Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


מטבחי דונטלו - עתיד המטבח הפרטי - חזון שנת 2020
מאת: לאון בהר

 


 


     

"דמיינו לעצמכם מטבח המסוגל לספק את כל מאווי בעליו" - כך פתחתי את ישיבת סיעור המוחות בהשתתפות מעצבי פנים, אורחי המכובדים, מתכנני המטבחים בחברה ומנהליה. נסו לחשוב חצי יובל קדימה אל עתיד בו טכנולוגיות הטלפתיה מוטמעת בכל פינה בבית, בחנויות, בקניונים, ברכב הפרטי ברכבת, ביאכטה ואיפה לא?

אף שאורחי הוכנו מראש לקראת הישיבה ועיקריה, דממה עמוקה השתרעה בחדר עד כי יכולתי לשמוע את רחשי מוחם השוצף של שותפי למאמץ לנסות ולהגדיר את עתיד המטבחים בביתנו. בנקודה זו הבנתי מייד ששגיתי כאשר חשבתי לנסות לראות את העתיד בדרך תשוקתם ומאווים של הלקוחות, שהרי ככאלו, הם יוכלו להגדיר צרכים, להביע משאלות ולחלום, אבל יתקשו להגדיר ביקושים בעידן אחר. כך למשל: האם נכון היה לצפות לדוגמא ממעצבים מוכשרים בשנת 1750 לספירה, לחזות את כרכרת העתיד כרכב נוסעים המוכר לנו היום בעל מנוע הבערה הפנימית? נדמה שזה היה יותר מדי. אך לו היינו אומרים להם: "דמיינו כי בעוד 50 שנה לא נצטרך יותר סוסים להניע את הכרכרות והן תוכלנה לנוע במהירות גדולה בהרבה ובכוחות עצמן, כיצד הייתם מעצבים אותן?", זהו כבר מסע אל דמיון המעצבים, ובשונה מהחתירה אל מאוויי הלקוחות, סביר שהיינו זוכים לכמה עיצובים הדומים היום לקופסאות הפח הנעות על הכבישים.

מטבח העתיד ייולד מתוך חזונם של בעלי דמיון פורצי גבולות, כאלו אשר אילוצי הטכנולוגיה אינם מהווים מחסום עבורם! אז הנה כמה רעיונות פרי מוח יחיד...

תכנון
ראשית עלינו להתייחס למגמת הדירה הקומפקטית. אדריכלי הדיור העירוני נדרשים כבר היום, יותר ויותר למצות תכנון יחידות דיור מפחות ופחות מטרים מרובעים, מנגד, תרבות הבישול הביתי הופכת למשמעותית ודורשת מרחבים גדלים והולכים כך שהעתיד יכתיב מודולאריות ראויה. מטבח העתיד יהיה רווי משטחים נשלפים ויחידות הפיכות, משטחי העבודה יהפכו בגמר הבישול לשולחן אוכל, הכיריים החבויים ישלפו מייד לאחר שנסיים את עבודת חיתוך והכנת המזון, ורגע לפני שהמזון נכנס לסיר יתחממו לטמפרטורה המתאימה למתכון, הכול ע"מ לאפשר לנו ניצול משטח עבודה גדול וחלק. כמו כן, מכשירי עיבוד המזון, אשר יהיו חלק אינטגראלי ממשטחי העבודה, יחזרו אוטומטית אל תוך תאי האחסון שלהם, שם, יעברו הליך ניקוי אוטומטי לקראת מוכנותם לפעולתם הבאה.

עיצוב
מקררי העתיד ללא ספק יהיו שונים מהיום, לא רק אינטגרלים חבויים בתוך הארון כי אם מפוצלים ליחידות קירור שונות ייעודיות. יחידת אחסון מוצרי החלב/בשר כמובן שיהיה נפרד מהאזור בו נאחסן פירות וירקות הדורשים טמפרטורות ולחות שונים. כך גם לגבי הצורך בהקפאה, כבר היום אנו יודעים שסוגים שונים של מזון וכן טווח הזמן, מחייבים תנאים שונים. במחלקת קולטי האדים והתנורים, ברור שכאלו החשופים למראה והמזכירים לנו שאנחנו בתוך מטבח, יהיו שייכים לשוחרי טרנד ה Retro או מטבחי השף, המטבחים המודרניים יזכו לחדשנות ברמה של מהפכה(!) בתחום מכשירי החשמל, אלו יהיו סמויים, אינטגרלים, בלתי נראים לעין ונשלפים/נפתחים בעת הצורך. תפישה זו תותאם אל קונספט עיצוב חלל המגורים- סלון, מטבח, פינת אוכל - אשר עומד להשתנות לחלוטין ויהפוך מאזור בעל שלושה מתחמים לחלל אחד ורסטילי ומעוצב. החלל הזה צריך להיות חדר אירוח מרווח כשהחברים מגיעים, מיני קולנוע בשעות הבידור המשפחתי, חדר אוכל משפחתי נוח בשעות ארוחות היום, ומטבח גדול ויעיל בו יוכלו בעלי הבית לתת דרור ליצירתיות הקולינארית בנוחות מרבית.
אזור האחסון ירכז את מחלקת המזון, מחלקת כלי האוכל ומחלקת כלי הבישול. קולט האדים האוטומטי המתוחכם יישלף מתוך הנמכת התקרה או מתוך הקיר ברגע הרלוונטי ויחידות הלחות והחימום, אשר יחליפו את התנור והמיקרוגל (כי לא יהיו שני מכשירים נפרדים!) יתרוממו מתוך חללים בלתי נצילים שהם בד"כ הפינה ה"מתה" במטבח, אל גובה משטח העבודה, על מנת להכיל בתוכו את תבניות המטעמים שהכנתם נסתיימה, ויחזור אל מקומו מייד עם סיום תהליך הניקוי האוטומטי העצמי כמובן.

טכנולוגיה
אזורי האחסון העתידיים שלנו יזכו למערכת מחשב הסורקת את כל התכולה, זו מעין ספירת מלאי הן של מוצרי המזון, חומרי ניקוי ושל כל הכלים החל מהצלחות, כוסות, סכו"מ, סירים וכלה בכלי הבישול העתידיים אשר יהיו מכלים ייעודיים לסוגי מזון/תבשילים שונים, בעלי תכונות של ייעול הבישול/אפייה ושמירה על תכונות בריאות וטעם. רשימות הקנייה לסופר בכתב יד צמודות למגנט על המקרר, לצד טלפון החוגה, יהפכו למוצג ארכיוני. כמובן שאלו יחסכו מאיתנו הואיל והזמנות מרוכזות יועברו אוטומטית אל החנויות המקוונות. לא צריך להכין רשימה עבורם כי במערכת לומדת את דפוסי הצריכה בהתאם לדפוסי הצריכה שלנו, הגדרות ראשוניות של העדפותינו וצפי לצריכה בהתאם לרשימות הנוכחות והאירוח אשר תגיע מהיומנים המקוונים של דיירי הבית. כל זאת יתבצע ללא התערבות, כמובן לא לפני סריקה של הצעות מחיר ברשת.
המערכת תכיל גם מאגר דינאמי של מתכונים עם תגיות של "מועדפים", "הוכנו לאחרונה" ו"סגנון אישי"... כך שגם אם רעיון לאירוע חברתי בבית יצוץ בעת שהייתנו בצימר בצפון, די בשליחת SMS מהנייד אל ה"מערכת" וזו, כבר תדאג לסרוק את המלאי ולהעביר מייד הזמנות להשלמת חומרים וציוד בהתאם לכמות המוזמנים שנזין. אמריקה!
במחלקת מכשירי החשמל למטבח, המיקרוגל הוא כמובן לא המילה האחרונה. צפויים להיכנס טכנולוגיות להוספת לחות למזון ולערבול חומרים בקצב ובזמן לפי הוראות אלגוריתם המתכון המבוקש. בנוסף הכיריים צפויים להיפרד מלהבות הגז הכל כך לא בטיחותיות לטובת טכנולוגיות חימום יעילות וחסכוניות בחשמל כדוגמת טכנולוגיית האינדוקציה אשר החלה דרכה עת אחרונה.

חומרים
העתיד שייך לחומרים המרוכבים, יצורם של אלו יוזלו משמעותית בעתיד, זאת לעומת מחיר העץ הגולמי אשר צפוי לעלות פלאים, כך שאם חשבתם על מטבח "עץ מלא", סביר שזו תהה היום השקעה טובה לטווח ארוך. כבר היום ניתן להזמין מטבח אשר ייצורו מכיל מעט מאוד "עץ" ובכלל, המגמה ה"ירוקה" ומקסום משאבי כדור הארץ יכתיבו שימוש מוגבר בחומרים מתקדמים ויחייבו את תעשיית הריהוט להימנע ככל הניתן משימוש בעץ גולמי לטובת תפארת תוצרתן של מעבדות הכימיה.
בענף הפרזול בה נפוץ השימוש במתכות מבוססות ברזל, סביר שייקח קצת יותר זמן עד שהחומרים המרוכבים יחליפו את ה"ברזלים", אך כפי שאנו רואים כבר היום בתעשיית הרכב שימוש מוגבר במתכות קלות כמו גם באל מתכות, ייצור המסילות, צירים, ידיות וכו' יעברו התפתחות מחייבת על מנת שיוכלו להפוך לחלקים אינטגרלים של חלקי הארונות. לא עוד חורים וברגים, כי אם חיבורים מהירים חכמים ייעלו את מלאכת ההרכבות חלקי הארון בבית הלקוח.

חשוב להבין - חברות ענף המטבחים אשר יפתיעו אותנו תהיינה אלו אשר חותרות אל עתידן בבידול וחדשנות בראיית עתידן. חשוב לא לשקוע בתחרות, בהישרדות, ובמתן מענה לצרכים מיידיים של הלקוח הפוטנציאלי.
הסוד הוא להציב יעדים, לספוג השראה, לשתף פעולה עם ענפי ההיי-טק, להעיז ולנסות.

 

 

דונטלו
http://www.donatello-k.com
לחצו כאן לכניסה  לדונטלו במדריך החברות
גלריית מטבחי מעצבים - אלכסנדר ינאי 5 (סגולה) פתח תקווה מפעל - לכיש 77 גבעת כח
טלפון:
03-9794575
פקס: 03-9793060
דואר אלקטרוני:
donatello@donatello-k.com

חזרה לניוזלטריצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B