אחד..שמתי לב שמתי שהשתמשתי בסרגל מיישר
הוא יצר קצת משקעים וסימנים ? ובסרגל גרוד לא מבין מה בכלל התועלת שלו. כלומר לי באופן אישי ראיתי ששימוש רק במלג` עושה את העבודה טוב יותר, כלומר האם צריך להשתמש בסרגלים הנ"ל ומתי ?

3. שימוש בספוג - האם צריך להרטיב אותי, מתי משתמשים בו כלומר אחרי כמה זמן ( ברור לי שזה עניין של נסיון ) אבל בסרטון אחד ראיתי המלצה לאחר שעה וארבעים דקות ?, המוכר אמר לי לאחר רבע שעה ? כ"א אומר משהו אחר , זה כמו שאתה שנכנס לחנות אחד אחד אומר לי לרכוש טיח גבס של חברת אורבונד , השני של מיסטר פיקס. ויש שני סוגי ספוג אחד קשיח ואחד רך ? מתי משתמשים בכל אחד מהם? אם בכלל.
4. בגדול אם אתם יכולים לתת את סדר העבודה בטיח גבס ? מספר שכבות ( אני מבין שזה תלוי במצב הקיר , טבורטקס בטוח שלא , אבל אם הקיר יחסית בסדר אבל עדיין אי אפשר להסתפק בקלסימו/פרופילה , האם שכבה אחת תעשה את העבודה ? ולגבי התקרה )
? מספיק שכבה אחת ? המועדים לשימוש בספוג וכו`. ואני מבין שניתן ליישמו גם בתקרה וגם בקירות ( העיקר לא ליישם במקלחת).
5. אני לפחות מנסיון שלי - הבנתי שהטיח גבס צריך להיות סמיך , אח"כ הוא לא נתפס טוב על הקיר , זה מה קרה לי בהתחלה הוא היה דליל ולא נתפס טוב.

מצ"ב תמונה שבה יישמתי את תיקון ברזל חשוף
ששאלתי לפני מספר ימים ( בחדר שטרם יישמתי את טיח הגבס ) ובו רואים בצד ימי בתקרה את ישום הבטון מעל הברזל החשוף, מחצית תקרה שבה הצלחתי להסיר את שכבת הטמבורטקס , ומחצית שנייה שהשכבה הוסרה גם שכבת השליכט- עדיין לא סיימתי להסיר..וכן בקיר המרוחק שבו הצלחתי להסיר את הטבורטקס, עדיין לא סיימתי) וב ש 3 קירות אחרות הטמבורטקס די חזק כך שאני יחליק מעליו טיח גבס)

תודה מראש לעונים!


תודה מראש!


>>> לחצו על התמונה להגדלה <<<

אתם נמצאים בשרשרת הודעות זאת:

 עבודה עם טיח גבס
עודד 13/07/2019 10:21:02    
     אתה מסתבך..לא ניתן ללמוד טיח ושפכטל בהתכתבות.
    גיורא פולאיטום. 13/07/2019 11:22:51   
         לא מסתבך. שאלתי שאלות קונקרטייות גם לאחר נסיון קטן
        עודד 13/07/2019 13:16:45   
             מדוע אתה מתייעץ עם "מוכר" ? תתקשר לייעוץ של טמבור
            ירמי 13/07/2019 22:05:19   
                 טיח תרמי מיועד לממדים ומקלחות. לפי מה שקראתי והבנת
                עודד 15/07/2019 18:42:33   
                     טיח תרמי מיועד להוות שכבת בידוד תרמי למבנים -
                    ירמי 15/07/2019 20:50:12