Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


אקוסטיקה, איכות סביבה ואסתטיקה -
יהודה יצוא יבוא

מאת: שמואל הרטף מנהל קשרי אדריכלים


 
 


 


 


 


 


 

שלושת הסוגיות המוזכרות בכותרת כתבה זה מאפיינות את עיסוקה המרכזי של חברת אקופון משבדיה מיום הקמתה. האקוסטיקה הנה תחום מדעי ופעולתה תלויה בחוקי הפיזיקה, משום כך אין פריצות דרך משמעותיות בתחום זה. למרות זאת, בשנים האחרונות פותחו חידושים אחדים, שאעמוד עליהם בכתבות המשך.

ניתן לומר שהשיטה העיקרית המשמשת כיום את התעשיות העולמיות בתחום אקוסטיקת מבנים בכלל ותקרות וקירות אקוסטיים בפרט, בנושא הנחתת/ ספיגת/ בליעת רעש (קול בלתי רצוי) הנה המרת אנרגיית הקול לאנרגיית חום ע"י התנגשות גלי הקול בתווך פורי וניצול החיכוך הנוצר בסיבי התווך (צמר זכוכית וכד') הנ"ל.

בסוגיית שימור הסביבה וייצור חומרי בנייה אשר אינם מזיקים לסביבה ולאדם המשתמש בהם, נעשה צעד גדול ומשמעותי מאוד בתחום ע"י חברת אקופון משבדיה, הן בשל תקני הסביבה והבריאות החדשים שנכתבו בארה"ב ובאירופה (LEED -Leadership in Energy & Environmental Design) והן בשל המצאות חברת אקופון בחזית הטכנולוגיה בתחומים אלה.

פריצת דרך בתחום הקיימות
אקדים בכך שהבדיקה היחידה המחייבת לגבי תקרה אקוסטית מזה שנים ועד היום הנה עמידות והתנהגות התקרה בשעת שריפה (ת"י 751) וגם זאת בשלושה פרמטרים בלבד: קצב התפשטות האש, עיוות צורה וטפטוף, פליטת עשן. למותר לציין שמוצרי חברת אקופון עמדו בדרגות הגבוהות ביותר של תקן זה לאורך שנים ובאופן מתמיד והדיר הראוי לציון לשבח.

מלבד עמידות זו חל שינוי קולוסאלי בעולם בנושא הקיימות ("ירוק") מחד בכתיבת תקנים מחייבים בנושאי איכות סביבה וחומרי בנייה בשימוש התעשייה המזיקים לבריאות האדם, מחזור פסולת, זיהום סביבתי, קיימות וכו'; ומאידך בשיטות מדידה והערכה של השפעת החומרים על האדם והסביבה. בנוסף חל שינוי בטכנולוגיות ייצור ובהחלפת חומרים מסוכנים המשמשים את התעשייה בייצור תקרות אקוסטיות.

צמחים במקום דלק
טכנולוגיה מהפכנית של חברת אקופון הנקראת 3RD Technology משלבת כמות גבוהה ביותר של זכוכית ממוחזרת יחד עם מקשרים המבוססים על הצומח במקום פנול פורמלדהיד המסורתי.

זוהי פריצת דרך עצומה וחשובה הנובעת מהמאמצים הממושכים של חברת אקופון ליצירת סביבה טובה יותר ויצירת תהליך ייצור השומר על מחזור חיים בר קיימא של כל מוצרי החברה.

לחברת אקופון יש כיום טכנולוגיית ייצור מהמתקדמות בעולם מסוגה המתחשבת בפרמטרים סביבתיים חמורים ביותר כגון שינוע, התקנה, מחזור, ניהול פסולת (צמר הזכוכית המשמש לייצור תקרות אקוסטיות עשוי ברובו (למעלה מ 70%) מפסולת ביתית) .

התקרות האקוסטיות של אקופון נקיות מאלרגנים, בשמים, חומרי ריח, וחומרים הגורמים לגירוי כמו כן התקרות הנן דוחי לחות ואנטי מיקרוביליות.

אקופון היתה החברה הראשונה לייצור תקרות אקוסטיות שקיבלה את תו איכות הסביבה NORDIC SWAN ENVIRONMENTAL LABLE ונושאת אותו עד היום.

נושא איכות הסביבה מורכב וחמור ביותר ונעמיק בו בהרחבה גם בכתבות המשך, מכאן נעבור לסוגיית האסתטיקה שהיא מהווה את הנושא החם ביותר בקרב אדריכלים ומעצבים.

SOLO אריחים מרחפים בתלייה חופשית
ידוע שמלבד הפונקציה האקוסטית יש לתקרה האקוסטית שתי פונקציות נוספות עיקריות: הסתרה ופריקות. התקרה האקוסטית מסתירה את המערכות (חשמל, מיזוג אויר וכד') שנמצאות מעליה ובד"כ לא מקבלות התייחסות אסטתית אלא רק התייחסות פונקציונלית ובשל כך אינן בעלות מראה מתוכנן ונאה. הפונקציה הנוספת של התקרה האקוסטית נגזרת מכך שעל אריחי התקרה להיות ברוב המקרים גם בעלי כושר פריקות לצורך טיפול ואחזקה של המערכות הנ"ל.

אפקטיביות התקרה האקוסטית מושגת בצורה הטובה ביותר כאשר התקרה מורכבת מקיר לקיר ובשל כך ריכזה חברת אקופון מאמצים רבים בפיתוח אינטגרציות שונות בין התקרה לבין הקיר.

לפני שנים אחדות פיתחה חברת אקופון מערכת תקרה התלויה באופן עצמאי ומנותקת באופן מלא ממפגש עם הקיר הניצב לה (FOCUS WING), המשמשת כיום אדריכלים רבים בארץ ובעולם. מערכת זו, מנתקת לחלוטין את משטח התקרה ממישור הקיר ובעצם ההפרדה הזו מקבלת התקרה נוכחות עצמאית בחלל.

לאחרונה לקחה חברת אקופון את המראה המרחף של תקרה זו צעד נוסף קדימה ופיתחה אריחי תקרה התלויים עצמאית (איים אקוסטיים) והניתנים לפיזור בחלל התקרה ומהווים מערכת אקוסטית המשתתפת ב"קהילת" המערכות האחרות הנמצאות בחלל התקרה.

מערכת זו מאפשרת למתכנן ליצור קונטרסט ומראה דינמי ע"י שימוש נכון בצבעים של המערכות המכאניות והחשמליות בתקרה והאריחים האקוסטיים המרחפים SOLO. יתר על כן מאחר ותליית אריחי ה-SOLO הינה תלייה חופשית בחלל, ספיגת הקול מתרחשת בכל המשטחים החשופים של האריח וכן בדפנותיו, ובכך מוכפל שטח הפנים הבולע. בנוסף, מתרחש גם אפקט של שבירת גלי הקול (Diffraction effect) אשר גם באמצעות אפקט זה מושגת רמה אקוסטית גבוהה.

התקנת האריחים מתבצעת באמצעות פטנט תלייה מיוחד ופשוט אותו פיתחה חברת אקופון המאפשר תלייה בשלוש צורות עיקריות: תלייה גמישה באמצעות חוטי פלדה, תלייה קשיחה באמצעות מוט מתכוונן ותלייה באמצעות מוט העל בעל מפרק (ברך) סיבובית.

כל צורות התלייה מאפשרות פרוק והרכבה בקלות יחסית.

פטנט זה מייתר את מערכת המנשאים הסטנדרטית הנהוגה כיום (מנשא ראשי, מנשא משני, ליגר עליון, פרופילי קצה L Z וכד'). ומאפשר תליית האריחים במפלסים שונים ובזויות שונות ובכך ליצור איים מרחפים בחלל התלויים באופן עצמאי.


תכנון אקוסטי באמצעות איים תלויים עצמאית
שימוש במערכת ה SOLO מאפשר גמישות וריבוי פתרונות אקוסטיים לתכנון האדריכלי,הכולל גם ניצול אפקט שבירת גלי הקול (Diffraction effect) במשטחי התקרה החשופים לאנרגיית הקול שהינם גדולים משמעותית במערכת זו.

במקומות רועשים וגדולים כגון מסעדות,OPEN SPACE מרכזי קניות וכו', אריחי SOLO ניתנים לתלייה בקרבת מקור הקול (אזורי העבודה), או בכל מקום אחר בו נדרש טיפול אקוסטי, ובכך משיגים תנאים ראויים ומתאימים לצרכי תקשורת, ריכוז, עבודה, החלמה (מרפאות, בתי חולים) וכד'.

במקומות אשר מסיבות שונות אין אפשרות להתקין תקרה אקוסטית מקיר לקיר (מערכות קירור באמצעות קרינה, קירות מסך, משטחי זכוכית גדולים) איים בעלי הנחתת רעש גבוהה מהווים פתרון אלגנטי וניתנים לתלייה אופקית או אנכית.

איים אקוסטיים ניתנים גם לשימוש נוסף כאשר כושר הנחתת הרעש של התקרה האקוסטית הקיימת אינו מספיק, שימוש באיים אלו ישלים את התכנון הקיים ויפחית באופן משמעותי את רמת הרעש בחלל, במקרה זה רצוי להשתמש במספר רב יותר של איים קטנים מאשר באיים גדולים על מנת להעצים את אפקט שבירת גלי הקול.

יתר על כן מערכת זו מקנה את האפשרות לטפל בסביבת העבודה באופן פרטני ומקומי ובכך להגדיל את תחושת השליטה בחלל וליצור השראה אקוסטית ואסטתית גם יחד.
 
יהודה יצוא יבוא

www.judea-ex.co.il
לחצו כאן לכניסה ליהודה יצוא יבוא במדריך החברות
כתובת: רח' פרופ' שור 59 חולון
טלפון:
03-6508105
פקס:03-5503139
דואר אלקטרוני:
marketing@judea-ex.co.il
 

חזרה לניוזלטריצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B