Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


אקסטל פותחת חלון לעיצוב הבית

 


 

 


 


 


 


 

ההוצאה הגדולה ביותר לבית - אחרי בניית השלד כמובן - היא חלונות האלומיניום. לכן חשוב שבחירה זו תעשה לאחר שכל המידע נמצא בידכם. חברת אקסטל כאן בכדי לתת לכם את הידע הנחוץ לביצוע הבחירה הטובה ביותר.

החלון המתאים ביותר למטבח שלכם
אזור המטבח מהווה חלק מהחלל הציבורי בבית הישראלי. אנו עובדים בו, מתגאים בו ומארחים בו את החברים שלנו. בתרבות הישראלית המטבח אינו מבודד מהסלון ופינת האוכל, לכן אנו משקיעים בעיצובו והחלון בו הינו מרכיב משמעותי מאד.

השיקולים לבחירת חלון למטבח מתחלקים לשיקולים עיצוביים ושיקולים פרקטיים. מבחינה עיצובית, מעצם היותו של המטבח בחלל הציבורי, חלון המטבח יהיה בדרך כלל באותו סגנון עיצובי כמו החלונות בסלון. בשנים האחרונות אנו מזהים בבתים בישראל שתי מגמות עיצוב עיקריות - אורבאנית וכפרית. שתי המגמות האלה אינן קשורות כמובן למיקום בו נמצא הבית, אלא לאופי שמשווה לו העיצוב הנבחר.

עיצובים
העיצוב האורבני יציג חללים גדולים, ריקים יחסית, בצבעי אפור, לבן וצבעים קרים אחרים. זהו למעשה המשכו של הסגנון המודרני בו לכל חומר יש את המופע האמיתי שלו. בטון הוא בטון חשוף, חלון אלומיניום נראה כאלומיניום, לא צבוע ומתכתי.

סגנון העיצוב כפרי מציג חללים מלאים בפרטים, שימוש בצבעים חמים, בדים וקישוטים. החלל נתפס כטבעי יותר, ביתי וחם. בסגנון זה חלון האלומיניום יהיה צבוע בדרך כלל ואפילו הטקסטורה שלו דומה יותר לברזל.

פונקציונליות
מבחינה פונקציונאלית, חלון המטבח ימוקם כמעט תמיד מעל לאזור הכיור. או אולי להיפך, הכיור ימוקם תמיד מתחת לחלון. כך או אחרת, הדבר מציב מגבלות לחלון עצמו. החלון חייב להתחיל לפחות 10 ס"מ מעל למשטח ובמידה ויש רצון לפתוח אותו פנימה, החלק הנפתח צריך להיות גבוה יותר כדי שלא יתקל בברז הכיור. גם הגישה לחלון אינה קלה מאחר ויש לרכון מעל למשטח העבודה. בנוסף אנו אוהבים להשתמש באדן חלון רחב במטבח ואז קשה אף יותר להגיע אליו. מסיבות אלה ואחרות אנו רואים שהפתרונות בשוק מתכנסים תמיד לשני חלונות.

בסגנון האורבני מעדיפים את חלון ההזזה. יתרונו של חלון זה הוא שהחלון אינו מפריע בפתיחה או נתקל בברז. חלונות אקסטל מסדרה U בקווים נקיים ובעלי הנוכחות הם המתאימים ביותר לסגנון עיצובי זה.

בעיצוב הכפרי החלון המועדף הוא כמובן חלון בלגי המשדר חום, חספוס וצבע. חלון זה מסדרה B של אקסטל מזמין במטבח שימוש סימטרי עם שתי כנפי פתיחה פנימה. למעשה חלון זה הוא החלון הנפוץ ביותר במטבחים בארץ.

בחירת חלונות אלומיניום לחדרי ילדים
ילדים בגיל הרך ובמיוחד פעוטות, אינם מתעוררים כשקר להם. כמו שיודע כל הורה, הם מסוגלים להעיף את השמיכה ולישון כל הלילה מקופלים בתוך עצמם. על כן בחירת החלונות לחדרי ילדים צריכה להתחשב בכך ולהציע איטום הולם לחדר שינה זה, תוך התאמה לעיצוב המתבקש בבית ולריהוט שיהיה בחדר.

חלון פתיחה פנימה
החלון האטום ביותר לרוח הוא חלון פתיחה בעל כנף הנפתחת פנימה (בעל כנף אחת או שתיים). למרבה הצער, כמעט ולא ניתן להשתמש בחלונות אלה בחדרי ילדים. הכנף הנפתחת פנימה מפריעה בחדר ובמידה והיא מעל למיטה פינת החלון היא תאונה שמחכה להתרחש.

מסיבה זו הבחירה בחדרי שינה לילדים תהיה בדרך כלל בחלונות הזזה. בחלונות אלה פתיחת החלון אינה מסוכנת ואינה נכנסת אל חלל החדר. בבחירת חלונות הזזה יש לפנינו שתי חלופות: חלון הזזה המחליק לכיס בקיר, וחלון הזזה בו הכנפיים מחפות זו על זו.

חלון הזזה לכיס, חלון כיס
יתרונו של חלון ההזזה לכיס הוא שהחלון ניתן לפתיחה מלאה. זאת לעומת חלון בו אנו מזיזים כנף אחת על השנייה ונשארים תמיד עם חצי חלון סגור. חלון הזזה לכיס יכול להיות פתרון מושלם אבל חלון זה אינו נותן איטום מספק. הסיבה כמובן אינה החלון או הזכוכית אלא הקיר הדק המכסה על הכיס. בחורף חלק הקיר הזה קר מאד ולא רצוי למקם מיטה של ילד בצמוד אליו. בחדר תינוק המצב אפילו גרוע מכך - מאחר והחדר מחומם בקביעות, החלק הקר המכסה על כיס החלון עלול ליצור התעבות של אדים ועובש.

חלון הזזה כנף על כנף
מראיית השיקולים שצוינו אנו נשארים בדרך כלל עם ההמלצה לבחור לחדרי ילדים חלונות הזזה כנף על כנף. אנו יכולים לבחור חלונות אלה במגוון של עיצובים וצבעים. העיצוב הנפוץ ביותר לחדרי ילדים הוא חלונות בסגנון קלאסי, חלונות אלה אינם יקרים ובמידה ונקנו מחברה טובה הם גם עונים על הדרישות.

תקן צבע חלונות בלגיים
תקן צבע האלומיניום חשוב במיוחד בחלונות בלגיים. חלונות אלה נצבעים במקרים רבים בצבעים כהים, בגוון טקסטורה מגורען. בצבעים אלה, במידה ואינם נעשים ברמה גבוהה ועל פי התקן המחמיר יותר, תתגלה דהייה עוד כשהבית כולו יראה כחדש.

בכל אזור מרכז הארץ ובמיוחד במישור החוף, בחירה לא נכונה של תקן צביעה היא טעות עיצובית שיכולה להימנע בעלות נמוכה יחסית.

קצת על חלונות בלגיים
חלונות בלגיים הם חלונות המכונים כך בשל מראה הפרופיל והחלון שלהם. הקשר בינם לבין בלגיה אינו אמיתי אלא כינוי שהודבק לחלונות אלה בארץ, ממש בדומה לקשר של סלט יווני ליוון, או של קפה טורקי לטורקיה. חלונות בלגיים מאופיינים בפרופיל בעל מגרעת עיצובית לאורכו. מגרעת זו מחקה את פרופיל הברזל ששימש בחלונות אלה במקור. עם השנים, הברזל הוחלף באלומיניום אבל הסגנון העיצובי נשמר. אפיון עיצובי נוסף שנשמר הוא מימדיו הצרים של הפרופיל וכן החלוקה של החלון למספר שדות. כלומר חלוקה על ידי פרופיל אלומיניום של שטח הזיגוג למספר ריבועים. גם כאן המקור הוא אילוץ של מחיר הזכוכית. בעבר, רק עשירים יכלו להרשות לעצמם זיגוג גדול ומרבית האנשים נאלצו לחלק את החלון למקטעים כדי להוזיל אותו.

כיום מרכיבים חלונות בלגיים מאלומיניום ולא מברזל. לאלומיניום מספר יתרונות על הברזל - הוא אינו מחליד, הוא קל במשקל ושיטת היצור של הפרופיל מדוייקת יותר ומאפשרת להרכיב בו אטמים בקלות רבה יותר. כל אלה משפיעים על הדרך בה אנו צריכים לתחזק את החלונות הבלגיים בביתנו.

תקן צבע לחלונות אלומיניום
תחזוקת חלונות בלגיים מתחילה למעשה בעת רכישתם. כקונים, עליכם לבדוק שקניתם את החלונות מחברה מוכרת שביצעה גם את הצביעה. לא רבים יודעים זאת אבל קיימים מספר תקנים לצביעת פרופילי אלומיניום. התקן המחמיר ביותר הוא התקן האמריקאי המשתמש במבחן שנקרא "פלורידה". בפשטות – זהו מבחן לצבע הבודק בתוך כמה שנים יתחילו להבחין בדהייתו, בשינוי גוון או ברק, בתנאים של מדינת פלורידה. המדינה הזו נבחרה מאחר ובה השמש חזקה והיא קרובה לים. קרינת השמש ואוויר לח עם מלחים הם האויבים הקשים ביותר של צביעת מתכות.

במרבית הארץ מומלץ לבחור בצבע בעמידות חמש שנים ובמקומות הנמצאים ממש על קו החוף בעמידות של עשר שנים. השיקולים בבחירת התקן הם כמובן מיקום הבית, הגוון הנדרש ומחיר הצביעה. בגוונים בהירים הדהייה כמעט ואינה נראית ולכן אינה משמעותית.
 

אקסטל
www.extal.co.il
אקסטל במדריך החברות
דואר אלקטרוני:  ophirn@extal.com
כתובתנו: הלח"י 28, בני ברק
טלפון: 03-6167301 

חזרה לניוזלטריצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B