Archijob - Studio לוח דרושים | חיפוש עבודה | לוח דירות | יד-2 מערכת הפורומים לימודי עיצוב - לימודי אדריכלות אדריכלים , מעצבים פנים , מהנדסים , קבלנים חברות ומוצרי בניה ועיצוב חדשות וארועים ראיונות אדריכלים ומעצבים חשיפת פרויקטים - אדריכלים ומעצבים סקר שכר אדריכלים מעצבים ומהנדסים תחרויות אדריכלות ועיצוב בינלאומיות הבלוג של archijob מאמרים עיצוב פנים המגזין של archijob archijob פרסום באתר archijob אודות archijob עמוד הבית - archijob קבעו כעמוד הבית שליחת פרויקטים ומאמרים לאתר - archijob יצירת קשר - archijob תפריט עליון
Archijob.co.il | מדור ראיונות
לרשימת ראיונות מלאה

Interviews List

ראיון עם אדריכל ירון גרנות ממשרד ''י.י. גרנות אדריכלים''

"במקצועי הצבאי הייתי איש צוות אויר. חד, ממוקד מטרה ותכליתי ופתאום נחשפתי לעולם אחר. מחד, מאוד מעשי, מדוייק ופרקטי ומאידך מקצוע משולב אמנות, אומנות ואין ספור מקצועות לוואי שדרשו ידע במתמטיקה, פיסיקה, סטטיקה, פסיכולוגיה, מטאורולוגיה, חומרים, אקוסטיקה, מוסיקה ומה לא בעצם. וזה קסם המקצוע, המשלב ידע מתחומים כה רבים ועוסק באדם ובסביבה הכל כך קרובה של כולנו"...


אדריכל ירון גרנות
אדריכל ירון גרנות

סאן פלאזה ברומניה
סאן פלאזה ברומניה

אולם קולנוע ב"סאן פלאזה" רומניה.
אולם קולנוע ב"סאן פלאזה" רומניה.

בית הספר להנדסה, אוניברסיטת בר אילן.
בית הספר להנדסה, אוניברסיטת בר אילן. המבנה, אשר כלפי חוץ נראה כצירוף של ארבעה בניינים נפרדים (במה שמכונה ארכיטקטורה של תורמים ומשמש לבנייה נפרדת של אגפים על שם תורמים שונים) כולל חלל מרכזי גדול, מואר ומשותף היוצר בתוכו שלמות ואחידות.

גרנות אדריכלים- בית הספר להנדסה, אוניברסיטת בר אילן.
מבנה בית הספר להנדסה המכיל אודיטוריומים, כיתות לימוד, מעבדות וחדרי סגל נבנה בקמפוס הצפוני של האוניברסיטה בסמוך לפארק המרכזי.

אחד האודיטוריומים באוניברסיטת בר אילן
אחד האודיטוריומים באוניברסיטת בר אילן

מלון בוטיק בשדרות הציונות, חיפה
מלון בוטיק בשדרות הציונות, חיפה. מבנה ספק ערבי ספק אירופאי שנבנה בשנות ה-20 של המאה הקודמת ושסביבו, בשפה מודרנית דומה הוקם מלון בוטיק בן כ-50 חדרים בסמוך למושבה הגרמנית בחיפה. המבנה המרכזי מיועד לשימור ומיועד לאכלס פונקציות ציבוריות של המלון ומספר חדרים מיוחדים. המבנה החדש משמש כרקע למבנה ההיסטורי אשר יעבור שימור מלא.

תחנת דלק פז חופית
תחנת דלק פז חופית. קופסת הזכוכית המרחפת מעל התחנה מהווה סמל אדריכלי וזיהוי מיוחד לסוג זה של תחנות תדלוק שכמותן הוקמו במקומות שונים בארץ.

צילומים: באדיבות י.י. גרנות אדריכלים


ראיון עם אדריכל ירון גרנות
מאת: ליאת גלבוע
תאריך פרסום: 03/2013


לאחר שהשתתף כמרצה באירוע האחרון שלנו בנושא "אדריכלות קולנוע ועיצוב" הסתקרנו ויצאנו לראיין את האדריכל ירון גרנות,  ממשרד י.י. גרנות אדריכלים, על הפרויקטים המרגשים שהוא מתכנן ברחבי העולם.

איך הגעת ללימודי האדריכלות ומה משך אותך במקצוע?

עבורי ההגעה לעולם האדריכלות הייתה אקראית. תמיד חשבתי שאהיה פיסיקאי. בהיותי בצבא היה לי קשר עם בתו של האדריכל דוד רזניק, שהלך לעולמו לאחרונה, וההיכרות איתו, השיחות הרבות והאוירה שספגתי בביתו פתחה וחשפה בפניי את המקצוע בו בחרתי לעסוק.
במקצועי הצבאי הייתי איש צוות אויר. חד, ממוקד מטרה ותכליתי ופתאום נחשפתי לעולם אחר. מחד, מאוד מעשי, מדוייק ופרקטי ומאידך מקצוע משולב אמנות, אומנות ואין ספור מקצועות לוואי שדרשו ידע במתמטיקה, פיסיקה, סטטיקה, פסיכולוגיה, מטאורולוגיה, חומרים, אקוסטיקה, מוסיקה ומה לא בעצם. וזה קסם המקצוע, המשלב ידע מתחומים כה רבים ועוסק באדם ובסביבה הכל כך קרובה של כולנו.

היציאה לדרך העצמאית באדריכלות
עבדתי מספר שנים במשרד חיפאי מוביל, משרד "גורדון –אמר", שהיה בשבילי בית ספר מצויין לעבודה דייקנית, מושקעת ומסורה. לאחר מכן, נקרתה לי ההזדמנות לצאת לעצמאות עם אדריכל משה ברנר. יחד איתו עבדתי מספר שנים עד שהחלטנו שדרכנו צריכות להיפרד. אשתי, יעל, בוגרת הפקולטה אף היא, עבדה מספר שנים במשרדו של האדריכל אמנון גלפמן ולאחר מכן במשרדו של אדריכל ארי רוזוב עד שהחליטה לעזוב ולהצטרף אליי ויחד הקמנו פירמה עצמאית.

סוג עבודות של הסטודיו והגדרת הסגנון השולט
בתחילת דרכנו עסקנו מכל הבא ליד: מגורים פרטיים, הרחבות של בניינים, מפעלים קטנים וכיו"ב .
ארבעה אירועים שינו את דרכנו המקצועית:
1. אדריכל ארי רוזוב, בנדיבותו, "שידך" ביננו ובין חברת "פז" על עבודה קטנטונת של שיפוץ שירותים. מאז ועד היום אנו מתכננים עבור חברת "פז" פרוייקטים רבים בארץ ואיתה הקמנו ומקימים את מתחמי המסחר והנוחות מהידועים בארץ כגון מתחם "פז חופית", "פז - חוף הכרמל" בחיפה, "פז מכללת רופין" ועוד רבים אחרים.
2. זכינו בתחרות למוזמנים לתכנון מבנה המשרדים של חברת "תיאטראות ישראל" בחיפה על מגרש קולנוע "ארמון" המיתולוגי. בפרוייקט זה החל קשר ארוך שנים ביננו ובין חברת "תיאטראות ישראל", חברה שעיקר עיסוקה בתחום הקולנוע, קשר שהביא אותנו להתמחות בתכנון בתי קולנוע ועד היום משרדנו תכנן כ-1,500 אולמות קולנוע בארץ ובעולם והמוכרים בהם: "יס פלאנט" ראשון לציון, "יס פלאנט" קניון איילון, "יס פלאנט" לב המפרץ חיפה, "רב חן" תל אביב המשופץ ועוד רבים אחרים. בנושא זה אף הרצאתי לפני מספר שבועות בפני קהל בבית "ארכיג'וב".
3. זכינו בתחרות מוזמנת של חברת א. דורי לתכנון בנין מגורים רב-קומות בקרית מוצקין, פרוייקט ראשון בשרשרת ארוכה של בניינים ושכונות מגורים שתכננו עבור חברת א. דורי לאורך השנים.
4. נבחרנו ע"י הטכניון לתכנן את בנין הפקולטה למדעי המחשב, פרוייקט מאתגר עתיר שטחים ושימושים. פרוייקט שלאחריו המשכנו בתכנון פרוייקטים רבים נוספים בטכניון ובקמפוסים נוספים ברחבי הארץ, ביניהם: הפקולטה להנדסת מכונות , בנין הנדסת חומרים ואגף בפקולטה לחשמל, מעונות ושיקום בניין הסנאט כולם בטכניון, בנין בית הספר להנדסה ובנין המכון לננו טכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן, פרוייקט בתחום הננו-טכנולוגיה באוניברסיטת ת"א ומספר פרוייקטים באוניברסיטת בן גוריון.

עם השנים, קהל הלקוחות שלנו גדל והתרחב, ובנוסף למוזכרים לעיל אנו עוסקים בתכנון מבני מגורים רבים בארץ, מבני משרדים לחברות שונות וביניהן חברת "קרסו" נדל"ן וחברת "וילאר", מבני תעשייה נרחבים לחברת "פנדור", מבנים שונים עבור משרד הבטחון ועבור האגודה למען החייל ועוד פרוייקטים רבים אחרים.

עבודתנו מאופיינת בחיפוש בלתי פוסק אחר טכנולוגיות וחומרים חדשים ושילובם בבניינים, בד בבד עם תכנון רב מערכתי מוקפד ופונקציונלי בנסיון ליצירת מארג איכותי של קשר בין חללים ותנועה, והכל תוך שיתוף פעולה מלא ביננו ובין המזמין מתוך ראייה עמוקה של הצרכים והרצונות שלו בתוך מכלול קבלת ההחלטות. אנו מבקרים בתערוכות בנייה לעיתים תכופות, מרבים לעיין ולקרוא ספרות מקצועית ולהשתתף בימי עיון וכנסים. משרדנו מונה בעיקר אדריכלים ולמרות היותנו מעורבים עמוקות בכל פרוייקט ופרוייקט כבר בשלב התכנון נעשית עבודת צוות והרעיון מתגבש תוך כדי עבודה משותפת של מספר אדריכלים.

תאור תהליך התכנון, השראות, שלבים, מה משפיע על היצירה:
תהליך התכנון של יעל ושלי שונה. יעל מאוד דידקטית, למדנית, קוראת הרבה, נוברת בספרות ובמקורות ומהם יוצאת לדרך. אני יותר אינטואיטיבי ובא ממקום של חלום ודימוי ומנסה למצוא את הסינטזה עם הפרוגרמה. בכל פרוייקט שלנו יש מוביל, אולם תהליך ה"פינג פונג" וההתייעצות ההדדית בין יעל וביני נשמר לאורך כל הדרך. כל אחד מביא את התובנות שלו לפרוייקט, את הגישה שלו ואת נקודת המבט האחרת. טכנולוגיות חדשות וחדשנות בחומרים תמיד קסמו לנו ואנו מקפידים להתעדכן וככל שניתן, לשלב בכל פרוייקט משהו חדש. חומר חדש, שיטת בנייה חדשה, קונספט חדש (כגון בנייה ירוקה).

פרוייקט שאתה גאה בו במיוחד
אני גאה במיוחד בשתי עבודות - הפקולטה למדעי המחשב בטכניון, שעד היום, 11 שנים לאחר הקמתה נחשבת למוצלחת ביותר בקמפוס וזוכה לשביעות רצון גדולה הן של הסטודנטים והן של ההנהלה. פרוייקט זה פתח בפנינו את הדלת לבנייה באקדמייה.
ומתחם ה"יס פלאנט" בראשון לציון שהסתיים השנה. בפרוייקט זה עיצוב הבניין נעשה ע"י אדריכלים יסקי-מור-סיון, הפואייה ע"י אדריכל צבי גרש, והקולנועים בהובלתנו. כולנו ביחד הצלחנו להקים מתחם קולנוע רב מסכי הגדול מסוגו בארץ המכיל את מגוון הסרטים, איכויות הצפייה והאקוסטיקה הטובים בארץ.

פרוייקט החלומות
הפרוייקט שטרם עשיתי ועליו אני חולם הוא זה שאבנה ביחד ותחת חסותו של אדריכל נורמן פוסטר. אדריכל שעבודתו קוסמת לי תמיד בשילוב המיוחד של אדריכלות מיוחדת המשולבת בטכנולוגיה החדשנית ביותר. בעניין זה, אני עדיין אופטימי שזה יקרה.

טיפ לאדריכל מתחיל
לאדריכל המתחיל אני מייעץ להיות המקצועי ביותר שיוכל, לא להפסיק ללמוד לרגע ולהתכונן לחיים מקצועיים קשים עד הפרישה לגמלאות. ידע, ידע, ידע וחריצות.

ביקורת עצמית
ביקורת עצמית קיימת בכל פרויקט. הביקורת עשוייה שילוב של מה עשינו נכון ובמה טעינו, וזאת, מתוך כוונה תמידית ללמוד להשתפר ובעיקר לא לחזור על טעויות.
הטעויות יכולות להיות מטעות אדריכלית, בחירה לא נכונה של חומרים או טכנולוגיות ועד התנהלות אישית שגויה.

פרוייקט מעניין שעובדים עליו כרגע
בימים אלו אנו מסיימים את בנייתו של בנין הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, פרוייקט שמעבר להיותו שידרוג משמעותי לסגל ולסטודנטים של הפקולטה, הוא ממוקם על ציר מרכזי בטכניון, ממול לבנין הסנאט ומהווה נדבך נוסף לגלריית המבנים בקמפוס.
בנוסף, בימים אלה אנו מתכננים כ-10 מתחמי קולנוע רב מסכיים חדשים בארץ ובחו"ל, עסוקים בתכנון 2 מגדלי משרדים לחברת "קרסו", מתחילים לתכנן מרכז כנסים באוניברסיטת בן-גוריון ועוסקים בשיקום של מתחם מפעל "פולגת" הנטוש בקריית גת והפיכתו למפעל "פנדור" לדלתות.

אג'נדה/ תפיסת עולם מעבר לאדריכלות
תפישת העולם החברתית שלי היא סוציאליסטית, תפישה שמשפיעה מחד על התנהגותנו בפירמה, ומאידך, גם בצורה סמויה או גלויה על התכנון האדריכלי, הרואה באדם את המרכז ופחות את ההיבט הקפיטליסטי של הפרוייקט.

פרספקטיבה על המקצוע לאורך השנים
הסתכלות אחורה על המקצוע מגלה שזה מקצוע מרתק בהיותו עוסק בסביבת המגורים והחיים של כל אדם ואדם ובכך שהוא דורש שילוב של ידע בכל מקצוע אפשרי. החל מפסיכולוגיה, אומנות, מוסיקה ועד אחרון החידושים הטכנולוגיים. צריך לדעת הרבה בכל ומכאן העניין העצום במקצוע. כל פרוייקט הוא לידה חדשה ותהליך שמתחיל מפרוגרמה ומסתיים בפיקוח על הבנייה באתר. אין לנו במקצוע את הפריוולגיה של "להגיע אל המנוחה והנחלה".

עתיד העיצוב והאדריכלות בארץ
אני שמח לראות כי בארץ קיימת כל הזמן חדשנות תכנונית וחדשנות בתחום החומרים והטכנולוגיות. זו היא דרך סלולה להתקדמות של המקצוע בארץ. שיתופי הפעולה התכנוניים עם גורמים מחו"ל גרמו לעלייה במקצועיות ולשיתוף פעולה מצד גופי התכנון המוסדיים (ממשלה, עיריות, רשויות) המסייעים ונותנים את ידם לתהליך תוך שמירת האיזונים והאינטרסים הציבוריים.
אני עובד הרבה בחו"ל ולא נמנע מהשוואה לעבודה האדריכלית שם. אין לנו במה להתבייש, לא בפן המקצועי ולא בעבודה של מוסדות התכנון.

שביעות רצון מהעבודה 1-10
שביעות רצון במדד 1-10 הינה 8.5. יש לי עוד כל כך הרבה דברים שרציתי לעשות ולא הספקתי...
 

 

ניתן להגיב על ראיון זה ב: פורום אדריכלות פורום עיצוב פנים

עבודתנו מאופיינת בחיפוש בלתי פוסק אחר טכנולוגיות וחומרים חדשים ושילובם בבניינים, בד בבד עם תכנון רב מערכתי מוקפד ופונקציונלי בנסיון ליצירת מארג איכותי של קשר בין חללים ותנועה, והכל תוך שיתוף פעולה מלא ביננו ובין המזמין מתוך ראייה עמוקה של הצרכים והרצונות שלו בתוך מכלול קבלת ההחלטות. אנו מבקרים בתערוכות בנייה לעיתים תכופות, מרבים לעיין ולקרוא ספרות מקצועית ולהשתתף בימי עיון וכנסים. משרדנו מונה בעיקר אדריכלים ולמרות היותנו מעורבים עמוקות בכל פרוייקט ופרוייקט כבר בשלב התכנון נעשית עבודת צוות והרעיון מתגבש תוך כדי עבודה משותפת של מספר אדריכלים.

\יצירת קשר ופרסום באתר

קראו אודות אתר Archijob
פרסום ב Archijob
יצירת קשר
חשיפת פרויקטים
שליחת חדשות
המלצות לשיפור
המליצו לחברים

איתי אלמוג בר פריימריז

חתימה על ניוזלטר

הוספת ארכיג'וב למועדפים

קביעת האתר כעמוד הבית

 

ארכיג'וב-סטודיו

קורס רוויט
Revit

קורס אוטוקאד
קורס סקצ'אפ
Sketchup

קורס ויריי לסקצ'אפ

קורס עיצוב פנים
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
הכנת תיק עבודות
קורס הום סטיילינג

קורס פוטושופ

קורס פוטושופ
לאדריכלים ומעצבים

קורס אילוסטרייטור
קורס אוטוקאד
תלת מימד

 

לימודים וקורסים

לימודי אדריכלות
לימודי עיצוב פנים
תואר שני באדריכלות ועיצוב
לימודי עיצוב תעשייתי
לימודי תקשורת חזותית עיצוב גרפי
לימודי אדריכלות נוף
לימודי הנדסה אזרחית
מכינות לעיצוב ואדריכלות
לימודי אוטוקאד
לימודי פוטושופ
לימודי רישום וציור
לימודי צורפות
לימודי עיצוב אופנה טקסטיל
לימודי צילום

טיפ אוטוקאד

אנשי מקצוע

אדריכלים
מעצבי פנים
מהנדסי בנין
קבלני שיפוצים
אדריכלי נוף
מעצבים תעשיתיים
מעצבים גרפיים
מבצעי הדמיות
בוני מודלים
ניהול / פיקוח בניה

 

לוח המודעות

דרושים
חיפוש עבודה
לוח דירות - נדלן
קונים - מוכרים

 

חברות ומוצרים

ריצוף
דלתות
אביזרי אמבטיה
ריהוט
מטבחים
חלונות
ריהוט משרד
גינה ונוי
תאורה
עץ
ריהוט גן
קרמיקה
אלומיניום
אבן
חיפוי וציפוי
פרגולות
פרקט

 

פורומים

פורום אדריכלות
פורום בניה
פורום עיצוב פנים
פורום בניה ירוקה

פורום ריצוף
פורום אלומיניום
פורום צבעים וטיח
פורום מים
פורום מיזוג אוויר
פורום דלתות
פורום יבוא אישי מסין
פורום פרזול ועץ

פורום תאורה
פורום איטום בידוד אקוסטיקה
פורום גבס
פורום זכוכית
פורום חיפוי וציפוי
פורום שיש ואבן
פורום בית חכם אודיו-וידאו
פורום אנרגיה סולארית
פורום ריהוט משרדי
פורום תמ"א 38
פורום מדרגות
פורום מטבחים
פורום מיגון וממ"דים
פורום מחשבים ורשתות
פורום הדפסות ופלוטרים
פורום אוטוקאד
פורום הדמיות
פורום סקצ'אפ
פורום פוטושופ

 

 

האתר מנוהל באמצעות חברת ארכיג'וב עסקים בע"מ | כל הזכויות שמורות: איתי אלמוג-בר , אדריכל - יוצר האתר  2000 - 2017 ©
טלפון : 03-7467780 | דוא"ל :
webmaster@archijob.co.il  |  כתובת: ארכיג'וב עסקים רחוב הברזל 38 כניסה ב' קומה 2 רמת החייל - תל אביב
www.Archijob.co.il  |  www.Archifind.co.il  |  www.Archijob.biz  |  www.archijob-studio.co.il

Archijob Business ltd operates the Archijob website  |  All rights reserved : Itay Almog - Bar, Architect - Site creator  2000 - 2017 ©
phone: +972-3-7467780 | email:
webmaster@archijob.co.il  | address: Archijob Business , 38 Habarzel st. B