Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון

מגזין - עמוד ראשי

מגזינים 2018

מגזינים 2017

מגזינים 2016

מגזינים 2015

מגזינים 2014

מגזינים 2013

מגזינים 2012

2011

2010

Share | שתפו:

 רוצים לקבל את מגזין Archijob למייל ?

הצהרת
השולח:

עיסוק :

שם :

* דוא"ל:


מיזוגים ורכישות במשרדי אדריכלים?
ניהול משרד אדריכלים כעסק
דר' רפי בן-דרור

זירת אינטרנט חדשה אדריכלים ועסקים!
לכל נרשם גאנט אקסל לניהול עבודת אדריכלים-מתנה!

"לא מלמדים אותנו לנהל בכלל, ולנהל עסק בודאי שלא!" זה משפט ששמעתי פעמים כה רבות מאדריכלים בכירים, ותיקים, וצעירים כאחד. אין מה לעשות, הכישרון חשוב וטוב עד נקודה מסוימת, אך ללא הכרה מלאה שצריך לנהל כאן עסק, אין עסק!

אין ספק שהמודל האידיאלי הוא אדריכל מוכשר עם גישה ניהולית ועסקית טבעית, (בלשון "טוב עשיר ובריא...") אך מעטים עונים על דרישות סף אלה, ואת אותם מתי מעט, כנראה כולנו מכירים...אך האם אפשר גם אחרת? בודאי שאפשר, יש אדריכלים פחות מוכשרים אך הם מנהלים עסקיים בנשמתם. במקרים רבים אלה מצליחים כלכלית הרבה יותר מ"יוצרים מעולים". כמובן שהצלחה בכלל וגם באדריכלות אינה נמדדת רק במצב כלכלי, אך גם המוכשרים והותיקים אמרו לי לא פעם שנמאס להם ל"התגלגל" ושלא נדבר על אותם מקרים שנאלצנו להתמודד עם הפסדים מתמשכים אפילו עד פשיטת רגל.

לא משנה אם את/ה בעלים של משרד גדול או קטן, מוכשר יותר או פחות, ראשית אני ממליץ לקרוא את המפה! הכל מתחיל בהכרה ראשונית ורצון כן לבחון את מצבך הלכה למעשה מהצד העובדתי, לא הדמיוני! החל במספרים; להכיר, ללמוד, ולהבין אותם. לאחר מכן, להפיק לקחים, לקבל החלטות, לייצר תוכנית שינוי ולהטמיע אותה. ושוב ובעיקר, לא לחיות באשליות, ולא לתת ל"בור לגדול"!

מהרגע שיש בידך תמונת אמת כבר עשית צעד חשוב ומהותי לעתיד טוב יותר. עכשיו צריך לבחון את האפשרויות העומדות בפניך, לקבל החלטות אמיצות, ולבחון מה המהלכים הנכונים לך/לכם, לקבוע תוכנית פעולה ולצאת לדרך ההטמעה, בדיקה, כיוונון נוסף והגעה למטרה...


גאנט אקסל מתנה


ההכרה שאדריכלות צריכה להיות גם "ביזנס" היא לשמחתי לא רק נחלתי, הכרתי לא מעט אדריכלים שעשו את שיעורי הבית שלהם (איתי או בלעדי) והבינו שהם צריכים שינוי. השינוי יכול להתחיל בשיטות העבודה, המעקב הניהולי הרציף, שדרוג כלי הניהול, (לא חייבים בהוצאות גדולות; הורד "גאנט אקסל מתנה"), שיטות התקשורת במשרד, קבלת ההחלטות, לוחות הזמנים, פיתוח מוטיבציה ואחריות אישית של כל עובד, ובדיקת האיכות. כמובן שבפן העסקי יש חשיבות רבה להתמקצעות בכל התהליך, החל מקביעה אמיתית של עלויות הייצור של העבודה!! הבנת תחשיב התקרות, הוספת מרכיב הרווח, כתיבת הצעת מחיר "חכמה", פיתוח יכולות מו"מ מול הלקוח, "אינטגריטי מקצועי" = הבנה פנימית אמיתית שאם את/ה שווה הלקוח צריך לשלם בשביל זה! לא פעם אומרים לי, "זה פרויקט אסטרטגי" "הפרויקט יביא עוד עבודה" וכו'...אם את/ה רוצה לתת עבודה בהפסד, דע כמה כסף את/ה מתכונן ל"תרום" ללקוח, תבחן את ההשערות שלך, ובעיקר אל תכניס/י את הראש בחול! זה יקר ולרב מיותר! כמובן שאח"כ יש לוודא שכל תהליכי ההתחשבנות והגבייה מתבצעים כשורה, ומאוד חשוב למשרדים רבים, זה החיבור בין ההתקדמות בעבודה התכנונית מול ההתקדמות בחיובים ובמיוחד מול כל מערך ה"שינויים" וההתחשבנות הנדרשת לזה. לעיתים הרווח המהותי בפרויקט מגיע משליטה ב"שינויים" ולאו דווקא מהחוזה הראשוני.

יש כאלה שהביאו מנכ"ל לצידם, אחרים רוכשים שירותי יעוץ כאלה ואחרים, משנים מערך ארגוני, מכניסים כלי ניהול (אני לרב עוזר בהטמעת תוכנות ניהול ייעודיות, ומוסיף כלי ניהול ישיבות, תכנון עבודה (ראה גאנט מתנה) וכלי אקסל למעקב והערכת רווחיות עבודה), משנים חוזים, מוותרים על עבודות מפסידות ועוד ועוד...ויש עוד אחרים שעשו גם מהלכים עסקיים שעד השנים האחרונות היו רק מנת חלקם של עו"ד ורואי חשבון, הם השתלבו בתהליכי מיזוג, רכישות וכו'.
 

מיזוגים רכישות ושותפויות
בעשור האחרון התבצעו בארץ מספר מיזוגים ורכישות בשוק האדריכלות, בחלקם הייתי מעורב באופן אישי. להערכתי, ככל שהראייה של אדריכלים תהיה עסקית יותר כך ישכילו להשתמש גם בעלי משרדים נוספים בכלים ניהוליים / עסקיים הן לשפר את השורה התחתונה שלהם והן לקדם את הנכס שלהם, להגדיל את שוויו, לנצל את פוטנציאל השוק לרכישת עסק אחר, מכירת העסק לאחר, מיזוגו, או רכישת עבודות ו/או שותפים ועוד...

במקביל לכל הפעולות הניהוליות לפיתוח המשרד שהזכרנו קודם לכן, כל משרד צריך לבחון את האופציות העומדות בפניו לקידום נכסיו, יתרונותיו חסרונותיו ומטרותיו בשוק. לפי כל אלה יוכל הבעלים לבחון האם ברצונו להיות שחקן גם במערך העסקי הרחב של השוק, היתכן שהכיוון הנכון למשרדך יכול להיות מיזוג? היתכן שאת/ה אדריכל חרוץ ומוכשר, אך יכולות השיווק שלך לוקים בחסר? אולי תמצא לך משרד עם אדריכל שיווקי המחפש מתכנן מעולה? או אולי יש מקום להכנסת שותף פיננסי או אסטרטגי? אולי יצירת עתיד למשרד ע"י הכנסת שותף חיצוני ו/או יצירת עתיד באמצעות קידום עובדי "בית" ויצירת מנגנוני אופציות, או מניות? ואולי בכלל צריך למכור את העסק?

לא כל משרד צריך בהכרח להתמזג או לשנות את מבנה הבעלות שלו. יחד עם זאת, מיזוג נכון יכול לעיתים ליצור שלם טוב יותר וחזק יותר מסכום חלקיו! ישנם שיקולים רבים ומורכבים, יש כמובן לשקול את גיל הבעלים, האם יש דור המשך? האם יש יותר מבן/בת אחת? האם העסק משפחתי? מה משאירים למי? ועוד ועוד...

דר' בן דרור ישמח להוביל תהליכי יעוץ ארגוני במשרדכם במידת האפשר, והנכם מוזמנים לכתוב לו, אך כתבה זו בעיקרה נועדה לקדם את הפוטנציאל העסקי הבינמשרדי בשוק האדריכלים בישראל!
יצרנו עבורכם את הזירה העסקית של משרדי אדריכלים בישראל!
לאחר שהתחלתם לחשוב במונחי מקרו על המשרד שלכם, היכנסו לאתר "אדריכלים ועסקים" בדקו את ההצעות הקיימות, למיזוג, רכישה, שותפות וכו', צרו קשר עם האתר לבירור חינם! ו/או רשמו את משרדכם (בדיסקרטיות) אם לחיפוש מיזוג, מכירת עבודה, הכנסת שותף , רצון להיכנס כשותף וכו'...
הנהלת האתר, מפרסמת את הבקשות (חינם!) מחברת בין הפונים במידה ויש התאמה, ואם יש צורך דר' בן דרור מקדם את העסקאות.
ולרגל פרסום מאמר זה, לכל הנרשמים באתר מתנה לארגון ושליטה על מי עושה מה במשרד...
גאנט באקסל, (ראה תמונה) פותחים ועובדים-פשוט וקל! פיתוח של משרד בן דרור יעוץ ארגוני.
 

על כותב המאמר:
דר' רפי בן דרור הוא קודם כל יועץ פיתוח ארגוני ותיק העובד בארץ ובחו"ל. המעורבות של רפי כיועץ ארגוני היא באבחון פיתוח תוכנית התערבות ספציפית עבור המשרד, הטמעה וליווי - כל משרד לפי צרכיו. התהליך הארגוני ממוקד סביב העסק כיחידה כלכלית שאמורה להרוויח כסף! יש אדריכלות, יש עיצוב, יש עובדים, יש שירות ויש איכות, אבל יש גם עסק... ואם העסק לא ירוויח לא תהיה גם אדריכלות. תהליך הפיתוח הארגוני אינו בהכרח קשור למיזוגים לשותפים וכו', הוא כפי שצוין תהליך מורכב הדורש מחוייבות של בעל המשרד, וקביעת יעדים ברורים, את התהליכים הללו ברוב המקרים ילווה רפי בן דרור באופן אישי ולאורך הזמן שיידרש.

בשנים האחרונות בחן דר' רפי בן דרור משרדים, יצר קשרים עם משרדים מתאימים, ליווה השקעות, מיזוגים ורכישות, וממשיך מידי יום בליווי משרדים/חברות אדריכלים, מהנדסים, חברות בנייה וחברות משפחתיות, בליווי ארגוני כנדרש ואף ביישום תוכניות אופציות לעובדים, הקצעת מניות לעובדים בכירים והובלת תהליכי הכנסת שותפים. כל זאת תוך כדי ליווי ארגוני אקטיבי החל מהאבחון הארגוני דרך תוכנית הפעולה וההטמעה ובהתאם למטרות אף בסגירת עסקאות שונות.

אדריכלים ועסקים
www.archiasakim.co.il

 

חזרה לניוזלטריצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B