נושא: חזיתות למטבח
מחבר ההודעה: עודד- דוא"ל לכותב
בתאריך: 13/03/2011 13:16:43

תוכן ההודעה:

איכות החזיתות, הינה מבין הגורמים הדומיננטים בעיצוב ובפונקציונליות של המטבח.
כיום במטבחים, בשונה מן העבר, הרב המכריע של החזיתות הן חזיתות מגירה. דלתות צירים קיימות במינון נמוך אם בכלל. אני מניח שכוונתך היתה לחזיתות ולא לדלתות, אם כי במקרה דנן, זה רק ענין טרמינולוגי.
לגופו של ענין:
ראשית, יש להחליט על קו עיצובי אותו רוצים לשוות למטבח: מודרני, כפרי, קלאסי,פרובאנס, אנגלי...
לאחר מכן יש להחליט על חומריות.
אם בחרתם במטבח כפרי, דלתות עץ גושני רלבנטיות, דלתות מחומר פלסטי או mdf צבוע בגוון אפוקסי אחיד, ישוו למטבח מראה מודרני ועוד...
לא ניתן לקבוע, האם דלת מחומר x "טובה" מדלת מחומר "y", רק בשל הכותרת גושני, סינטתי וכו´... בשני המקרים קיימות רמות איכות מגוונות ביותר.
לרב, דלת איכותית מעץ גושני, תהיה בנויה ממסגרת של עץ גושני, עם מלואה של לביד-סנדויץ´ או mdf מצופה פורניר.
לעיתים רחוקות יותר, תבננה החזיתות כולן מעץ גושני בהדבקת לוחות זה לזה, לשם יצירת פלטה.
עץ גושני הינו חומר "חי ונושם" לנצח, זהו חומר שסופג ופולט לחות, לפיכך אם אינו נבנה כיאות, או שאיכות החומר ירודה, עלול "לעבוד" ולהתעוות.
בשני המקרים יש לקחת בחשבון גורמים רבים, לשם בנית דלת איכותית: איכות המחברים, כיוון הסיבים, כיוון טבעות השנה (=הקשתות הנראות בגדע של העץ), טיב העץ, מראה העץ, פגמים בעץ ועוד...
חומר סינטתי הוא שם כללי לחומר פלסטי ("פולימר"), המיושם בשתי דרכים עיקריות בחזיתות:
ציפוי לביד mdf, או יציקת פלטה המורכבת כולה מאותו חומר.
במקרה של ציפוי, חשוב שאופן ההדבקה יהיה איכותי, שנק´ המגע בין הפולימר ל-mdf לא יפתחו עם השנים, בשני המקרים חשוב שהחומר יהיה בעל עמידות לקרינה ושלא יצהיב עם השנים. במקרה של פלטה מלאה, חשוב משקל החזית ועוביה, כדי שלא יכביד על המנגנונים ,העמידים ממילא, שלא לצורך.
קיימות בשוק אופציות מעולות נוספות שניתן להביא בחשבון: אלומיניום וזכוכיות במגוון עצום, פורמיקות איכותיות ועוד...
לסיכום: מן האמור לעיל, ניתן להבין כי שום חומר אינו עדיף באופן גורף מחומר אחר. הגורם שיש לקחת בחשבון, הינו טיב החומרים והעבודה. אני מניח שהנגר אמר את שאמר, מכיון שדלת מחומר סינטתי כהגדרתך, מושפעת פחות משינויי מזג אויר ונותרת יציבה יחסית לאורך זמן. מכיון שלא ציינת לאיזה סוג דלת של עץ גושני כוונתך (מסגרת עם מלואה, או פלטה שלמה המורכבת מלוחות מודבקים), יתכן כי הנגר ניסה "להורידך" מחזית המורכבת כולה מעץ, כי אולי אינו מתמחה בכך. כיום, רב יצרני המטבחים, רוכשים את החזיתות מיצרן המתמחה בסוג החזית ואינם מייצרים אותם בעצמם, בשל החשיבות הרבה שבחזית איכותית, והמשקל הרב שיש ליחס לרכיב זה במטבח, כמעט כמו למנגנונים בהם משתמשים.
והחשוב מכל: אני מצטרף להמלצה שלא להתחבר ל"בעלי מקצוע שאמינותם מפוקפקת", אלא לחקור את השוק, לבדוק ולהיות שלם עם ההחלטה.


אתם נמצאים בשרשרת הודעות זאת:

 חזיתות למטבח
עודד 13/03/2011 13:16:43    
     התגובה לעדי לגבי שאלתה על חזיתות מחומר סינטתי
    עודד 13/03/2011 13:18:52