פורום בניה ירוקה ע"ש אדריכל יובל אמיר
 

 

מתן חסות לפורום בניה ירוקה

הודעת פתיחה
רפי רייש, אדריכל - מנהל הפורום

אם חברתכם עוסקת בתחום "בניה ירוקה" / אלטרנטיבית / אקולוגית וכו'
אולי גם אתם מתאימים להצטרף לפורום כנותני חסות.
מתן חסות לפורום בניה ירוקה שהנו הפורום הפעיל ביותר בישראל בתחום - יחזק את מיתוג חברתכם בתחום זה.

לפרטים:
pirsum@archijob.co.il
03-7467780 שלוחה 1

ברוכים הנמצאים

נשיא ארגון האדריכלים האמריקאי  הAIA אמר פעם בכנס בינ"ל
" אחי האדריכלים הגיע הזמן שניקח אחריות למעשים שלנו..." הוא דיבר על ההשפעה האדירה של הבנייה על איכות החיים של מיליארדים של אנשים. 50% מהאנרגיה מוזרמת לבנייה וכתוצאה מזה זיהום האויר התחממות כדור הארץ וירידה באיכות החיים בעולם ה"נאור" והעולם השלישי כאחד.  

בשל כך, בנייה ירוקה ותכנון בר קיימא כבר מזמן אינם חלום -   ראשי ערים, ראשי מדינות מהנדסי ערים ומתכננים מכל העולם כבר הבינו שזו לא אופנה אלא דרך שאם לא נלך בא  עתידנו יהיה הרבה פחות נעים ממצבנו היום. בעולם זה כבר שגרה ואנחנו, מה לעשות , כמו כל דבר טוב – קצת נמצאים מאחור.

פורום בנייה ירוקה הינה הזדמנות אדירה לאדריכלים מתכננים בעלי מקצוע ספקים
להתחיל לגשר על הפער וללמוד מניסיונם של אחרים- הצלחות וכישלונות כאחד
ללמוד מדוגמאות מוצלחות מחו"ל, להחליף חוויות, לשאול שאלות מציקות ובעיקר להקשיב.

פורום בנייה ירוקה הוקם כפי שיודע לכם על ידי חברי הטוב יובל אמיר ז"ל מספר ימים לפני מותו הטראגי. הפורום הזה הוא סוג של צוואה. את רעיון הפורום הוא הגה שביצענו ותכננו את הבית האקולוגי בתערוכת איכות הסביבה 2004 והחלטנו שמה שחסר זה שיח שמגשר על הסוגים והטקטיקות השונות לקידום בניה ירוקה ותכנון בר קיימא. יובל הוביל יותר את התחום האלטרנטיבי , הקרוב לארץ בחומר, ברוח ובתפקוד ואני הובלתי את הגישה היותר עירונית, מסחרית, וגדולה בקנ"מ. אבל היה ברור לשנינו שאין אמת ונכון יותר או פחות  וכל הדרכים מובילות לרומא.

אולם בכדי שנצליח להרים את הכפפה אחד השושבינים העיקריים לכך חייב להיות המגזר העיסקי ולא סתם, אם כל הרמת הגבות, הפורום האידאולוגי הזה מחובר בטבורו לכלכלה וככל שיהיו יותר גופים כלכליים מסחריים שידברו ויפעלו ירוק (ירוק אמיתי ולא רק דולרים) כך ייטב !

מילה וחצי עלי. אני בעל סטודיו לתכנון בשם "גירף אורבני" העוסק בבנייה ירוקה ותכנון בר קיימא בקנה מידה מגוון - בין היתר אנחנו מתכננים מלון ירוק בבלגרד, מלונית אקולוגית בפרן שבערבה, שכונה ירוקה במושב במטה יהודה, תכנון רעיוני(עדיין) ליירוק אזורי התעשייה של פ"ת, וכעת אנו שוקדים תחת הנרות על מפרט לבנייה ירוקה לדיור הממשלתי של משרד האוצר ופרק בנייה ירוקה לתכנית מתאר ירושלים. 

אני יודע שאני נכנס לנעליים העצומות של קודמי ולכן בקרוב אני מקווה נרחיב את המעגלים על מנת לסייע לי להרים את הנושא החשוב, אבל גם מי שלא "מנהל פורום" מנהל ומוביל כאן לא פחות – אז אנה , בואו נהפוך את הפורום, יחדיו למקור והשראה לאלו שעדיין לא מגשימים את החלום....

בברכה,
רפי רייש, אדריכל - מנהל הפורום

טלפון: 03-9230202
ranfi@zahav.net.il

------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------

מיכל ויטל
יועצת לבניה אלטרנטיבית
נייד: 050-7651731
mvital@zahav.net.il